» »

Asusu utegne zmanjkati diskov

1
2
»

modicr ::

http://geizhals.at/?cat=hde7s&sort=p&bp...
V AU pa le 20-40€ podražitve.

Se ti zdi minimum na geizhals poštena primerjava?
(c) nisem patentiran

levaky ::

Zakaj ne? Skupaj s poštnino je še vedno veliko cenejše kot pri nas?

Matej

BlueRunner ::

Se ti zdi minimum na geizhals poštena primerjava?

Tudi če upoštevaš tisto minimalno ceno, ki je dejansko dobavljiva in ignoriraš razne "nicht lagernd" in "versandfertig in 2 bis 5 Wochen" prideš do ne tako zelo majhne razlike med 120€+ do naših 140€+.

levaky je izjavil:

Zakaj ne? Skupaj s poštnino je še vedno veliko cenejše kot pri nas?

To je pa že vprašanje, če odpišeš očitno stare cene. Vendar pa bi morali imeti podjetja, ki uvažajo več, kot pa samo kos po kos, bistveno nižji strošek "poštnine". Že če se skupaj dene 4-5 ljudi in naroči en paket, je to prihranek.

Zgodovina sprememb…

rejven ::

http://www.mimovrste.com/artikel/206006...

mesec nazaj sm ga za 55€ (tm nekeje) kupu :D.

Rudolf ::

Odkar nam je JJ uvedel davek na podatkovne nosilce se teh reči po pravilu ne izplača kupovat pri nas.
Tudi ostali tehniki cena drastično pade že takoj čez severno mejo, naprej proti severu pa še bolj. In ne spomnim se kdaj sem nazadnje kupil kakšno tehnično robo pri nas. Našim trgovcem se je dobesedno utrgalo.

Furbo ::

Jaz sem danes kupil 2 stvarci na Amazon.de

1 "Netgear AV 200 Powerline Wireless N Extender,"
Zubehör; EUR 59,89

Cena pri nas: 129,90

2 "Netgear Powerline AV+ 500 Netzwerkadapter-Kit 2x XAV5501 (ML, Netzwerk aus der Steckdose)"
Zubehör; EUR 104,39

Cena pri nas: 191,38

Skupno v .de : 164,28 + 6,70 pošta = 171€
Skupno v .si : 321 + par € pošta

Saj podpiram slovenske firme, ampak do neke meje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

galu ::

Jaffa je izjavil:

Peluga ima 5 ali 6 poslovalnic in spletno prodajo. Prakticno gre za servis in skladisce. Narocajo pa tudi po vec kot 100kom nekega artikla hkrati. Vsaj vcasih je bilo tako. Taksne kolicine pri nas verjetno naroca le Avtera in se mogoce kdo, ki pa je diler...


No, kolikor jaz gledam po njihovi strani, imajo zelo zelo redko več kot 20 komadov v vseh štacunah + skladišče lagernd.
Je pa zanimivo to, da imajo še vseeno bolj ugodne cene kot npr. DiTech, kateri pa je eden izmed največjih 3 dobaviteljev v AU, poleg tega pa imajo še ogromno prometa s končnimi strankami + veliko štacun.
Tako to gre.

novinec09 ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... =84€, kar je enako oz. celo ceneje, kot v AT. :))

Ganon ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

164€! Bil je pa 75€ oz. še manj. 8-O

kmetek ::

user1618 je izjavil:

Samsung 2 TB interni disk
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
17.9.: 68.52€
28.10.: 142.56€
danes: 142.56€

WD MyBook 2 TB USB 3.0
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
22.10.: 112.72€
28.10.: 204.28€
danes: 224.70€


WD 2TB COMSHOP 93,90€
SAMSUNG 99,99

če mamo sploh še. :))

chucki ::

Vidim, da so se danes cene osvežile. :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gregor P ::

Tole z diski je res ena takšna splošna lekcije za navadne potrošnike (računalniških komponent), da malo lažje razumejo globalno ekonomijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

A res Gregor_P, tule http://geizhals.at/ pravijo drugače.
Sicer pa se spomnite kako je bilo z Milko čokolado leta za božička 2007. Tam v Braziliji je neko neurje uničilo letino kakava. Pač tako so pravili tukaj. Čudno pa je bilo da si v Avstriji isto čokolado še vedno dobil 50% ceneje kot pri nas ? In če nebi bilo kakšnih Lidlov, bi bila milka še vedno 50% dražja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Ah prosim te, tudi diski v tujini so dražji in jih prav tako najdeš na geizhalsu (samo poglej si pod razvoj cene skozi mesece in boš praktično povsod videl povišanja, razen morda pri produktih, ki jih noben ne kupuje in so na zalogi, s kakšno izjemo tu, ali tam).:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

Gregor_P a ti misliš da bo tovarna zaprta še naslednje tri mesece ? Dej se zresni, Vse kar se je v prejšnem mesecu pred poplavo naredilo je šlo v Ameriko za velik petek, ali kakor pravijo to temu v Ameriki, potem pa bo počasi tudi EU dobila svojo pogačo. Gre se zgolj koliko te bodo v sloveniji nategnili za Božička. Recimo razmišljam http://www.kmcomputer.de/item/730/684/0... ali raje dati 20 € več kot prinas in kupiti 3 TB http://www.kmcomputer.de/item/730/684/0.... Ali iti v Metro.at , kjer je 2TB disk sicer USB 2 59 €. Ali raje tega http://www.ba-computer.at/product_info.... za 144€ kupiti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Tovarne so kot razumem še zaprte, ali? Te diski ki jih ti omenjaš so prej stali tudi okoli 60 evrov, vsaj ta 2TB, za 3TB pa domnevam, da so bili pod 100; sicer pa poštnina v SLO običajno pride okoli 20 evrov.

Oziroma sploh ne razumem, kaj želiš povedati?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

Ja in, to še ne pomeni da bom zaradi tega moral podpirati Slovenske trgovce, ki sem jim veslo kovca po starih časih z zaprtimi mejami, ali pa v časih, ko še nismo imeli €.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Torej gre za nesporazum, ker v tem se strinjam s teboj:)

Jaz sem govoril zgolj o teh podražitvah na splošno kot lekciji (da navaden človek vidi, kakšen vpliv na cene imajo neke poplave daleč stran).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

Gregor_P Ej če je to edina tovarna, ki dela diske na svetu, bi sklepal da se bi te tudi v Sloveniji Potrojili. Problem je bolj v tem, da so drugi morali povečati proizvodnjo. Za koliko je pa stvar dogovora, koliko bo kdo dodatno zaslužil. Da ko se je o pomanjkanju začelo govoriti, so se pokupile zaloge, za vsaki slučaj. Potem vržeš ene dva članka da zmanjkuje diskov, in narod bo za božička v Sloveniji pripravljen plačati 2x več. NE vem kaj je Slovence tako strah kupovati čez mejo. Kot da predstavlja jezik tak problem. V glavnem kot sem rekel v metroju prodajajo 2 TB diske zunanje z USB2 voldilom (SIGMA ?) za 59€.

Jaz sem nehal podpirati utopijo, ko si nekateri gradijo gradove in Jahte, potem pa mislijo da jih bom podpiral z 20% višjimi cenami....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

ajde, za 10€ višjo ceno kot je v tujini sem še pripravljen kupovati robo pri nas, čeprav to kar znese za cel komp. ampak je lažje z uveljavljanjem garancije če gre kaj narobe.
da pa kar 50€ in še več dajo višje cene pa ni za nikamor. ker to ni podpiranje slovenskih firm, to je podpiranje navadnih dilerjev ki s kurcem ne mignejo, samo preprodajajo...;(
FUJ
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spock83 ::

Daj Mr.B ne govori kar nekaj na pamet. Slovenski trgovci dobijo iz tujine precej dražje odkar je poplava. Iz prve roke ti lahko povem.

Mr.B ::

In sedaj je to moj problem, ker lahko kupim bistveno ama bistveno ceneje z nekaj kliki na internetni trgovini najbližjega soseda. Sedaj me boš naučil, da je podražitev Ljubljanksega mestnega prometa stimulativna za podjetja in izboljšujejo njihovo konkurenčnost
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bor H ::

Ne, Spock ti sam proba povedat da krivda ni v celoti na strani nasih trgovcev.

kuglvinkl ::

Na bit-tech pravijo, da se bo proizvodnja diskov pobrala šele čez dve leti.

Po moje bomo videli znatna vlaganja v proizvodnjo flash čipovja :)

Čist možno, da bo ta poplava odplaknila klasične diske iz potrošniških računalnikov.

Mavrik ::

No, no. Za kaj takega bodo pa morali še poplaviti kar nekaj tovarn :)
The truth is rarely pure and never simple.

feryz ::

Ni tako enostavno, kot izgleda.
V klasičnem računalništvu je za uporabo SSD-jev ključna naveza s klasičnim diskom. Iz dveh razlogov. Prvi je več prostora (SSD-ji so enostavno predragi za večjo hrambo podatkov) in drugi je backup sistem za primer okvare SSD-ja. Vemo, da je kakršnokoli reševanje podatkov z mrtvega SSD-ja bolj ali manj loterija oz. celo utopija.
Če se torej klasika občutno podraži, ostane še manj denarja na voljo za navezo s SSD.

Sicer pa sem malo prečekiral situacijo pri Avstrijcih. Tudi tam ni tako rožnato, kot tu prikazujete. 500 Gb diski se začenjajo pri 80 €, ob dejstvu, da se zaloge merijo v kosih. Kar pomeni, da jih po teh cenah praktično nimajo.
Kos ali dva zaloge bolj pristoji lokalni trafiki, kot gigantskemu veletrgovcu.

BALAST ::

HDD WD, 2TB, SATA6Gb/s, 64MB (WD2002FAEX)

"BLACK" serija
- vrtljaji: 7200 obratov
- vmesnik: S
več >> Cena z DDV: 381,12 EUR

Avtera pa ima smisel za cene! ;((
Zakaj sploh še obstoja ta preprodajalec????
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kuglvinkl ::

Mavrik je izjavil:

No, no. Za kaj takega bodo pa morali še poplaviti kar nekaj tovarn :)


Apple v najcenejšem segmentu ne deli mnenja s teboj ;)

Jaffa ::

BALAST je izjavil:

HDD WD, 2TB, SATA6Gb/s, 64MB (WD2002FAEX)

"BLACK" serija
- vrtljaji: 7200 obratov
- vmesnik: S
več >> Cena z DDV: 381,12 EUR

Avtera pa ima smisel za cene! ;((
Zakaj sploh še obstoja ta preprodajalec????

Mogoče zato, ker so imeli lani čez 100 MIO prihodkov in čez 1 MIO prijavljenega dobička? :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

nurmaln ::

Pa mogoče zato ker so uvoznik in oglašujejo nekaj čemur se reče "priporočene maloprodajne cene" in sami v resnici ničesar ne prodajo končnim kupcem.
Oni prodajo tistim kateri prodajo tebi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mr.B ::

Ja samo Applove komponte Iphona delajo v eni tovarni. Ena poplavljena tovarna za izdelavo diskov pa ravno ni nekaj, saj ne delajo diskov za celi svet in vse proizvajalce.
Problem je zgolj v tem, da se v tem času fila Amerika, za veliki petek. In čas je primeren da bodo kupovali vsi ne glede na cene.

Da cene bodo kvečemu do božička rasle, potem pa bodo strmoglavile.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jaffa ::

Če bi se vsi držal teh cen, dvomim, da bi kateri prodajalec (vključno z mano) še tarnal. :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BALAST ::

Mogoče zato, ker so imeli lani čez 100 MIO prihodkov in čez 1 MIO prijavljenega dobička?


Ni kaj dobro jim gre, verjetno so od prihodkov kupili kakšno novo luksuzno jahto in uveljavili znižanje dohodnine.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Jaffa ::

Mr.B je izjavil:

Ja samo Applove komponte Iphona delajo v eni tovarni. Ena poplavljena tovarna za izdelavo diskov pa ravno ni nekaj, saj ne delajo diskov za celi svet in vse proizvajalce.
Problem je zgolj v tem, da se v tem času fila Amerika, za veliki petek. In čas je primeren da bodo kupovali vsi ne glede na cene.

Da cene bodo kvečemu do božička rasle, potem pa bodo strmoglavile.

Kaj ni dobava sestavnih delov večji problem, kot poplava v eni tovarni?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Mr.B ::

feryz, a nisi slišal novi zakon imam za pirtstvo v sloveniji, ne da plačuješ SAZAS-u sedaj lahko tudi potrkajo na dom. Bejži v Avtero kupiti ene par 2 TB diskov. Nujno., potem ne boš več rabil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuglvinkl ::

Govorim o MBA, ne o iPhone-ih. No, Tim Cook si je naredil ime s tem, da je spravil zaloge na nulo. Dobesedno. Bomo videli, kako se bo to zdej obneslo.

Za Mac Pro je pa tko in tko vseeno, če plačaš 100 evrov več. Namest 3,5 je pač 3,6. Who cares ;).

BlueRunner ::

Mr.B je izjavil:

Ja samo Applove komponte Iphona delajo v eni tovarni. Ena poplavljena tovarna za izdelavo diskov pa ravno ni nekaj, saj ne delajo diskov za celi svet in vse proizvajalce.

Preveč površno bereš novice.

"The floods are expected to limit the hard disk drive motor supply coming from maker Nidec, which has about 80 percent share of the market, ..."

Torej so šle cene gor vsem, ker jim vsem manjka kritična komponenta. Kritična komponentna, kjer ima ena izmed poplavljena fabrka 80% delež trga.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Mr.B je izjavil:

In sedaj je to moj problem, ker lahko kupim bistveno ama bistveno ceneje z nekaj kliki na internetni trgovini najbližjega soseda. Sedaj me boš naučil, da je podražitev Ljubljanksega mestnega prometa stimulativna za podjetja in izboljšujejo njihovo konkurenčnost


Jaz ti nisem povedal, kje kupuj. Zaradi mene kupuj v Avstraliji. :D Tudi ne veš kaj je v ozadju, da tisti imajo toliko ceneje. Ali so vmes kakšne utrjene vezi z dobavitelji, siva ekonomija, ali so se znašli kako drugače to ne moremo vedeti. Lahko samo ugibamo. Povem pa ti zagotovo, da ne prodajajo z izgubo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Mavrik ::

kuglvinkl je izjavil:


Apple v najcenejšem segmentu ne deli mnenja s teboj ;)


Da bo Apple predstavljal opazen delež consumer segmenta bo pa še tudi moralo preteči kar nekaj vode ;)
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Mat'r, ce bodo diski ostali tako dragi, potem se bom moral resno lotit urejanja (in brisanja) vsebine na trenutnih 8-O Je bilo dosti lazje enostavno dokupit 2TB kot pa ciscenje :8)

Gregor P ::

Res je:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kombinezon ::

http://www.mimovrste.com/artikel/206010...

mislm sej vem da je kriza z diski sam iz 100€ na 300€ je pa prehuda, kaj bodo zadnji kosi po 500€ in več...

Furbo ::

Seveda bodo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gendale ::

me zanima kjer disk ti dajo, če ti crkne en, ki je bil še pred kratkim 60e :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

levaky ::

Dobro da imam trenutno 6 diskov na "rezervi"... Če bojo šle tkole cene naprej gor, jih bom kmalu lahko pregrešno drago prodajal:)

Matej

BlueRunner ::

gendale je izjavil:

me zanima kjer disk ti dajo, če ti crkne en, ki je bil še pred kratkim 60e :D

Načeloma istega ali podobnega, ker naredijo RMA in dobijo zamenjavo od prodajalca.

Problem je bolj v temu, da je vprašanje koliko v tem trenutku traja RMA, pri nas pa so roki za zamenjavo znani in mislim, da niso ravno RMA-friendly.

Dami ::

Sam kot zanimivost. Sem naročil pri pctrgovina.com, minute preden so "popravili" cene iz 88€. Kljub zagotovilom prek telefona, da bom dobil po stari ceni, ni po enem tednu nobenega odgovora what so ever. Sicer ga pa tak nisem pričakoval od ene take leve trgovine. Probal sem pač :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Ganon ::

chucki je izjavil:

Vidim, da so se danes cene osvežile. :D


Na AGT je šel Caviar Black gor še za dodatnih 70€. LOL.

lopov ::

Včasih treba imeti tudi malo sreče oz. naketeri zgleda ne vedo, da bi morali podražiti diske :)



Na ceneje.si pa od 158 evrov dalje :P

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

lopov ::

Dami je izjavil:

Sam kot zanimivost. Sem naročil pri pctrgovina.com, minute preden so "popravili" cene iz 88€. Kljub zagotovilom prek telefona, da bom dobil po stari ceni, ni po enem tednu nobenega odgovora what so ever. Sicer ga pa tak nisem pričakoval od ene take leve trgovine. Probal sem pač :)


Mlacomu sem doplačal razliko do nove cene, da sem dobil disk. Če se mi res ne bi mudilo ker mi je zmanjkalo prostora in sem želel točno ta model (MomentusXT 500Gb) bi najbrž storniral plačilo. Da ne bo pomote, naročil & plačal sem po nižji ceni a diska niso imeli na zalogi, cena seveda šla "gor" in jih čisto razumem, da bi z izpolnitvijo mojega naročila imeli izgubo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene diskov začele počasi upadati, ustvarjen duopol

Oddelek: Novice / Diski
2910312 (6522) Izi
»

Zaloge diskov na starih ravneh, dobički in cene rekordni

Oddelek: Novice / Ostale najave
369782 (7302) dexterboy
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33563343 (42605) D3m
»

Šibka rast prodaje računalnikov v letu 2011

Oddelek: Novice / Rezultati
175053 (3975) sirotka
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226643 (21315) Pyr0Beast

Več podobnih tem