» »

Ventilator ne dela!

Ventilator ne dela!

Gautama72 ::

Lp

Imam računalnik Tron kupljen v Comshopu. Vse dela ok. Pred kratkim mi je začel brnet ventilator na sprednji strani. Pred kratkim je popolnoma odpovedal. Mašino sem odprl, jo popolnoma izpihal, vendar ventilator še vedno ne dela. Priklopljeno zgleda da je vse ok. Ali je ta ventilator res potreben ali računalnik lahko normalno obratuje brez njega?

logout ::

To je tako, kot z ledvicami pri človeku. Baje čisto lepo živiš z eno samo, a jaz imam vseeno raje, če mi delujeta obe.

L.p., Kloko

Oktan ::

Lep pozdrav,

120mm ventilator zadaj, se ob vklopu računalnika ne zažene, vendar se segreje (v sredini). Če ga malo porinem se začne normalno vrteti. Kje bi lahko bil problem?
Hvala za odgovore

blackbfm ::

Pa kaj komplicirate s temi ventilatorji. To je potrošni material, daš 5-10eur in imaš novega. Če te pa ne moti tistih 5 stopnij razlike ga pa lahko vržeš ven in je mir.

Gapi ::

Kaplja strojnega olja je še cenejša kot nov ventilator. Samo razdret ga moraš ozeroma nalepko dol odtrgat. Ne pozabit potem zaščitit potem nazaj.
No person is rich enough,to buy back his past.

Izi ::

Oktan je izjavil:

Lep pozdrav,

120mm ventilator zadaj, se ob vklopu računalnika ne zažene, vendar se segreje (v sredini). Če ga malo porinem se začne normalno vrteti. Kje bi lahko bil problem?
Hvala za odgovore

Mogoče je vezan na kakšen senzor matične plošče in na začetku še ni dovolj temperature, da bi sploh bila potreba za vrtenje ventilatorja. Je pa odvisno od ventilatorjev, na koliko voltaže se bodo sploh začeli vrteti, večji rabijo nekaj več Voltaže, da se sploh začno vrteti.
In povsem normalno je, da ventilator stoji pri miru, če pa ga poženeš z roko, pa se začne vrteti, ker ravno za zagon rabi malo večjo Voltažo kot pa kasneje za vzdrževanje vrtenja. Tako, da pri tebi verjetno ni nič narobe. Seveda pa nujno preveri, če se kasneje ko je računalnik vroč sploh začne vrteti. Vseeno je lahko kaj zarustalo v ventilatorju in ne zmore toliko moči, da bi se začel vrteti sam od sebe.
Če pa nimaš nič spreminjanja Voltaže pa je seveda tudi možnost, da ventilator enostavno ne dobi dovolj Voltaže. Mu boš moral dati nekaj več Voltov, da se bo začel vrteti.

Jaz imam v računalniku 4 ventilatorje in ob vklopu računalnik vsi stojijo pri miru. Šele nekje po 5 minutah ko se računalnik dovolj razgreje se počasi začno vklapljati. Še najdlje rabi ventilator na procesorju, na katerem je velikanski hladilnik, kot kaže sem z velikostjo pretiraval :D in ventilator se leno začne vrteti šele po četrt ure uporabe računalnika.

če imaš moderno matično ploščo, ki podpira varčevanje energije in zna upravljati z obrati in seveda če imaš ventilatorje, ki podpirajo spreminjanje vrtljajev (3 žice starejši in 4 žice novejši ventilatorji), potem se ob vklopu računalnik ventilatorji sploh ne smejo vrteti, ker drugače imaš temperature narobe nastavljene v BIOSU.
Ko so temperature čipov pod 35° Celzija se ventilatorji nimajo kaj vrteti, in pri dobro hlajenem in ne preveč navitem računalniku bi se morali ventilatorji izklapljati tudi v idle, ko temperature morajo pasti pod 35° razen če nisi pretiraval z navijanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Pšenični ::

"Kaplja strojnega olja je še cenejša kot nov ventilator. Samo razdret ga moraš ozeroma nalepko dol odtrgat. Ne pozabit potem zaščitit potem nazaj."

Ne daje se olja,ki spere mast ven, ampak se da kanček masti. In zapre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466812 (3535) radmannsdorf
»

PC neprijetno ruži

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354238 (3681) nofaith
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
11821 (581) xxxgeekxxx
»

Ko restrartam računalnik se procesorski ventilator ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
51378 (1238) Snegec
»

Je napajalink pokvarjen?

Oddelek: Strojna oprema
71017 (886) Calligula

Več podobnih tem