» »

Po upgradeu BIOSa se mi disk ugasne pred vent.

Po upgradeu BIOSa se mi disk ugasne pred vent.

kuglvinkl ::

Torej, vse kište kar sem jih kdaj videl, so se ugašale tako, da je ugasnilo vse skupaj, kot bi pri npr. delujočem računalniku izštekal PSU kabel. No, po upgradeu BIOSa, se mi najprej ugasne disk, čez 2-3 s pa še ventilatorji? Se še komu dogaja to?

Plata Abit KT7E, bios 7N
Your focus determines your reallity

boštjan ::

jaz pravim če dela vse kot treba pol se ti ni treba ubadat zarad teh 2 sekund.

kuglvinkl ::

Takole je. Ja, zanekrat nisem opazil nikakršnih težav. Se pa znajo pojaviti kasneje. Torej, kar me zanima je, ali se še komu tako ugaša disk ali ne.

Namreč, nekje, ampak res nekje, imam zakopano informacijo, da so bili problemi z napačnim ugašanjem diska (mislim, da je imel ACPI prste vmes, ni pa nujno).

Your focus determines your reallity

hokuto ::

Tudi meni so se pred kratkim začeli diski ugašati pred ventilatorji, vendar pa nisem opazil, da bi se to zgodilo po kakšnem mojem posegu - osebno torej nisem opazil, da bi to sam povzročil po spreminjanju česa. Sigurno pa ni bila to posledica upgrade-anja biosa, ki sem ga zadnjič upgrade-al več mesecev prej.

To asinhrono ugašanje zdaj traja malo več od dveh tednov, problemov nisem opazil, plošča, ki jo imam je pa Epox 8kha+.

Lepo bi bilo vedet kaj je vzrok za to čudno vedenje in kako ga odpraviti, čeprav zaenkrat zgleda problem pretežno "estetske" narave.

boštjan ::

čakita malo,zdaj je treba nekaj tukaj razjasnit,kako se ti venti pri vaju ugasnejo.Namreč včeraj ko sem šel spat, dam na shutdown,se disk vgasne in ventu tačne pojemat moči in tako se moj vent na CPU-ju vgasne,po kakih 3 sekundah in tako je blo vedno.Saj se nena vent, v trenutku izklopa diska,vgasne.A se mogoče vent pri vaju dveh še kar normalno dalje vrti,ko se disk vgasne in komaj po 3 sekundah mu začne pojemat moči?

MadMax ::

Ha, zdaj se je treba še vprašat, ali je to ugašanje diskov nepravilno, ali pa je celo najbolj pravilno:
če se disk zaustavi programsko pred izklopom elektrike, je to sigurno najboljši način ugašanja (shranjeni podatki, glave parkirane).
Problemi pa so bili, ko je bil disk prisilno zaustavljen s prekinitvijo napajanja v trenutku, ko je še zapisoval podatke iz cachea.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

chucki ::

men se tud disk prej ugasne sele kasnej venti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kuglvinkl ::

boštjan: A se mogoče vent pri vaju dveh še kar normalno dalje vrti,ko se disk vgasne in komaj po 3 sekundah mu začne pojemat moči?

Kot pravim, se mi je kišta navadno ugašala tako, kot bi iztaknil kabel iz PSUja. Tukaj pa mi vent. normalno delujejo še kakšne tri sekunde, šele potem se prekine napajanje tudi njim in se ustavljajo kakšne 3 sekunde.

MadMax: tvoja razlaga zakaj naj bi se najprej ugasnil disk je smiselna. Upam, da tudi pravilna.

Disk je Maxtor 40 GB


hmmmm
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Jaz imam recimo v biosu izklopljen acpi, tako da če že ravno ugasnjem računalnik, se mi disk najprej ugasne potem pa dobim še obvestilo da lahko ugasnem računalnik (pri acpi disabled ni več avtomatskega izklopa), ne ravno v pomoč, samo sigurno je bolje če se disk prej ugasne.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
61670 (1548) kikicar
»

Ob vklopu po zaustavitvi sistema ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
11834 (702) DixieFlatline
»

ACPI, APM, diski in Linux! :)

Oddelek: Operacijski sistemi
8927 (815) Jebiveter
»

rač. se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
12972 (762) _Mortal_
»

disk se noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
111237 (1032) Lith

Več podobnih tem