» »

Filmi na Apple iTunes tudi v Sloveniji!

1
2
»

smash ::

ahhh govora je o tem kako apple tretira slovenijo kot ostale razvite drzave

zakaj recim svica ali italija ne dobita recimo samo 2500 kosov, sorazmerno z nami

apple v enem dnevu izdela 10000 naprav, v slovenijo pa jih poslje 100

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Seveda je normalna. Sam Furbo je užaljen ker niso samo za njega enga posebej prišparal.

Nekateri pač mislijo da mora biti (samo) zanje vedno vse na zalogi. Ko pridejo v (recimo) simobilov center mora biti tam na zalogi vse kar simobil ponuja.


Meni je čisto vseeno kaj ima/nima simobil, ne uporabljam njihovih storitev, ker pač niso dovolj kvalitetne. Lahko bi se ne spuščali na osebni nivo, če ni pretežko?

In ja, če nekaj reklamiraš, je fino če to imaš. Ampak morda so uporabniki simobila že navajeni na polovičarstvo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sgdjkdlsugi4 ::

Wow, nekdo je se v 2011 tak naiven. Potem lahko vrzemo se v isti kos Hofer s svojimi hiper duper akcijami ter kaksne prodajalce pohistva. Ker akcija le mora bit za vse !*

*ceprav pise v drobnem tisku do prodaje zalog

IceIceBaby ::

zakaj recim svica ali italija ne dobita recimo samo 2500 kosov, sorazmerno z nami


Koliko so jih pa dobili, imaš kakšne informacije?

Ob izidu iPhone 4 se spomnim, da so v Londonu v apple storu postregli prvih 100 kupcev, ki so čakali v vrsti, ostale so morali zavrnti.

apple v enem dnevu izdela 10000 naprav, v slovenijo pa jih poslje 100


Na dan izdelajo 10.000 naprav. V prvem vikendu so prodali cca 4 milijone iPhonov. Koliko bi jih po tvoje morali dobiti na Simobilu?

Prodali so 100 kosov, sklenili ali podaljšali verjetno 100 novih naročniških razmerji. Obenem so dobili precej prednaročil, ki jih bodo lahko dobavili v naslednjih dneh. Kakšne posebne oglaševalske akcije za tole ni bilo. Pomoje je zadeva kar uspešna.

nekikr ::

Seveda je uspešna. Še po TVju, spletnih novicah in v tiskanih medijih so bili. Za Simobil je tole sekira v med, pa četudi Furbo tega ne dojame.

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Lahko bi se ne spuščali na osebni nivo, če ni pretežko?

Težko je... glede na to da si ti edini užaljen in ti vsi ostali pravijo da je to (akcija) nekaj povsem normalnega.

Lej... zadnjič sva s partnerko šle menjat njen naročniški paket (pač ponujal so polovičko). Hotle sva zraven vzet wildfire s. 'nimamo več'. OK, kaj... a zdaj gremo pa paniko zganjat? Ženska je pač mal poklicala okol in ga niso nikjer več imeli. So imeli pač akcijo in so zaloge pošle. Isto se je meni (skoraj) zgodilo pred leti ko so imeli akcijo za nokio n95 8gb. Nalašč sem šla celo do Lj... samo zato da imam kako šanso več. Sem imela srečo. Fant je imel še zadnji aparat v celi ljubljani na nekem mizernem štantu v City Park-u. So pač v areni začeli telefone 'vrtet' in so ga najdli.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Furbo je izjavil:

Lahko bi se ne spuščali na osebni nivo, če ni pretežko?

Težko je... glede na to da si ti edini užaljen in ti vsi ostali pravijo da je to (akcija) nekaj povsem normalnega.

Lej... zadnjič sva s partnerko šle menjat njen naročniški paket (pač ponujal so polovičko). Hotle sva zraven vzet wildfire s. 'nimamo več'. OK, kaj... a zdaj gremo pa paniko zganjat? Ženska je pač mal poklicala okol in ga niso nikjer več imeli. So imeli pač akcijo in so zaloge pošle. Isto se je meni (skoraj) zgodilo pred leti ko so imeli akcijo za nokio n95 8gb. Nalašč sem šla celo do Lj... samo zato da imam kako šanso več. Sem imela srečo. Fant je imel še zadnji aparat v celi ljubljani na nekem mizernem štantu v City Park-u. So pač v areni začeli telefone 'vrtet' in so ga najdli.


Spuščanje na osebni nivo je nekaj drugega, kot tisto o čemer teče debata. Jaz se tudi ne bom vtikal vate, zato, da bi te diskreditiral v debati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Da bom še jaz malo off topic, preden moderator vse pobriše:

Šalabajzeri so res. Zadnjič sem se zanimal za en model telefona, in prodajalec pove, da tega več nimajo, in niti ne bodo imeli (ne bodo naročali). In da tudi druge SiMobilove trgovine nimajo. Potem ga vprašam za primerek v vitrini, pa pove, da je to le maketa. Počakam sekundo. Nič. Ni se mi dalo debatirati z njim, ampak:
- zakaj je v ceniku in na web-u če praktični dobavljiv? (iz tiskanih razumem, da ne morejo odstranit. Čeprav so flomastre že dejansko izumili...)
- zakaj ima maketo v vitrini, če, uh, ni dobavljiv?
- zakaj je po pogovoru še dalje pustil maketo v vitrini? Da zgleda, kot da imajo večjo ponudbo od dejanske?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tody ::

MrStein,

1.) Zato ker je on prodajalec in trgovina ni njegova
2.) Zato ker on ne skrbi za vitrine, pač pa nekdo drug
3.) Zato ker odgovorni za to ne opravlja svojih nalog.
4.) Ker imajo slab tok informacij :)

CaqKa ::

ker pri 1 in 2, prelagaš na druge, sta pač smiselna samo odgovora 3 in 4. ki pa podkrepita da so šalabajzerji oziroma da so nesaposobni.

ne glede na to kako prefrigana in nevem kaj še vse je akcija s katero apple da na voljo krepko nizko številko telefonov, si je treba v obzir razmišljanja vzet še nekaj. namreč takšna marketinška dejanja močno vplivajo na naravo človeka in njegove potrošniške navade. Je to res tisto kar želimo?

Jaz ne, za to razumem tako furbija kot mrsteina.
sej smo brihtni in opazimo kakšno marketinško potezo dela apple, ampak bodmo še malo bolj brihtni pa poglejmo kako to na našo prihodnost vpliva.

aja.. pa cena 10€ za film je meni previsoka.

Mavrik ::

Dost bo.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336412 (27008) c3p0
»

Apple iTunes na voljo tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4814482 (5335) opeter
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186437 (5308) r0ker
»

Razkrita notranjost Apple TV-ja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3911342 (9896) Hardstyle
»

Po MacWorldu, ogled vseh novosti

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
155120 (3739) Tear_DR0P

Več podobnih tem