» »

3d modeliranje in rendering

3d modeliranje in rendering

HyperGL ::

Kupujem nov system... Predvsem za resno delo... Večino 3d modeliranje s programi kot je rhinoceros... In kasneje tudi kaj bolj sofisticiranega a ne zaradi tega boljšega!
Če je kdo tu, ki uporablja tudi take programe in, ki res ve kaj naj kupim in v čem so triki... Prosim če mi lahko pomaga... Moram pa poudarit: ne igram igric! Kvečjemu uporabljam photoshop in editiram video... Ampak primarna naloga novega sistema bo 3d modeliranje in predvsem renderiranje z miljardo textur... (obožujem stroge detajle! )

Sistem je pa zaenkrat tak:

Matična asus p5gd2 premium
cpu p4 3. 2ghz/800 z 2mb cache lga775
ram 1x1024mb ddr2 533mhz
disk seagate sata 160gb

Problem... Velik problem pa je pri grafiki...
Na voljo imam...
Ati firegl v3200 128mb
ati radeon x800xl 512mb
ati radeon x850xt 256mb
nvidia gf6800gt 256mb

Sedaj me zanima ali pri x800xl tistih 512mb kaj pomaga glede textur... Vsi pravijo da mi ta dodaten ram ne bo nič pomagal... Jaz pa sem prepričan da nekje mora bit smiselno uporabljat tako veliko količino spomina na grafiki... To pa so texture...
Pravijo tudi da ati nima dobrih opengl driverjev... In to sem občutil na moji dosedanji kartici... Radeon 7000... Povprečno sesuvanje je bilo 6krat na dan... Sicer pa je kartica slabotna... :)

Sedaj pa čakam odgovore... Upam da jih bo precej... Resno... Namreč moram ga kupiti naslednji teden!

Lp martin
  • polepsal: Primoz ()

barbarpapa1 ::

Martin, poslal sem ti ZS

LP

Jože

Zheegec ::

Splačalo bi se premisliti o Dual Core x2 ali pa A64, trenutno najboljša procesorja za to kar ti počneš (pa še veliko testov imaš na tej strani). Še nekaj pripomb:

Vsekakor 2 modula RAM, ker pač vsi socket939 (AMD) ali socket775 (Intel) podpirajo dual-channel.
Splača se premisliti o kakšnem RAID sistemu.

Grafično če se le da nVidia, lepo se da modati v Quadro, ali pa FireGL.
Na splošno je nVidia boljša, seveda 6 in 7 serija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HyperGL ::

Glede procesorja sem odločen vzeti P4... nekako tudi zaradi tega, da sem imel sedaj 6 let athlona... in bo zanimivo zamenjat malo stvar...
razlike pa tako ali tako ne bodo ogromne... sicer pa, če sem sedaj za en rendering porabil približno 15minut... če bi bila sedaj razlika med AMD in INTEl kakšna minuta... se mi svet ne bi podrl... meni je važno da stvar teče in da se ne sesuva... po temu so znani P4... vsaj po tem kar se okoli sliši... nemogoče jih je preobremenit... no ja... nič ni nemogoče... saj vem :)

ram... ja ok... 2gb... 2x 1024mb? aja... kaj za vraga je boljše? DDR2 533mhz? al 400mhz????? vsi ponujajo vse sisteme s 400!!! nekje sem prebral da so pri eni od teh dveh tudi bili problemi s podporo matičnih plošč... ampak... mislim da je bil omenjen 400mhz...
no moj ram naj bi bil DDR2 533MHz pc 4200... mi lahko kdo kaj več pove?
hmmm zdej ko o tem malo več razmišljam... 2 modula 400mhz pomeni 800mhz... 800mhz pa je vodilo procesorja... procesor je dvokanalni... je kakšna povezava v vseh teh cifrah?! :)

grafika pa... ali je res, da je možno tweakat le ORIGINAL kartice?
torej ne tiste ki so pri nas v prodaji (3d club, sapphire, his,...)?
namreč obstaja možnost da ta podjetja uvedejo spremembe (minimalne) v čip... in tako onemogočijo tweakanje v FIREGL oz QUADRO...
sicer pa če je le možno bom izbral NVIDIO... tudi zaradi menjave...
do sedaj sem imel Atijevo...

podjetje, kjer bom pa jaz kupil system... ne premore originalnih kartic... in to me je zmedlo...
...anni... če pomaga kej ime podjetja...

hmmm cene pa se bistveno spremenijo opažam... in to na slabše... za moj (no ni moj ravno, ne v celoti) žep....

kaj naj?!? vedno več problemov!!!!!!

WarpedGone ::

P4?

Konc koncu mečeš stran svoj denar...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

meni je važno da stvar teče in da se ne sesuva... po temu so znani P4... vsaj po tem kar se okoli sliši... nemogoče jih je preobremenit... no ja... nič ni nemogoče... saj vem :)

Em ja, sliši se vse mogoče. Tudi da so naši favoriti v EP v košarki 2005 >:D
Procesor ki se sesuva je zelo redek... bolj problem pri RAM, plati,... v glavnem je trenutno stanje takšno da se AMD procesorji manj grejejo, socket939 plate so bolj nadgradljive, hitrost glede na ceno je mogoče malo boljša kot pri Intelu. Seveda ti ne preprečujem nakup Intel sistema - z Intelom ni čisto nič narobe. Aja, kdor ti je pa rekel, da jih je "nemogoče preobremeniti" naj pa se začne s prodajanjem hrušk ukvarjati :D

Glede RAM - DDR2 se itaq vzame 533MHz, AMD pa zaenkrat podpira samo DDR1 - kar je dobro, saj ima DDR1 nižje latence in nižjo ceno :D Bandwith pa itaq ni problem, sploh ne ker ima P4 še vedno 800FSB, tako da če je RAM na 533MHz... je zaenkrat bolj marketing.
grafika pa... ali je res, da je možno tweakat le ORIGINAL kartice?

Original?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

HyperGL ::

ja original... kjer piše... POWERED BY ATI...
če ne pa piše... POWERED BY SAPPHIRE, ali pa CLUB 3d... to mislim jaz... al kej drugega ni jasno?

am... saj pravim... v zadnjih 6 letih nisem se dosti obremenjeval z računalniškim hardwarjem... pač... moj je delal dokler nisem začel početi resne stvari...
zdej pa mi je vse spet novo :)

ampak... nadgradljivost... tako ali tako... spet... naslednjih 6 let ne bo nadgraditev... kar se tiče procesorja ali matične ali rama (v količini zagotovo bo!)... pravzaprav ne bo nobene nadgraditve...
ker sem brez financ 60% leta... in moram sedaj izkoristit stanje, ki se je ustvarilo okoli mene... (študij pa to...)
in nabavit stabilen pc... in pravim... da za razliko ene minute v renderingu proti 20.000 sit razlike v procesorju... me ne prepriča! :) pač...

sicer pa imam pogosto opravka s photoshopom in rhinotom hkrati... tako da hyperT... tukaj bi moral opravit svoje... če sem dobro razumel en davni post tu na slo-techu...

ah...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716130 (4226) cryptozaver
»

Kaj pravite na to sestavo rač.? Prosim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
241734 (1301) rhino
»

Ali matična plošča podpira procesor=?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131155 (1019) jancko
»

Kupujem nov komp

Oddelek: Kaj kupiti
331704 (1225) ZeCHoW
»

Računalnik za video obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
101281 (1069) Caboose

Več podobnih tem