» »

Kam prijaviti poslovanje brez računa?

Kam prijaviti poslovanje brez računa?

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

zadnje čase se mi pogosto dogaja, da nam v društvu različni poslovni partnerji dajo neko ponudbo, ki je v primeru plačila z gotovino in brez originalnega računa za znesek davka cenejša (oz bolje rečeno z računom za znesek davka dražja). Ker gre ponavadi za malce večje zneske (par sto, tisoč evrov), me potem ostali člani društva gledajo postrani, češ da se obnašam negospodarno, vendar se mi zdi neetično pisati potne naloge za takšne zneske. Rad bi (anonimno) obvestil pristojne oblasti, pa me zanima na koga se naj obrnem.

Hvala za pomoč!
SaXsIm

zee ::

Vcasih je imel DURS posebno stevilko, kamor si lahko najavil taksne stvari.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cekr ::

Lepo Vido vprašaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Furbo ::

SaXsIm je izjavil:

Pozdravljeni,

zadnje čase se mi pogosto dogaja, da nam v društvu različni poslovni partnerji dajo neko ponudbo, ki je v primeru plačila z gotovino in brez originalnega računa za znesek davka cenejša (oz bolje rečeno z računom za znesek davka dražja). Ker gre ponavadi za malce večje zneske (par sto, tisoč evrov), me potem ostali člani društva gledajo postrani, češ da se obnašam negospodarno, vendar se mi zdi neetično pisati potne naloge za takšne zneske. Rad bi (anonimno) obvestil pristojne oblasti, pa me zanima na koga se naj obrnem.

Hvala za pomoč!


Za pametno prijavo moraš imeti kak dokaz. Kaj boš prijavil lastno društvo? Si pa res legenda. Če si tako etičen, potem stoj za prijavo, ne pa da se skrivaš pod plaščem anonimnosti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Beli_Zajcek ::

Ah saj se vidi po njegovem blogu, nek wannabe umetnik, ki pojma nima o RL. Verjetno bi najraje videl, da bi vsi plačevali davke, da bi on komot bil prisesan na državno dojko.


Po tvojih odgovorih pa lahko kvečjemu sodimo, da si parazit, ki državo prinaša naokoli kjerkoli je možno. Ko pa "zagusti" bi pa tako kot vsi taki paraziti klical državo na pomoč, po možnosti pa še stokal zakaj tako počasi pomaga.

Drugače pa lahko v primeru suma nepravilnosti v zvezi z davčnimi obveznostmi podaš prijavo za inšpekcijski pregled osebno na sedežu Davčnega urada Ljubljana, Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana, na Oddelku za davčno inšpiciranje.

Prav tako lahko podaš tudi pisno prijavo (z morebitnimi dokazili, npr. računom) na zgoraj omenjeni naslov. Pisna prijava je lahko tudi anonimna.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Haha ta je bila res bučasta, da bi kot dokazilo za poslovanje _brez_ računa podal račun :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gandalfar ::

izbrisani osebni napadi in vsi, ki offtopic pizdite. Osnovno vprasanje je bilo jasno in moraliziranje je offtopic.

SaXsIm ::

No, dejstvo je, da konkretnega kontakta nisem dobil, sem pa bil napaden s strani ljudi, ki me sploh ne poznajo, in še več, sploh ne poznajo situacije. Škoda, včasih je bil ST super forum...
SaXsIm

connel ::

Forum je precej precej izgubil in to vsak dan več. Kar se pa same teme tiče, sem popolnoma na tvoji strani.

Beli_Zajcek ::

Konkretnega kontakta ne boš dobil tukaj na forumu. Napisal sem ti, da se lahko osebno oglasiš na Davčni v Ljubljani, lahko jim pišeš na mail - ti morajo odgovoriti, so pa pri tem malce počasni. Lahko pa jim tudi samo pišeš navadno pismo in opišeš svojo situacijo. Tudi v tem primeru ti bodo odgovorili in svetovali kako in kaj. Lahko pa tudi pokličeš na davčno pa zahtevaš koga na oddelku za davčno inšpiciranje pa se pogovoriš z njim. Samo ne jokat tukaj, da nisi dobil informacij, ker ni res. Sicer pa bi lahko vse to zvedel tudi na straneh DURS-a, samo kaj ko je lažje, če ti nekdo k riti vse prinese.

SaXsIm ::

No, v vsakem primeru, hvala za odgovore vsem. Bom kontaktiral DURS.

LP
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8333010 (8251) Leko
»

Plačilo odkupine za kriptolocker - računovodski problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6713148 (11178) NiggerBob
»

Nepovratna sredstva in bistroumni pogoji za uspeh preferiranih prejemnikov.

Oddelek: Loža
91933 (1644) Vikking
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121494 (17542) St235
»

Študentsko delo - potni stroški

Oddelek: Loža
318343 (5474) St235

Več podobnih tem