» »

Nforce 2 ali VIA 400 ??

Nforce 2 ali VIA 400 ??

komanc ::

Pri Nforce 2 plati se z uporabo dveh 64bitnih pomnilniških krmnilnikov namesto enega 128bitnega se ob uporabi dveh pomnilniških modulov prepustnost vodila podvoji, latenca pomnilnika pa zmanjša. S podporo najnovejših modulov PC400 oz. PC3200 dosežemo izjemno prepustnost vodila s hitrostjo 6.4GBs! Mene pa zanima ali imajo plošče z čipom VIA400 tudi dva 64 bitna kontrolerja ali pa samo enega 128 bitnega. Kolk pa imajo prepustnost plate z VIA400?

Primoz78 ::

Se dodatno vprasanje....a ce damo dva modula po 128 v dual channel imamo pol 256 rama ali 128 rama ?!?...Ker jaz mam 512 mb rama pa ce bi to menju za 2 x 256 ali pa dokupu se 512 mb ko se poceni...kaj bi pol dubu ven...mislim koliko MB..


lp Primoz

Dr_M ::

komanc si ze vidu ksn 128bitni modul? jest ga se nism. kt400 ma se zmeri samo 64bitno vodilo za ram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jure2k ::

Mislm, da je on mislu 128 MegaBajtov ne pa 128 bitov.
JA imaš 256MB RAMa, kolikor ga lahko tudi uporabljaš. Pomoje kar zamenjaj za dva 256MB, če le lahko. In glej, da boš kupil/dobil kvaliteten ram, da se ne boš kasneje sekiral.

komanc ::

Mislil sem povedat da ima nforce2 dva kontrolerja 64bitniva, VIA400 pa zgleda da ima en 128bitni kontroler .
Kaj priporočate vi?? VIA400 ali Nforce2??

Primoz78 ::

Thx Jure2k bom kar menju....zdaj mam hinyx 333 mhz en modul 512 MB...mogoce bom kar se enga vzel...bom se vidu al pa menju za dva 256 MB samsunga...motilo me je res sem v enem postu bral da se samo prepustnost poveca a 2 x 128 MB ostane samo 128 MB in ne 256 MB kot bi moralo...thx za explain :)

plata pa nforce2 obvezno...jst bom ASUS-ko vzel ker se ne zanesem na Epoxove plosce....mogoce so dobre a nimam izkusenj z njimi...zato striktno Abit ali Asus..

lp Primoz

Jure2k ::

Thorn78, sm ravno prejšnji teden en Samsungov 512MB čip prodal. Če bi prej vedu bi ti ga lahko prodal.

Glede firm, jest sem pristaš Abita, vse plate do sedej so ble Abitke, razen ena P3BF, k sm jo tkoj prodal in Dvoprocesorska plošča od Asusa, ki jo mam zdej. Kupil bom Epoxa predvsem zarad cene in dejstva, da niti Asus niti Abit ne podpirata voltaže okrog 2V, ter dejstva, da Abitka nima niti lukenj okoli socketa. BIOS ima Epox plošča izvrsten, navijanje je baje vrhunsko edino nekaterih stvari nima .(Raid, S-ATA)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

sidney ::

jest ti svetujem nforce2, sej si sam po moje prebral racunalniske novice ... (predzadnja stevilka). Tam tole plato kar lepo hvalijo, pa se grafe imas zraven s primerjavo med via in nforce2
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

azeed ::

Jure2k: samo prvi, "testni" sampli abitke do bili brez lukenj okoli socketa, sedaj pa naj bi luknje imele.
You gotta say YES to another excess!!!

dr.J ::

Ja, Nforce2. Via KT400 ima single-channel, Nforce2 pa dual-channel memory kontroler in s tem podvojeno prepustnost, ki pa je Athloni žal ne morejo izkoristiti. KT333 je za Athlone na 133 MHz FSB povsem dovolj, za tiste z 166 (XP2700+) pa bi Nforce2 že pomagal. KT400A pa naj bi bil dual-channel.

Jure2k ::

Tole pišem z enim RAM Čipom ki tiktaka na 203MHz zaenkrat (407MHz DDR) Sandrin test mi da 3056 in 2823 MB/s.

Procesor se greje na 1.95V in deluje pri 2345MHz. (11,5×203MHz) Temperatura je 49°C.
Imam Epoxovo Nforce2 plato. Če bom uspel dobit še en podobno kakovosten RAM bom stestiral še v Dual DDR. Malo sem se matral, da sem plato sploh spravil k delovanju, ampak sedaj pa seka.>:D

Boky ::

Jure2k kaksne probleme si imel? Sprasujem zato, ker sem kolegu predlagal to plato.Upam, da me na koncu ne bo preklinjal, ce ga bo stvar zajebavala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Jure2k ::

Nekakšen problemček z nastavitvami RAMa. Ni se mi hotel zalaufat in je piskal, da je napačen RAM. Potem sem samo CAS2 nastavil iz 3 na 2 (!!!) in je delalo brez problema. >:D
Mogoče je to samo kakšna mini nekompatibilnost Corsair Rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPu+Plata+Ram

Oddelek: Kaj kupiti
381810 (1239) Racko
»

333MHz rame ali 400MHz

Oddelek: Kaj kupiti
101098 (1031) c3R4R
»

Dual channel hitrost

Oddelek: Navijanje
331520 (1030) sash
»

epox 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
221658 (1241) ferdo

Več podobnih tem