» »

Win Vista - sesuvanje

Win Vista - sesuvanje

tt2 ::

Zadnjih nekaj tednov so se mi začeli windowsi kar non stop sesuvati. Pa niti ne znam povedati točno ob katerih stvareh se sesuva. Dostikrat se sesuje, ko sem na youtubu, včasih pa se kar sam od sebe, po nekaj minutah, tudi če nič ne delam in ga le prižgem ter pustim. Pol se pojavi ta plavi monitor z nekim tekstom ampak se prehitro preklopi, da bi sploh prebral kar piše. A ve kdo kaj narediti?

Wisor ::

Click on Start and then Control Panel.

Tip: In a hurry? Type system in the search box after clicking Start. Choose System from the list of results and then skip to Step 4.

Click on the System and Maintenance link.

Note: If you're viewing the Classic View of Control Panel, you won't see this link. Simply double-click on the System icon and proceed to Step 4.

Click on the System link.

In the task pane on the left, click the Advanced system settings link.

Locate the Startup and Recovery area and click on the Settings button.

In the Startup and Recovery window, locate and uncheck the check box next to Automatically restart.

Click OK in the Startup and Recovery window.

Click OK in the System Properties window.

You can now close the System window.

From now on, when a problem causes a BSOD or another major error that halts the system, the PC will not automatically reboot. Rebooting manually will be necessary.



Povej šifro, ki jo boš vidu spodaj, pa updejtaj na Win 7, ker ti bo sistem deloval 20% boljšel.

Cold1 ::

Ko se sistem ponovno postavi dobiš obvestilo o napaki.

Za stare modre zaslone pa lahko pogledaš s programom BlueScreenView:
http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...


Glede na opisano pa bi sam posumil na strojno opremo, za začetek testiraj pomnilnik.

Zvezdica27 ::

lp,

sumimo najprej hardware: ali so vsi kabli dobro zataknjeni na diskih (sata, štrom), ali disk crkuje, RAM, napajalnik, pregrevanje....

ko odkljukaš to, potem posumi operacijski sistem.

zz

Highlag ::

Kakšno je stanje napajalnika in kondenzatorjev na matični plošči?
Drugo memtest86.com je pravi naslov. Snameš programček in zaženeš. Če ni težav s spominom so možne tudi druge napake s strojno opremo.
Never trust a computer you can't throw out a window

tt2 ::

A pol lahko upgradam na win7 al kaj? Vem da so to možnost imeli tisti ki so kupili visto nekje zadnje 3 mesce pred izidom sedmice ali nekaj takega. Ali so sedaj kaj spremenili? Drugače mam pa laptop in bom pozneje, ko bom imel čas malo sprobal te rešitve. Saj drugače mi gre vista zelo na živce a kaj če sem jo dobu zraven laptopa. :D

Wisor ::

Ni ti je treba ravno "kupiti", saj jo dobiš tudi na alternativnih virih ;)

Skratka dovolj o tem, predno tle dilomiramo iz tople vode, povej kero številko vidiš na BSODu, da sploh vemo kje je problem, ker na pamet je to težko rečt.

tt2 ::

To je mišljena tale številka?

0X000000C2 (0X00000099, 0X87280D20, 0X00000000, 0X00000000)

Cold1 ::

Koda napake je 0x000000C2: BAD_POOL_CALLER
A kernel-mode process or driver incorrectly attempted to perform memory operations. Typically, a faulty driver or buggy software causes this.

Parameter 1 = 0x99 : Attempt to free pool with invalid address (or corruption in pool header)
Parameter 2 = Address being freed
Parameter 3 = 0
Parameter 4 = 0

http://support.microsoft.com/kb/265879
http://www.techspot.com/vb/topic157906....

-----------------------------------------

Težave imaš ali z gonilnikom za neko napravo ali z okvarjeno strojno opremo.

Poiskati boš moral okvarjeni gonilnik ali pa ugotoviti kaj se je pokvarilo.

Če pogledaš podatke o modrem zaslonu s programom BlueScreenView boš po vsej verjetnosti imel, na vrhu seznama, označen en ali morda dve gonilnika - napiši ime tega gonilnika, pa bomo morda bližje ugotavljanju s čim imaš težave.

kmetek ::

hvala za tale program, kajti meni tudi nekaj biksa tale caller zadnje čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
311724 (1379) prenasalec
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192584 (1975) Cold1
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152812 (2202) fr!Xy
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111329 (1104) carota
»

Logitech MouseWare bug (?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
272111 (1707) Swiwer

Več podobnih tem