» »

Kateri gsm ustreza naslednjim zahtevam?

Kateri gsm ustreza naslednjim zahtevam?

motorc ::

Po 5 letih mi je dokončno odpovedala moja Nokia E50. Sedaj iščem nov GSM, vendar ker tega področja ne spremljam - slišal sem pa, da baje obstajajo t.i. "smart phoni" - me zanima kateri model (če sploh) bo zadostil naslednjim potrebam:

OBVEZNO:
1) Email (imap, povezan z google apps računom).
2) Sinhronizacija koledarja z google apps računom (vnos in pregled dokodkov). Če so sinhronizirani tudi taski je plus, ni pa nujno.
3) Sinhronizacija kontaktov z google apps računom.
4) Notification light (utripanje telefona, če je kaj novega (neodg. klic, sms, itd.) - na moje začudenje tega nimajo nekateri novejši telefoni, kot npr. nokia C5).
5) Dokaj hiter za uporabo (da ni opazno počasen)
6) Upravljanje z eno roko ... nekateri novi telefoni so tako veliki, da to ne gre
7) Stabilno delovanje (no, vsaj boljše kot symbian)

ZAŽELJENO:
a) WiFi
b) GPS
c) trpežnost (da ne crkne ali pokne ob prvem padcu)
e) dobra baterija
f) dober fotoaparat

Od novejših telefonov sem imel priložnost videti samo Iphone (nevem točno katerega) - znanec ga je ful hvalil, čeprav mi na zgornja vprašanja ni znal zadovoljivo odgovoriti. Za zgornje zahteve želim, da telefon to podpira nativno, brez dodatnih aplikacij, ki morajo teči v ozadju. Dodatnih aplikacij ne bom uporabljal. Ko bodo zgornje stvari enkrat nastavljene in delale, bo tako ostalo do odpovedi - nočem se ubadati s telefonom, želim da dela.


Hvala za predloge.

amigo_no1 ::

Touchscreen da/ne ?
Do kakšne cene ?
Vezava da/ne ?
Qwerty tipkovnica ali "navadna" ?

Android os (smart phone) in dobra baterija je protislovje ;) (beri polniš vsak dan).

Moj predlog:
http://www.gsmarena.com/samsung_b7330_o...

http://www.google.com/mobile/sync/
http://www.google.com/support/mobile/bi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lopov ::

Z Nokia N9 boš čista eksotika :)

V tem trenutku dela vse razen točke 4 -- to ima, a še ne dela, popravek (menda) v kratkem. Je pa "slepa ulica" kar se tiče prihodnosti.

V kokoški ga še nihče ne prodaja, čeprav smo na spisku držav, kjer bo na voljo za nekaj več kot 600 evrov (16Gb) oziroma okoli 700 evrov za 64Gb brez vezave.

xerror ::

Iphone podpira vse kar si naštel, razen 4. točke. Ker imaš vse na googlu se splača pogledati za kakšnim Android telefonom, edino Samsungov bi se izogibal. Par let nazaj sem imel HTC G1, imel je qwerty in touch screen, zdržal je pa vse od padcev do plavanja v vodi,... Ni da ni, potem sem pa prešel na Samsung Galaxy S in mi je 2x padel pa je koj šlo ohišje pa vseskozi je nekaj štekalo in sem se ga kmalu znebil in šel na Iphone. Baterija pri novejših smartphonih je pa tako tako, več kot 3 dni ne pričakuj, če pa misliš dosti uporabljati telefon pa nekje 2 dni. Meni Iphone drži do dva dni, s tem da opravim precej klicev in pa mail mi non stop lafa v ozadju, pa vmes grem še parkrat na dan na fb in podobno.

ToniT ::

Vse to podpira BlackBerry 9780 Bold!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

bdoxx ::

edino Samsungov bi se izogibal.

ROFL,ROFL

vse od naštetega podpirajo skoraj vsi novejši in starejši telefoni na android platformi

thor24 ::

Mogoče bi pogledal še Nokio E6.

amigo_no1 ::

ToniT je izjavil:

Vse to podpira BlackBerry 9780 Bold!

Z bis/bes naročnino.
Drugače imaš samo zidak oz delajo samo klici.

Na drugih telefonih dela tudi brez tega Rim sranja :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Invictus ::

Na blackberiju ne rabiš nobene bis/bes naročnine. To rabiš samo če imaš kak službeni email in bi rad imel push emailov.

Google ima za blackberry pravzaprav zelo dobre aplikacije. Sem uporabljal. Takrat sem dal prvič vse svoje kontakte na gmail in jih tam urejal.

Vse našteto delo B.P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

IceIceBaby ::

Še en glas za blackberry. Za to, kar opisuješ v 1. postu je zadeva idealna.

motorc ::

Blackberry odpade, ker ima preveč tipk. Sodeč po linku, ki ga je podal amigo_no1, se nagibam k iPhonu, ker podpira google apps in ker baje OS deluje stabilno in dobro. Me pa manjko 4. točke resno moti - zakaj gredo to funckijo ukinjat?

Gleda na to, da so novi modeli trenutno zelo dragi, me zanima, če bi bil starejši iPhone 3GS dovolj dober? A še prodajajo kje nove?

IceIceBaby ::

3gs je še vedno zelo spodoben telefon, sploh, če ga kje dobiš za solidno ceno. Počakaj do 28. ko bo simobil dobil iPhone 4s, mogoče bodo 3gs še cenejši. Če nisi ravno mahnjen na specifikacije bo 3gs v realnosti čisto enako uporaben kot 4ka.

Samo mene pri iPhonu moti točka 6. Prvič je problem velikost, drugič pa touchscreen. Telefon s tipkami lahko uporabljam tudi na slepo, v touchscreen je pa stalno treba gledati.

gendale ::

htc desire ma vse to in se da dobit dost poceni

oziroma katerikoli android telefon iz višjega razreda
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jazbec ::

galaxy s2
dobišp novega zapakiranega na bolhi že zelo poceni

Jazzie ::

Zaradi težav s trenutnim telefonom (N79) razmišljam o nakupu novega.

Zahtevane lastnosti:
- wifi
- GPS
- dober fotoaparat
- spodobna baterija
- možnost zaklepanja telefona
- navadna tipkovnica (NE qwerty ali na dotik)

Pri slovenskih ponudnikih sem našla le Nokia E52 live (fotoaparat slabši od trenutnega), BlackBerry Pearl 9105 (čudna oblika tipkovnice, fotoaparat slabši od trenutnega) in Sony Ericsson Elm (čudna oblika, SE mi pa tudi sicer nikoli niso bili preveč všeč). Glede na poplavo itouch ali vsaj qwerty telefonov verjetno ni realno pričakovati, da bom našla kaj po svojih željah? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jazzie ()

amigo_no1 ::

Ni ravno kaj pametnega za tvoje zahteve.Vsaj novega ne.Trend so smartphoni na touchscreen ali qwerty.
http://tinyurl.com/6bc3twz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslovni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
478358 (5860) cuxoh
»

BlackBerry lani z ogromno izgubo, a boljšimi obeti

Oddelek: Novice / Rezultati
3013593 (11006) klinker
»

RIM odpušča zaradi slabih rezultatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
246111 (5350) deadbeef
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929664 (6265) globoko grlo
»

Nakup telefona (Max.: 150eur)

Oddelek: Mobilne tehnologije
202086 (1680) ZaLoMaT

Več podobnih tem