» »

micro atx PC

micro atx PC

matobeli ::

Pozdrav!
Zažel sem si sestaviti en PC na micro ATX osnovi. Pa sem ugotovil da sem že malo ven.

Načeloma bi ga potreboval izključno za gledanje HD filmov in pa za občasno nezahtevno igranje kakšne igre, recimo HL2,... bolj staro igrovje. More pa biti cimčenejši in čimtišji kar se da, ampak da še vedno izpolni moje želje, večinoma opreme bi bilo tudi rabljene, ker pri tako nasičenem trgu 100% dobim vse zelo poceni.

Verjetno bi vzel core 2 duo, tam okoli 1,8ghz. Kakšno matično bi potreboval? Kakšno grafično da bi predelala vse HDje, kako bi bilo z segrevanjem, rad bi imel čim manj ventilatorjev, oziroma čimtišje? Potem pa še napajalnik?

optične enote, diski, rami ipd. so mi jasni.

hojnikb ::

#brezpodpisa

matobeli ::

ja, načeloma bi imel kaj takega. ampak se mi zdi da je vsaj 400% mojega budgeta :) pa še na mini ITX plati je. bi imel raje micro atx, zaradi cenovne ugodnosti

pa še sestavit mi ga ni treba (kar je -)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

IvoJan ::

lahko poves kaksen je tvoj budget? brez tega ti ne moremo pomagati.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

ja, načeloma bi imel kaj takega. ampak se mi zdi da je vsaj 400% mojega budgeta :) pa še na mini ITX plati je. bi imel raje micro atx, zaradi cenovne ugodnosti

pa še sestavit mi ga ni treba (kar je -)

Nwm kje ti vidiš miniATX ?
Dimension - 195mm(W) x 70mm(H) x 186mm(L)

Je pa res da zna bit mal drag tole.
Jest mam sicer osebno doma s330 varjatno z Intel Atom pa GMA grafiko in je ker solidna mašina (res pa da ni za fullhd 1080p in špile)
#brezpodpisa

matobeli ::

želim imeti najcenejšo (zelo verjetno rabljeno) konfiguracijo ki bo še lahko predvajala HD filme in Half life 2, pojma nimam kolko to stane, recimo da bi dal za matično, proc, in grafično 100EUR :) rabim core2duo, 2gb rama, 1GB grafično(tukaj sem bolj na blef rekel), še kaj takega?

hojnikb ::

100EUR ?
Sploh pa tak manjh formfactor ko ti hočeš -- No go.

mogoče kej rablenga na miniATX, brez grafične.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IvoJan ::

kupi netbooka ki ima HDMI out. moj asus z 330 atomom in ion grafiko vse siba na full HD brez problema.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

matobeli ::

zakaj ne? nova matična 40EUR, rabljena 1GB grafična 40EUR, rabljen core 2 duo, 20-25EUR. pa če še zbarantam pri zadnjiih dveh sem pod 100EUR

hojnikb: a ni ta zveinica na miniITX osnovi? no, če ni sem se malnkost zmotil, pač na prvi pogled :)

tK burek: a si kdaj ga priklopi na kakšen bolj kulturen monitor? poleg tega bi skoraj sigurno poginil pod HL2, poleg tega sem imel v mislih tudi DVI. Je pa tukaj še cena ki je okoli 300EUR če se ne motim. poleg tega da že imam leptopa, ki ima eno in edino slabost, slabo integrirano grafo.

opažam da bom raje drugače zastavil vprašanje:

na kaj moram biti pozoren da bodo deli računalnika kompatibilni med seboj. grafične bi morale vse delovati na PCIe? ram pač ddr2,ddr3? potem je pa še socket proca, sem kaj pozabil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

hojnikb: verjetno mešaš microATX (malo manjša kot ATX) in miniITX (majhna)

hojnikb ::

MicroATX/Embedded ATX (244×244 mm)
Mini ATX (284x208mm)

Zdeva gre kr v microatx

Dimension - 195mm(W) x 70mm(H) x 186mm(L)

Poprav me če se motim ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

aaaaa, verjetno sva se narobe zastopla, sploh nisem ciljal na velikost, ampak bolj na ceno ki jo prinesejo tako majhne plate, oziroma jaz sem hotel spravit microATX plato v asrocka (negre), ti pa asrocka v microATX(to pa gre), jaz hočem VEČJEGA, zaradi cenovne ugodnosti. torej MINIMALNA (oziroma edina) velikost je micro atx :)

hojnikb ::

Aha, če je tako, pol pa ok ;)
Mislu sn da ti je velikost prioriteta...
#brezpodpisa

69charger ::

Plata za Sempron 145 2.7ghz je nekje 37EUR
Plata AM2 Asrock najcenejša je nekje 40EUR
Grafična npr. Radeon 4350 je 35EUR

To te pride malo čez 100EUR,vse novo in bo poganjalo veliko iger in filmov. Imam doma Semprona in laufa.

IvoJan ::

matobeli je izjavil:

zakaj ne? nova matična 40EUR, rabljena 1GB grafična 40EUR, rabljen core 2 duo, 20-25EUR. pa če še zbarantam pri zadnjiih dveh sem pod 100EUR

hojnikb: a ni ta zveinica na miniITX osnovi? no, če ni sem se malnkost zmotil, pač na prvi pogled :)

tK burek: a si kdaj ga priklopi na kakšen bolj kulturen monitor? poleg tega bi skoraj sigurno poginil pod HL2, poleg tega sem imel v mislih tudi DVI. Je pa tukaj še cena ki je okoli 300EUR če se ne motim. poleg tega da že imam leptopa, ki ima eno in edino slabost, slabo integrirano grafo.

opažam da bom raje drugače zastavil vprašanje:

na kaj moram biti pozoren da bodo deli računalnika kompatibilni med seboj. grafične bi morale vse delovati na PCIe? ram pač ddr2,ddr3? potem je pa še socket proca, sem kaj pozabil?


sem ga priklopil na fullHD LCD in je solidno gonil guild wars(25-30FPS)

aja pa ION grafika je geforce 9400m GT

jaj in ta netbook ima ze v osnovi dober ekran. 1366x768
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slim ATX ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
111819 (1550) ru7
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274308 (3824) opeter
»

Tih, odziven, poceni PC

Oddelek: Kaj kupiti
264381 (3545) trnvpeti
»

Kaj naj kupim, o zadevah nimam nobenega pojma

Oddelek: Strojna oprema
142116 (1770) filip007
»

HTPC Ohišje microATX/miniITX?

Oddelek: Kaj kupiti
72156 (1957) Matek

Več podobnih tem