» »

Ivy bridge

Ivy bridge

Temo vidijo: vsi
««
10 / 16
»»

69charger ::

Nimam točnih podatkov ampak po prebiranju raznih forumov sem razbral da imajo plošče malce manjši potencial za ogromen OC, za domače uporabnike se pa še vedno navija odlično za to ceno. Čeprav se ASRocka drži slab sloves iz socket A časov danes delajo zelo dobre plate.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fr4nc ::

69charger je izjavil:

Nimam točnih podatkov ampak po prebiranju raznih forumov sem razbral da imajo plošče malce manjši potencial za ogromen OC, za domače uporabnike se pa še vedno navija odlično za to ceno. Čeprav se ASRocka drži slab sloves iz socket A časov danes delajo zelo dobre plate.

Tudi sam imam slabe izkušnje z AsRock še iz časov P4 (šli sta mi 2 njihovi plati, nato sem ubavil ASUS, ki še danes deluje bp), ampak vedno bolj pogosto slišim, da so sedaj boljše/konkurenčne v vseh pogledih...

Jaz se odločam med: ASRock Z77 Pro3 Z77 Sockel 1155 ATX DDR3 in Gigabyte GA-Z77-DS3H Z77 Sockel 1155 ATX DDR3, ampak verjetno bom vseeno vzel Gigabyte.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

PrimozR ::

KTr1sk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kaj ti jih pa bo več? Saj maš na praktično vseh še koaksialca oz. optiko.

ja optičnega uporabljam kadar je film dolby digital...3.5mm pa imam priklopljen kadar igram igre, da delajo vsi zvočniki (6ch IN)
drugače pa mi je zanimiva EXTREME od asrocka ker ima
-"Premium Gold Caps" (če je to kao bolj kvalitetno?)
-ter 8 + 4 Power Phase design
"It features sturdy components and completely smooth power delivery to the CPU. Plus, it offers unmatched overclocking capability and enhanced performance with the lowest temperature for advanced gamers as well"

Pocen je pa tale Z68 Extreme3 Gen3 ima vse to...ampak pa ne podpira 3570k ivy...?

Zakaj točno nimaš na optiko zvočnikov priklopljenih ves čas??

KTr1sk ::

PrimozR je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kaj ti jih pa bo več? Saj maš na praktično vseh še koaksialca oz. optiko.

ja optičnega uporabljam kadar je film dolby digital...3.5mm pa imam priklopljen kadar igram igre, da delajo vsi zvočniki (6ch IN)
drugače pa mi je zanimiva EXTREME od asrocka ker ima
-"Premium Gold Caps" (če je to kao bolj kvalitetno?)
-ter 8 + 4 Power Phase design
"It features sturdy components and completely smooth power delivery to the CPU. Plus, it offers unmatched overclocking capability and enhanced performance with the lowest temperature for advanced gamers as well"

Pocen je pa tale Z68 Extreme3 Gen3 ima vse to...ampak pa ne podpira 3570k ivy...?

Zakaj točno nimaš na optiko zvočnikov priklopljenih ves čas??


Tukaj je tema ko sem se pogovarjal in je tole razlog
5.1 zvok v PC igrah?
Igre zgenerirajo ločenih 6 (za 5.1) kanalov in zvočna kartica jih mora zakodirati v DD ali DTS. To pa znajo kartice, ki podpirajo ali "DTS Connect" ali "Dolby Digital Live".


drugače pa se bom verjetno kar za asrock plato odločil
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
ker nisem bil nikoli "velik" navijalec da bi rabil extreme in še hladilnik bom imel zaenkrat samo originalni...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr_M ::

Se en test plat, ce kdo slucajno ni videl.
http://www.anandtech.com/show/5793/inte...

Kogar skrbi poraba, je edina logicna izbira MSI plata :)

Brainstorm ::

Tile POST časi so me malo zmotili pri Asusu, zakaj so toliko daljši napram Asrocku?
Že res da ima Asusova plata nekaj več zadev, ki se morajo inicializirat, samo vseeno je velika razlika.
 POST

POST

s51as ::

Kaj to pomeni da traja 20 sekund predno se ASUS zbudi al kaj???
It's just me myself and I

Zheegec ::

Takoj pod sliko je opis... Jaz imam P87zz-v in je POST time nekje 4 sekunde vse skupaj.

s51as ::

tole mi sploh ni všeč... asusova plata je najbol požrešna in najpočasnejša? verjetno tudi najdražja?
It's just me myself and I

Brainstorm ::

Ah to je fino potem, če je samo 5s.
Reči mi še, katere rame si dal not, namreč sem bral pod komentarji, da en uporabnik ni nikakor mogel spraviti Corsair rama na nazivno frekvenco 1600MHz.
Namreč še zmeraj se nisem odločil ali naj vzamem Asrock Z77 extreme4 ali Asus P877-V

the current asus lineup seems to have problems with memory configs that consist of 8GB dimms...
their list of supported memory modules seems to be made for multiple boards...it contains configurations for e.g. 6x4gb for boards that have only 4 slots...so i guess it`s not only a problem with my board...

i got myself a sabertooth z77 and a pair of corsair 1600mhz 8gb dimms. no matter how conservative i set the timings the board won`t boot at 1600mhz and freeze after some time at 1333mhz (spd or xmp don`t work either). i can only get them stable at 1066mhz. a single dimm runs fine at the specified clocks and timings.

could you spare some time and test the boards with a 1600mhz config with 2 8gb dimms? or even with 4 of those? no underclocking of higher specced dimms, as there is a 2x8gb@1866mhz config in the list...
would be interesting to know if all those boards had problems with ivy brigde`s max specified dram clocks...

i guess it will be fixed in a future bios update, but maybe beeing pointed out by a respected site, they are gonna hurry it up a bit...i mean c`mon 1600mhz rams at 1066mhz? seriously...

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

s51as je izjavil:

tole mi sploh ni všeč... asusova plata je najbol požrešna in najpočasnejša? verjetno tudi najdražja?

Preberi si test, takoj pod zgoraj linkano sliko ti vse piše.

Isotropic ::

s51as je izjavil:

tole mi sploh ni všeč... asusova plata je najbol požrešna in najpočasnejša? verjetno tudi najdražja?

zato, ker ima vec featurov, ki rabijo cas, da se inicializirajo. asrock je pa barebone plata.

s51as ::

Razumem... sej drugače se je na testu precej dobro odrezala :D
It's just me myself and I

mr1two ::

Tudi v samem testu piše, da če se izklopijo vse dodatne pritikline, potem pade ta čas na čas 5 al nekje tam sekund.

s51as ::

Zanimiv da ne nardijo tako da bi se najprej naložile vse nujne stvari v 5 sekundah in potem vzporedno z nalaganjem windowsow še pač ostalo... nekaterim se cev računalnik z windowsi postavi v 30 sekundah ne pa samo matična plošča :D
It's just me myself and I

fr4nc ::

Zanima me kateri CPU hladilnik mi svetujete za i5 3570K - cilj nekje 4.7GHz.

Naj bo iz SLO trgovine, cena nekje 40€ - ohišje Thermaltake commander - ne vem kako visok gre noter :|.

Lp in hvala
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Jakob_X ::

Tezko bos navil na 4.7 tudi z dobrim hladilnikom, kaj sele s kaksnim pod 40 EUR. Kateri od cenejsih je najboljsi pa ti priporocam da malce pogooglas za teste in ne samo slepo zaupat ljudem na forumu.

Brainstorm ::

Ali sta ta dva procesorja popolnoma enaka, oziroma je razlika le da eden ima hladilnik drugi ne?
Ker se mi zdi brez veze kupovat z hladilnikom, ker itak ne bom uporabljal stock hladilnika, razen mogoče pride prav, če ga kdaj kasneje prodajaš, se ga lažje znebiš z hladilnikom, kot brez.

http://www.hoh.de/hardware/cpu-prozesso...
in
http://www.hoh.de/hardware/cpu-prozesso...

s51as ::

Ja tako je kot si rekel. Cenejši je brez hladilnika.
It's just me myself and I

Dr_M ::

Ucasih se je govorilo,da se tray slabse navijajo.
Men se je pri athlonu 64 tocno to zgodilo :> nikamor ni sel.
Ampak verjetn zdej ni vec tko.

Brainstorm ::

Aja zanimivo, to bo pa potem potrebno malo raziskat po forumih, kako je s tem sedaj.

korenje3 ::

tray in box sta popolnoma enaka procesorja. tray je pač pakiranje v plastične pladnje, box pa v škatle.

Brainstorm ::

Pr boxu je 3 letna garancija pri tray pa 2 letna, vsaj hoh.de ima tako.

Dr_M ::

TIM is Behind Ivy Bridge Temperatures After All

Torej, pocakat, da intel uredi zadevo ali bodo kar tako pustili?

kuglvinkl ::

Odvisno na čem si, če si na SB,jasno da se čaka, če si na čem starejšem, hja, odvisno kolk starejšem.

Dr_M ::

Phenom II x6 :)
Zamenju bom vsekakor, ampak kdaj...

Sssaga ::

Mah, kaj se boš preseravu, a zdej ti pa 6 jeder ni dovolj. Dej dej... že ... gmah! :P

Dr_M ::

Ma ni neki grozno uporabno za igre.
Itak bi uzel 3570K.

fr4nc ::

Dr_M je izjavil:

Ma ni neki grozno uporabno za igre.


Katero grafično pa imaš? A ti jo x6 bottlenecka ali kaj?
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

PrimozR ::

Ah, če bi vsi entuziasti menjavali komponente, ko bi se splačalo oz. bi bilo potrebno, bi firme prodale cel kup hardwera manj.

Dr_M zdajle se dela mini štalo iz TIM-a, mislim da se lahko v kratkem pričakuje vsja mini najavo, kaj bo Intel naredil. Recimo 'zamenjali smo s solderjem, na voljo bo tega pa tega meseca v trgovinah' ali pa da sploh ne bodo menjali :)

mr1two ::

No, če bodo menjali, potem bom tudi sam držal pesti, da to storijo čimprej. Preden se odločim za nakup recimo. :)

korenje3 ::

Brainstorm je izjavil:

Tile POST časi so me malo zmotili pri Asusu, zakaj so toliko daljši napram Asrocku?
Že res da ima Asusova plata nekaj več zadev, ki se morajo inicializirat, samo vseeno je velika razlika.
 POST

POST



baje je to po defaultu. če izkopiš vse avtomatsko zaznavanje, lahko prideš na isti čas kot asrock. to tudi piše nad slikico nekje.

pirlo ::

Je to res kar pišejo glede pregrevanja? Se splača to storit?

Isotropic ::

ce si upas...:)

Brainstorm ::

Jah nč, bo treba počakat še kakšen mesec z nakupom, da se zjasni Intel, kaj bo naredil ali bo izdal novo revizirano serijo itd ali bo pustil tako kot je.
Mogoče pa bo priložil k procesorju bon, za brezplačno menjavo paste.:))

A so ga ga pri mobilni procesorjih tudi tako pihnili mimo?

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

To je še kr zanimivo. Še posebej zato, ker sem prejšnji teden gledal to isto reč(ali se pozna, če se odstrani HS) in so bili zaključki drugačni- kao da ni razlike. Bom malo pobrskal pa prilepil sem, če slučajno najdem. Je pa bil to "test" nekoga, ki je to na forum objavil(picz and stuff)...

Isotropic ::

ja, tist je blo al na semiacc., fudzilla alpa anandtech, sam tisti testi so bili bolj slabo izpeljani afaik. premalo pritiska na procesor recimo, pa ni bil uraden test (priznane strani), ampak samo enega userja.

mr1two ::

Čisto možno. Včasih dobim feeling, da take "teste" izvajajo mamini sinkoti, ki lahko še isti teden naročijo 3 nove proce, če so preleseni, da bi normalno odstranili HS in pravilno nanesli pasto na jedro+ fiksirali hladilnik kot se spodobi :). V mislih imam en video, ko tip z britvico in izvijačem nabija po HSju, ko ga hoče odstranit. Bik.

s51as ::

A to je mišljen stik med procesorjem in tistim kovisnkim pokrovom na procesorju al med procesorjem in hladilnikom?
In če gre za procesor, ali bo intel tudi za nazaj kaj popravljal, če bo za naprej popravil.
It's just me myself and I

mr1two ::

Mišljen je stik med procesorjem in tistim kovinskim zaščitnim delom- heat spreader-jem . Če je ta stik slab, se potem hlajenje same CPU enote ne odvija optimalno. Problem je potem pri tem, ker tudi z precej dobrim hlajenjem dobivaš slabše rezultate kot sicer. Očitno je intel malo zafrknil stvar pri tej seriji in upam, da bo odpravil s kakšno sledečo revizijo. Seveda, če je to res takšna razlika. Za stopinjo ali dve ne bo noben v luft skakal, za 10 pa že.

s51as ::

Aha.. potem je to večji problem... Intel bi to lahko za nazaj popravil samo z menjavo procesorjev, če prav zastopim.
Tega verjetno ne bodo delali.

Upam da drug teden že dobim procesor in vse, pa da bom lahko kaj sprobal...
It's just me myself and I

54j0 ::

Morda se je Intel samo spomnil dobrih starih časov, ko so se pri njih na vse pretege trudili, da bi onemogočili potencial za navitje procesorja :). Konec koncev, kakšna poslovna logika bi bila, če bi prodajali procesorje, ki bi brez izjeme omogočili pohitritev s 3,5 na 6 GHz. Tri ali več let ne bi nihče NIČ kupil (razen ekstremnih ljubiteljev, ki jih je, roko na srce, malo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

eieieie1 ::

Spravil sem se navijat i5 3570k proc z matično z77 ud3h in 8gb corsair vengence LP 1600MHz rami... (napajalnik: corsair ES 650W, noctua nh-d14 cooler) in sem naletel na eno težavo... Namreč do 4.3GHz nisem rabil nič spremnijat voltaže cpuja (v BIOSU je nastavljeno da se avtomatsko spreminja) in po 5 minutnem testu AIDA64 zgledajo temperature fajn:


Tudi na 4.4GHz sem uspel pognat 5 minutni test, ampak sem pozneje opazil da mi je recimo browser crashno večkrat... Tudi tu so temperature nizke:



Ko pa probam dat na 4.5GHz pa ko pridem v windows crashne ("x program has stoped working, pa pol blue screen")... Zdaj pa nevem v čem je točno problem. Tisto avtomatsko spreminjanje voltaže mogoče ni namenjeno pri tako visokem overclocku? Ampak sem tudi sam poskusil nastaviti voltažo na 1.27V pa mi je isto crashno. Pol sem še probal dat 4.3GHz in voltažo 1.25V in sem opazil da mi v AIDA CPUID pod cpu voltažo še vedno piše voltaža enaka kot takrat ko se je avtomatsko nastavljal, čeprav sem mu nastavil na 1.25V. A mi lahko kdo pove kaj delam narobe, oziroma v čem je problem? Thnx!

fr4nc ::

@eieieie1: Zanima me kateri hladilnik za procesor imaš.
Glede problema se mi načeloma sanja ne... probaj dat na 1.3V ali tam do 1.4V (mislim, da še ni preveč za ta procesor, ali pač?)

Lp in hvala
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Brainstorm ::

Saj je napisal : noctua nh-d14

fireX88 ::

@eieieie1 res probaj voltažo dvignit. poišči v googlo ali pač kje kolk ma tvoj procesor voltaže. Recimo za moj x6, če me spomin ne vara, je max 1,55v, sam imam 1,425v pri 4,0Ghz in deluje stabilno, ker preden sem dviginil voltažo mi je blue screen metalo
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

eieieie1 ::

Bah, probal sem dvignit voltažo na 1.3V pa tudi ne gre preko 4.4GHz, temperature so pa še vedno nizke... Pa ni tak da bi moglo pol konstantno biti 1.3V cpu voltage? Ker mi piše v onem aida64 da je manj...

korenje3 ::

da niso rami ponesreči naviti? ali pa da nimaš napačne rame?

vseeno moraš povedat voltažo za proc, rame in pcb.

aha vidm da imaš rame navite na več kot 1600MHz. To se je pri meni dogajalo, še na core2duo, ko sem imel 800MHz rame, pa so bli naviti na 810MHz in se je vse skupaj sesuvalo. Torej rame imej na 1600MHz. Žal nisi kupil hitrejših ramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

PrimozR ::

Kaj imajo pa RAMi pri navijanju z množilnikom veze? Ni to C2D, kjer je bila frekvenca RAMa vezana na FSB. No, v bistvu je, sam je na FSB vezano še PCIe vodilo, SATA porti, itd. itd., navijaš pa praktično izključno z množilnikom.

klinker ::

korenje3 je izjavil:

da niso rami ponesreči naviti? ali pa da nimaš napačne rame?

vseeno moraš povedat voltažo za proc, rame in pcb.

aha vidm da imaš rame navite na več kot 1600MHz. To se je pri meni dogajalo, še na core2duo, ko sem imel 800MHz rame, pa so bli naviti na 810MHz in se je vse skupaj sesuvalo. Torej rame imej na 1600MHz. Žal nisi kupil hitrejših ramov.


Eni raje ne pomagajte, ko se sami rabite pomoc ;((
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689612 (8920) touchspeed

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698955 (8040) fr4nc

Več podobnih tem