» »

Mac in utf8

Mac in utf8

Nerdor ::

Zdravo, imam zoprn problem na Macu. Namreč, ko v TextMate-u shranim kak php dokument v utf8 (in z CRLF Windows), mi ne prikaže pravilno naših črk s strešicami. (v MAMP-u, tako v Chrome kot v Safariju) PHP dokumente shranjene v utf8 v Windowsih ( v Notepadu++) pa so v Macu prikazane naše črke s strešicami brez problema (tako v Chrome kto v Safariju). Zakaj je to tako? Zakaj imam probleme s shranjevanjem php dokumentov v utf8!? Isto se ponovi s Eclipsom (PDT). Karkoli shranim v utf8 encodingu v Macu ni strešic. Dokumenti shranjeni prej v Windowsih, strešice se prikažejo v brskalnikih! :/
A se je še komu to zgodilo!? Drugače imam nastavljeno na slovensko tipkovnico in regijo. Pač moji prvi koraki v Macu...
... for lifetime!

Gandalfar ::

preveri v nastavitvah datoteke text-mata, ce imas encoding nastavljen na utf-8

Zgodovina sprememb…

Nerdor ::

sem, v TextMatu-u, Preferences.. -> zavihek Advanced -> File Encoding nastavljen na utf8 in Line ending na LF (probal tud s CRLF). Ni ne duha ne sluha o strešicah v Chromu ali Safariju. V samem TextMate-u v php fajlu pri echo izpisih imam strešice in jih TextMate v izvorni kodi prikaže. Samo prek MAMP serverja sprocesirano, strešic ni. Isti projekt shranjen v windowsih in samo skpiran v MAMP direktorij dela bp. :/
Ali je finta v MAMP ali v TextMate-u...
... for lifetime!

MrBrdo ::

Men v textmatu čist lepo utf-8 shranjuje že po defaultu... Al si kej nastavitve spreminjal, al pa nimaš HTML headerjev prav poštimanih.
MrBrdo

Nerdor ::

hvala MrBrdo! Točno to!
... for lifetime!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5813613 (10499) GnuceLee
»

CSS editor 2011

Oddelek: Izdelava spletišč
192486 (2014) Ziga Dolhar
»

Program za delanje spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
232553 (1844) opeter
»

Dreamwaver nadomestilo

Oddelek: Izdelava spletišč
231996 (1451) root987
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
404021 (3427) Tr0n

Več podobnih tem