» »

Načrtovanje trikotnika(nujno)

Načrtovanje trikotnika(nujno)

foxstyla ::

Moram narisati trikotnik z podatki:
tc-6cm
kot alfa=60°
stranica a-6,6cm
tc=težiščnica na stranico c

Nepridem na noben način do prave rešitve.Fora rešitve pa naj bi se skrivala nekje v težišču.
  • spremenil: foxstyla ()

martincek1 ::

1) Narišeš poltrak (vodoravno na listu) s točko A skrajno levo na njem
2) Vzameš geotrikotnik, odmeriš 60° od poltraka in točke A ter potegneš premico, ki bo v nadaljevanju postala daljica AC
3) Vzameš šestilo, raztegneš na merilu do 6.6cm, zapičiš v točko A in potegneš po premici iz prejšnjega koraka - tako dobiš daljico AC.
4) Vzameš šestilo, odmeriš 6cm, zapičiš v točko C in potegneš po poltraku in dobiš težiščnico na c.
5) Vzameš šestilo, zapičiš v točko, kjer se težiščnica c stika z poltrakom, z drugim delom šestila pa pomeriš do točke A in nato šestilo obrneš in označiš drugo točko na poltraku in jo imenuješ za točko B.
6) Iz točke C do B potegneš črto

BTW to je osnovna naloga...

foxstyla ::

bedak js :O stranica a je podana.....
tc-6cm
kot alfa=60°
a=6,6cm
Se opravičujem za mojo površnost.

martincek1 ::

???

foxstyla ::

martincek1 je izjavil:

???

podatki so
tc-6cm
kot alfa=60°
stranica a=6,6 cm.
In vprašanje je kk to narisat....

amigo_no1 ::

Tu imaš sliko, če imaš znano tc, alfa in b

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

foxstyla ::

hvala :D ampak to mi je znano mogoče veš kako naredit to z stranico a če je podana?

amigo_no1 je izjavil:

Tu imaš sliko, če imaš znano tc, alfa in b

martincek1 ::

Uh, dvomim da je to izvedljivo.

foxstyla ::

more bit izvedljivo ce smo za nalogo dobli ;)

martincek1 je izjavil:

Uh, dvomim da je to izvedljivo.

amigo_no1 ::

http://www2.arnes.si/~mpavle1/mp/trikot...


Težiščnica trikotnika je daljica, ki povezuje oglišče in razpolovišče nasprotne stranice.
Vse tri težiščnice se sekajo v eni točki. To točko imenujemo težišče trikotnika (ali baricenter).
Težišče deli vsako od težiščnic v razmerju 1 : 2.

foxstyla ::

ramišlav sem v tej smeri da narišeš prvo tb.potem jo razdeliš po razmerju in dobiš točko T(težišče) in stranico a razdeliš napol in skozi točko T potegneš črto in z tem bi dobil ogljišče A. Ni pa mi jasno na kak način bi lahk narisal stranico a če nimam znano dolžino c in nič kaj. Torej sem brez dodatnih idej

amigo_no1 je izjavil:

http://www2.arnes.si/~mpavle1/mp/trikot...


Težiščnica trikotnika je daljica, ki povezuje oglišče in razpolovišče nasprotne stranice.
Vse tri težiščnice se sekajo v eni točki. To točko imenujemo težišče trikotnika (ali baricenter).
Težišče deli vsako od težiščnic v razmerju 1 : 2.

martincek1 ::

Še enkrat preberi njegov post in boš dojel :D

foxstyla ::

če razpolovi stranico in povezuje ogljišče potem se pravi da bi moral doiti C.Ampak neveš stranice c da bi lahko odmeril al pa narisal težišče c....

martincek1 je izjavil:

Še enkrat preberi njegov post in boš dojel :D

euler ::

Začneš s stranico BC dolžine 6,6cm. Potem narišeš točko X, da je kot BXC enak 60°. Zdaj je pa treba samo še težiščnico upoštevat.

Prezrcališ točko B čez točko C in dobiš točko S. Narišeš krožnico s središčem S in polmerom 12cm. Kjer se ta krožnica seka krožnico, očrtano trikotniku XBC, je točka A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mat, enakokraki trikotnik

Oddelek: Šola
51391 (972) Math Freak
»

Trikotnik-Resljiv ali neresljiv?

Oddelek: Šola
141689 (1353) cucolino
»

geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
383842 (3045) euler
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
453949 (3949) euler
»

paralelogram !! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
556447 (5698) korenje_ver2

Več podobnih tem