» »

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo

1
2
3

Ales ::

Tudi sam sem najprej dobil asocijacijo na slovensko ime Franci, potem mi je skozi novico postalo jasno, da to ni to, ker nima niti najmanjše veze. Naslednja asociacija mi je bil Franco, ampak zgleda, da konkreten del bralcev ne pomisli najprej na njega, jaz sigurno nisem.

Glede Tita pa - ne mislijo vsi enako, svet ni črno bel. Po moje, da bi bilo dobro, da ne bi naše dnevne in polpretekle politike omenjali v kontekstu čisto nepovezanih tehničnih novic. Ne bo menda še slo-tech končal kot npr. komentarji na rtvslo.si, kjer se zagovorniki ene, druge ali tretje politične struje dnevno obmetavajo z vsem možnim, v čisto nepovezanih temah.

Gregor P ::

Verjetno enako velja za Franca potem (da ni "omenjen v kontekstu čisto nepovezanih tehničnih novic")?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ales ::

Po mojih izkušnjah ima večina mednarodnih tehničnih forumov precej strogo omejene verske in politične teme oz. komentarje, ker je populacija tam enostavno toliko raznovrstna, da hitro užališ koga. Članek z omembami Franca ne bi šel čez, kaj šele da bi bil Franco v naslovu.

Na Slo-techu je populacija malo ožja in na omembo Franca vsebinsko nihče ne skoči pokonci, ampak saj sam vidiš, kam se pol zaide...

knesz ::

Pithlit je izjavil:

Zato ker ima slovenski Franc v njegovi zidanici toliko skupnega z Applom kot moja muca z masažnim aparatom.

Sicer se strinjam s tem o sarkazem detektorjih. Ampak res... kdor v povezuje Apple (in njihove poslovne strategije) z našim Frančkom... mu noben sarkazem detektor ne pomaga.

Sicer tudi nima nobene veze z tehniko, ampak muca ima z masažnim aparatom bistveno več skupnega kot pa Franc in Franco z Applom. No ja, slovenski Franc iz japkov vsaj zna narediti dobro žganje.
Glede muc in pa masažnih aparatov, bi pa ženske vedele kaj več ...
Eh, te asociacije...

smash ::

ma mene ni toliko zmotilo, da je bilo treba iz naslova potegniti dejstvo da gre za španskega diktatorja...nekako sem to skozi novico tud domneval (iz naslova še ne)..zmotilo me je, da v sami novici ni o franco niti enkrat omenjen..ali pa nisem dovolj pozorno prebral..grem še enkrat :)

kuglvinkl ::

Uboga gmajna...

Pithlit ::

Gregor P je izjavil:

Ampak če pa s španskim Francom je pa vse popolnoma logično, ali kako (ker ima Franco toliko skupnega z Applom)?8-O

Je ja. Je jype lepo razložil zakaj.

knesz je izjavil:

muca ima z masažnim aparatom bistveno več skupnega kot pa Franc in Franco* z Applom.

Res? Oba se lahko z dotičnimi predmeti lahko (pardon the expression) 'drkata', ali pa počneta kaj marginalno bolj konstruktivnega. Kaj več pa ne.

*Franco ima pa, v alegoričnem pomenu, veliko skupnega z Applom. Oziroma z njihovim preminulim diktatorjem.

Je pa res da je treba mal možgančke uporabit. Kar, zgleda, ni tako preprosto.

kuglvinkl je izjavil:

Uboga gmajna...

ROFL!
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

gruntfürmich ::

ufff ja, vidim da eni kar svoj ego pumpate z naslovom in naslajanjem nanj.
dejstvo pa je, da je ta relacija ali če želite povezava zelo zelo ozka. in ne si mislit, da če ste takoj povezali frančka s fancom, da pa boste pri zaresnih testih logike blesteli; še vedno boste pod 120:))
tko, zdaj pa dosti merjenja eKurcev!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

bf4ed je izjavil:

Sprdancija s temi izrazi, vedno znova bluzite. Napšite kot je treba da bo vsak razumel.

Tak kak tisto o nekem "modrem" pri novici o kamerah...
Gluposti izvajate...deca


In še : Moja obvezna pritožba proti pesnjenju...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Vsak lahko ponudi novico, pa zgleda nihče ni znal boljše napisat.

bf4ed ::

Novice naj se pišejo tak in s takimi izrazi, ki jih bo vsak razumel, 10, 25, 55 letnik.

Predlagam anketo na način pisanja novic.
- slovnično pravilno (in tukaj odpadejo bliskovni pomnilniki, flash je flash)
- po starem, slo-tech sprdancija

Tisti, ki pa mislite zdaj napisat da naj ne hodim sem če mi ne paše, pa naj bo tiho.

PaX_MaN ::

Ne hodi sem, če ti ne paše.

jype ::

Tiho bodi!

bf4ed> - slovnično pravilno (in tukaj odpadejo bliskovni pomnilniki, flash je flash)

bf4ed ::

:P

Dobro veš kaj mislim. Da se v računalništvu ne da in ne sme prevajat nekaterih izrazov!
Sploh pa ko so glupo prevedeni.

Pithlit ::

Ja seveda. Dejmo amerikanizirat vse! K**c pa še slovenščina.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

bf4ed> Da se v računalništvu ne da in ne sme prevajat nekaterih izrazov!

Misliš v computerstvu?

Poldi112 ::

Tale s Francom je res mimo. Še bolj pa komentarji pametnjakovičev, da so potem kar vsi, ki ne vemo za koga je šlo, neizobraženi. Greš pač čez prvih par Francov, ki ti padejo na pamet (ala Lačni Franc, Franc Jožef, sosedov Franc), potem si pa enostavno rečeš da ni vredno izgubljati časa z butastim naslovom novice.

Ampak če so nekateri zdaj srečni, je bila pa vsaj za nekaj dobra :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Ste se vsaj naučili nekaj o fašizmu!

M-XXXX ::

Pithlit je izjavil:

Ja seveda. Dejmo amerikanizirat vse! K**c pa še slovenščina.

Točno tako. Itak je le vprašanje časa, da propade (lets help).

MrStein ::

Franc, Franca, Francu,...

Sploh ni očitno, da je govora o Franco-tu.

Torej skrajno bebasto izražanje.
Tak kot on iz Monitor-ja,("rožnik" in podobno...), s tem da je on že prišel k pameti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

bf4ed> Da se v računalništvu ne da in ne sme prevajat nekaterih izrazov!

Misliš v computerstvu?


misli z ostalo kramo, ki bo odšla na smetišče zgodovine, še preden bomo masovno začeli uporabljat poslovenjen izraz. ter seveda vmesna prerekanja o tem če je bliskovni pomnilnik zares tisti vertex, ki bi ga kupil, ampak ne ve zakaj je v trgovini napisan poleg ssd. pa seveda če pride za zgoščenko tlačenka ali prešanka...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Tla%C4%8Denka @ Wikipedia

:D

PS: Pa čestitke za popolnoma off topic komentarje!
(čestitka gre avtorju "Franceta")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Furbo ::

Naslov novice je res debilen. Nič nimam proti uporabi kakih starih slovenskih besed, nesmisli so pa mimo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Kaj bo naslednje?
"Francija tudi brez Hitlerja poostrila patentno zakonodajo?"

"MiG tudi brez Stalina predstavil nov raketni motor?"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

morbo je izjavil:

Kdo pa je človek za rešetkami?

Apple uporabnik.
Jailbreak pa to :P

MrStein je izjavil:

Franc, Franca, Francu,...

Sploh ni očitno, da je govora o Franco-tu.

Torej skrajno bebasto izražanje.
Tak kot on iz Monitor-ja,("rožnik" in podobno...), s tem da je on že prišel k pameti.

Kaj je narobe starimi slovenskimi/slovanskimi imeni ?
Kamor spada med drugim tudi Franc, Jožef, Ivan, Marija itd.

Hrvati jih še vedno uporabljajo, btw.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dnevni_kal...

MrStein ::

Ime generala Francota ni staro slovensko ime. Je njegovo osebno ime in njega osebno se je mislilo v naslovu. Če bi se imenoval Malcom, bi pač pisalo Malcom. Ali pa Abraham. Nobene veze nima s Slovani.

Ups, narobe razumel.

Z starimi imeni mesecev je narobe to, da so stari. Da jih noben ne uporablja.
Lahko bi v keltščini ali kitajščini pisal. Ja, saj izpadeš kot posebnež, enim celo kul. Večini pa izpadeš kot nekdo, ki ne zna razumljivo datuma povedati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

garamond ::

No, da še jaz popljuvam naslov. "Franco" res ni dobra izbira. Predlagam, da se naslov novice spremeni v "Apple tudi brez Mussolinija zaostruje zakonodajo", kar je tudi v harmoniji z osebnim mnenjem avtorja novice o tem fašističnem podjetju.

jype ::

Ime generala je Francisco, neizobraženi pa sami sebe smešijo, kar služi njihovi lažji identifikaciji v novem, boljšem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

garamond> No, da še jaz popljuvam naslov. "Franco" res ni dobra izbira. Predlagam, da se naslov novice spremeni v "Apple tudi brez Mussolinija zaostruje zakonodajo", kar je tudi v harmoniji z osebnim mnenjem avtorja novice o tem fašističnem podjetju.

Apple ne more sprejemati zakonodaje, a se v to ni vtaknil nihče - ker ravno ta beseda daje jasno vedeti, da gre za alegorijo.

Stark ::

Slo-tech postaja vse bolj podoben povprečnemu rumenemu cajtngu iz banane republike... Je že res, da Steve ni uporabljal najbolj demokratičnih metod; ne moreš pa ga primerjati z diktatorjem, ki je dolgo časa zatiral lastno ljudstvo in je kriv za smrt več tisoč nedolžnih civilistov, da ne omenjam dejstva, da naša država še vedno ni opravila s (pol)preteklo zgodovino...

jype ::

Allegory @ Wikipedia
Alegorija @ Wikipedia

Stark> Slo-tech postaja vse bolj podoben povprečnemu rumenemu cajtngu iz banane republike...

ŠOKANTNO: APPLE NA BERAŠKO PALICO SPRAVIL ŠTEVILNE DRUŽINE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

LOL smo že prišli tako daleč, da se moramo še "posebej učiti", kaj je to "alegorija" (oz. bolje rečeno, kaj avtor razume pod to definicijo), da bomo sploh lahko razumeli novico:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> (oz. bolje rečeno, kaj avtor razume pod to definicijo)

Vsekakor avtor razume tako, kot razumejo vsi, ki ne živijo od rumenega tiska.

Kar preberi si, ne bo ti škodilo, boš lahko bral tudi tisk, ki ni rumen po dolgem in počez!

Gregor P ::

Zmotno je tvoje podcenjevanje bralcev, da meniš, da si ne ogledamo povezav(ter preberemo povezano), ki jih nekdo naniza v neki temi:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Zmotno je tvoje podcenjevanje bralcev, da meniš, da si ne ogledamo povezav(ter preberemo povezano), ki jih nekdo naniza v neki temi:|

Se opravičujem, če si eden teh - so redki.

Oberyn ::

Jaz sem obe prispodobi v naslovu (Franco, zakonodaja) dešifriral sproti med branjem in brez zatikanja prešel na vsebino novice.

Zdaj me je pa strah. Da nisem morda nadčlovek?

jype ::

Oberyn> Da nisem morda nadčlovek?

*prostozidarski stisk roke*

kuglvinkl ::

/.../the idle and (of) the vicious/.../

Poldi112 ::

jype je izjavil:

Ste se vsaj naučili nekaj o fašizmu!


Ne vem, kaj naj bi se naučil. A res ni očitno, da ni fora v tem, da ne bi vedeli, kdo je bil Franco, fora je v tem, da večina očitno težko poveže fonetičnega "Franca" z "Frankom".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

smash ::

Poldi112 je izjavil:

jype je izjavil:

Ste se vsaj naučili nekaj o fašizmu!


Ne vem, kaj naj bi se naučil. A res ni očitno, da ni fora v tem, da ne bi vedeli, kdo je bil Franco, fora je v tem, da večina očitno težko poveže fonetičnega "Franca" z "Frankom".


Točno tako, sploh ker o njem ni nobene besede v sami novici, ampak samo v naslovu. To me nekako spominja na neko drugo najbolj obiskano stran, ki ima take fantastične naslove.

KaRkY ::

Osebno sem mislil da je Franc povezan z Steve komično kot neki vaški vodja Franček. V tem predelu SLO ko jaz živim pač ime Franc uporabimo kot generično ime človeka, ki ne obstaja. Me je naslov kar lepo nasmejal, ker sem si predstavljal pod Franc malo nerodnega ne preveč bistrega človeka.

/ontopic
Osebno sem mnenja da se mora uporabnik sam kako ve in zna ščitit pred zlobnimi programi, če tega nezna naj ne uporablja tehnologije ali pa to prepusti nekomu drugemu naj dela za njega. Zato mi taki ukrepi ne dišijo, če se hočem ustrelit v nogo me naj OS pusti.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

jype ::

KaRkY> Osebno sem mnenja da se mora uporabnik sam kako ve in zna ščitit pred zlobnimi programi, če tega nezna naj ne uporablja tehnologije ali pa to prepusti nekomu drugemu naj dela za njega.

Jaz se bojim, da bo trg eno od možnosti prej ali slej eliminiral.

BosKo ::

KaRkY je izjavil:


Osebno sem mnenja da se mora uporabnik sam kako ve in zna ščitit pred zlobnimi programi, če tega nezna naj ne uporablja tehnologije ali pa to prepusti nekomu drugemu naj dela za njega. Zato mi taki ukrepi ne dišijo, če se hočem ustrelit v nogo me naj OS pusti.


Saj nismo Texas. Zato ima država policijo, da ne rabi vsak imeti pištole in se sam ščitit pred kriminalci. Enako je v sodobni informacijski tehnologiji, morali bomo sprejet neka pravila hočemo al nočemo.
In če za varnost poskrbi proizvajalec, tehnologija, je samo dobrodošlo nismo vsi strokovnjaki, vsak tudi ne more bit policaj.
Ti če se hočeš strelit v nogo se daj, divjal 200km/h po avto cesti pa tudi ne boš, ker s tem ne ogrožaš samo sebe ampak tudi druge, zato so pač pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

Furbo ::

Kako naj se uporabnik ščiti pred zlobnimi programi? Naj bo vsak tako sposoben, da preveri kodo programa?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo> Kako naj se uporabnik ščiti pred zlobnimi programi? Naj bo vsak tako sposoben, da preveri kodo programa?

Ne more. Kljub temu je fino, če ima to možnost, da jo lahko izkoristi, ne da mu je že vnaprej odvzeta.

BosKo> Ti če se hočeš strelit v nogo se daj, divjal 200km/h po avto cesti pa tudi ne boš, ker s tem ne ogrožaš samo sebe ampak tudi druge, zato so pač pravila.

Ampak to tudi pomeni, da ne smeš sam rezat čebule.

Pithlit ::

Narobe. Tud v nogo se ne sme ustrelit. Ga bojo policisti pred sodnika spravli.

Dejmo no nehat z neumnostmi. Ne moreš ti računalnika enačit z avtom. Ali pa ne pištole zraven metat. Z računalnikom težko koga ubiješ. In če si na računalnik namestiš en kos zle kode... škodiš več ali manj le sebi.

To, da nekdo, nekje, zapoveduje kaj ti lahko namestiš in kaj ne... je preprosto narobe (še bolj narobe je pa "Skrbi jih tudi odnos do nekaterih razvijalcev na applovi mobilni platformi iOS, kjer je bilo po uvedbi podobnih pravil konkurenčno programje večkrat brez pojasnila umaknjeno iz prodaje, njegova funkcionalnost pa podvojena v posodobitvah ali novih različicah izdelkov."). Obstajajo sicer travniške alternative. Ampak to ni to.
Life is as complicated as we make it...

black ice ::

Pithlit je izjavil:

In če si na računalnik namestiš en kos zle kode... škodiš več ali manj le sebi.

Odvisno kakšen kos zlobne kode namestiš.

Pithlit ::

Poznaš kakšno ki ubija?
Life is as complicated as we make it...

kroff ::

totalno neprimeren naslov. a je tezko napisat apple zaostruje pogoje uporabe njihovih pizdarij tudi brez Jobsa?

pa kaksno zakonodajo? a je apple kr naenkrat dobil kakrsnakoli pooblastila da je postal nadomestek parlamenta or smth?
KroFF

------------------------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kroff ()

jype ::

Je.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začel se je Google I/O - Android

Oddelek: Novice / Android
2912922 (10463) Marat
»

Android vs IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916077 (14218) Gandalfar
»

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12128879 (24542) Limit-sky
»

Apple odobril politično aplikacijo, izgublja razvijalce

Oddelek: Novice / Android
174074 (2963) Matek

Več podobnih tem