» »

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo

I need a jailbreak.

vir: Information Week
Information Week - Pričakovano zaostrovanje pravil pri uporabi primarnih distribucijskih kanalov za OS X programje se bo glede na applova obvestila razvijalcem začelo v marcu 2012. Odtlej bo moralo programje, preden bo sprejeto v trgovino programja App Store za osebne računalnike, delovati v t.i. peskovniku (ang. sandbox), ki programju dostop do sistemskih vmesnikov, uporabniških podatkov in drugih oblik komunikacije znotraj računalnika omejuje na vnaprej določen seznam varnostnih pravil (kar na primer programu za spletni klepet preprečuje dostop do zgodovine v brskalniku, medtem ko ga aplikacija za univerzalno iskanje lahko dobi), s čimer bo Apple zagotovil manjše tveganje za zlorabe sistema s strani razvijalcev, ki svoje programje distribuirajo na tak način in s tem uporabnike tudi bolje zaščitil pred morebitnimi napakami z varnostnimi posledicami.

Nekateri razvijalci so izrazili pomisleke, saj njihovo programje z napovedanimi omejitvami ne bo več funkcionalno (avtorji priljubljenega odjemalca za prenašanje datotek prek vseh vrst storitev Transmit se soočajo s težavami pri brskanju po uporabniških datotekah), zato se bodo morali odpovedati najbolj donosnemu, v operacijski sistem vgrajenemu prodajnemu kanalu.

Nasprotno so po mnenju mnogih strokovnjakov za informacijsko varnost nova pravila dobrodošla, saj do določene mere otežijo delo informacijskim nepridipravom, uporabnikom pa zagotavljajo, da je nakupovanje programja iz App Store vmesnika še bolj varno. Kljub vsemu opozarjajo, da bodo zaradi novih pravil nekatere neškodljive aplikacije na voljo le s travnika, zaradi česar se bo tveganje za uporabnike v posameznih primerih lahko tudi povečalo.

Tretje stališče premleva posledice za neodvisne ustvarjalce programja, ki bi jih ukrepi utegnili še najmočneje prizadeti, saj se bodo zelo težko spopadli s tekmeci, ki so vključeni v applove programe. Skrbi jih tudi odnos do nekaterih razvijalcev na applovi mobilni platformi iOS, kjer je bilo po uvedbi podobnih pravil konkurenčno programje večkrat brez pojasnila umaknjeno iz prodaje, njegova funkcionalnost pa podvojena v posodobitvah ali novih različicah izdelkov. Nekatere razvijalce je strah tudi vedno močnejšega nadzora, zaradi katerega Apple lahko enostransko, brez opozorila ali obrazložitve prekine vir dohodkov svojih partnerjev (in je to v preteklosti že večkrat storil), poslej tudi na osebnih računalnikih.

Apple svojih odločitev še vedno ne komentira drugače kot zgolj z dejanji.

121 komentarjev

«
1
2 3

smash ::

ne razumem naslova..mi kdo razloži? kdo je Franc?

Ales ::

Kljub vsemu opozarjajo, da bodo zaradi novih pravil nekatere neškodljive aplikacije na voljo le s travnika


Sodeč po tej izjavi je vse, kar ni App Store, nek velik kosmat in grd bav bav? Indoktrinacija teh "mnogih strokovnjakov" očitno tudi dobro napreduje...

knesz ::

Kdo pa je Franc?

zee ::

Verjetno je misljen spanski diktator Franco?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

knesz ::

zee je izjavil:

Verjetno je misljen spanski diktator Franco?

Sem iskal Franca v sami novici, pa ga nisem našel. Zanimivo, da je Big Bwana potrdil novico za objavo :)

Gavran ::

mene pa skrbi nekaj drugega (kar je sicer tudi v zakonodaji v veljavi, prav pa ni) - je.bati je treba poštenega in dobrega (in takšnih je 90%) da bi "onemogočil" tistih nekaj slabih. A ne bi bilo bolje za vse, da bi Apple ob detekciji škodljivega SW vse izdelke takega proizvajalca vrgel iz Appstorea in ga iztožil do gat zaradi povzročanja škode Appleu, vsi ostali normalni pa bi delovali brez omejitev?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Marat ::

knesz je izjavil:

zee je izjavil:

Verjetno je misljen spanski diktator Franco?

Sem iskal Franca v sami novici, pa ga nisem našel. Zanimivo, da je Big Bwana potrdil novico za objavo :)

Franco --> diktator... kdo je bil diktator Appla, pa ni več? ;)

bf4ed ::

Sprdancija s temi izrazi, vedno znova bluzite. Napšite kot je treba da bo vsak razumel.

Tak kak tisto o nekem "modrem" pri novici o kamerah...
Gluposti izvajate...deca

Iatromantis ::

Apple Neuters Mac App Store Software
But in the three years since Apple removed a knowledge base article for its "inaccurate" suggestion that Mac users should run antivirus software, perhaps something has changed.
Certainly the computing industry has changed, thanks to the success of devices running Apple's iOS, which is more locked down than Mac OS X. Microsoft's Metro apps in Windows 8 will be sandboxed, and Google sandboxes Android apps.
It's a trend that Harvard Law professor Jonathan Zittrain has warned about. Zittrain argues that as computers cease to be the center of the information ecosystem, our devices will become less subject to user control and more like sealed appliances.


The future of internet and how to stop it

smash ::

Marat je izjavil:

knesz je izjavil:

zee je izjavil:

Verjetno je misljen spanski diktator Franco?

Sem iskal Franca v sami novici, pa ga nisem našel. Zanimivo, da je Big Bwana potrdil novico za objavo :)

Franco --> diktator... kdo je bil diktator Appla, pa ni več? ;)


in kako naj nekdo, ki se ne strinja s tem diktatorstvom (in mu zato ne potegne kdo to je), potem razume to novico? potem je že v osnovi novica subjektivna in ni zrela za objavo

dbevfat ::

To, da je bil Jobs diktator v Applu, ni subjektivna ocena. Franco pa spada v splošno izobrazbo.
nvr2fat

morbo ::

Kdo pa je človek za rešetkami?

smash ::

dbevfat je izjavil:

To, da je bil Jobs diktator v Applu, ni subjektivna ocena. Franco pa spada v splošno izobrazbo.


Aha

Marat ::

morbo je izjavil:

Kdo pa je človek za rešetkami?

žrtev Jobsovega režima :D

ma ne, zgleda mi kot iz filmov bratov Marx ali podobnih ;)

BaToCarx ::

Človek za rešetkami je Buster Keaton @ Wikipedia

next_byte ::

Apple ne hvala.
Linux dokler ga bodo pustili uporabljati, in neboš aretiran če ga boš uporabljal. Potem si pa raje svoj os napišem kot da uporabljam karkoli od tega podjetja.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

next_byte ::

Mr.B je izjavil:

http://lostindrawers.wordpress.com/2011...

Zanimive slike hehe :)

Spc ::

smash je izjavil:

ne razumem naslova..mi kdo razloži? kdo je Franc?

Kje pa je joža ?

Rajši preberem originalno novico v angleščini ker te slovenščine z fračekom ne razumem niti malo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Mr.B ::

Gre se za isto zgodbo kot jo je hotel implementirati MS. Sicer na za trgovino, ampak za programe, ki delujejo tako da postanejo MS produkti luknjasti. Recimo Adobe Reader, je že tak. PA so ga veselo pluvali, naj on najprej naredi varni OS. Ampak kot kaže je problem še vedno pri programerjih, ki delajo bljižnice, namesto da bi varno programirali....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

BosKo ::

Če je dan brez dogajanja je treba že po defaultu objavit novico o Applu. Kvaliteta novic na Slotechu pada na račun kvantitete. Eni ki imamo možnost alternative izbire (Linux, windows) se neje sekiramo za Apple in ni nas treba nonstop posiljevati z Apple novicami. Tisti ki pa Apple uporabljajo se pa tudi ne bodo sekirali, kvečjemu bodo na boljšem, ker proizvajalec poskrbi da dobijo kvaliteto. Oni ki pa mislijo da rešujejo svet z takimi novicami in da bodo Apple uporabnike odvrnili od nakupa, pa se naj raje majn sekirajo in razmislijo o alternativi. Ni za vsakega Apple, kdo ga pač hoče se bo strinjal, za ostale so pa alternative. Če je nekdo tak zagledan v Apple da ga vse moti, pol tega ni treba obešat na velik zvon z vsako novico.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Franco je alegorija na kulturo popolnega nadzora.

Morda ker smo v Sloveniji bi bilo bolje napisati Tito kot Franco ker bi potem res vsi razumeli:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Blisk ::

Odlično s tem gre jabolko samo na roko tistim, ki so bili v dilemi, ali jabolko da ali ne....

next_byte ::

BosKo je izjavil:

Če je dan brez dogajanja je treba že po defaultu objavit novico o Applu. Kvaliteta novic na Slotechu pada na račun kvantitete. Eni ki imamo možnost alternative izbire (Linux, windows) se neje sekiramo za Apple in ni nas treba nonstop posiljevati z Apple novicami. Tisti ki pa Apple uporabljajo se pa tudi ne bodo sekirali, kvečjemu bodo na boljšem, ker proizvajalec poskrbi da dobijo kvaliteto. Oni ki pa mislijo da rešujejo svet z takimi novicami in da bodo Apple uporabnike odvrnili od nakupa, pa se naj raje majn sekirajo in razmislijo o alternativi. Ni za vsakega Apple, kdo ga pač hoče se bo strinjal, za ostale so pa alternative. Če je nekdo tak zagledan v Apple da ga vse moti, pol tega ni treba obešat na velik zvon z vsako novico.


Se strijam, ampak kaj ko bodo skrajni desničarji, ali kakšni druge multinacionalke prepovedale uporabo linux-a in bo postalo kazivo. Ter prespisali da so edini dovoljeni ... lastniški os si.

Zgodovina sprememb…

jype ::

BosKo> Če je dan brez dogajanja je treba že po defaultu objavit novico o Applu. Kvaliteta novic na Slotechu pada na račun kvantitete. Eni ki imamo možnost alternative izbire (Linux, windows) se neje sekiramo za Apple in ni nas treba nonstop posiljevati z Apple novicami.

Žal Google počne isto (popoln nadzor) z Linuxom na telefonih (in kmalu tudi na računalnikih), Microsoft pa z Windows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

next_byte ::

jype je izjavil:

BosKo> Če je dan brez dogajanja je treba že po defaultu objavit novico o Applu. Kvaliteta novic na Slotechu pada na račun kvantitete. Eni ki imamo možnost alternative izbire (Linux, windows) se neje sekiramo za Apple in ni nas treba nonstop posiljevati z Apple novicami.

Žal Google počne isto (popoln nadzor) z Linuxom na telefonih (in kmalu tudi na računalnikih), Microsoft pa z Windows.


jap, samo stvar časa je kdaj bodo prepovedali karkoli drugega nezaprtega.

Pithlit ::

Joj manjko splošne izobrazbe (kot je evidentno iz marsikaterega komentarja) je že skoraj boleče...

Mene je naslov nasmejal. In se mi zdi zelo primeren.
Life is as complicated as we make it...

next_byte ::

Pithlit je izjavil:

Joj manjko splošne izobrazbe (kot je evidentno iz marsikaterega komentarja) je že skoraj boleče...

Mene je naslov nasmejal. In se mi zdi zelo primeren.


Mogoče pa boljše da je naslov res takšen kot je, pač če kdo neve pa zdej zve.
Nebi pa nikogar žalil, zakaj bi morali vsi vse vedeti :) splošna izobrazba je za moje pojme neka neumnost, ker vsak ve nekaj noben pa ne vsega tudi glede splošne izobrazbe je pa fajn neka širina znanja. Je pa zame znak primotivnosti kazati z prstom na nekoga ki nekaj neve je pa sedaj zvedel ti pa nekaj drugega neveš. Tko da malček tolerantnosti tudi v tem pogledu nebi škodilo. Tako da ljudje bolj prijazno nič vas ne stane da lepše napišete in ljudi spobujate. ne pa grajate za vse kar nevedo raje spodbujajte da bodo kej več zvedeli in znali.

jype ::

Gregor P> Morda ker smo v Sloveniji bi bilo bolje napisati Tito kot Franco ker bi potem res vsi razumeli:D

Dvomim. Tito, tako kot Franco v Španiji, za velik del prebivalstva predstavlja blaginjo in stabilnost - zunaj države je pa asociacija precej manj romantična.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> Morda ker smo v Sloveniji bi bilo bolje napisati Tito kot Franco ker bi potem res vsi razumeli:D

Dvomim. Tito, tako kot Franco v Španiji, za velik del prebivalstva predstavlja blaginjo in stabilnost - zunaj države je pa asociacija precej manj romantična.

Ustavno sodišče RS se s teboj ne strinja
"Drugače kot nekdanja SFRJ je Republika Slovenija pravna država, katere ustavna ureditev izhaja iz načela spoštovanja človekovih pravic in temeljnih svoboščin" ... "temveč simbolizira tudi povojni totalitarni komunistični režim, ki so ga zaznamovale obsežne in grobe kršitve človekovih pravic in temeljnih svoboščin" ... " da SFRJ ni delovala kot pravno urejena država in da so se v njej hudo kršile človekove pravice" ... "S sprejetjem teh osamosvojitvenih dokumentov torej ni prišlo samo do prekinitve državnopravne povezave med Republiko Slovenijo in SFRJ, temveč je šlo za prelom s temeljnim vrednostnim konceptom ustavne ureditve." ... "Zgodovinska dejstva, zabeležena v številnih dokumentih, listinah in strokovnih zgodovinskih delih, pričajo tudi o izvensodnih povojnih pobojih, političnih kazenskih procesih, eksekucijah prebežnikov na državni meji ter o zlorabah oblasti za ohranjanje enostrankarskega sistema in preprečevanje demokracije" itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Samo če bereš direktno slovensko in nimaš asociacije na špankega Franca (Franco), pa dobiš slovenskega Franca ...

Ampak pustimo zdaj naslov. Vprašanje je: ali je to dobro za uporabnike ali ne? Za uporabnike je na eni strani verjetno dobro. Vsaj kar se varnosti tiče. A na drugi strani se lahko zgodi, da bo Apple čez čas totalno omejil nalaganje programov izven AppStore. Kaj bo potem? Cydia za MacOS?

Za nekatere razvijalce pa je to vsekakor križ. Najmočnejši bodo preživeli, ali kako je že to?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pithlit ::

next_byte je izjavil:

Mogoče pa boljše da je naslov res takšen kot je, pač če kdo neve pa zdej zve.
Nebi pa nikogar žalil, zakaj bi morali vsi vse vedeti :) splošna izobrazba je za moje pojme neka neumnost, ker vsak ve nekaj noben pa ne vsega tudi glede splošne izobrazbe je pa fajn neka širina znanja. Je pa zame znak primotivnosti kazati z prstom na nekoga ki nekaj neve je pa sedaj zvedel ti pa nekaj drugega neveš. Tko da malček tolerantnosti tudi v tem pogledu nebi škodilo. Tako da ljudje bolj prijazno nič vas ne stane da lepše napišete in ljudi spobujate. ne pa grajate za vse kar nevedo raje spodbujajte da bodo kej več zvedeli in znali.

Glede na to, da je Franco ena taka precej vidna zgodovinska osebnost...
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Gregor P> Ustavno sodišče RS se s teboj ne strinja

Torej se moti (je pa iz zapisanega videti, da se ne strinja zgolj s teboj - z mojo interpretacijo nima težav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

opeter ::

Lahko pa se zgodi, da bo zaradi teh mahinacij vse manj programov za MacOS.

Seveda pa je lahko tudi obratno, da bo programov vse več. Sploh, če bodo vsi večji igralci (Adobe, Autodesk itn.) začeli ponujati vse svoje izdelke skozi Mac AppStore ...

Kar velik procent malih to že dela.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Lahko pa se zgodi, da nihče ne bo imel izbire.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> Ustavno sodišče RS se s teboj ne strinja
Torej se moti.
Sem samo dejal, da bi ljudje morda boljše razumeli, če bi napisal ime našega diktatorja kot pa nekega tujega, ki je pri nas manj znan;)
(za našega pač bolje vemo, kaj je počel in v kakšnem režimu smo živeli in so primerjave lažje)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> Sem samo dejal, da bi ljudje morda boljše razumeli, če bi napisal ime našega diktatorja kot pa nekega tujega, ki je pri nas manj znan;)

Seveda, jaz pa sem ti odgovoril, da tako kot je v Španiji Franco za velik del prebivalstva odrešitelj, je Tito pri nas, zato bi sporočilo lahko razumeli narobe - recimo tako, da je bil Steve Jobs odrešitelj applovih uporabnikov, ne pa Appla samega (kar je v resnici bil, tako kot je vsak diktator odrešitelj lastnega režima po definiciji).

BaToCarx ::

jype je izjavil:

Lahko pa se zgodi, da nihče ne bo imel izbire.


Kamor vse smernice že nekaj let kažejo. Upam da se ne bo uresničilo, samo kaj ko sem po navadi še ker blizu zadel, lets hope and work to make their plans fail.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> Sem samo dejal, da bi ljudje morda boljše razumeli, če bi napisal ime našega diktatorja kot pa nekega tujega, ki je pri nas manj znan;)

Seveda, jaz pa sem ti odgovoril, da tako kot je v Španiji Franco za velik del prebivalstva odrešitelj, je Tito pri nas, zato bi sporočilo lahko razumeli narobe - recimo tako, da je bil Steve Jobs odrešitelj applovih uporabnikov, ne pa Appla samega (kar je v resnici bil, tako kot je vsak diktator odrešitelj lastnega režima po definiciji).

Kako lahko od ljudi, ki naj bi bilo toliko splošno izobraženi, da bi razumeli primerjave s Francom, pričakuješ, da primerjave s Titom pa ne bi?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Kako lahko od ljudi, ki naj bi bilo toliko splošno izobraženi, da bi razumeli primerjave s Francom, pričakuješ, da primerjave s Titom pa ne bi?:8)

Ker jim je Tito zrihtal kredit za lastno stanovanje, ki so ga vrnili za ceno štruce kruha - Franco pa ne.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> Kako lahko od ljudi, ki naj bi bilo toliko splošno izobraženi, da bi razumeli primerjave s Francom, pričakuješ, da primerjave s Titom pa ne bi?:8)
Ker jim je Tito zrihtal kredit za lastno stanovanje, ki so ga vrnili za ceno štruce kruha - Franco pa ne.
Ampak govorimo o splošno izobraženih ljudeh, ki so nad "štruco kruha":8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Ampak govorimo o splošno izobraženih ljudeh, ki so nad "štruco kruha":8)

Nope, govorimo o simbolih. Tito ni arhetipični fašistični diktator. Lahko bi bil, če bi ga pravilno predstavil, a to ni moj namen (v tem prispevku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

opeter ::

jype je izjavil:

Lahko pa se zgodi, da nihče ne bo imel izbire.


Ali misliš, da bodo podobno filozofijo slejkoprej prenesli na "navadno" PC platformo?
Pred časom je že bila ena novica, ki je govorila, da lahko določena opcija, vgrajena v UEFI, v primeru vklopa prepreči izvajanje alternativnih OS-ov.

Če pride do tega, smo res n*****l.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

next_byte ::

opeter je izjavil:

jype je izjavil:

Lahko pa se zgodi, da nihče ne bo imel izbire.


Ali misliš, da bodo podobno filozofijo slejkoprej prenesli na "navadno" PC platformo?
Pred časom je že bila ena novica, ki je govorila, da lahko določena opcija, vgrajena v UEFI, v primeru vklopa prepreči izvajanje alternativnih OS-ov.

Če pride do tega, smo res n*****l.


Jp Jp. To bi mogli prepovedat.

knesz ::

Pithlit je izjavil:

Joj manjko splošne izobrazbe (kot je evidentno iz marsikaterega komentarja) je že skoraj boleče...

Mene je naslov nasmejal. In se mi zdi zelo primeren.

Komentarji niso zaradi nepoznavanja zgodovine ali splošnega manjka izobrazbe.
Komentarji so zaradi tega, ker se ob naslovu marsikomu utrne slika slovenskega Franca v njegovi zidanci.
Sicer pa je splošno znano, da marsikomu sarkazem detektor na ST ne funkcionira najbolje. Zato pa je toliko konfliktov. :)

Pithlit ::

Zato ker ima slovenski Franc v njegovi zidanici toliko skupnega z Applom kot moja muca z masažnim aparatom.

Sicer se strinjam s tem o sarkazem detektorjih. Ampak res... kdor v povezuje Apple (in njihove poslovne strategije) z našim Frančkom... mu noben sarkazem detektor ne pomaga.
Life is as complicated as we make it...

Gregor P ::

Ampak če pa s španskim Francom je pa vse popolnoma logično, ali kako (ker ima Franco toliko skupnega z Applom)?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Marat ::

jype je izjavil:

Gregor P> Morda ker smo v Sloveniji bi bilo bolje napisati Tito kot Franco ker bi potem res vsi razumeli:D

Dvomim. Tito, tako kot Franco v Španiji, za velik del prebivalstva predstavlja blaginjo in stabilnost - zunaj države je pa asociacija precej manj romantična.

No zdaj pa zamenjaj Tito in Franco s Steve Jobs, prebivlastvo z fanboys in državo z Apple svet :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začel se je Google I/O - Android

Oddelek: Novice / Android
2912921 (10462) Marat
»

Android vs IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916077 (14218) Gandalfar
»

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12128876 (24539) Limit-sky
»

Apple odobril politično aplikacijo, izgublja razvijalce

Oddelek: Novice / Android
174074 (2963) Matek

Več podobnih tem