» »

Siri že (napol) na voljo za stari iPhone 4

Goody ::

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...

jype ::

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.

Goody ::

jype je izjavil:

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.


A jebiga ti si hardcore varianta. ;)

blackbfm ::

Ja eni imamo poleg funkcionalnih tudi potrebo po estetiki. Zato nikol nisem prenašu s60 telefonov.

eieieie1 ::

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)

Goody ::

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)


Pa daj, spet bluziš...(al pa trolaš)...že sgs1 popedenan (CM7) popolnoma nič ne šteka, laga, sgs2 na najnovejšem uradnem firmeware pa tudi ne...

jype ::

eieieie1> Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Me veseli.

Je to zato, ker je licenčna pogodba taka? Nekateri v tej temi namreč to trdijo.

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi. Verjetno je niti prebral nisi.

eieieie1 ::

jype je izjavil:

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.


Torej skoz kupiš navadno kratko majco za 5€ in nikoli ne daš več za neko drugo, ki si te dopade, zato ker te tista navadna enako greje kot dražja?

Zanimivo.

jype je izjavil:

eieieie1> Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Me veseli.

Je to zato, ker je licenčna pogodba taka? Nekateri v tej temi namreč to trdijo.

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi. Verjetno je niti prebral nisi.


Itak je nisem. Zakaj bi se s tem obremenjeval? Preveč south parka gledaš :D

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)


Pa daj, spet bluziš...(al pa trolaš)...že sgs1 popedenan (CM7) popolnoma nič ne šteka, laga, sgs2 na najnovejšem uradnem firmeware pa tudi ne...


Fak no, a ne prebereš celega posta? Prehodi med zadevami niso narejeni tako kot se meni dopade. Ena zadeva lepo izgine in se druga zadeva lepo prikaže. Imel sem oba in vem o čem govorim. Ti pa še iphona nisi mel, zato pa teh zadev ne opaziš in ti niti ne zamerim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

blackbfm ::

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi.


Ugodnosti, ki jih dobiš v paketu z lahkoto odtehtajo vse slabosti. Kdo potem ni razumen, tisti ki stvar vseeno uporablja ali tisti ki se boji nekih hipotetičnih worst case scenarijev?

Goody ::

eieieie1 je izjavil:

jype je izjavil:

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.


Torej skoz kupiš navadno kratko majco za 5€ in nikoli ne daš več za neko drugo, ki si te dopade, zato ker te tista navadna enako greje kot dražja?

Zanimivo.

jype je izjavil:

eieieie1> Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Me veseli.

Je to zato, ker je licenčna pogodba taka? Nekateri v tej temi namreč to trdijo.

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi. Verjetno je niti prebral nisi.


Itak je nisem. Zakaj bi se s tem obremenjeval? Preveč south parka gledaš :D

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)


Pa daj, spet bluziš...(al pa trolaš)...že sgs1 popedenan (CM7) popolnoma nič ne šteka, laga, sgs2 na najnovejšem uradnem firmeware pa tudi ne...


Fak no, a ne prebereš celega posta? Prehodi med zadevami niso narejeni tako kot se meni dopade. Ena zadeva lepo izgine in se druga zadeva lepo prikaže. Imel sem oba in vem o čem govorim. Ti pa še iphona nisi mel, zato pa teh zadev ne opaziš in ti niti ne zamerim.


Huh, zopet nimaš pojma, na androidu si lahko nastaviš animacije - tudi kako so realizirani prehodi med meniji, zapiranje, odpiranje, lockscreen in podobno.

jype ::

eieieie1> Torej skoz kupiš navadno kratko majco za 5€ in nikoli ne daš več za neko drugo, ki si te dopade, zato ker te tista navadna enako greje kot dražja?

Hm, ne. Vedno dobim majico v dar na kakšni konferenci. Vseeno mi je, ali gor piše THOMY ali Kolinska. Če kaj kupim, je običajno precej drago in tehnično dovršeno.

blackclw> Ugodnosti, ki jih dobiš v paketu z lahkoto odtehtajo vse slabosti. Kdo potem ni razumen, tisti ki stvar vseeno uporablja ali tisti ki se boji nekih hipotetičnih worst case scenarijev?

Torej si se pripravljen odpovedat določenim pravicam v zameno za ugodnosti? Dobro zate.

eieieie1 ::

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

jype je izjavil:

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.


Torej skoz kupiš navadno kratko majco za 5€ in nikoli ne daš več za neko drugo, ki si te dopade, zato ker te tista navadna enako greje kot dražja?

Zanimivo.

jype je izjavil:

eieieie1> Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Me veseli.

Je to zato, ker je licenčna pogodba taka? Nekateri v tej temi namreč to trdijo.

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi. Verjetno je niti prebral nisi.


Itak je nisem. Zakaj bi se s tem obremenjeval? Preveč south parka gledaš :D

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)


Pa daj, spet bluziš...(al pa trolaš)...že sgs1 popedenan (CM7) popolnoma nič ne šteka, laga, sgs2 na najnovejšem uradnem firmeware pa tudi ne...


Fak no, a ne prebereš celega posta? Prehodi med zadevami niso narejeni tako kot se meni dopade. Ena zadeva lepo izgine in se druga zadeva lepo prikaže. Imel sem oba in vem o čem govorim. Ti pa še iphona nisi mel, zato pa teh zadev ne opaziš in ti niti ne zamerim.


Huh, zopet nimaš pojma, na androidu si lahko nastaviš animacije - tudi kako so realizirani prehodi med meniji, zapiranje, odpiranje, lockscreen in podobno.


A lahko nastaviš da ti scroolanje po imeniku ne šteka? Sem se dolgo matral z SGS in nikoli ne delal kot bi si jaz želel. Nato sem kupil iphone 4 in se mi več ni bilo potrebno s temi zadevami ubadat.

Razumem da je nekomu všeč to, da si lahko take zadeve rikta in se s tem zajebava cele dneve. Mu je kot nek hobi. No, meni pač ni in ta čas izkoristim za druge hobije, ki pa mene veselijo.

blackbfm ::

Če kaj kupim, je običajno precej drago in tehnično dovršeno.


telefon sigurno ne:P

Torej si se pripravljen odpovedat določenim pravicam v zameno za ugodnosti? Dobro zate.


Če mi tiste ugodnosti več pomenijo kot določene pravice potem ja. Sem na koncu še vedno v plusu.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Invictus> V bistvu ne. Rabiš zadostiti celemu kupu pravilov, ki veljajo za promet v zračnem prostoru.

Me lahko usmeriš na zakonodajo, ki predpisuje, kako smejo razvijalci programja uporabljati gumbe na mobilnih telefonih?


Lahko ti usmeriš na kakšno zakonodajo, ki ti to prepoveduje? Hvala.

Furbo ::

Truga je izjavil:

knesz je izjavil:

Meni pa. Narobe v temeljih. Če sem _kupil_ napravo, potem lahko na njej poganjam kar želim, ali pa naj jasno povedo, da napravo zgolj najameš, ni tvoja, do nje pa tudi nimaš nobenih pravic, ki pritičejo napravam, ki so sicer v tvoji lasti.

Se pravi, ko jaz kupim računalnik, lahko na njem poganjam kar želim.
Če boš ti spisal neko aplikacijo in jo objavil kot freeware, jo lahko poganjam. Vzemimo, da je ta aplikacija vezana na tvoj strežnik. Po tvojem potem ti ne smeš umakniti aplikacije, če pa jo že, moraš pa zagotavljati pravilno delovanje aplikacij, ki so že nameščene na računalnikih uporabnikov. In niti pod razno ne smeš ustaviti svojih strežnikov, ki zagotavljajo pravilno delovanje aplikacije.

Jaz lahko brez problema tako aplikacijo spravim na disk in jo poganjam kadar cem, kolikor cem. Ce je vezana na streznik, ga lahko dobim od avtorja aplikacije (ce je pisal freeware aplikacijo, verjetno tud ne bo problema dobit streznika od njega), ce pa on tega noce, pa lahko streznik brez vecjih problemov implementiram sam. Z nicemer od tega ne krsim nobene eule, razen mogoce eule od doticnega programa, ki je tako ali tako nefunkcionalen.


LOL, kar dali bi ti avorji originalnega sirija vso tehnologijo in strežnik ane? Oprosti ampak a imata realnosti in ti kaj stikov?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

eieieie1 ::

Torej nikoli ne kupiš oblačila ki ti je vizualno bol všeč kot neko drugo, čeprav je tista druga mogoče bol topla.

Goody ::

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

jype je izjavil:

eieieie1> A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?

Pravzaprav ne.

Kupujem tako, da zadosti mojim funkcionalnim potrebam.


Torej skoz kupiš navadno kratko majco za 5€ in nikoli ne daš več za neko drugo, ki si te dopade, zato ker te tista navadna enako greje kot dražja?

Zanimivo.

jype je izjavil:

eieieie1> Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Me veseli.

Je to zato, ker je licenčna pogodba taka? Nekateri v tej temi namreč to trdijo.

Dokazal si tudi, da te ne skrbi, da si se strinjal z licenčno pogodbo, s katero se noben razumen človek ne bi. Verjetno je niti prebral nisi.


Itak je nisem. Zakaj bi se s tem obremenjeval? Preveč south parka gledaš :D

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Goody je izjavil:

blackbfm je izjavil:


Pa tudi če bi se to zgodilo, je telefon vsaj lep za pogledat, za v vitrino..za razliko od plastik fantastik nokie s shitty propadajočo s60 platformo.



;)) No pa si dokazal kam ti nese in kam nese povprečnemu iphone oboževalcu ;))


You'r point?

A uro/obleko/... ne kupuješ tako da ti je po izgledu všeč?


Jah moj point je seveda, da večina uporabnikov iphona le tega izbere zaradi izgleda, hypea, ne pa zaradi same uporabe. Vendar se velika večina njegovih uporabnikov trudi povedati ravno nasprotno. Tiste iphone userje, ki rečejo, da so ga izbrali zato, ker je kul, lep, moderen itd, prav cenim, ampak takih je malo. Vsi trdijo da zato ker je najboljši, najbolj uporaben, največ aplikacij, pa da so vsi android šit ker rabjo lagfix ;) in podobno...


Zakaj bi ga izbral le zaradi ene same zadeve? Jaz ga imam zaradi vseh teh zadev ki si jih naštel (no nekatere zadeve so čist subjektivne, nekatere pa dejstva - to pa itak sam znaš katera so). Pri androidu me pa moti ker je tak lagast (tudi sgs2) in to ne pomeni da se zadeve počasi nalagajo ampak to da so prehodi med zadevami kot so ko odkleneš mobitel in se ti pojavi home screen je prehod narejen izredno štekajoč. Pri iOSu so pa ti prehodi zelo tekoči.

Pač vsakemu svoje :)


Pa daj, spet bluziš...(al pa trolaš)...že sgs1 popedenan (CM7) popolnoma nič ne šteka, laga, sgs2 na najnovejšem uradnem firmeware pa tudi ne...


Fak no, a ne prebereš celega posta? Prehodi med zadevami niso narejeni tako kot se meni dopade. Ena zadeva lepo izgine in se druga zadeva lepo prikaže. Imel sem oba in vem o čem govorim. Ti pa še iphona nisi mel, zato pa teh zadev ne opaziš in ti niti ne zamerim.


Huh, zopet nimaš pojma, na androidu si lahko nastaviš animacije - tudi kako so realizirani prehodi med meniji, zapiranje, odpiranje, lockscreen in podobno.


A lahko nastaviš da ti scroolanje po imeniku ne šteka? Sem se dolgo matral z SGS in nikoli ne delal kot bi si jaz želel. Nato sem kupil iphone 4 in se mi več ni bilo potrebno s temi zadevami ubadat.

Razumem da je nekomu všeč to, da si lahko take zadeve rikta in se s tem zajebava cele dneve. Mu je kot nek hobi. No, meni pač ni in ta čas izkoristim za druge hobije, ki pa mene veselijo.


Ma ajde trolar odrasti, scroolanje po imeniku (500+ kontaktov) na sgs1 že od 2.3...verzije ne šteka popolnoma nič. Zdej je pa že 2.3.7 verzija.

jype ::

blackclw> telefon sigurno ne:P

Moja nokia je bistveno hitrejša in odzivnejša od vsakega iPhone (od zdaj sem imel v rokah vse, razen 4S) telefona - za vse reči, ki jih uporabljam na njej.

eieieie1> Torej nikoli ne kupiš oblačila ki ti je vizualno bol všeč kot neko drugo, čeprav je tista druga mogoče bol topla.

Ne. Čemu bi? Saj oblačil ne kupim zato, da bi se v njih gledal (in telefona ne z namenom, da bi ga kazal naokoli).

Truga ::

Furbo je izjavil:

LOL, kar dali bi ti avorji originalnega sirija vso tehnologijo in strežnik ane? Oprosti ampak a imata realnosti in ti kaj stikov?

Ce bi zapirali shop, zakaj pa ne? Sej je blo freeware.

Pa kot sem rekel, reverse engineeranje takih simple protokolov res ni problem, sem delal ze precej bolj komplicirane zadeve.

Limit-sky ::

Goody je izjavil:

Ma ajde trolar odrasti, scroolanje po imeniku (500+ kontaktov) na sgs1 že od 2.3...verzije ne šteka popolnoma nič. Zdej je pa že 2.3.7 verzija.

Pri verziji štiri pika sedem se bojo kontakti sami skrolali.
Pa na forumih ti bo sam browser javil, da si cepec, ker za en stavek quotaš celi wall of text.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

eieieie1 ::

Ma ajde trolar odrasti, scroolanje po imeniku (500+ kontaktov) na sgs1 že od 2.3...verzije ne šteka popolnoma nič. Zdej je pa že 2.3.7 verzija.

Pa fak, saj sploh ne govorim o lagu, ki ga ja imel SGS1 na začetku brez lagfixa džizuus krajst!! Ampak nasplošno o android platformi. Torej tudi galaxy tab, sgs2,...

Kot sem že rekel, tisti ki si ne lastijo iphona/ipada/ipoda pač tega štekanja ne opazijo, ker so tega štekanja vajeni. Fak, a je to tako težko za razumet? Nevem zakaj si tak jezen na to, da mi pač sgs ni odgovarjal lol

Goody ::

Limit-sky je izjavil:

Goody je izjavil:

Ma ajde trolar odrasti, scroolanje po imeniku (500+ kontaktov) na sgs1 že od 2.3...verzije ne šteka popolnoma nič. Zdej je pa že 2.3.7 verzija.

Pri verziji štiri pika sedem se bojo kontakti sami skrolali.
Pa na forumih ti bo sam browser javil, da si cepec, ker za en stavek quotaš celi wall of text.


No seveda si se to čutil dolžnega meni povedat nepa eieiei ;)

eieieie1 je izjavil:

Ma ajde trolar odrasti, scroolanje po imeniku (500+ kontaktov) na sgs1 že od 2.3...verzije ne šteka popolnoma nič. Zdej je pa že 2.3.7 verzija.

Pa fak, saj sploh ne govorim o lagu, ki ga ja imel SGS1 na začetku brez lagfixa džizuus krajst!! Ampak nasplošno o android platformi. Torej tudi galaxy tab, sgs2,...

Kot sem že rekel, tisti ki si ne lastijo iphona/ipada/ipoda pač tega štekanja ne opazijo, ker so tega štekanja vajeni. Fak, a je to tako težko za razumet? Nevem zakaj si tak jezen na to, da mi pač sgs ni odgovarjal lol


Pa fak, ti zopet bluziš o štekanju androidov, ki pa so se dejansko dogajali v začetnih verzijah in/ali cenejših verzijah. In na podlagi tega bluziš še naprej kako android platforma šteka tudi danes...Ja pa težko je to razumeti ker tega štekanja ni. Pa ja res nimam iphona, ga ima pa zadnjih nekaj dni žena, zato sem si ga sedaj še bolj podrobno ogledal. Pa dej še kak drug argument uporabi, kot ta da mi ki imamo android štekanja ne opazimo, ker ne vemo kaj je zares tekoče delovanje bruhahaha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Limit-sky ::

On ima superioren iOS. >:D

Goody ::

Limit-sky je izjavil:

On ima superioren iOS. >:D


aha ok ;)

Eno off topic vprašanje za iphone znalce: kako se na iphone naštima da pri corporate exchangeu nimaš nadležnega upravljanja na daljavo, ki ti forsira recimo lockscreen z ne vem koliko znaki in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

eieieie1 ::

A si prebral tisti del ko sem rekel da ne govorim o začetni verziji SGS in da govorim tudi o trenutnem SGS2 in galaxy tabom?
In kateri del o tem da sem mel SGS nisi razumel? Glej kupi si iphone 4 - zdaj so že kar poceni, se navadi nanj in potem prešaltaj na svoj sgs in boš vedel o čem govorim. Če pa ne, pa pač nisi na take zadeve občutljiv. Zakaj mi hočeš vsilit to, da razlike ni, če jih pa jaz opazim lol.

Zakaj te to sploh tako moti. Če boš mi rekel da ti opaziš razliko med 50 FPS in 100 FPS v neki igri, bom rekel ok jaz pa ne in mi je vseeno če je 50 ali 100 FPS. Zakaj bi te jaz moral prepričati v to da si trol in da razlike sploh ni.

smash ::

lej eieieieie brezveze razlagat...

tisti ki ni imel apple naprave, ne ve kaj to pomeni, da zadeva ne šteka..jaz to drugače ne razumem, ker eni še vedno nostop trolajo, da sg2 ne šteka...seveda ne, če je to vse kar uporabljate.....morali bi probati oboje, da bi opazili razliko

vsak android ŠTEKA, ker ŠE NISO podprli GRAFIČNEGA POSPEŠEVANJA

Goody ::

Ajde NE ŠTEKA! Pred sabo imam iphone4 in sgs1 (z CM7) in ju vsporedno laufam. iphone now, sgs pa 1,5 let star z ene 120 appji.

(pa ne bit jezna...pa zaradi mene če vidita tudi bele miške...)

Pa še zmeraj prosim če mi lahko kdo glede exchange pomaga...)

Limit-sky ::

Goody je izjavil:

Ajde NE ŠTEKA! Pred sabo imam iphone4 in sgs1 (z CM7) in ju vsporedno laufam. iphone now, sgs pa 1,5 let star z ene 120 appji.

(pa ne bit jezna...pa zaradi mene če vidita tudi bele miške...)

Pa še zmeraj prosim če mi lahko kdo glede exchange pomaga...)

Enostavno. Kupiš nokijo in si napišeš svoj software za dostop do strežnika.

jype ::

Limit-sky> Enostavno. Kupiš nokijo in si napišeš svoj software za dostop do strežnika.

Niti ni treba, ker je že napisan.

Pa nikomur ga ni treba žegnat, da ga lahko uporabljaš.

Pa baterija drži več kot en dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Goody ::

Ajde Limit ne zajebavaj... torej tudi če ga jailbrekaš ne gre?

Res bi to rabil (ja na androidu se z mal spretnosti da...)

Limit-sky ::

Ne uporabljam exchange. Nimam pojma. Probaj malo bolj opisat problem in ti bom poskušal pogooglat.

Drgač pa nokija ftw. Cel dan drži baterija. Pa še ven jo lahko spraviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

eieieie1 ::

Pa še snake lahko igraš!!! :D

jype ::

Pa programiraš, pa uporabljaš volume button za fotografiranje, pa na lasten strežnik lahko pošiljaš lokacijske podatke, ne da bi za to morala vedeti Nokia ali Mobitel.

Dober telefon je.

Goody ::

OK problem: določene firme ki imajo pošto preko exhange imajo še dodatno zahtevo, da dovoliš oddaljeno upravljanje telefona. To oddaljeno upravljanje (vsaj na sgs2 - na iphone ji še nisem maila naštimal) omogoča centrali, da ti lahko zbriše vse podatke, vse podatke ti enkriptira in najbolj zoprno forsira ti, da moraš za vsako uporabo telefona poseben lockscreen odklenit (in to z šestimi znaki s special karakterji). To zadnje je velika zoprnija pri uporabi. Pri SGS2 je bilo mogoče z rootanjem in modificirano email aplikacijo ta lockscreen zaobiti. Zanima me seveda če je to možno pri iphone ali se bo pač na vsakokratno odklepanje potrebno navaditi?

jype ::

Hecno.

Jaz nokijo ves čas odklepam s šestmestnim geslom in imam kriptirane podatke na njej, čeprav me v to nihče ne sili.

(Je pa res, da se na Nokijah ne vidi mastnih flekov na mestih, kamor je treba pritisniti, da se odklene.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

floyd1 ::

Jype, nič bat, s temi igračkami je toliko dela, da so mastni fleki po čisto celem ekranu :8), razen, če je kdo bolj nervozne sorte in se mu ekstra roke potijo ob vnašanju gesla.

Mimogrede, ne morem verjeti, da po doslej prediskutiranem (in "Keyserjevem" videu) nekdo še vedno goni staro ploščo o počasnem androidu in hitrem iOS. Sramota je, da pol leta star SGS2 parira teden staremu iphonu praktično v vsem, pri veliko opravilih pa ga pelje scat. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se Apple gre te pravne vojne, na tehnološkem področju očitno stagnira.

smash ::

floyd1 je izjavil:

Jype, nič bat, s temi igračkami je toliko dela, da so mastni fleki po čisto celem ekranu :8), razen, če je kdo bolj nervozne sorte in se mu ekstra roke potijo ob vnašanju gesla.

Mimogrede, ne morem verjeti, da po doslej prediskutiranem (in "Keyserjevem" videu) nekdo še vedno goni staro ploščo o počasnem androidu in hitrem iOS. Sramota je, da pol leta star SGS2 parira teden staremu iphonu praktično v vsem, pri veliko opravilih pa ga pelje scat. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se Apple gre te pravne vojne, na tehnološkem področju očitno stagnira.


Parira samo v večjem ekranu, kar je za nekatere prednost.

Limit-sky ::

Goody je izjavil:

OK problem: določene firme ki imajo pošto preko exhange imajo še dodatno zahtevo, da dovoliš oddaljeno upravljanje telefona. To oddaljeno upravljanje (vsaj na sgs2 - na iphone ji še nisem maila naštimal) omogoča centrali, da ti lahko zbriše vse podatke, vse podatke ti enkriptira in najbolj zoprno forsira ti, da moraš za vsako uporabo telefona poseben lockscreen odklenit (in to z šestimi znaki s special karakterji). To zadnje je velika zoprnija pri uporabi. Pri SGS2 je bilo mogoče z rootanjem in modificirano email aplikacijo ta lockscreen zaobiti. Zanima me seveda če je to možno pri iphone ali se bo pač na vsakokratno odklepanje potrebno navaditi?


Tole je na brzino našel google:
http://modmyi.com/cydia/package.php?id=...

Ne vem, če je to to, ker ne uporabljam exchange.
Če pa ni, pa jypeta vpraš za model nokije.

Furbo ::

Truga je izjavil:

Furbo je izjavil:

LOL, kar dali bi ti avorji originalnega sirija vso tehnologijo in strežnik ane? Oprosti ampak a imata realnosti in ti kaj stikov?

Ce bi zapirali shop, zakaj pa ne? Sej je blo freeware.

Pa kot sem rekel, reverse engineeranje takih simple protokolov res ni problem, sem delal ze precej bolj komplicirane zadeve.


Kako si potem lahko tako neumen? Na strežnikih se skriva bistvo te tehnologije, tisto kar laufa na samih telefonih je še najmanj pomembno in nezanimivo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Goody ::

@Limit-sky: thanks , verjetno je to to, verjetno bom sprobal če me lepša polovica prosi...

@jype: meni je pa to skrajno nerodno

jype ::

cink44> @jype: meni je pa to skrajno nerodno

Dokler telefona nekje ne izgubiš, je skrajno nerodno.

Ko ga (jaz ga še nisem), ti izjemno pomaga pri ohranjanju zdravega bioritma.

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> @jype: meni je pa to skrajno nerodno

Dokler telefona nekje ne izgubiš, je skrajno nerodno.

Ko ga (jaz ga še nisem), ti izjemno pomaga pri ohranjanju zdravega bioritma.


heh, verjetno odvisno kaj imaš gor....Za android obstajajo programi za wipe na daljavo (brez lockscreena). meni to zadostuje. Za ženin iphone pa moram še naštudirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

jype ::

Jaz imam gor ključe za dostop do poslovanja celotnega podjetja in vseh strank, kar mi pride zelo prav.

Neprofesionalno bi bilo, če ne bi na te podatke izjemno pazil.

Goody ::

jype je izjavil:

Jaz imam gor ključe za dostop do poslovanja celotnega podjetja in vseh strank, kar mi pride zelo prav.

Neprofesionalno bi bilo, če ne bi na te podatke izjemno pazil.


Eh seveda, pol pa jasno. V tem primeru pa ja. Če imaš pa gor kot najbolj občutljivo zadevo poslovne maile, katere si recimo tvoji sodelavci pošiljajo povsem običajno kar na domači mail in ne vsebujejo nekih res poslovno občutljivih informacij je pa druga stvar...Pri meni v službi exchange ne forsira oddaljenega upravljanja. Za to ne vidimo nobene potrebe.

Limit-sky ::

Goody je izjavil:

jype je izjavil:

cink44> @jype: meni je pa to skrajno nerodno

Dokler telefona nekje ne izgubiš, je skrajno nerodno.

Ko ga (jaz ga še nisem), ti izjemno pomaga pri ohranjanju zdravega bioritma.


heh, verjetno odvisno kaj imaš gor....Za android obstajajo programi za wipe na daljavo (brez lockscreena). meni to zadostuje. Za ženin iphone pa moram še naštudirat.

Find my phone aplikacija isto funkcijo. Pa preko iclouda se da tudi.

Goody ::

Limit-sky je izjavil:

Goody je izjavil:

jype je izjavil:

cink44> @jype: meni je pa to skrajno nerodno

Dokler telefona nekje ne izgubiš, je skrajno nerodno.

Ko ga (jaz ga še nisem), ti izjemno pomaga pri ohranjanju zdravega bioritma.


heh, verjetno odvisno kaj imaš gor....Za android obstajajo programi za wipe na daljavo (brez lockscreena). meni to zadostuje. Za ženin iphone pa moram še naštudirat.

Find my phone aplikacija isto funkcijo. Pa preko iclouda se da tudi.


kul, bomo sprobali.

(pa še posebej za vaju z eieieie: men je iphone kar všeč, mogoče bo tudi naslednji moj, nervira me samo ko stalno trdita (no predvsem eieiei) kako da android šteka...To preprosto ni res.)

Limit-sky ::

Res je to, da se ne moremo pogovarjati o androidu, ker je android namenjen ogromnemu številu telefonov, od katerih je le enih par sposobnih poganjati OS zadovoljivo. Tudi sam imam androida na malo starejšem samsungu in je katastrofa. Iphone 2g poganja angry birdse bolj tekoče, kot ta samsung z androidom. IMO bi morali ločiti OS-e za high end in middle class telefone.

Goody ::

Točno, tudi sgs1 z stock romom pred letom in pol je bil katastrofa štekajoča... V kolikor se dela primerjava se naj dela primerjava s točno določenim telefonom in točno določenim romom...Drugače je brez veze. Android ima pač drugačno poslovno filozofijo kot iOS in tega pače ne moraš direktno primerjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Limit-sky ::

No, saj to pravim. Ti galaxyji so še kar nekako primerljivi. O dizajnu pa imam pač svoje mnenje. :)
Razne spice in podobno pa niso vredni pol dingovih ledvičk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Goody ::

Limit-sky je izjavil:

No, saj to pravim. Ti galaxyji so še kar nekako primerljivi. O dizajnu pa imam pač svoje mnenje. :)


Men je iphone lepši od sgs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

To pot Apple toži - univerza

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
288750 (7180) zeleni
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436823 (31215) Lonsarg
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922317 (19585) pleomax

Več podobnih tem