» »

Komponente za nov PC

Komponente za nov PC

1
2
»

kmetek ::

jap ravno danes dobil i5 2500k, plato imam asrock extreme4 gen3, še rame, cooler in psu lol....počas se ne mudi :P

Aja Procesorja sprašuješ :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Procesor ::

Azgard nisem še, če noben ne prlepi kake ASUS 1155 ATX plate, da bi mi svetoval katera bi bla idealna za k proc in RAM (to dvoje sem že določil-glej zgoraj. Sem že skoraj kupil pa pravijo da Z68 ni taprava plata (plata za navijanje al kaj jaz vem. Prodaja se tolk materiala in moje znanje o comp je bolj tak tak in ne vem katero naj kupim. Mi mogoče lahk ti kakšno predlagaš? Najraje s te strani, da vse na enem mestu kupim (lahk pa tut s katere druge, glavno ga je AUSU 1155 ATX) : http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Potem glede grafične mi ni čist jasno. Ene imajo integrirano grafično, ene pa ne. je tak?

Procesor ::

Torej išče se plata z naslednjimi specifikacijami:

AUSU
ATX
LGA1155
Podpora sata III
integrirana grafična
čim večji nabor frekvenc za RAM
možnost priklopa čim več zadev
V glavnem najboljša za ta denar
Cena do 140 €

TOP ::

kmetek je izjavil:

jap ravno danes dobil i5 2500k, plato imam asrock extreme4 gen3, še rame, cooler in psu lol....počas se ne mudi :P

Aja Procesorja sprašuješ :P

si probal kaj navijat

Lonsarg ::

Ja Procesor, najcenejša plata, ki vsebuje vse to kar rabiš. Greš v eno štacuno, recim jaz sem šel v enaa, dal da mi razporedi po ceni vse plate. Pa sem klikal tok dolg, da sm prišel do te:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ki ima določene stvari, ki kakim drugimmankajo, to je delovanje integrirane grafike, delovanje gigabit lana, in HDMI. 55€ vse kar rabiš. Niti 1% ne boš pridobu če kej več denarja daš.

jazbec ::

če bo navijal rabi p67 ali z68 čipovje
glej plate s z68 čipovjem !!

Procesor ::

Azgard najbolj poceni plato pa tut ne bi imel. Zgleda kot da je nekaj PCI rež in hladilnikov (al kaj so tista modra rebra) dol popadalo :):):). Ta plata ima tudi slab razpon frekvenc za RAm in pol je treba dat noter neke grde rame. Saj vem da izgled nima veze, samo men je tut pomembno je vrhunsko in da tudi lepo izgleda. tak pač sem. Dajma neko najt za cca 100€, da tut zgleda bolj tehnološko dovršena. Glede na to da kupujem nov računalnik po 8 letih in da bom novega imel vsaj 5 let sem pripravljen dat kak € več (za mojo dušo:) ). Kaj te micro ATX pomeni ? ? ? ?

Plata mora biti kompatibilna z :
G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 8192 MB
Intel® Core™ i3 2120

Kaj pa ta ?

ASUS P8P67 LE Rev 3.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Procesor ()

Lonsarg ::

Core i3 procesor se ne navija sploh.

Mikro atx samo pomeni, da je plata manjse velikosti. Kar pomeni da gre tako v ATX ohisja kot tudi mikro ATX ohisja.Kupi raj ejo lepo mikro ATX ohisje. Tako da lahko kar na pult das zraven racunalnika, ce grafe je rabis. Graficne kartice so namrec marsikarere pregelike za mikro plate.

Racunalnik bos gledal v ohisje ne v ram pa plato, ce hoces kak evro vec dat da ne bo cheap zgledal, potem kupi lepo ohisje. No edino ce rabis vec kot en PCI slot fe bos kaj dajal notri, potem pac mikro plata odpade.

kmetek ::

Procesor še 1x: P67 ne omogoča delovanje integrirane grafike (omogoča pa navijanje K serije procesorjev), ampak H61/H67 ter Z68, ki ima oboje navijalski del/integrirana grafika....ne vem kako naj ti bolj laično razložimo?

Optimalno je takole:

uporaba integrirane grafike + naviajanje nikoli oz. ni možno: navadni procesor i3 2120 + h61/h67 matična
uporaba integrirane grafike + navijanje v prihodnosti: navadni procesor i3 2120 (kasneje menjava na 2500k ipd) + z68 matična

p67 ti dejansko nesmisel nakup: če ne boš jemal grafične kartice in če ne boš nikoli navijal.

Poanta oziroma optimalen nakup je kakor pravi jazbec in ostali: nabavi Z68 matično ploščo, ki bo imela še nadgradnjo biosa in možnost Ivy procesorjev....kako ASROCK EXTREME4 GEN3 180€ pa boš imel teh "5" let mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Lonsarg ::

Evo tako ohišje sem imel v mislih:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Pa mi povej če ne vpliva to bistveno bolj na izgled, ali maš to majhno škatlico, al pa imaš tisto velko nagravžno kišto, ki je iste velikosti že 10 let, čeprav so se komponente bistveno zmanjšale v velikosti.

Plata take velikosti, pa da podpira tudi hitrejši RAM in da ima to čipovje, ki je tudi za navijat itd, te pa pride tok in višje:
http://www.mimovrste.com/artikel/238009...

Edit: popravil link za plato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lilkik ::

se opravičujem ker vdiram na to temo ( :D ) ampak ker vidim da ste tu zelo aktivni bi prosil če bi si še lahko kdo vzel čas in morda poskušal odgovoriti na vprašanje na moji temi (na kateri že več dni ni bilo pravega odziva :D)
link: ohišje+napajalnik

hvala

Procesor ::

Evo Kmetek , Azgard in drugi takole sem se odločil:

PLATA : ASUS P8Z68-V LX 105,65 €
PROC : Intel(R) Core™ i3 2120 111,25 €
RAM : G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 8192 MB 47,08 €
DISK : Samsung HD103SJ "Spinpoint(R) F3" 149,32 €
NAPAJ.: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2 45,74 €
HLADILNIK PROC : Intel(R) Socket 1155 Stock Cooler 5,78 € . = 464,82 €

Plata vem, da je Z68 za navijat. Jaz ne bom navija. Ima pa integ. grafično in velik razpon frekvenc za rame:). Se mi zdi da je dobra (občutek), čeprav nimam pojma:D. Prosim za komentarje glede izbire. Azgard tista mala kišta zgleda fenomenalno, ampak jaz bom uporabil kar to mojo staro tono težko, da si ne delam dodatnih stroškov, ker je škatla tak pod mizo in se ne vidi. plato hočem ASUS! Optično enoto bom probal uporabit sedanjo (če bo šlo, drgač bom nabavil naknadno). Torej imam kišto in optično enoto. kaj še rabim, da bom lahko potem brez zajebancij sestavil računalnik. (kabli, moleksi, termalna pasta, šravfi, distančniki ,...?????

Steinkauz ::

Proc ima že cooler, ni treba kupovat posebi

gruntfürmich ::

kar oči me pečejo ko vidim tako visoke cene diskov...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

Jaz bom kmalu po vsej verjetnosti prodajal:

HD103SJ "star" nekaj mesecev, nikoli v uporabi nekje 100-120€
HD204UI brand nov, nikoli v uporabi nekje 140-160€

oba recimo 10% ceneje kot posebej...

Procesor: imaš dobro, ne rabiš še stock coolerja!

Procesor ::

stock cooler odpade!! Super hvala ! Če mi lahk še to pomaga nekdo pol pa neham sitnarit (vsaj dokler se ne začne sestavljanje hehe).

......Torej imam kišto in optično enoto (in tisto kar bom kupil). Kaj še rabim, da bom lahko potem brez zajebancij sestavil računalnik. (kabli, moleksi, termalna pasta, šravfi, distančniki ,...?????. Pozna kdo kako stran kjer je opisano sestavljanje rečunalnika. Kako novejšo mislim, take iz pred desetih let sem našel. Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Procesor ()

Gibbs007 ::

Tale video je precej fajn:

Procesor ::

Hvala Gibbs007. Res je fajni:). Druga tak ni, samo tile kabli me znajo zezat ker sem nazadnje sestavljel comp pred cca 5 leti in so sedaj tile konektorji malenkost drugačni. Mislim ,da mi bo uspelo:)

kmetek ::

Poslikaj :P

MooM ::

Kupujem nov računalnik. Budget do 700€. Begajo me matična plošča in pa SSD disk. Pripombe na sledečo konfiguracijo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MooM ()

Procesor ::

Evo tovariši, prvi zagon. Prišel, videl in zmagal :D

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja PC

Oddelek: Kaj kupiti
101133 (896) clip
»

PC Intel I3 za 300€

Oddelek: Kaj kupiti
331448 (901) x45
»

nadgradnja za 400€

Oddelek: Kaj kupiti
475609 (4866) Shegevara
»

Nov računalnik - 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
272920 (2211) Janac
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914068 (12893) wondy

Več podobnih tem