» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
11 / 110
»»

MrBrdo ::

Mene pa zanima nekaj stvari ker resno razmisljam na prehod iz Dzabesta na Bob:
- Ali se lahko prenese številka iz Mobitela?
- A za roaming v tujini so isti pogoji kot na Simobilu?
- A še velja da je prenos podatkov omejen na nekaj 7 Mbps? Sicer ne vem zakaj je to nekaj ful omejitev ker to je skoraj 1 MB/s. Sej to velja na posameznega uporabnika ane, ne skupaj za vse uporabnike boba ki so naenkrat na isti bazni postaji?
- Možnost MicroSIM je?
- Nisem sicer vseh 10 strani teme bral, ampak nisem videl da bi se kdo čisto jasno opredelil. A se zadeva splača? Deluje vredu in tako dalje?

Drugače moj profil je tak da ne porabim toliko sms/min, tako da je 200 zame dovolj. Bi pa rad imel vsaj 1GB prenosa.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

Pa še to, kaj pomeni da je obračunski interval 60/60. Kaj je druga številka tukaj?

Ker ne morem za nazaj popravit si bom odgovoril na 1. vprašanje, lahko se prenese številka :)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

francek1 ::

Prenese se brez problema. Roaming dela, za micro SIM rabiš le škarje. Če boš vzel še 1GB prenosa, boš plačal vsaj pol manj, kot zdaj na ušivem Mobitelu(jezen sem na njih kot pes, odkar so nas ogoljufali pri zmanjšanju prenosa iz 1GB na 100MB pri Dabestu...).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

radmannsdorf ::

@kixs, Big Bob = 1000min v vsa omrežja in 1000sms v vsa omrežja. Za 9,9€. Ostalo kar sem šel čez 9,9€ so bili MMS-i in Mb(4 cente na MMS ali Mb). Točno število enot ne vem, ker nikoli nisem šel čez 1000. Če pa bi šel, je vsaka minuta, sms, mms ali Mb po 4 cente.
Prvi mesec je bilo 17,14€ ker je bilo poleg še 5€ za prestop simobil-bob.
Tretji mesec je bil 12,32 ker sem poslal eno komercialno sporočilo(glasovanje).

@MrBrdo, seveda se lahko številka prenese. Tukaj imaš micro sim verzijo: https://www.bob.si/narocilo/bob-osnovni...
Za 5EUR/mesec lahko dokupiš še 1Gb prenosa podatkov. Zadeva deluje in se meni osebno splača, ker nočem imeti računa 20EUR ali več. V sedmih mesecih nisem imel niti enega problema. Ubistvu je to simobil, tudi račun je naslovljen na simobil. Sicer pa si preberi vseh 10 strani in še www.bob.si ;)

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

radmannsdorf: če želim prenest številko, a najprej kupim tole micro sim verzijo osnovnega paketa, ki si mi jo dal, in potem naredim še prijavo prek https://www.bob.si/prijava/prijavi-se/b... ? Rad bi imel minibob z microSIM + 1GB opcijo ter prenos številke iz mobitela. Hvala za info :)
MrBrdo

barakus ::

Glej točki 1 in 2

barakus je izjavil:

Jaz imam naročnino in prenešene številko, postopek pa se meni zdi blazno zmeden.
Bom napisal kako je to zgledalo pri meni (po spominu):

1. Naročim paket na bob strani.
2. Dobim domov sim kartico, grem na stran, se prijavim in tam nekje izpolnem en obrazec, kjer sklenem naročnino in prenos številke.
3. Po pošti dobim 2 x pogodbo za naročnino + 2 x zahtevek za prenos številke (grozno sprintano, ugibaš da kaj prebereš), oba izpolnjena na podlagi podatkov, ki sem jih vnesel v web obrazec.
Tukaj mi ni bilo čisto jasno kako in kaj. Po kmečki pameti sem sklepal, da če so mi poslali 2 kopiji, da pač podpišem oboje in pošljem 1 izvod nazaj...
4. Pošljem nazaj 1 x podpisano pogodbo + 1 x podpisan zahtevek za prenos številke + fotokopijo dokumenta + zadnji račun prejšnjega operaterja (ker so tej omenjeni kot priloge zahtevku za prenos številke). Naslov izbrskam nekje v rubriki pomoč.
5. Kliče me neka ženska in me prosi, da ji povem pravo številko zadnjega računa pri prejšnjem operaterju (češ da sem se zmotil pri vnašanju na web strani) in ji rečem, da saj sem poslal tudi vse to po pošti, da zakaj tam ne preveri pa pravi, da niso še nič dobili. No potem ji preberem to številko in mi reče, da lahko pričakujem prenos številke v roku 5 dni in da to je to.

No, po tem mi ni bilo čisto jasno: kako mi bodo vklopli novo številko, če še niso prejeli nazaj podpisane pogodbe in zahtevka oz. zakaj so mi poslal po 2 izvoda, če ni potrebno nazaj pošiljat. Skratka, a je komu kaj bolj jasno :)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

radmannsdorf ::

Hehe, podpis pogodbe z njimi je res mal nenavaden, če smo navajeni od prej da smo šli v poslovalnico operaterja in je on vse zrihtal namesto nas. Ampak ravno tukaj Bob prihrani, in zato ponudi cenejše klice. Nima poslovalnic :)
Jaz sem na Petrolu kupil "Bob naročniški paket", se registriral z njim na spletni strani,izpolnil pogodbo, počakal par dni, mi je GLS pripeljal pogodbo, kjer jo je GLS dostavljač izpolnil, in vzel nazaj. Po par dneh sem dobil sms kdaj točno bo številka prenešena.
Vse skupaj je trajalo 8-10dni. Do dneva prenosa cifre Simobil-Bob sem uporabljal Simobil.

mk818764 ::

Edino kaj je slabega pri prehodu na bob je dostavna služba GLS.
Jaz mam vedno probleme z njimi.
Zadnji njihov podvig je bil da so mi zgubli prenosnika, ki je romal na servis. Dobesedno zgubli.

MrBrdo ::

A mogoče še kdo ve ali mobitel obračuna po dnevih naročnino, npr. da bi imel prenos številke 14.10, ali mi bo mobitel obračunal naročnino za sorazmerni delež, ali za cel mesec?
Saj to za prekinitev ti pri bobu uredijo ane?
MrBrdo

Lonsarg ::

Pri navadnih naročninah je sorazmerno, pri zakupljenih količinah pa je kakor vem povsod praksa, da ti celotno obračunajo(si kao imel šanso vse zakuljene koristit), torej splača se zadnji teden v mesecu preklopit. Ker pri novem operaterju pa ti zaračunajo sorazmerni delež ker ti dajo tudi sorazmerno zakupljenih količin.

pviran3 ::

je pa težko zadnji teden lovit, ker postopek traja nekaj časa - naročilo pogodbe, kurir s pogodbo, par dni za prenos itd...

radmannsdorf ::

@MrBrdo, prej boš uredil, prej boš na cenejšem:) Pri meni mislim da je blo sorazmerno, sem mel Orto v nulo.. Gremo akcija! :)

BlaY0 ::

MrBrdo je izjavil:

A mogoče še kdo ve ali mobitel obračuna po dnevih naročnino, npr. da bi imel prenos številke 14.10, ali mi bo mobitel obračunal naročnino za sorazmerni delež, ali za cel mesec?
Saj to za prekinitev ti pri bobu uredijo ane?

Načeloma ti mora po dnevih, v praksi pa ti ne. Gre pa takole... ti itak plačaš naročnino za en mesec naprej (kar si porabil pa za nazaj). Torej če greš 14.10., si itak že plačal do 31.10. in na naslednjem računu bi ti morali od pogovorov od 1. do 14.10. odšteti naročnino od 14. do 31.10. ter prišteti 5 EUR za prenos številke (če si to zahteval). Amapk tega ne naredijo. Po domače se naredijo neumnega. Potem pokličeš/pomejlaš in ti vrnejo. Če ne pokličeš, ti pač ne vrnejo :P

MrBrdo ::

BlaY0: Sam a potem ti na zadnjem računu sploh ne smejo obračunat naročnine? Če praviš da jo plačuješ za en mesec naprej... Torej bi ti moral računat samo pogovore in 5 EUR? In od tega celo odštet sorazmerni delež naročnine, ki je nisi "porabil" prejšnji mesec?
MrBrdo

BlaY0 ::

A nisem ravno tega napisal? Zadnji račun bo 5. novembra in na njem bodo zaračunani pogovori do 14. oktobra ter prenos številke. Vračila naročnine od 14. do 31. oktobra pa ne!

MrBrdo ::

Sam je res mal smešen ta GLS... Ko me je klical sem mu povedal da nimam drobiža, pa mi je rekel če lahko grem kam zmenjat :D Na koncu mi je potem dal v drobižu 5 EUR, tako da mam zdej en kup kovancev, lol.
MrBrdo

radmannsdorf ::

dnar je dnar. v mojo službeno denarnico gre za 120€ kovancev. i likey! :)

flameir ::

toseprav če sm prav razumel, je big bob 1000min v VSA omrežja ter 1000smsov-so tukaj tudi MMSi?
za dodatnih 5€ pa dobiš še 1GB interneta. Se da 2GB tud kupit?
torej za 15€ imaš 1GB, 1000sms, 1000minut v vsa omrežja?

hm, torej bom odplačal lumio na kredit (360€) in ta kredit prišparal z 9€ manj na mesec za naročnino (dabest+petka=24€!!!!).
24mesecev x 9€ = 216€!!!
torej bom za lumio 800 namesto 360€ odštel le 144€ (če malce po svoje izračunam).
Še jutri preberem vso temo in zapustim dzabest!.

flipflop ::

bigboba se ne da vzet več.

francek1 ::

flameir je izjavil:

toseprav če sm prav razumel, je big bob 1000min v VSA omrežja ter 1000smsov-so tukaj tudi MMSi?
za dodatnih 5€ pa dobiš še 1GB interneta. Se da 2GB tud kupit?
torej za 15€ imaš 1GB, 1000sms, 1000minut v vsa omrežja?

hm, torej bom odplačal lumio na kredit (360€) in ta kredit prišparal z 9€ manj na mesec za naročnino (dabest+petka=24€!!!!).
24mesecev x 9€ = 216€!!!
torej bom za lumio 800 namesto 360€ odštel le 144€ (če malce po svoje izračunam).
Še jutri preberem vso temo in zapustim dzabest!.

Evo, še en, ki zna seštevat in množit...škoda, da takih ni več.

flipflop je izjavil:

bigboba se ne da vzet več.

trenutno....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

flameir ::

torej bom počakal, da bo big bob spet, morda pa pride še kej tretjega, ugodnejšega... :)

francek1 ::

Molim boga, da smartbob...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MrBrdo ::

Wow, smartbob pa takoj vzamem če bo :) Zaenkrat bom imel mini+1GB, ampak pride dražje kot tole.

Mi lahko samo kdo pove, ali se mi splača pogodbo in tisto za prenos št. iz mobitela poslat kar zdaj takoj ko jo dobim, ali se mi bolj splača počakat do npr. 20ga in takrat to naredit. Ni mi čisto jasno to kar je Blay0 napisal, oz. se mi zdi malo čudno, da se naročnina plačuje za 1 mesec naprej... In če bom imel samo 5 EUR stroška za prenos številke, kaj mi bodo potem nazaj nakazali 14 EUR (imam Džabest)? To mi je vse skupaj malo čudno. Če kdo ve bolj natančno kako to poteka se priporočam, ker sicer bi rad čimprej prešaltal na bob, samo nebi ravno 19 EUR stran metal, glede na to da smo na začetku meseca.
MrBrdo

BlaY0 ::

Saj ne boš vrgel proč, samo zahtevati moraš nazaj pa boš dobil! Če se pa nočeš hebat, pa prekini par dni pred koncem meseca (recimo 5 dni), da se prenos zgodi še isti mesec, tako ti pri naslednjem računu ne bodo obračunali naročnine. Drugače pa poglej na račun in glej datume pri postavkah naročnina.

Po moje je OK če kar zamenjaš, magar v minibob in potem ko bo na voljo kak drug paket, prešaltaš nanj.

radmannsdorf ::

MrBrdo, zakaj ne vprašaš na mobitel? Oni naj bi vedeli :) Poročaj še nam :)

BlaY0 ::

Danes je dobil račun in lahko prebere kaj mu piše pod rubriko "OPRAVLJENE STORITVE", kjer lepo piše "naročnina od do" ter "pogovori in storitve od do".

MrBrdo ::

Bom sporočil naslednji mesec kako je s tem, danes sem dobil pogodbo in sem jo že podpisal, tako da imam bob že aktiviran, samo še čakam na prenos številke.
MrBrdo

kmetek ::

Jaz se nikakor ne morem odločiti kaj vzeti

minibob 6,90 + 1gb 5 = 11,90 ali tušmobil za 15€, pa 5 mesecev po 7,5€....

Lonsarg ::

Jah na bob se najbolj splača, če imaš kaj proti vezavi. Na tusu se boš za to akcijo 50% popusta 5 mesecev moral zavezati. Bodisi za 10% popust(naročnina je po 5 mesecih v tem primeru 13,5€), bodisi za telefon.

Drugače pa tudi odvisno koliko porabiš SMS/klicev, ki jih dobiš pri minibob 200 vsakih, pri Tušovem Vse najbolše paketu za 14,90€ pa 500 vsega.

Vglavnm minibob ter vse najbolše sta različna paketa, se najdu pri tušu tudi kombinacijo, ki je bolj podobna minibobu, recimo Brez 0E + 1GB 5€.

medenko ::

in katera je ta opcija 0€ + 1GB 5€ ? :D

MrBrdo ::

Če bo kej takega k smartbob k nam pršlo bo to daleč najbolše kar se da dobit :) Pa tut bigbob bi blo fajn, če ne druzga. Upam da bo hmal spet kakšna akcija.
MrBrdo

mk818764 ::

medenko je izjavil:

in katera je ta opcija 0€ + 1GB 5€ ? :D


bob 4 cente.

Edino kar pogrešam pri bobu so sms z zgrešeneimi klici ko si nedosegljiv. Naj še to naredijo, pa smartboba in bo 80% slovencev na bobu.

Lonsarg ::

Govoril sem o tušmobilu. Ta opcija je Tušmobil Brez, ki je 0€ na mesec. Potem pa lahko gor pripopaš 1GB za 5€ na mesec. No bob ima isto zadevo jasno. Idealno za ljudi, ki porabijo samo par deset klicev/SMSov, rabijo pa internet.

Poleg tega je pa ta varianta idealna za kak tablet, 5EUR na mesec, zato da lahko tablet uporablaš tudi kadar ni WIFIja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mobidick ::

A še kdo dobi ob prijavi samo te opcije:

Manjka pregled porabe in računov, plačevanje, ...
The future is digital!

MrBrdo ::

Hm ja pri meni je zdaj isto, pa pod storitve piše da ni nobene storitve na voljo... A tebi isto piše?
Kakšen dan ali 2 nazaj mi je še kazalo porabo itd.
MrBrdo

Mobidick ::

Ja, isto je. Sicer sem že javil prejšnji teden na njihov info mail, so nekaj komplicirali s podatki pa ponovno registracijo. Sem še enkrat poslal naj samo preverijo delovanje portala, pa bodo zdaj preverili in upam da uredili.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

MrBrdo ::

Kako je pa s tem prenosom številke? Jaz sem izpolnil papirje, ampak še nisem dobil nobenega SMSa ali kaj podobnega. Koliko časa naj bi trajalo preden ti sporočijo preko SMS?
MrBrdo

radmannsdorf ::

ene par dni, če se prav spomnim. mal jih vprašaj na mail.

MrBrdo ::

Sem ravnokar dobil SMS. Pogodbo sem podpisal 5ga, cifro mi bojo pa zamenjal/odklopil 11ga. Torej 6 dni vse skupaj. Je bil pa vikend vmes.
MrBrdo

BlaY0 ::

Pa da ne boš presenečen, naročnina prične teči z dnem podpisa pogodbe in ne z dnem prenosa številke!

MrBrdo ::

Ok za tiste 0.5 EUR se nam sekiral :) Hvala za info.
MrBrdo

MrBrdo ::

--- nevermind
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

Mobidick: A si ugotovil? Fora je da moraš it na moj.bob.si tam pa dela :) Čudno majo malo.
MrBrdo

MrBrdo ::

A se komu sanja zakaj sem 1 uro pred prenosom številke dobil SMS iz svoje lastne (Mobitelove) številke na svojo lastno (Mobitelovo) številko z vsebino "živjo čačača :)". Torej kot pošiljatelj se mi je izpisala moja številka. Če sem npr. kaj odpisal sem takoj nazaj dobil isto.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Mobidick ::

ves čas hodim na https://moj.bob.si/, samo ni delalo. No, zdaj so zgleda poštimali, pa zdaj dela. Grem hitro račune plačat....
The future is digital!

MrBrdo ::

Evo za tiste ki imate iPhona, app za bolj enostavno sledenje porabi (Bob Monitor). Ker nimam developer naročnine je aplikacija samopodpisana kar pomeni da deluje samo na jailbreakanih napravah.


Povezava za prenos je objavljena tukaj: https://gist.github.com/3897145

Stvar sem scompilal za iOS 5.1 tako da na drugih verzijah nisem sprobaval. Ko se aplikacija zažene zna trajat par sekund, potem se pod nastavitve nastavi dostopne podatke in preklopiš nazaj na Monitor, počakaš cca. 5 sekund in bi moral videt podatke. Ko se aplikacija odpira traja par sekund, to je zato ker je portal od boba pač počasen in toliko traja da se logina :) Količina prenešenih podatkov pa ni velika, par KB.

Instalacija je možna na 2 načina:
- v obeh primerih odzipajte .app datoteko (oziroma direktorij)
- za bolj "noobe": BobMonitor.app povlečeš v iTunes Library (zgoraj levo). Potem priklopiš telefon, klikneš na njega pod Devices (sredinsko levo), potem po potrebi menu "File - Transfer purchases from ..." potem pa na sredini zgoraj kliknemo Apps in nato Sync Apps obkljukamo, v seznamu bi morala bit poleg ostalih tudi aplikacija BobMonitor, jo obklukamo, nato kliknemo Sync desno spodaj. Neprijetno pri tem načinu je ker je treba vse aplikacije iz telefona prenest tudi na računalnik, drugače ne gre syncat. Btw nič bat če imate piratske appe, ni nobenega problema z iTunesi.
- za bolj "advanced": sshjajte se na telefon (default geslo je alpine) in poglejte v direktorij /var/stash (ukaz: ls /var/stash), tukaj se mora nahajat direktorij Applications.nekaj (ta nekaj je drugačen na vsakem telefonu). Ko veste ime direktorija (v mojem primeru je Applications.J2iEV4), pa greste lokalno v direktorij kjer je BobMonitor.app in nato ukaz:
scp -r BobMonitor.app root@192.168.1.110:/var/stash/Applications.J2iEV4/BobMonitor.app
Pri tem ne pozabit spremenit IP naslova na naslov ki ga ima vaš telefon, in ime Applications direktorija. Ko se aplikacija prenese morate respringat ali restartat telefon.

Sporočite o delovanju, meni dela :)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

janezek101 ::

Kako pa postopati v primeru da imaš še veljaven aneks pri simobilu, pa bi rad prestopil k bobu?
Naredijo to oni avtomatsko tako kot prekinejo naročnino, potem ti pa simobil pošlje položnico?
Aneksa mi je ostalo za plačat še 25€ za še 6 mesecev, v teh 6 mesecih bi pri bobu plačal 45€ manj, tako da se mi splača prekiniti...

technolog ::

Pa sem tud jaz na bobu, ampak to je bilo grozno. Če bi hotel rodit, bi se pomoje manj matral.

1. Nakup preko interneta, izpolnjevanje groznega obrazca.
2. Pride dostavna služba, kjer dobim sim kartico.
3. Izpolnjevanje obrazca #2 (izpolnjevanje istih podatkov kot pod #1, s tem da rabijo še davčno (zakaj???)).
4. Spet pride dostavna služba, kjer podpišem pogodbo.
5. Izpolnim še tretji obrazec, da lahko dostopam do moj bob.
6. Pomoje bodo še kej kompliciral s prenosom številke.

Mislim, logično je. Po moje je zanalašč tok zakompliciran postopek, da bi folk čim več klical na njihovo 090 številko.

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

No, pri meni ni blo tak hudo. Kupil bob paket. Aktiviral zadevo izpolnil pogodbo, GLS je prinesel, sem takoj podpisal, odnesel zadevo in to je to.
Le pri prenosu sem dobil živčnega...so pa me potolažili z 1 leto brezplačno uporabo, ker so zamočli. Pri punci in kolegu pa je šlo vse b.p.

technolog ::

Ja, jaz sem pa kupil prek interneta, ker sem mislil, da bo vse v enem koraku.
««
11 / 110
»»