» »

Kaj naj kupim, o zadevah nimam nobenega pojma

Kaj naj kupim, o zadevah nimam nobenega pojma

alese ::

Vi se tukaj pogovarjate o nekih modulih pa napakah in na vem kaj še vse , jaz pa samo debelo gledam, kupil bi si rad nov računalnik, vendar nočem sestavljenega, zato vas sprašujem če mi lahko na hitro odgoovite na tole vprašanje.kaj mi predlagate intel core i5 ali i7 ali amd te tanove fm1 oz. fusion in kaj to pomeni da je grafični čip integriran zakaj je to pomembno, a to pomeni, da na rabim pol grafične kartice.katera podnožja so novejša pri intelovih in amd jevih na matičnih, katero matično od obeh verzij mi predlagate, katera je boljša.in katero grafično mi predlagate, sem srednje zahteven uporabnik ampak bom obrnil tudi kakšno najnovejšo call of duty in podobno,kaj je to ddr 3 pomnilnik in dd5 ,ali različne matične plošče zahtevajo različna ohišja ali gre vsaka matična v vsako ohišje, kaj je to htpc ohišje in še kateri rami od katere firme so boljši sedaj imam kingston, kaj je še pomembno pri računalniku, kaj moram vedeti, a je tukaj kdo ki bi mi računalnik sesdtavil ko bom kupil komponente.hvala

T-h-o-r ::

amd phenom ii x4 965 ti jaz predlagam

grafična 6790 ali gtx 560 ti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

black ice ::

Koliko si pripravljen odšteti za računalnik? Želiš kupiti tudi monitor?
Večinoma ti sestavijo tudi v trgovinah, kjer kupiš računalnik.

jazbec ::

procesor odvisno od denarja- ali i5 ali i3 (i7 je za igre brezveze jemat)
grafo pa gtx560, gtx560 ti ali celo gtx570

vse je odvisno od budgeta zato le tega povej in dobiš

alese ::

Propsim odogovite mi na vprašanje ker bi rad kaj vedel o računalništvu drgač pa ene 600 evrov samo računalnik brez lcd ja pa mišk tipkovnic.

po novem zakonu ti v trgovinah ne smejo več setsvaiti računalnika, lahko kupiš samo tistega ki je že sestavljen opozoriti vas moram da sestavljanje računalnikov zaradi novega slo. Zakona ni več možno po komponentah, razen če si ga stranka sestavi sama.

Kajti vsi računalniki sestavljeni s strani podjetja morajo imeti po novem ce certifikat kateri je precej drag in se ga naredi za celo serijo računalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

T-h-o-r ::

amd phenom ii x4 965 ti jaz predlagam

grafična 6790 ali gtx 560 ti

matična, ki paše in ima že usb 3.0 priklope

8 giga rama

nek disk

neko ohišje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jazbec ::

zakaj bi kupoval star proc, za isti denar dobiš novejši in boljši i3-2100
grafi sploh nista v istem rangu saj je gtx560 ti dosti močnejša
itd.

boljšega za ta denar ne dobiš

Intel Core i3 2100 (3,10Ghz, 3MB) BOX
112.80 €
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
45.00 €
Gigabyte GA-H61M-USB3-B3
67.20 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
72.00 €
.Maxcube Vortex 3620 Black 650W Silent
84.00 €
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
217.20 €
Skupaj: 598.20 € na dinokomp

jest10 ::

Ok, tle ga pa le malo preveč strelaš. X4 965 je brez skrbi zmoglivejši od i3-2100. Razen za tistih nekaj enonitnih iger, kjer je slučajno i3 par % hitrejši, je za večino stvari X4 boljša izbira.

Sssaga ::

Bratu sem kupil 965 BE, ko je ven prišel, mesec dni nazaj pa frendu sestavu i3 2100, ga navil za 150 Mhz in ga sparil z 560 GTX Ti. Izkoristi jo do daske ;)

Oba proca sta izjemna za svoj denar, sam nisem hotel dva enaka oz. sem raje kupil ''novejšo'' tech., da sem malo potestiral napram domačim mašinam. 2100 model ima izjemno moč in ne bo kar tako hitro ''oslabel'' :)
Če pa v prihodnosti veliko špilov pride, ki bodo izkoristile 4 jedra bo pa že menjal... Ampak mislim, da sta oba sistema več kot dovolj za ENO grafo ranga 560 GTX Ti, sploh na 1080p+ ločljivosti.

Tko, da ne boš zgrešil z nobenim :)

PS: Jazbecova izbira je prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

alese ::

kaj pa mi predlagate od i5 procesorja verjetno bom kupil kar tega ker model ker je veliko enih oznak.hvala

d4vid ::

alese je izjavil:

ali različne matične plošče zahtevajo različna ohišja ali gre vsaka matična v vsako ohišje, kaj je to htpc ohišje ... kaj je še pomembno pri računalniku,


Matične plošče se razlikujejo po veliksoti, poznamo veliko velikosti matičnih plošč, najbolj se uporablja (za prodajo) EATX, ATX, mATX in miniITX. V sestavljenih računalnikih pa zadnja leta se mi zdi da so noter CTX (nisem pa prepričan, ampak je vse skupaj ravno obratno obrnjeno kot pri ATX ali ITX. Torej ATX je velikosti 30*24 cm(lahko tudi manjša), microATX je velikosti 24*24 cm, miniITX pa velikosti 17*17 cm. Tako da glej kakšno kupiš matično ter kakšno ohišje. Če kupiš ohišje za ATX, gre noter tudi microATX in ponavadi tudi miniITX, če kupiš microAT ohišje gre noter microATX, miniITX, ne pa ATX, v miniITX pa samo ITX. Najbolje je kupit ATX ohišje, in to tako da ima napajalnik zgoraj ali spodaj, ne pa ob matični plošči (med njima je nekaj cm prostora, a večjega hladilnika procesorja gor spravil ne boš).

HTPC ohišje je ohišje namenjeno za dnevnosobni računalnik (Home Theatre Personal Computer) in zanj veljajo iste velikosti ohišja kot zgoraj napisano (ATX, mATX, mITX).

Pri računalniku moraš gledati še, da je napajalnik dovolj močan (po moje vzemi 700W), ker drugače zna PC pod obremenitvami crknit. Aja integrirana grafična pomeni, da je že na osnovni plošči, ampak ni primerna za špile.

Mogoče sem še kaj pozabil

Lp, bajdec

jest10 ::

V sestavljenih računalnikih pa zadnja leta se mi zdi da so noter CTX (nisem pa prepričan, ampak je vse skupaj ravno obratno obrnjeno kot pri ATX ali ITX.

Dobro, da nisi prepričan. Ker si falil na celi črti.

Pri računalniku moraš gledati še, da je napajalnik dovolj močan (po moje vzemi 700W), ker drugače zna PC pod obremenitvami crknit

Seveda, ker vsak malo boljši sistem potrebuje vsaj 5kW moči ane?>:D

Aja integrirana grafična pomeni, da je že na osnovni plošči, ampak ni primerna za špile.

5 let nazaj bi tole še držalo.

opeter ::

d4vid je izjavil:

Aja integrirana grafična pomeni, da je že na osnovni plošči, ampak ni primerna za špile.


Kaj pa Sandy Bridge ali pa AMD-jevi Llano? Sploh slednji v primeru A8-3850 ima grafikuljo, ki je skoraj iste hitrosti kot Radeon 6550.

http://www.guru3d.com/article/amd-a8-38...
http://www.tomshardware.com/reviews/amd...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

ima kdo link od amd a4-3300 reviewa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

filip007 ::

Ram je pa res smešno poceni...DDR3-RAM 4 GB, 1600 MHZ, CL9, CORSAIR VENGEANCE 24€ :))


Aja pa RAM je samo en komad, boš moral še dolplačati 24EUR pa bo potem 8GB, saj boš še pravil 100EUR več skupaj od tvojih 600EUR.

Kupi čim prej, ker bodo šle cene gor...ni pa nujno moj config.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 250€

Oddelek: Kaj kupiti
183433 (2999) opeter
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112726 (10752) bajsibajsi
»

HTPC Ohišje microATX/miniITX?

Oddelek: Kaj kupiti
72152 (1953) Matek
»

micro atx PC

Oddelek: Kaj kupiti
141600 (1497) IvoJan
»

GeForce GTS 250 nizkega profila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
788196 (6624) Icematxyz

Več podobnih tem