» »

Gigabyte GA-965P-DQ6 se neprestano zaganja

Gigabyte GA-965P-DQ6 se neprestano zaganja

enadvatri ::

Imam Gigabyte GA-965P-DQ6 matično ploščo, ki je težavna že od začetka (dobil sem jo v dar skoraj novo). Matična plošča ima vse kondenzatorje SS, tako da to ne more biti vzrok. Nič se ne pregreva, na njej pa je Core 2 Duo proc.

Občasno je odletel eden izmed diskov (naključno), ki sta bila v zrcalnem načinu RAID-a. Sistem se je dvignil, zrcalo preverilo in popravilo. Sumil sem na ICH8R kontroler, prebral sem tudi, da se tepeta z Marvelllovim LAN kontrolerjem.

Čez čas pa se je pričel sistem sam ponovno zaganjati, včasih je potreboval od nekaj minut do nekaj ur, da je pričel delovati. Sedaj se samo še zaganja in zaganja, pa nič od njega.

Je imel kdo točno to ploščo, ima morda kdo kakšno idejo (preden jo zabrišem stran)?

Hvala.

Duhec ::

Predvidevam, da je cpu, ram, grafika in napajalnik ok.
Prav veliko ne moreš ... Clear Cmosa in flešat, če obstaja novejši bios.
Poglej kaj pomeni Virtual Dual Bios. Mogoče kaka backup kopija.
Če je podarjeno ni nujno, da je dobro. Vizuelno preveri, če ni kje skurjen kak onboard lan čipek .... (od kake prenapetosti/strele...) :)

enadvatri ::

Duhec, hvala.

RAM in proc. sta BP.

Je hudič na delu, ker se včasih še med ali pred POST-om ponovno zažene. Tako niti ne pridem do BIOS-a. Bom poizkusil z briasnjem CMOS-a. Vizuelno ni nepravilnosti, hladilnika s čipovij nisem odstranil, se pa ne pregreva. Kondenzatorji so SS, tako da ni napihnjenih.

Hvala,poročam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
8977 (716) LeftyD
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513381 (2807) DT232
»

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

Oddelek: Strojna oprema
221757 (1334) jest10
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131348 (1200) reef00
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242550 (1954) R33D3M33R

Več podobnih tem