» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
12 / 110
»»

yani2000 ::

technolog je izjavil:

Pa sem tud jaz na bobu, ampak to je bilo grozno. Če bi hotel rodit, bi se pomoje manj matral.

1. Nakup preko interneta, izpolnjevanje groznega obrazca.
2. Pride dostavna služba, kjer dobim sim kartico.
3. Izpolnjevanje obrazca #2 (izpolnjevanje istih podatkov kot pod #1, s tem da rabijo še davčno (zakaj???)).
4. Spet pride dostavna služba, kjer podpišem pogodbo.
5. Izpolnim še tretji obrazec, da lahko dostopam do moj bob.
6. Pomoje bodo še kej kompliciral s prenosom številke.

Mislim, logično je. Po moje je zanalašč tok zakompliciran postopek, da bi folk čim več klical na njihovo 090 številko.

Tudi jaz mislim da so zanalašč tako zakomplicirali postopek registracije.
Mogoče je tudi vzrok, ker nadrejeno podjetje trži podobno ponudbo (Simobil Simpl) za mnogo več denarja.
Zopet: Kot da bi se OSTALI ponudniki norca delali iz lastnih strank, ko ti ponujajo plačljivo naročnino z dražjimi impulzi/sms.

MrBrdo ::

A ima bob tudi kaj podobnega kot Vodafone Live! ali Mobitelov Planet? V Vodafone Live! se ne morem logirat noter.
MrBrdo

Alexius Heristalski ::

Nima.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

technolog ::

Mam vprašanji.

1. Sms-ji mi ne delajo (prejemam jih lahko, pošiljat jih ne morem). Probal sem nastavljat številko SMS centra, pa ni nič šlo. Ima kdo nasvet?

2. Prenos številke ni šel skoz, ker sem imel na računu par centov manj kot 5€ (4,93€). A so res tako sitni, al morm it prov v trgovino po novo karco za 5€?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

1. Vpiši številno simobil sms centra.
http://www.simobil.si/sl/faqCenterBusin...
Kakšna je številka centra SMS?
Številka centra SMS je +38640441000.


Za wap, gprs in mms glej tu: http://www.bob.si/pomoc/internet-in-ele...


2. Ne, mora biti vsaj 5.00 E in konec debate.

technolog ::

Pogooglat znam tud sam. Ko to izpolnim, dobim SMS:

Prejeli boste nastavitve. Za potrditev vnesite naslednji pin: 3866


Kar pa ne uspe, ker mi ne delajo SMSji!

amigo_no1 ::

Imaš vpisano zgornjo številko za sms center ?

Napisal si, da ti ne dela pošiljanje, ne prejemanje !


2. Prenos številke ni šel skoz,

Potem si še vedno pri starem operaterju...

preveriš tu:
http://www.npch.si/index.php?option=com...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

technolog ::

Ja, sej, tega pina jim ne morem poslat, k ga hočejo.

Tud če se številka ni prenesla, bi morali delat smsji prek bobove številke.

amigo_no1 ::

Hmm, se bojim da si trenutno nekje v vicah (v najslabšem primeru), ali pri starem operaterju (kmečka logika, če prenos številke ni bil odobren).


Če je govora o http://www.bob.si/pomoc/internet-in-ele...
vpišeš potrebne podatke in dobiš prvo sms s 4 mestnim pinom (številka).

Par sekund kasneje dobiš še njihov config sms, za odpiranje vpišeš pin iz prejšnjega sms-a.
preverjeno !
Čeprav ta sms nima nobene zveze z sms nastavitvami.

Nobenega pošiljanja sms-ov ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

technolog ::

No, ta config sms enostavno ne pride :)

Sm potem regooglal malo web, in mi je ratalo nastavit APN, tako da deluje internet.

mk818764 ::

če bob sim kartico, kar verjetno imaš...so vse nastavitve not.

amigo_no1 ::

Jaz sem ga dobil (s telefonske +386 689 474), pa nisem pri bobu :).

yani2000 ::

@technolog:
Ali je z aparatom kaj narobe ali pa pokliči na bob (080 680 680) ali pa piši na bob (info@bob.si).

plavko61 ::

Lahko da ti nagajajo nastavitve za internet in MMS. Pobriši vse profile in znova zaženi telefon.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

radmannsdorf ::

@technolog, če imaš android, ob spremembi APN-jev ne pozabi SHRANITI nastavitev.
Shrani si pa takole, in imej podatkovni prenos PRIŽGAN! (odvisno od roma, nekaterim se recimo avtomatsko prižgejo podatki za MMS, kolega na SG3 simobil mora ročno vklopit podatkovni prenos da pošlje/dobi mms). Pa ko boš probaval če deluje, naredi NOV sms, ne samo poizkusit star sms poslat še enkrat.

http://shrani.najdi.si/?3d/vb/2qREnkqt/...
http://shrani.najdi.si/?46/HI/2UxndjmQ/...
(password = internet)

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Hkrati mam lahko aktiven samo en APN - glede na to da je za MMS geslo "mms" in za internet "internet", ne morem spakirat vse v enega.

yani2000 ::

@technolog:
Sam mal... ze pa se zjasni!
Kaj ti ne delajo SMS ali MMS? (Ogromna razlika!)
Kateri OS uporabljaš (WP, Android, iOS, Symbian, MeeGo, Generic Java,...)?
Katera firma je izdelala tvoj telefon?

technolog ::

Zdej mi dela internet in SMS, kot sem napisal:

Sm potem regooglal malo web, in mi je ratalo nastavit APN, tako da deluje internet.


ne delujejo pa MMSi, sam za to se ne bom sekiral.

Android 4.0.3
HTC one X

yani2000 ::

technolog je izjavil:

Zdej mi dela internet in SMS, kot sem napisal:

Sm potem regooglal malo web, in mi je ratalo nastavit APN, tako da deluje internet.


ne delujejo pa MMSi, sam za to se ne bom sekiral.

Android 4.0.3
HTC one X

Aha, OK.
Ker uporabljaš HTC pomeni, da lahko sprejemaš MMS-e tudi ko imaš data povezavo izklopljeno.
V bistvu sem do sedaj ugotovil, da samo pri Samsungih to ni mogoče.

technolog je izjavil:

Hkrati mam lahko aktiven samo en APN - glede na to da je za MMS geslo "mms" in za internet "internet", ne morem spakirat vse v enega.

DA, pri vseh Android napravah kaže, da je aktiven samo prvi APN, a fora je da sta lahko aktivna dva, če imaš APN za internet in MMS posebej.
Simobil, Bob, Mobitel,... imajo VSI ENAKO geslo: internet

Izvoli APN za Bob-a:
name: SiMobil Internet
apn: internet.simobil.si
proxy: 80.95.224.17
port: 9201
user: simobil
pass: internet
mmc: 293
mnc: 40
type: default,supl

name: SiMobil MMS
apn: mms.simobil.si
user: simobil
pass: internet
mmsc: http://mmc
mms proxy: 80.95.224.46
mms port: 9201
mmc: 293
mnc: 40
type: mms

Beli_Zajcek ::

Za portal moj.bob.si sem se prijavil enkrat samkrat, potem pa pozabil tako uporabniško ime kot geslo.
Njihova neuporabna spletna stran mi noče poslati podatkov na telefonsko številko, še hujša pa je njihova pomoč po e-mailu.

Napišem jim, da želim, da mi omogočijo ponoven dostop do portala, ker trenutno ne morem dostopati do njega, saj sem (pomemben del) pozabil uporabniško ime in geslo.

Kaj pošljejo nesposobneži nazaj:
pozdravljeni,

prosimo vas, da nam sporočite sledeče podatke:
- telefonsko številko
- uporabniško ime, ki ste ga uporabljali za portal moj bob
- geslo, ki ste ga določili ob prijavi v naročniško razmerje (služi za vašo identifikacijo).
- elektronski naslov:

na podlagi zgoraj navedni podatkov, bomo izbrisali prvotno registracijo v portal moj bob ter omogočili ponovno


Catch - 22

Ne vem, kaj so res lahko tako retardirani. Že trikrat sem jim poslal mail nazaj in vsakiš trobijo isto. Identifikacijo lahko menda tudi drugače opravim.
Za še boljše počutje sem klical na njihovo plačljivo številko, kjer se ni nobeden oglasil.

amigo_no1 ::

Telefonsko in email imaš ?

pozabljeno uporabniško ime
https://prijava.bob.si/SSO/Strani/Profi...

če si pozabil/a tvoje uporabniško ime, vpiši tvoj e-poštni naslov ter mobilno telefonsko številko, na katerega ti bomo v obliki sms sporočila poslali tvoje uporabniško ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Beli_Zajcek ::

Sem probal oboje, in ne prime.

Glej, glavni problem je, da mi konstantno težijo da jim povem zadeve, ki jih ne vem. Pa čeprav so dokaj nepomembne in sem jim že večkrat eksplicitno povedal, da jih ne vem. Navsezadnje pa imam unikatno telefonsko številko.

Zgodovina sprememb…

yani2000 ::

@Beli_Zajcek:
Ha! Fora je tudi da ne zahtevajo tisto geslo katero si ti predstavljaš.
Ampak geslo, ki si si ga izmislil ob naročilu Bob-a (to ni geslo za prijavo v njihov sistem!).
In kot sumim si tistega "pomembnega" še prej pozabil! :|
Če si ne zapomniš gesel ti na žalost ne ostane veliko.
Za naslednjič ti pa priporočam kakšen password manager!
Teh je na internetu veliko (nekateri zastonj, nekateri plačljivi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yani2000 ()

Beli_Zajcek ::

Eventuelno - v 4. mailu, ko sem jim napisal, da mislim zamenjati operaterja, če mi še enkrat zahtevajo geslo in uporabniško ime, za katera oba sem napisal, da jih ne poznam, so le zahtevali odgovor na varnostno vprašanje. Sem že pozabil, da je sploh bilo in sem ga celo nastavil. Kar je neumno je to, da smo se toliko časa lovili okoli tega, in da nimajo nekega pametnejšega načina preverjanja identitete.

MrBrdo ::

Danes sem odkril eno neprijetno lastnost boba, in sicer da datuma računa ni možno spremenit, in sicer je datum 24. v mesecu in potem je rok za plačilo npr. 8. naslednji mesec. Moji tastari ki mi plačujejo račun pa vse račune hodijo plačevat na pošto 15ga. Simobil pa pošlje opomin 5 dni po roku, kar pomeni da bi moral vsak mesec še opomin plačevat. Dost gnilo, zdaj bom moral zgleda sam prek klika plačevat samo ta bob. Mogoče ni za vsakega problem, zame pač je.
Ker pri mobitelu sicer ne vem kdaj je rok ampak nazadnje ko je mama skoraj 1 mesec zamudila pri plačilu so naslednji mesec zaračunali 7 centov. Tko da sigurno ena velika slabost simobila/boba.
MrBrdo

technolog ::

Mnja, mal več flesibilnosti bi tud jaz pričakoval.

Na primer, da se z njimi zmeniš, da plačuješ samo na vsake 2 ali 3 mesece.

8sec ::

sem preletel temo in nisem našel nobenega zapisa, ki bi mi lahko pomagal.

skratka, že vse od avgustovskega prestopa k Bobu se mi dogaja, da občasno klicočim nisem dosegljiv, enostavno ne morejo vzpostavit povezave z menoj (sam ne dobim nobenega sporočila o neodgovorjenih klicih, niti sporočila, da bi bilo kaj narobe, signal je tudi v redu,...). najhujše je to, ker ni nobenega vzorca; včasih sem dosegljiv brez problema, včasih sem nedosegljiv le par minut, spet drugič sem nedosegljiv kakšno uro v dnevu, zadnje čase se pa bojda dogaja, da sem nedosegljiv tudi po par dni skupaj. prijatelji so naročniki Mobitela, Simobila, Tuša.

sam sicer lahko prikličem kogarkoli, je pa res, da traja nenavadno dolgo, da na sprejemni strani prične zvonit (tudi do 30s). za štos sem za dan ali dva zamenjal tudi telefon, ampak jasno, težave so ostale.

sicer sem jim poslal mail, ampak Bog ve, kdaj - če sploh - mislijo odgovorit. je imel še kdo podobne težave? kaj sploh lahko naredim? nisem ravno pri volji, da bi plačal 10€ za 10' pomoči nekoga, ki me bo na koncu 5' spraševal absurdne stvari...

hvala za pomoč že v naprej.

amigo_no1 ::

Bob dela na Simobil omrežju, zato težave s problemi, ne daj da se spravijo amaterji kaj nadgrajevati (na Štajerskem je sploh veselica):
Problemi s SiMobilom in njihovim največjim 3G omrežjem

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Na moje včerajšnje vprašanje...

Spoštovani,
zanima me, kaj se trenutno dogaja z vašim omrežjem? Klicanje je ponovno (kot že ca. 3 tedne nazaj) zelo oteženo.
lp
X


... sem dobil odgovor:
pozdravljeni,
obveščamo vas, da zaradi izrednih vremenskih razmer lahko prihaja do motenj pri uporabi Si.mobilovih storitev.
Za morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo in vas prosimo za razumevanje.
lepo pozdravljeni,
vaš bob tim

amigo_no1 ::

Ti samo piši reklamacije za vsak dan, ko ne deluje in naj ti sorazmerno (ne)delovanju odštevajo od mesečne naročnine...
Ko jih boste zasuli s pritožbami se bodo mogoče zbudili.

Zgodovina sprememb…

yani2000 ::

Pošiljanje zastonj SMS

- http://24sms.net
- http://smssheep.com

Info:
Evo dve strani za pošiljanje zastonj SMS, 24SMS ima celo zastonj Android app. Čeprav app dela izjemno slabo.
Mogoče ne veste, ampak bi še rad malce sprobal pošiljat SMS preko Klape, saj enega sem našel, sam se je ustrašil. Mogoče zato ker sem omenu, da bo mogoče potreboval geslo ob prijavi (isto geslo kot bi ga potreboval @Beli_Zajcek) za potrebe resetiranja računa na moj.bob.si.
No, zaenkrat tole zadostuje!
Če pa se čisto slučajno kaki junak javi, kateri bi rad sprobal pošiljanje zastonj SMS preko Klape pa se mi naj javi na ZS.
(Bi sam tole uredil, ampak jaz sem že resetiral svoj račun in bi bilo mal sumljivo če bi ga še enkrat moral.)

MrBrdo ::

Živjo,

Ravnokar je Apple acceptal aplikacijo Bob Monitor, ki bi morala bit na slovenskem App Storu v roku 24 ur. Tako da tisti z iOS napravami si jo lahko naložite v kratkem. Aplikacija nudi pregled nad porabo na bob paketu preko 3G ali Wifi povezave.

MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Tilen ::

Kakšno imate kaj porabo pri prenosu podatkov, glede na to, da je obračunski interval 64 kB?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

yani2000 ::

Tilen je izjavil:

Kakšno imate kaj porabo pri prenosu podatkov, glede na to, da je obračunski interval 64 kB?

yani2000 je izjavil:

Končno so mi po enem tednu in brisanju dveh računov usposobili, da se lahko prijavim v moj.bob.si.
Sedaj razumem zakaj "mk818764" hoče v excel-u računat porabo.
Sem vidu, da imaš "Izvozi seznam v excel" funkcijo na bob-ovi strani.
Sem še sam mali izračun naredil (pomagal sem si z lastno formulo objavljeno dva posta višje).
In prišu do naslednjih izsledkov:
- 3G Watchdog: 45.199 KB
- Bob - stanje tekoče porabe: 46.917 KB
- Zaračunani podatki: 49.600 KB
Te vrednosti sem dobil po enem tednu (76 vnosih). Min: 2 KB; Max: 9771 KB.
Sync je bil na VSE živo (SMS, e-mail, vreme,...). Celo sn mal Skypal (menda je to bil tisti max zgoraj).
V mojem izračunu pride do 5% odstopanja od Bob-ovega stanja tekoče porabe in 9% od 3G Watchdog-a.
Če bi same povezave z max 1 KB delal bi lahko že po 16.384 KB ostal brez zakupljene količine!
Na oko brez, da bi upošteval zgoraj navedene izračune bi sam osebno ocenil, da pride do max 30% odstopanja kar pomeni, da lahko preneseš 700 MB brez panike.
Če pa si res paranoik pa lahko upštevaš 500 MB max prenosa.
In te vrednosti se meni osebno zdijo vrh glave za eno normalno delo s pametnim telefonom ali tabličnim računalnikom.
Je pa še eno opozorilo, ki ga velja upoštevat:
Prenos je omejen na 3 Mbit gor in dol!
Kolega ko ima Orto u nulo in sma telefona zraven imela mu je Speedtest izmeril 6 Mbit DL (neomejeni prenos), meni pa 3 Mbit!
To je tudi nekje na Bob-ovi strani enkrat pisalo, sam sedaj ne najdem več tega podatka!
Za primerjavo: na začetku leta sem delal še Speedteste na Mobitelovem Itak džabest in sem imel max 2 Mbit! :|
Moram pohvalit Simobil, ker je zadnja 3 leta resno investiral v nadgradnjo omrežja in sedaj še celo na LTE!

SavoS ::

@MrBrdo - aplikacija je že navoljo z IOS, sem si naložil, vpisal potrebne podatke in vola.. zadeva lepo deluje!

Bravo :D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

SavoS ::

Aja eno vprašanje glede aplikacije BOB monitor....

Kako oz kdaj v dnevu se osvežuje aplikacija? ali je to vezano na osveževanje glede na moj bob portal, ko se tam spremenijo podatki, da se tudi tebi avtomatsko spremenijo podatki??

Hvala
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MrBrdo ::

@SavoS super, hvala :)
Aplikacija osveži iz portala moj bob, ki mislim da osvežuje podatke vsake 3 ure ali nekaj takega. Poleg tega si tudi aplikacija zapomni rezultate in jih ne osvežuje naslednjo 1 uro (se mi zdi) po tem ko si jih nazadnje osvežil. To, kdaj jih je aplikacija nazadnje osvežila ti piše zgoraj (Posodobljeno), moj bob pa mislim da jih osveži pač vsake 3 ure, ali nekaj takega, mislim da piše na portalu moj bob na koliko časa osvežujejo.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

SavoS ::

Sem zdaj ponovno preveril in lepo osvežuje podatke.

Še enkrat pohvalno.

;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MrBrdo ::

yani2000: Drugače se ne pozna toliko ta obračunski interval... Predstavljaj si da se ti poveže 30x na dan za sync (pa se ti ne, vsaj meni se ne, se mi dosti manjkrat). Potem je to 64 kB * 30 = okol 1800 kB = 1,8 MB. Krat 30 dni v mesecu je to okoli 60 MB. Če maš 1 GB paket potem se ne rabiš sekirat za teh 60 MB, če mene vprašaš. Pa mislim da ti če imaš zakupljeno podatkovno opcijo 1GB sploh ne obračunavajo po 64 KB ampak ti seštejejo dejansko porabo, čeprav glede tega nisem čist ziher. Drugač pa men gre tolk na živce ker mi telefon šumi preko zvočnikov skos ko imam vklopljen GPRS, da ga doma kar izklapljam in potem se sploh ne pozna, pa doma imam itak Wifi (iz nekega razloga mi iPhone vseeno synca preko GPRS tudi če sem doma, verjetno porabi manj baterije povezovanje na GPRS kot na wifi in zato tako deluje, uporablja pa EDGE v tem primeru tako da sumim da to res najmanj baterije porabi). Samo mimogrede :)
MrBrdo

amigo_no1 ::

Btw, jaz imam za symbian telefonu nokia push mail (nokia messaging email, http://store.ovi.com/content/8794 1x letos sem jo še lahko namestil, sedaj piše "Sorry, this item is not available for your country", dela preko US proksija, npr. www.hidemyass.com), sinhronizacija nastavljena na "soonest" (druge opcije so 15,30 minut in več), kolikokrat na dan se potem zadeva sinhronizira ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SavoS ::

@MrBrdo, pravkar poizkusil aplikacijo tudi na iPad3 in lepo deluje...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

medenko ::

audio12 ::

Odločam se za bob,pa me zanima kako dela omrežje...izpadi,prekinjanje,nedosegljivost?

yani2000 ::

@audio12:
Enemu malce višje je ful prekinjalo.
Meni dela tak kot dela vsem prijateljem, ki so na Simobilu.
Pač solidno, ni kaj za rečt, razen občasnih prekinitev.
Mislim pa, da je več izpadov omrežja na Simobilu/Bobu kot na Mobitelu. Sam na našem koncu štajerske ni tak ful hudo.

@adapipika:
Hvala!

amigo_no1 ::

audio12 je izjavil:

Odločam se za bob,pa me zanima kako dela omrežje...izpadi,prekinjanje,nedosegljivost?

https://slo-tech.com/forum/t542290/0

Queen ::

Tudi mene mika tale bigbob paket, torej da kopiram, kaj piše v ponudbi:
mesečna naročnina 9,90 eur
vključene minute in SMS-i v vsa slovenska omrežja 1000 minut + 1000 SMS
vsaka naslednja minuta v vsa omrežja 4 cente
vsak naslednji SMS v vsa omrežja 4 cente
vezava brez vezave
obračunski interval 60/60

Nič pa ne piše o mms-ih, torej se jih doplačuje po 0,04€ sklepam?

yani2000 ::

@Queen:
Pravilno skelpaš!

plavko61 ::

Kak pa je z podatki pri pošiljanju MMS?

A plačaš za MMS dodatni 0.04€ + podatke/(64KB interval) ?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

mk818764 ::

mms je 0,04e

SynTax64 ::

plavko61 je izjavil:

Kak pa je z podatki pri pošiljanju MMS?

A plačaš za MMS dodatni 0.04€ + podatke/(64KB interval) ?


MMS plačas 4cente saj ga pošlješ preko MMS dostopne točke.
««
12 / 110
»»