» »

Kateri RAM naj uporabim DDR1 ali DDR2

Kateri RAM naj uporabim DDR1 ali DDR2

easyrider3 ::

Mi lahko kdo pove če je kakšna razlika med tema dvem Ramoma DDR1/400MHz in DDR2/533MHz ali je vseeno katerega dam notri v tole matično ploščo. http://www.foxconnchannel.com/product/M...

Brias ::

ddr2 je malenkost hitrejsi in DVAKRAT cenejsi ....

69charger ::

Niti ne,če znaš pobrskati se da dobit za 17€ 1gb DDR1 ram. DDR2 je res hitrejši samo ne vem kje boš dobil 533mhz dvojko,to je že skoraj redkost.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

huek111 ::

Daj not tisto kar dobiš ceneje(verjetno DDR2, kot je napisal Brias). Razlika v hitrosti je minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

tony1 ::

69charger je izjavil:

Niti ne,če znaš pobrskati se da dobit za 17€ 1gb DDR1 ram.


Zaupaj nam kje... ;)

easyrider3 ::

Ja mene tud zanima kje ga dobiš za 17 Eur,čeprav je kolega rabljenega DDR1 1Gb kupil na bovšem trgu za 15 Eur. Kakšna pa je razlika med RAM-om DIMM in SODIMM? Vse povsod piše da je SODIM za prenosnike a potem za mene ne bi bil dober?

Brias ::

tony1 je izjavil:

69charger je izjavil:

Niti ne,če znaš pobrskati se da dobit za 17€ 1gb DDR1 ram.


Zaupaj nam kje... ;)




za 17 eur kos me lahko PM ... lahko kosm, imam par, 2 para, 10 enakih ......
1 GB DDR Memory Solution PC3200 - DDR400


prevzem ljubljana oz. lahko po posti na vase stroske

LP

easyrider3 je izjavil:

Ja mene tud zanima kje ga dobiš za 17 Eur,čeprav je kolega rabljenega DDR1 1Gb kupil na bovšem trgu za 15 Eur. Kakšna pa je razlika med RAM-om DIMM in SODIMM? Vse povsod piše da je SODIM za prenosnike a potem za mene ne bi bil dober?



sodimm je skoraj pol manjsi, tako da ne bi pasal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

jest10 ::

69charger je izjavil:

Niti ne,če znaš pobrskati se da dobit za 17€ 1gb DDR1 ram. DDR2 je res hitrejši samo ne vem kje boš dobil 533mhz dvojko,to je že skoraj redkost.

Kot da je važno, kako hitre DDR2 rame vzame. Mislm, kod imate eni pamet. Bo pač 800MHz imel na nižji frekvenci

antonhac ::

easyrider3 je izjavil:

Mi lahko kdo pove če je kakšna razlika med tema dvem Ramoma DDR1/400MHz in DDR2/533MHz ali je vseeno katerega dam notri v tole matično ploščo. http://www.foxconnchannel.com/product/M...

Ali razumem prav, da se v to plato lahko vstavita ali DDR(1) ali DDR2?
EDIT:
Ja razumem prav, sem spregledal, da ima dvoje različnih podnožij za RAMe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: antonhac ()

69charger ::

jest10: V bistvu ne,če se plata odloči da 800mhz RAMa ne bo sprejela,ne bo nič. Res so to redki primeri,sploh te starejše ASrockove so bolj zbirčne z rami.

Pa še zaupam nov ram DDR1 1gb za 17EUR: AGP-Pro na Laborah pri Kranju ;)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

bi moralo bit že pcie-pro
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jest10 ::

69charger je izjavil:

jest10: V bistvu ne,če se plata odloči da 800mhz RAMa ne bo sprejela,ne bo nič. Res so to redki primeri,sploh te starejše ASrockove so bolj zbirčne z rami.


XYZ MHz ram ni nič posebnega. Gre se preprosto za palčko rama, ki ima gor napopane čipa, za katere proizvajalec garantira delovanje na 800MHz. Nič več kot to. Vsak 800MHz ram ima med drugim zapisan tudi profil za nižje fekvence.
Za slabo delovanje z določenimi rami, je drug problem.

Brias ::

69charger je izjavil:

jest10: V bistvu ne,če se plata odloči da 800mhz RAMa ne bo sprejela,ne bo nič. Res so to redki primeri,sploh te starejše ASrockove so bolj zbirčne z rami.

Pa še zaupam nov ram DDR1 1gb za 17EUR: AGP-Pro na Laborah pri Kranju ;)


na ceniku ga ima za 47 eur ... :)

69charger ::

Saj sem tam delal,17€ pride palčka,tista stran je out-of-date. V štacuno greš...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

easyrider3 ::

Imam matično ploščo to http://www.foxconnchannel.com/product/M... in sedaj bi prosil da mi kdo pove kateri RAM naj kupim da bo vse to delovalo.Kakor je razvidno je možno v to ploščo vgraditi RAM DDR 400MHz ali pa DDR2 533MHz.Problem nastane ker teh Ramov DDR2 533MHz sploh ni več za dobit tisti DDR 400MHz so pa kar dost dragi. A je možno v to matično ploščo vstavit tudi Ram DDR2 667MHz ali 800MHz ker sem zgoraj videl nekoga da je napisal,da "vsak 800MHz ram ima med drugim zapisan tudi profil za nižje fekvence" in da potem bi pač deloval na tisti frekvenci kateri plošča podpira. Sedaj imam na plošči dva Rama DDR2(533MHZ)skupaj 1GB in rad bi povečal na 2GB zato me to tako zanima kaj naj vstavim noter in da ne bom zapravil veliko denarja.

Brias ::

zelo dalec stran od tega da se vsi PC2-6400 spustijo na 5300 ali pa 4200 ...



ce ima jedec timinge, se spusti .... ce jih nima....

- avtomatsko ? ... ni sans

- z 1337 plato .... ce mas sreco da prednastavis hitrost na starih ramih na fixno, save and exit, ugasnes komp, das noter as gor slikan ddr2 6400 ...

in v ozadju ti spila MC hammer: i said we pray ....

Blinder ::

noben ti noče svetovat kaj kupit ker noben ne ve če ti bo delalo ali ne :) Kaki 667 mhz pomoje je bolj verjetno da ti bojo delali kot 800 mhz. Saj je blo še nekaj plošč z max. 533 mhz rami, tako da morajo že obstajat primerni rami zanje. Če ti rami potem ne delajo jih še vedno lahko prodaš rabljene naprej, z računom in garancijo, ne zgubiš veliko denarja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

easyrider3 ::

Bom probal si pri kolegu sposodit tiste DDR2 667MHz Rame in potem bom videl kaj bo se pokazalo in če bo dobro delovalo bom šel jih pa nove naročit,ker to je zame najugodnejša varijanta. Za oba Rama me bo prišlo manj kot 28Eur brez poštnine. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

HyperGL ::

Meni se pa valjajo 4 palčke DDR2 rama 800mhz doma, vsaka 1GB, vsaka 10eur... če te zanima!

spoly24 ::

odvisno kateri ram slot ima osnovna plošča :D

marc100 ::

JAZ IMAM 1 modul 1gb ram DDR 400mhz.
cena 15€
če koga zanima 070 345 080

spoly24 ::

ne moreš dati v to matično ddr2 ker podpira samo
ddr1 40mhz in manj :D

mat xxl ::

Lahko daš DDR 2 , ker ima dvojne slote, kar je takrat bilo na več platah, pazi pa samo to, da uporabiš samo ali DDR1 ali DDR2 v nobenem primeru pa malo enega tipa malo drugega !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodajanje rama

Oddelek: Strojna oprema
192659 (2312) mtosev
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
201997 (1519) Hanzo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473735 (1894) svetetko
»

Kateri ram vzet?

Oddelek: Kaj kupiti
7962 (842) BendeR
»

3d modeliranje in rendering

Oddelek: Kaj kupiti
61023 (939) HyperGL

Več podobnih tem