» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
77 / 118
»»

i33a ::

@igorpec
Torej predlagaš, da na NAS-u poganjam docker containerje?
Kateri NAS-i to omogočajo (+ da to dela razmeroma dobro)? Ali je v tem primeru bolje iti vizgradnjo svojega NAS-a?

njyngs ::

Trenutno imam v "strežniku" i7 4770 - dejansko gre za PC, ki ni skoraj nič več v uporabi in se uporablja le za hosting medijev (Plex, Samba). Ta PC vsebuje grafično in tudi CPU ima 84W TDP. Zadevo bi rad naredil malo bolj varčno (gori 24/7) in me zanima kaj za en novodobni CPU naj potisnem v škatlo, ki bo hitrosti primerljiv z omenjenim? Pobiram tudi predloge za pripadajočo plato s čimveč SATA priključki. Grafična kartica seveda gre ven, tako da CPU obvezno rabi integrirano grafiko in plata nek HDMI/DP.

NAS imam DS212j in
1) je prešvoh za kakršenkoli Plex - že webgui DSM mu dela težave
2) nočem medijev tiščat skupaj z backupi
3) ga ne bom menjal dokler ne odpove - kot ena izmed dveh kopij lokalnih backup kopij odlično uporablja svoje delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

igorpec ::

i33a je izjavil:

@igorpec
Torej predlagaš, da na NAS-u poganjam docker containerje?
Kateri NAS-i to omogočajo (+ da to dela razmeroma dobro)? Ali je v tem primeru bolje iti vizgradnjo svojega NAS-a?


Docker ni virtualizacija - kernel space je skupen in temu primerna nižja varnost. Predlagam KVM ali nekaj podobnega in znotraj tega potem po mili volji poganjaš Docker za to in ono ... Žal ne poznam kaj omogočajo komercialne NAS rešitve. Z DIY bo šlo, pa več boš dobil za isto ceno.

UganiKdo ::

igorpec je izjavil:

i33a je izjavil:

Imam v prihodnosti namen postaviti nek mini server za lastne projekte, a ne vem če bi se preveč "igral" na NAS-u


Virtualizacija ti reši vse te probleme.


kako točno gre to skupaj z znjegovo izjavo: "Žal (ali na srečo - odvisno kako se vzame) imam precej dela in nimam časa prav veliko raziskovat, sestavljat in nastavljat DIY NAS."

Kaj predlagaš, da je po enostavnosti primerljivo z out of the box NAS?

igorpec ::

UganiKdo je izjavil:

igorpec je izjavil:

i33a je izjavil:

Imam v prihodnosti namen postaviti nek mini server za lastne projekte, a ne vem če bi se preveč "igral" na NAS-u


Virtualizacija ti reši vse te probleme.


kako točno gre to skupaj z znjegovo izjavo: "Žal (ali na srečo - odvisno kako se vzame) imam precej dela in nimam časa prav veliko raziskovat, sestavljat in nastavljat DIY NAS."

Kaj predlagaš, da je po enostavnosti primerljivo z out of the box NAS?


Out of the box NAS je omejen in vsako pošteno funkcionalnost (pre)plačaš. Če človek želi poganjat virtualke pa kaj vem kaj še, bo DIY rešitev (PC z diski in OMV/Ubuntu/Debian/Proxmox) primernejša. Brez minimalnega raziskovanja pač bolje da se tega ne gre in kupi prvi NAS v akciji, igračkanje pa se gre v najetih virtualkah. Ali še bolje - tudi NAS v oblaku, pa je.

Vsaka od rešitev ima + in -.

Invictus ::

i33a je izjavil:

Potem predlagate kakšno alternativo Synology DS220j?

Lahko kupiš DS220+, ki je hitrejši.

Ni pa to za neke lastne projekte. Zato si kupi nek poceni rabljen server. Sam jih imam nekaj doma, če rabiš. Dell r210 ii...

igorpec je izjavil:


Out of the box NAS je omejen in vsako pošteno funkcionalnost (pre)plačaš.

Večinoma preplačaš DIY rešitve. Ki poleg tega dostikrat še ne delajo kot bi morale za neke osnovne zadeve.

Če že ne drugega, pa pri DIY NAS s staro škatlo kmalu začneš delati izgubo zaradi porabe štroma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pierch ::

i33a je izjavil:

@igorpec
Torej predlagaš, da na NAS-u poganjam docker containerje?
Kateri NAS-i to omogočajo (+ da to dela razmeroma dobro)? Ali je v tem primeru bolje iti vizgradnjo svojega NAS-a?

Od Synology-ja Docker conteinerje omogočajo verzije z Intel procesorji in to običajno niso vstopni modeli "J". Jaz jih uporabljam (Docker na Synology-ju) za svoje "home" projekte in za moje potrebe dela OK.

Kot omenjeno ni pa to virtualizacija. Sicer naj bi DSM tudi to omogočal ampak nisem nikoli sprobal in nevem kako (dobro) deluje.
Pierch

igorpec ::

Invictus je izjavil:

Večinoma preplačaš DIY rešitve. Ki poleg tega dostikrat še ne delajo kot bi morale za neke osnovne zadeve.

Če že ne drugega, pa pri DIY NAS s staro škatlo kmalu začneš delati izgubo zaradi porabe štroma...


Nekje preplačaš z denarjem, nekje z varnostjo, hitrostjo, nadgradljivostjo, ... z DIY varianto imaš pač več prostora in seveda tudi večjo možnost da kaj zaj... Vsekakor DIY ni vedno prava rešitev, se strinjam.

Če bi rad človek na NASu poganjal virtualke / swašta, pač ne gre več za osnovne NAS zadeve ampak bolj za (mini) server. Ne vem koliko stare morajo biti kište da porabijo zelo veliko elektrike za serviranje fajlov? Moj 6 bay x86 DIY NAS pokuri okoli 100W v običajnem delovanju, večina gre na račun diskov (okoli 10W / kos) + ene 5W za nvme cache. Je pa letnik 2020. Če bi ta isto zadevo postavil na low power ARM, bi privarčeval ... 20W?, ampak na račun tega in onega.

Če smo že pri porabi - za projekte - je potem bolje kakšen ARM single board computer.

PrimozR ::

Moja 3 leta stara kišta s trenutno aktivnimi 5 diski, kjer na FreeNAS-u tečejo trije jaili ter Docker virtualka (v Dockerju je sicer samo Transmission) porabi 80 W. Kar je, baje, čez palec 80 € letno elektrike (naj bi bil 1 W 24/7 ~ 1 € letno). To je pa kar nekaj let poganjanja, da prideš na nekaj bistveno dražjega, sploh ob upoštevanju, da je bil HW (brez diskov) ~700 €. Kar nekaj let, tudi če ti alternativa porabi 0 W. Kar ti ne.

Najbližje out of the box rešitvi, pa da vseeno požre Docker oz. da imaš več svobode, bo verjetno spet HP-jev Microserver s primernim procesorjem in zadostno količino RAM-a.

Vprašanje glede matične z dovolj SATA porti ima pa preprost odgovor - se ne sekiraš in kupiš HBA.

clix ::

Glede "velike" porabe starih kišt: odvisno od kište.
Imam staro kišto Lenovo H430 s CPUjem celeron G530, 2gb rama. (cpu je bil lansiran 2011)
Z dvema HDDjema, (vrtečima) in SSDjem je poraba v idle pod 25W (večino časa piše 23.6W na metru).

Ko se zapisuje / bere z HDDja, je poraba cca 28W - 32W.
Brez HDDjev, samo SSD, pa je poraba pod 20W v idle.

To pa ni več tako daleč od kupljenih NASov, je pa še vedno zmogljivejše od osnovnih variant. Razlike v ceni elektrike proti kupljenem NASu pa v tem primeru ne boš prinesel noter v doglednem času.

Argonavt ::

Imam Synology novejši NAS in star Terrastation BUffalo. Buffalo ima še star SMB protokol in je kao neuporaben. Rad bi ga ponucal za sekundarni backup preko rysinc Synology ----> Terrastation.

Vse se nastavi, mi pa ves čas javlja Authentication failed. Check your auth. credenatials.
Sprobal vse passe na obeh NASih.. Any ideas?

 Rysinc

Rysinc

Karen ::

Jaz imam Docker na DS218+ (ima originalno 2GB rama, dodal sem še 8GB ploščico, običen DDR3, 1,35v če se prav spomnim je, tako da imam 10GB). Res pa je da laufam samo PiHole v dockerju, pa en Debian v konzoli. To kar rabim deluje, ni pa to zdaj da bi fural ne vem kaj gor. Za igrat je ok, pa za kak Wireguard recimo gor bi laufal bp, če rabiš pa procesorsko moč rabiš pa namenski server (procesorsko je NAS švoh).

RockyS ::

Se da kje dobiti gen10 microserver ceneje kot tule ?
https://www.senetic.si/product/P07203-4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Wazzock ::

Navadno je senetic najcenejši.

Drugače pa če misliš TrueNAS na njemu furat, ga sploh ne kupuj. Gen10+ ima Intel NIC, za TrueNAS must have, celo bolj kot ECC ram. :)

A-242 ::

Invictus je izjavil:

Večinoma preplačaš DIY rešitve. Ki poleg tega dostikrat še ne delajo kot bi morale za neke osnovne zadeve.

Če že ne drugega, pa pri DIY NAS s staro škatlo kmalu začneš delati izgubo zaradi porabe štroma...


Preplacas jih samo z lastno neumnostjo (recimo tale tvoja "stara skatla" je ze ena vecjih), pri kupljenih resitvah pa po defaultu. S tem, da lahko vsaj glede softwara svoje neumnosti resis, pri kupljenih skatlah pa pac ne - in da ne omenjamo, da si v profitu glede na znanje ki ga dobis, na razsirljivosti hardwara itd.

Sicer je pa nekako tako, da so veliki fani kupljenih NASov tisti, ki sicer nekaj znajo, imajo ekstremno visoko mnenje o samem sebi, v realnosti pa niti ne znajo kaj pametnega narediti, potem pa pac kupijo. Jih poznam kar nekaj takih, ki jim prihaja ob synologyu in niti ko jim pokazes performance byhva, elegantnost ZFSa,... ni dovolj, potem pade izgovor, da se jim s tem "ne da" ukvarjati, nimajo casa in kupi izgovorov.

Niti ne tako dalec pa ljudje pocnejo tole: http://boginjr.com/it/sw/dev/vinyl-boot/ ;)
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

A-242 ::

RockyS je izjavil:

Se da kje dobiti gen10 microserver ceneje kot tule ?
https://www.senetic.si/product/P07203-4...


Ja. Sam si ga sestavi. Tistih nekaj kablov in sraufov bos pa ze zmogel ;)
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Map ::

Kako je zdej glede WD diskov za NAS, kaj je SMR in kaj CMR? Kaksna je razlika med WD WD40EFAX in WD40EFAX9?

igorpec ::

Map je izjavil:

Kako je zdej glede WD diskov za NAS, kaj je SMR in kaj CMR? Kaksna je razlika med WD WD40EFAX in WD40EFAX9?


Pri WD gre nekako takole:

if Target = consumer and Size < 8TB then

  SMR

else

  CMR



Če ni zraven oznake PRO, je consumer grade.

PrimoZ_ ::

Jaz sicer zase uporabljam freenas na xeonE3 cpuju z ECC ram-om, ker me je (preveč?) skrbel bit rot in poleg tega mi je bilo vse skupaj zanimiv izziv pred leti, ko sem ravno imel čas.

Sem pa vseeno mnenja, da so Synology ali Qnap povsem spodobne rešitve za večino uporabnikov. Sploh tiste malo močnejše z intel CPU-ji in če dodaš še palčko ram-a so čez glavo zadosti za to kar rabi 99% ljudi.

s1m0n ::

Jaz sem se sam odločil za Synology kljub temu, da bi lahko naredil kakšno hobi varianto... Odločitev je bila jasna ker za hobi varianto nisem našel nič ustreznega kar bi nudilo stvari, ki sem jih iskal (dodatno še videonadzor...). Razen Blue Iris nisem za hobi varianto našel čisto nič konkretnega. Cenovno je tako bila hobi varianta celo dražja od Synology NAS-a + licence za dodatne kamere pri Surveillance Station.

Matej_K ::

Kakšna pa je rešitev za domače fotke, poleg tega pa tudi plex (za domači tv) po možnosti v bodoče tudi 4k filmi.
... .. .

PrimozR ::

Aja tebe zanima HW, ne SW? Ker fotke tudi hendla Plex (ampak mislim da samo za tistega uporabnika, ki je kupil Pass, kar je rahlo glupo v družinkih okoljih).

Saj 4k nima neke veze, če samo serviraš vsebino, zatakne se, ko delaš transcode.

PARTyZAN ::

Transcode je pri cenejših Synologyjih problematičen že za HD. V najboljšem primeru dela OK če maš Plex Pass in HW encoder dela.

Pri problematičnih fajlih pač uporabiš Kodija :).

GupeM ::

Synology serije J so definitivno prešvoh za to, tako da ga uporabljam samo kot shrambo, Plex server pa mi teče na Shieldu. Dela super. Imel sem neke težave, ker je včasih Plex rabil celo večnost (30+ sekund), da je začel predvajati, ampak zdaj dela res fino. Ne vem pa, kako je s standardnimi serijami in serijami +. Menda na + zadeve kar štimajo, kolikor slišim govorice.

Matej_K ::

Samo Shield je plex player,ne pa plex server? Nas pa kot vem omogoča da se obnaša kot server. In potem mi smart tv z Plex appom predvaja lepo iz NASa.
Sej na Shieldu že placa ni dovolj, da bi vse filme/serije dal gor? Se motim?

EDIT: Ok, se motim, samo potem še vendo problem v prostoru, diskih...
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

GupeM ::

Ja, na Shieldu imam tako server kot player. Server pa pobira vire iz shareanega folderja na NAS-u. Na ta način lahko gledam filme/serije na TV-ju preko Shielda, z novim TV-jem tudi direkt na TV-ju, lahko pa tudi na prenosniku ali telefonu.

PrimozR ::

Tako je, Shield je lahko tudi server, ni pa nujno, da Plex server teče tam, kjer je vsebina shranjena.

BigWhale ::

Kaksen je usecase za transcoding na NAS-u? Katere naprave to potrebujejo? Kateri playerji ne znajo pozreti h264?

PrimozR ::

Kakor je meni jasno je v igri bolj downscaling, recimo če naprava ni sposobna požreti tako visoke resolucije (dandanes redko) oz. če linija ne dopušča pošiljanja polne ločljivosti v svet (torej če nisi v lokalni mreži). Torej ja, pomojem transcoding ni ravno pogost pojav, sploh če Plex uporabljaš za serviranje video vsebin na svoj TV in/ali poslušanje lokalnih MP3-jev po svetu.

Linus je sicer omenjal, da je imel na svojem serverju težavo, ker je v filme sproti pekel podnapise (ne vem, a so kaj spreminjali postopek al še vedno zakodirajo podnapise zraven?), zaradi česar je uporabljal 8700K al 9900K CPU (ker je bil transcoding za povrhu single threaded), da je uspel zapeči podnapise v 4k BR remuxe. 1080p je šlo skozi lažje, zataknilo se mu je pri 4k.

Aja, jaz občasno delam downscaling, če je zvok v formatu, ki ga TV ne požre, takrat kompresiram sliko in downscaleam zvok v 2.0. Ampak govora je o 720p seriji, vse skupaj pa je brez težav delal že dual core Pentium.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Če izberemo tukaj 16GB:
https://www.amazon.de/-/en/DS920-Synolo...
kaj je vgrajeno?
1 x 16GB?
4 x 4GB?

Nikjer nič ne piše.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Voluharr ::

Piše, malo se zapelji po strani dol:

Product details
Style Name:WD Hard Drives | Capacity:16 TB

Package Dimensions : 29.46 x 26.16 x 24.64 cm; 4 Kilograms
Date First Available : 18 July 2020
Manufacturer : Synology
ASIN : B08D4GLCYV
Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

mp5 ::

Pozdravljeni!

Imam težave s WD My Cloud. Film poskušam na WD Cloud skopirati preko računalnika oz. WD programa WD Access, vendar mi to ne uspe. Pred tem sem to lahko normalno počel. Uporabljam Windows 10. Na Cloud ne morem prenesti večjih datotek oz. filmov, lahko pa prenesem fotografije oz. manjše datoteke kot npr. podnapise. Naredil sem HARD in SOFT reset, se na novo prijavil v račun, vendar težava še vedno ostaja. Preko aplikacije Kodi lahko iz WD Clouda streamam/gledam filme, serije, ki sem jih pred opisanimi težavami posnel nanj. Na disku imam dovolj praznega prostora, vklopljen avtomatski update firmwara, aplikacija za WD Cloud pa mi tudi kaže, da je z napravo vse OK.

Prosim za pomoč!

Zaradi opisanih razlogov bom verjetno kupil drug NAS. Ker se na omenjeno tematiko ne spoznam, vas prosim za nasvete. Ne bom kupil WD, ampak kakšen drug izdelek, ki bi bil tudi enostaven za namestitev in uporabo (filmi, backup fotografije iz telefona, serije...).

Za vse nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

GupeM ::

Dobiš kakšno napako? Ti zadeva začne prenašati, nato pa crkne?

Lahko gre za težave z omrežno povezavo in če med prenašanjem ta crkne, se prenos prekine.

FireSnake ::

Voluharr je izjavil:

Piše, malo se zapelji po strani dol:

Product details
Style Name:WD Hard Drives | Capacity:16 TB

Package Dimensions : 29.46 x 26.16 x 24.64 cm; 4 Kilograms
Date First Available : 18 July 2020
Manufacturer : Synology
ASIN : B08D4GLCYV
Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX


Najlepša hvala!
1x 16TB torej.

EDIT: ne.
Če za 8TB pravijo
8TB = 4x 2TB

potem je za 16TB
4x4TB.

To ni kar bi jaz želel.
Očitno bom moral diske nabavit sam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrimozR ::

Thja, 16 TB diski so po 350 EUR in več, torej bi bili štirje od 1400 do 1600 EUR. A si mislil, da boš dobil še škatlo zraven za manj denarja? :) Če bi želel 4x16 TB diske, bi moral vzeti 64 TB verzijo (ki je itak ni v ponudbi, kaj šele da bi bila dobavljiva - max je 4x14 TB, ki ni na zalogi).

Pa za 16 TB verzijo, kot je bilo zgoraj skopirano, piše, da ima 4 4TB WD diske. Glede na to, da so WD40EFAX, je verjetno zelo smiselno, da jih kupiš sam, ja. Oz. vzeti Seagate oz. Toshiba diske, kar je možno pod opcijami.

Kar se tiče WD MyClouda, kako veliki so fajli, ki jih lahko gledaš? Kako veliki so fajli, ki jih ne moreš dati na NAS? Kater filesystem je v uporabi na NAS-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Argonavt ::

Na star buffalo delam rysinc za sekundarni backup. Gledam cene diskov za menjavo na mal večjo kapaciteto in ugotavljam, da se 1 TB X 4 v Raid5 namanj izplača:

 Nas diski cena versus raid versus kapaciteta

Nas diski cena versus raid versus kapaciteta



Link na kalkulacijo / dodaš lahko svojo kombinacijo

PrimozR ::

Pa saj to se ve da majhni diski niso nujno učinkoviti. Poleg tega da za isto skupno kapaciteto potrebuješ več diskov. Cenovno morda tam-tam, ampak potrebuješ več priključkov in prostora v ohišju, porabiš več elektrike (če ne drugega te to lahko zahakla pri napajalcu, odvisno od sistema), predvsem imaš pa več točk za odpoved, torej je zanesljivost manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

Thja, 16 TB diski so po 350 EUR in več, torej bi bili štirje od 1400 do 1600 EUR. A si mislil, da boš dobil še škatlo zraven za manj denarja? :) Če bi želel 4x16 TB diske, bi moral vzeti 64 TB verzijo (ki je itak ni v ponudbi, kaj šele da bi bila dobavljiva - max je 4x14 TB, ki ni na zalogi).

Pa za 16 TB verzijo, kot je bilo zgoraj skopirano, piše, da ima 4 4TB WD diske. Glede na to, da so WD40EFAX, je verjetno zelo smiselno, da jih kupiš sam, ja. Oz. vzeti Seagate oz. Toshiba diske, kar je možno pod opcijami.

Kar se tiče WD MyClouda, kako veliki so fajli, ki jih lahko gledaš? Kako veliki so fajli, ki jih ne moreš dati na NAS? Kater filesystem je v uporabi na NAS-u?


Se strinjam.
Še iz enega razloga je bolje, da jih kupim sam: navadne diske ravno ne bi naročil na način, da mi paket naključni ljudje premetujejo :)

Cena je kakšna je, bo treba zagrist v kislo jabolko in za začetek kupit 2.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

RockyS ::

FireSnake je izjavil:

Voluharr je izjavil:

Piše, malo se zapelji po strani dol:

Product details
Style Name:WD Hard Drives | Capacity:16 TB

Package Dimensions : 29.46 x 26.16 x 24.64 cm; 4 Kilograms
Date First Available : 18 July 2020
Manufacturer : Synology
ASIN : B08D4GLCYV
Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX


Najlepša hvala!
1x 16TB torej.

EDIT: ne.
Če za 8TB pravijo
8TB = 4x 2TB

potem je za 16TB
4x4TB.

To ni kar bi jaz želel.
Očitno bom moral diske nabavit sam.


Piše da so štirje diski na tvojem linku Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX.

Karen ::

mp5 je izjavil:

Pozdravljeni!

Imam težave s WD My Cloud. Film poskušam na WD Cloud skopirati preko računalnika oz. WD programa WD Access, vendar mi to ne uspe. Pred tem sem to lahko normalno počel. Uporabljam Windows 10. Na Cloud ne morem prenesti večjih datotek oz. filmov, lahko pa prenesem fotografije oz. manjše datoteke kot npr. podnapise.
Prosim za pomoč!
Zaradi opisanih razlogov bom verjetno kupil drug NAS. Ker se na omenjeno tematiko ne spoznam, vas prosim za nasvete. Ne bom kupil WD, ampak kakšen drug izdelek, ki bi bil tudi enostaven za namestitev in uporabo (filmi, backup fotografije iz telefona, serije...).

Glede WDja: če ni timeout na mreži kot je že nekdo napisal, a je mogoče da si formatiral v kak datotečni sistem, ki ima max. omejitev velikosti enega fajla (2GB mislim da je meja) - recimo če 1,2GB lahko skopiraš, 2,5GB pa ne več? Drugače nimam idej glede tega.
Glede drugega: s Synology-jem ali Qnap-om skoraj ne moreš zgrešit, če boš pogledal zadnje 2-3 strani tega threada (za te funkcionalnosti ki si jih napisal). Sam te funkcionalnosti uporabljam na Synology-ju, imam pa tudi Qnap-a pa vem da omogoča isto, nisem pa nastavljal (drug namen).

FireSnake ::

RockyS je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Voluharr je izjavil:

Piše, malo se zapelji po strani dol:

Product details
Style Name:WD Hard Drives | Capacity:16 TB

Package Dimensions : 29.46 x 26.16 x 24.64 cm; 4 Kilograms
Date First Available : 18 July 2020
Manufacturer : Synology
ASIN : B08D4GLCYV
Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX


Najlepša hvala!
1x 16TB torej.

EDIT: ne.
Če za 8TB pravijo
8TB = 4x 2TB

potem je za 16TB
4x4TB.

To ni kar bi jaz želel.
Očitno bom moral diske nabavit sam.


Piše da so štirje diski na tvojem linku Item model number : DS920+ + 4xWD40EFAX.


Pa je res, kar je slabo. Zabijem vse reže kapaciteta pa slaba.
Kot omenjeno bom 16GB šibal notri, pa bo to to.
Hvala za info. Res je čudno, da tega bolj očitno ne napišejo.
Ali pa je trivialno potem, ko veš kje gledati :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mp5 ::

PrimozR:: danes, 11:55

"Kar se tiče WD MyClouda, kako veliki so fajli, ki jih lahko gledaš? Kako veliki so fajli, ki jih ne moreš dati na NAS? Kater filesystem je v uporabi na NAS-u?"

GupeM:: danes, 11:37:30
"Dobiš kakšno napako? Ti zadeva začne prenašati, nato pa crkne?

Lahko gre za težave z omrežno povezavo in če med prenašanjem ta crkne, se prenos prekine."

Karen:: danes, 13:48:13
"Glede WDja: če ni timeout na mreži kot je že nekdo napisal, a je mogoče da si formatiral v kak datotečni sistem, ki ima max. omejitev velikosti enega fajla (2GB mislim da je meja) - recimo če 1,2GB lahko skopiraš, 2,5GB pa ne več? Drugače nimam idej glede tega."

Filmi so veliki več GB. Kot sem predhodno napisal, sem na WD brez težav lahko kopiral filme večje od 5 GB, sedaj pa tega ne morem narediti. Kopiranje se začne, nato pa se ustavi in mi napiše obvestilo. Trenutno se ne spominjam, kaj mi napiše na zaslonu. Bom pogledal in javil.
Kako preverim, če je težava z omrežno povezavo? A bi potem lahko gledal "stare" filme preko Kodija? Ne vem kateri filesystem je v uporabi. Bom preveril.

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:


Pa je res, kar je slabo. Zabijem vse reže kapaciteta pa slaba.
Kot omenjeno bom 16GB šibal notri, pa bo to to.
Hvala za info. Res je čudno, da tega bolj očitno ne napišejo.
Ali pa je trivialno potem, ko veš kje gledati :)

Bigger is better, valda ne bodo napisali 4 TB pri modelu s 4 TB diski. V bistvu se tudi niso povsem nič zlagali, kupiš sistem s 16 TB placa. Če ti to ni dovolj, kupiš večjega, ki je na voljo. Oz. praznega in delaš po svoje, kot si že ugotovil :)

GupeM ::

mp5 je izjavil:

Filmi so veliki več GB. Kot sem predhodno napisal, sem na WD brez težav lahko kopiral filme večje od 5 GB, sedaj pa tega ne morem narediti. Kopiranje se začne, nato pa se ustavi in mi napiše obvestilo. Trenutno se ne spominjam, kaj mi napiše na zaslonu. Bom pogledal in javil.
Kako preverim, če je težava z omrežno povezavo? A bi potem lahko gledal "stare" filme preko Kodija? Ne vem kateri filesystem je v uporabi. Bom preveril.

Če nič drugega nisi spreminjal, je skoraj zagotovo težava v povezavi. Stare filme boš lahko gledal prek Kodija, se pa zna zgodit, da ti sredi predvajanja vrže ven, lahko začne delat vsme znani "buffering", lahko pa kljub slabši povezavi tega med predvajanjem sploh ne boš opazil.

Za začetek preberi obvestilo, mogoče je že tam dovolj podatkov. Če ti napiše, da je bila povezava prekinjena, potem veš kje iskati. Če ti napiše, da na disku ni dovolj prostora, spet veš kje iskati itd.

bosmla ::

Rabim samo en disk, ki bo delal res non stop 24/7. Nadomestil bo dobrih 7 let starega WD Green 2TB, ki po cudezu se kar dela!!!
Gledam 4TB (lahko vec) pa sem se cist zamotal, ko so kar vsi (?) cenejsi od 100€ SMR...
Kaj mi ne preostane drugega kot da vzamem Seagate Ironwolf Pro 4TB za cca 130? Je se kaj primernega za non stop delovanje?

PARTyZAN ::

Za 120€ dobiš 8TB WD Red, ga boš moral pa slečt iz ohišja. SMR so lahko modeli 6TB in manj.

GupeM ::

Pa ne zgubiš s tem garancije?

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Pa je res, kar je slabo. Zabijem vse reže kapaciteta pa slaba.
Kot omenjeno bom 16GB šibal notri, pa bo to to.
Hvala za info. Res je čudno, da tega bolj očitno ne napišejo.
Ali pa je trivialno potem, ko veš kje gledati :)

Bigger is better, valda ne bodo napisali 4 TB pri modelu s 4 TB diski. V bistvu se tudi niso povsem nič zlagali, kupiš sistem s 16 TB placa. Če ti to ni dovolj, kupiš večjega, ki je na voljo. Oz. praznega in delaš po svoje, kot si že ugotovil :)


Ko RAID vklopiš naenkrat ni več 16TB placa :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MadMax ::

FireSnake je izjavil:

Ko RAID vklopiš naenkrat ni več 16TB placa :D

Kar seveda ni res.
Tvoja odločitev je vklop RAIDa ki ni RAID0 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Mrakw ::

pozdrav,

je procesor j4005 za nas dovolj zmogljiv za predvajanje 4k videov. Ali je to bolj na meji zmogljivosti?
««
77 / 118
»»