» »

hackintosh in dodajanje strojne opreme

hackintosh in dodajanje strojne opreme

HyperGL ::

Zdravo, ravnokar dokoncujem moj hackintosh in se mi je (pricakovano) zalomilo pri graficni in zvocni kartici. Nalozil sem si iDeneb v1.5.8 in sedaj bi rad vnesel se driverje (ce prav razumem se to pri macih imenuje kext) za GT240 1gb in integrirano zvocno realtek (mislim, da je potrebno vnesti dodatek azalia).
Grafika sicer deluje ampak le na 1024x768...

Bi mi bil kdo pripravljen pomagati? Hvala!

Brez skrbi, to je test in ce bo vse delovalo kakor je treba imam namen tudi kupiti originalno kopijo OS.

LP

Martin

klinker ::

GT240 bi mogu delovat out of the box, za realtek pa imas na iDenebu ze vse kekste, ce se prav spomnem.
Zakaj pa ne nalozis kaj novejsega? iAtkos S3 npr. Kako maticno imas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

HyperGL ::

Na žalost gt240 ne dela out of the box, precej je tudi ljudi z istimi simptomi kakor jaz na drugih forumih, kjer so tudi rešitve (ker zadeva deluje, enkrat ko jo "inštaliraš"), vendar sem precej zelen v temu (včeraj sem prvič resneje pogledal v OSX).
Kar se tiče kextov, kje pa naj bi se nahajali in kako jih "inštaliraš"?

iDeneb sem naložil zato, ker sem nekje opazil, da z 965 chipsetom deluje in nisem hotel tvegati kaj drugega, tudi zato, ker sem bil omejen s časom (namreč izposodil sem si apple tipkovnico, ki deluje tudi pri inštalaciji, sicer uporabljam eno brezžično od logitecha, ki pa izven OSa ne deluje).

Saj pravim, inštaliral sem ga zato, da preizkusim in se navadim postopoma na OSX, nato bom najverjetneje opustil Win OS in ga zamenjal za Linux in OSX, ko bom potreboval orodja za delo.

Komponente pa so:
ASUS P5B deluxe / 965 ICH8 (en kup stvari ne deluje ootb: AHCI, RAID,...)
Core 2 Duo E6400 (sicer javi da je core2solo ampak mislim da ni težav)
4x1GB DDR2
Gigabyte GT240 1GB DDR5 Silent (ne deluje ootb)
Netgear WG111 v3 WIFI (deluje)

opeter ::

Zakaj pa ne investiraš v kakšno ATI-jevo kartico, ki je podprta? Recimo Radeon 4670 ali kaj novejšega?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klinker ::

Hmm...ja s 965 zal nimam izkusenj, najstarejsa platforma na katero sem nalagal osx je bla P45 oz P5Q Pro ki pa je ICH10 in pa moja bivsa Gigabyte X48.
Na obe sta sla tako iDeneb 10.5 kot iAtkos 10.6.
Vse ostalo je blo na 1156 in 1366 in ce sestavljas OSX based workstation zelo zelo priporocam da ga sestavis na enem od teh socketov in Gigabyte maticni ker so najbolj potestirani in podpora je odlicna.
Glede kekstov v iDeneb pa ce se dobro spomnem mas v instalaciji vse integrirano ter samo za oznacit kere patche vse naj ti nalozi. Do tam prides tako da kliknes na customize tam ko mas za kliknit install...

 customize

customize



 patchi v iDeneb

patchi v iDeneb



Zelo podrobno si izpisi vse kode in oznake od naprav na tvoji plati tako da bos cim lazje razbral kaj je za kaj.
Grafo kot vidim mas enako kot jst. v iDenebu je res nisem stestiral, na SnowLeopardu pa vem da dela out of the box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

HyperGL ::

No na koncu mi je šla matična tako, da sedaj gledam za eno rabljeno Gigabyteko H55M-S2H in bi kupil še i5 760 ter 8-16gb rama. Bi bila ta kombinacija delujoča? Sicer nikjer ne najdem konkretnih napotkov za to kombinacijo matične in procesorja ampak sklepam da večjih težav ne bi smelo biti.
Grafična bi ostala pa kar GF 240GT 1gb silent cell, ker jo potrebujem za CUDA aplikacije, predvsem Adobe Premiere.

Kako je potem z nadgradnjo OSX-a? Če naložim gor 10.6. in bi nato kupil rad Lion (10.7.) upgrade CD, bi to šlo? Ali naj takoj ciljam na čisto inštalacijo Liona?

kpkp ::

Takoj retail Lion, upgrade na hackih ne deluje.

klinker ::

Deluje deluje upgrade tudi na hackih samo malo se je treba zajebavat. Je pa vsekakor lazhe in hitreje clean install Liona.
Komponente ki si izbral bojo super za hackintosha, le ob instalaciji imej samo dve palcke not in ko bos mel vse poinstalirano dodaj se ostale.
Glede napotkov imas na Tonymac vse kar bos potreboval.

HyperGL ::

Uf,... očitno bo treba iti na 1155... Res si želim narediti preskok in imeti 16gb rama (tista 1156 ima samo dva slota) ter usb 3.0!

Torej ideja je sedaj takšna:

Gigabyte GA H67MA USB3 B3
Intel i5 2320 3.0 GHz
4x4GB DDR3

Vse skupaj bi me prišlo 350eur plus Lion 50eur in imam mašino, ki ima da leti... Inštalirati pa sem mislil po sistemu Tonymacx68.

Kaj praviš ti Klinker na to?
Lahko pa mi kdo sestavi še kakšen komplet če se mu da... morda boljši P/P?

klinker ::

Ja ce ze kupujes workstation za delo vsekakor SB ker kar dobro letijo.
Sam sem tudi takrat kolebal med 1156 ter 1155, ampak sem pol kar ugodno dobil rabljene 1156 komponente in dileme ni blo vec, sploh ker takrat 1155 ni bil niti podprt in je blo se veliko problemov s tem socketom, je pa sedaj kar dobro vse zrihtano. Moj hackic me za sedaj popolnoma zadovolji, edino rama moram dokupit se 8GB, pa ko bodo 240GB SSDji bolj na dosegu se to ubost. Je pa seveda cpu navit na 3,6ghz, rami pa na 1,8ghz.
Imas na tonymacx ze urejene "Recommended Builds" za hachintoshe na 1155 socketih in te naj bi delale u nulo ce podrobno sledis instalacijskim postopkom ki so na tem forumu.
Pa zakaj 50€ za Liona? Kupi ga na AppStore in naredi instalacijski kljucek po tem postopku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

HyperGL ::

Evo to naj bi jutri naročil iz nemčije poštno ležeče (upam da ne bodo komplicirali) v sosednjo ITA...



- i5 2500K - 180eur
- Gigabyte z68ma d2h b3 - 96eur
- 4 x 4gb rama DD3 G.Skill Value - 69eur
- SSD Corsair (nisem še odločen ali vzeti Force3 ali GT ter 90 oz. 120gb)

potem pa na delo :)

HyperGL ::

Še epilog mojega nakupa:

na koncu sem vse kupil pri direkt jakobu :)

i5 2500K, Gigabyte z68ma d2h b3, 4x4GB TeamGroup Elite DDR3, SSD Corsair ForceGT 120GB, temu bom dodal še Samsunga 1TB za storage in najbrž GF240GT silentcell za CUDO. Mislim, da bo cela raketa in pravi užitek delati na taki mašini. Tako, da 4-5 let ne bom imel potrebe po nikakršni menjavi.

V glavnem se oglasim ponovno, ko bo tudi Lion nameščen.

PS: za kupiti LION, moram nekoga poznati, da ima nameščen Snow Leopard in pri njem si lahko potem brez težav ga poberem dol?

klinker ::

Ohh. lepa sestavica in prav si se odlocu za SSD od 120GB. Na Lionu za grafo ne rabi nic namescat, dela OOB, le po prvem zagonu restartaj ce mogoce ne bos mel opcije za tvojo resolucijo. Bodi pa zelo pozoren na patche/kekste za tvojo plato ker sama stabilnost in delovanje sistema je najbolj odvisna od tega.
Aja, priporocam tudi da dobis nekje bilo kak sata HDD in imas gor identicno instalacijo kot na SSDju in v primeru sistemskih update-ov, prvo update-as rezervno instalacijo na HDDju, ter nato ce vse stima update-as se main sistem na SSDju. Sicer od kar imam to grafo nimam problemov, sem pa s HD4850 mogu vedno se kaj zajebavat s patchi. Je pac workstation in kar je sigurno je sigurno.
Aja za kupit Lion pa zal ne vem. Jst sem od frenda dobu kupljeno z Appstore-a, za testne namene pa ga imas tudi na partisu, ma pazi da je uni od cca. 3GB in ne uni od 6GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

HyperGL ::

Ok, mašina je doma in lepo laufa še pod zabasanimi windowsi... :)

Danes sem poizkušal ustvariti zagonski disk z Lionom, pa ni uspelo. A naj Lion (trenutno je še tisti iz Partisa, 3.5gb približno) zapečem na DVD, kot dmg file in nato poizkušam z iBOOT cd-jem? Ali naj zapečem vse datoteke (6 jih je) iz dmg na dvd in te uporabim spet v kombinaciji z iBOOT?

Kako si ti to rešil Klinker?

klinker ::

Z iBoot si pri Lionu nimas kaj pomagat. Prvo bootas rBoot in tam nato bootas Lion instalacijo s kljucka ;)

Pomagaj si s tem guide-om :)

Guide: GA-Z68X-UD3H-B3 with ATI 6870 - Clean Lion Install - Attached Doc for to print off too!

Se nekaj za tvojo plato :D

[GUIDE] Gigabyte Z68MA-D2H-B3 1click sleep, pstates, sensors

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

Ti je kaj ratalo?

HyperGL je izjavil:

Evo to naj bi jutri naročil iz nemčije poštno ležeče (upam da ne bodo komplicirali) v sosednjo ITA...


Ce si z obale ti lahko osebno pomagam ;)

HyperGL ::

Nič še ni ratalo, ker imam tono dela za opravit in se ne srečujem dnevno z ljudmi, ki imajo Maca...

Sem pa iz Kopra, semedela, pa ti? :)

klinker ::

Hehe, senedelcan, a ;)
Sv.Antoncan...ma bil precej v semedelskem giru vcasih :D

Ja ce hoces kak dan ko sva oba pri casu skuhas en kafe pa pridem dat en help, imam itak vse pripomocke ze pri roki ;)

HyperGL ::

Misija končana! :) Zrihtali smo sistem, kupli odlično ohranjeno apple žično (SLO!) tipkovnico in Logitech V470 bluetooth miško. Poleg tega sem kupil še Asusova ključka rt-n10 (wifi), in bt21 (bluetooth) in po nekaj začetnih težavah vse deluje kot mora! :)

Edino moram se navadit na MAC razpored tipk in znakov (afna ipd.)! Se da kako to modificirat? Naredit kakšno custom tipkovnico?

Programi pa dobesedno letijo. Neverjetno. Photoshop od klika na ikono do popolnega "odprtja" potrebuje 3-4 sekunde! ;)

Klinker še enkrat ti hvala!!!

klinker ::

HyperGL je izjavil:

Misija končana! :) Zrihtali smo sistem, kupli odlično ohranjeno apple žično (SLO!) tipkovnico in Logitech V470 bluetooth miško. Poleg tega sem kupil še Asusova ključka rt-n10 (wifi), in bt21 (bluetooth) in po nekaj začetnih težavah vse deluje kot mora! :)

Edino moram se navadit na MAC razpored tipk in znakov (afna ipd.)! Se da kako to modificirat? Naredit kakšno custom tipkovnico?

Programi pa dobesedno letijo. Neverjetno. Photoshop od klika na ikono do popolnega "odprtja" potrebuje 3-4 sekunde! ;)

Klinker še enkrat ti hvala!!!


Seveda leti s SSDjem...ze instalacija je bla res opazno hitrejsa kot na mojem. Sej si vidu...slabih 20min in je blo vse gor :D Drugace pa sam OSX ni nic bolj odziven od win7.
Ah na tipkovnico se navadi pa je, sej se bos hitro brez skrbi. Ti vsaj mas oznacene razne znake, jst z navadno sem jih prvo mogu poiskat in se pol se navadit :D Bo pa padla njihova tipkovnica, ampak una mala BT, zdaj ki se vem da tej Asusovi "kljucki" delajo ;) Kake tezave pa si imel in kako si zrihtal?
Pa ni za kaj ;)

HyperGL ::

Alora, za BT ključek še ne vem, ampak baje deluje, upam da ga jutri dobim (mlacom polži press). WiFi ključek pa je malo problem, ker je treba uporabit kext od rtn11 (lahko ti pošljem link ob priliki) in nato inštalirat utility od rtn10... enkrat ko sem to imel gor sem se malo zajebaval v nastavitvah in kar naenkrat se je povezal. Kar se tiče BT tipkovnice, že ta velika je katastrofalna kar se tiče odzivnosti tipk in njihove velikosti (enter, backspace), ta majhna (jaz sem imel izposojeno samo ožičeno varianto male) je še hujša ker je vsa natrpana!
Je pa bolj komot ja, ni kablov! Ma kombinacije za afno se ne bom nikoli naučil! :S

klinker ::

No ce je samo kak kext ne bo panike, lahko pa linkas vsekakor.
Kaj pa je z odzivnostjo tipkovnice? Ker sem ze na vseh tipkal in nisem opazu kake neodzivnosti. Se pa strinjam glede majhnosti, ampak meni lih to ugaja. Sicer pa uporabljaj navadno, poskusi dobit kake nalepke za mac layout pa je.
Se bos navadu, se bos. Zabavno ti bo ko bos hotu print screen nardit :D

ponky ::

Imam eno prošnjo in sicer:

kako se namesti novo instalacijo liona na hackintosh-a,če nimaš nobenih backupov na diskih ali usb ključih? zadeva je delala,probal sem naredit backup,zdaj se mi pa po restartu noče več boot-at v mac (imam dva diska,na enem win7,na drugem je bil Lion oz. je še,samo ne dela)

s torrentov pobral mac lion v .dmg in neki usb obliki,ki pa ju win ne odpira...zapekel dmg image v UltraISO,pa ga kljub temu noče zalaufati...za boot managerja pa je dan gor nek mac-ov loader

Žal sem na Mac področju čisto novopečen,pa bi prosil za kakšno konkretno pomoč oz. navodila kako se to izpelje.

ponky ::

Moja konfiguracija
Asus P8P67 PRO
i5 2400 3.1Ghz
Radeon HD6670 1Gb
16Gb 1600 Corsair
2x500Gb z ločenimi sistemi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ponky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh

Oddelek: Operacijski sistemi
202397 (1233) Ciman
»

Mnenje o trgovini in sestavi

Oddelek: Kaj kupiti
152086 (1810) HyperGL
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484553 (3101) Gray_Warden_
»

Plošča za hackintosh

Oddelek: Strojna oprema
61022 (773) kpkp
»

Hackintosh

Oddelek: Programska oprema
61642 (1470) aston12

Več podobnih tem