» »

Dual channel hitrost

Dual channel hitrost

TESKAn ::

Eno prošnjo imam - bi lahko vsi, ki imate dual channel napisali, kak rezultat dobite v sisoft sandri in na kašni frekvenci vam dela RAM?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Samson ::

Frekvenca 420, rezultat 3329/3332...V ozadju ene 45 procesov, pa mula, ce slucajno kaj pripomore...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

pingo76 ::

No ja ni ravno to to je pa plata ki podpira dual channel (D865GFB INTEL)
Z eno palčko krneki 333Mhz 512Mb DDR je 2455/2467
Z dvemi, pa postam hopefully jutri :)

tx-z ::

khm.. kaj je to dualchannel?!?
tx-z

c3R4R ::

@zigam
Dual Channel je dvo-kanalni ram....;) Potrebuješ vsaj 2 modula ramov, da lahko izkoristiš večjo hitrost (večje prepustnost) dvo-kanalnega rama ali dual channel rama...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

tx-z ::

jst mam 2x256MB (266MHz) pa mi napiše dual channel ram al neki tazga..
tx-z

frenk ::

zigam...ti si lihkar kupu abitko ane?...tm maš dual chanell...mau manual od plate poglej:)


p.s.:za sekundo si me prehitu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

DjTonic ::

Jaz mam drugače en modul po 512MB 333 na moji Abitki NF7-s samo zdaj sem pa zamenjal s kolegom za 2×256MB 333 in moram reči da v sandri ni neke bistvene razlike. Drugače pa sistem dela zdaj dosti boljše (priporočam DualDDR vsem, ki imate po en modul) ;)

Fury ::

djtonic ne me zajebavat da ti vids razliko v delovanju SISTEMA lol? kaj ti hitrej dela na oko vidno al kaj? ce to opazis pol je al placebo v tvoji glavi al pa si mel prej pokvarjen ram :)

njok ::

220MHz, cl2 6/3/3, 3350/3290

tx-z ::

kaj a pol če grem v trgovino rečem: dejte mi en 512MB ram, 400MHz -PC3200 pa naj bo dual DDR ?!?!?
tx-z

TESKAn ::

Poglej, finta dual channel - a je ta, da imaš dva spominska kontrolerja, vsak ima 64 bitno širino vodila. Skupaj data torej 128 bitov širine. Ena ploščica RAMa pa ima samo 64 bitov širine, torej potrebuješ dve ploščici, da jih bo 128. Torej ti pejdi v trgovino in reci za dve ploščici, vsaka 256 MB PC3200 DDR, potem dej pa doma pogledat v priročnik od plate, v kateri reži na plati ju moreš dat, da boš imel dual channel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pingo76 ::

Za vse tiste ki jim ta dual channell ne gre v glavo bom napisal na najbolj enostavno kar se da. (tisit ki poznate zadevo me ne pljuvat zaradi debilne primerjave:8) )
Predstavljajte si kot da bi bili RAM-i v RAID-0 (stripe) zato potrebuješ dva modula (ravno tako kot pri diskih). Hitrost se teoretično podvoji, a v praksi je pohitritev (prepustnost) podobna kot pri diskih. Napredek pa je le. Tako kot za diske v RAID je tudi pri ramu. Imeti moraš krmilnik ki to podpira. Npr. chipset Intel 865,875, granite bay oz. Nforce plate pa še kaj bi se našlo (sorry amd-jevim naborom ne sledim najbolje:8) ).

P.S. Stvar je blazno enostavna čeprav se komu zdi to krneki. Konec koncev je tehnologija relativno stara (RIMM to počne že lep čas)

||_^_|| ::

nforce2, ram 400 MHz, score: 1985/1897. Men se to zdi nekam hudo malo. ??

pingo76 ::

indeed :)

DjTonic ::

nforce2, ram 400 MHz, score: 1985/1897. Men se to zdi nekam hudo malo. ??

Saj tudi je malo kak FSB maš? Pomoje tam okrog 133 >:D

||_^_|| ::

133 ja:)

TESKAn ::

Mislim, da dual channel ne deluje tako kot RAID0. Zakaj? Pri diskih je pohitritev v % dosti večja, kot pri RAMu. Po moje deluje dual channel tako, da piše podatke nekako izmenično. Se pravi dobi en fajl ga pošlje prvemu kontrolerju, ki ga zapiše v prvo ploščico, hkrati pa lahko prek drugega kontrolerja piše drug fajl v drugo ploščico. Se pravi drugače kot pri RAIDu, kjer piše na en disk lihe, na drug pa sode bite.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

||_^_|| ::

in kok bi pol mogu met FSB da bi dobu npr 3000?

TESKAn ::

Izračunaj. Max. prepustnost=(FSB*2*64(širina vodila))/(8*1024*1024), pa dobiš teoretično hitrost v MB/sec. V realnosti je prepustnost seveda nekoliko manjša. Za dual channel nadomesti 64 z 128.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pingo76 ::

@TESKan: Hvala za informacije o grobem delovanju dual channell arhitekture. Sicer pa sem napisal, da ne me "tepst" zaradi debilne primerjave. Če pa gledaš čisto iz laičnega vidika je raid (kljub drugačnemu načinu delovanja) precej podoben dual channel-u. Da ne bo pomote, za vse tiste ki sprašujejo zakaj moratjo bit 2 ploščice rama. (Raid z enim diskom anyone?:D ).

P.S. Ko so bile popularne abitke bh6 bx6 ipd je vsak kupil plato z raid krmilnikom in ni hotel slišati za one brez češ da so beda. Za smeh pa naj povem le to da niti eden (večino mašin sem dostikrat dobil na servis... kondenzatorji napihnjeni, virusi, bad sectorji...) ni imel dva diska. Očitno je nekdo zelo lepo naplahtal ljudi da raid plata in 1 hdd je tisto kar mora pod nujno imet. Saj še si človek zaželi dodatnih kontrolerjev obstajjo boljše rešitve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

OwcA ::

Pohitritev ob dvokanalnem delovanju je majhna le pri AMDjevih sistemih, ker je ozko grlo sistemsko vodilo (EV6). Intelov i875 (Canterwood) teh težav nima, zato so mogoči takšnile rezultati:



:)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

||_^_|| ::

a pol je moj score za 133 FSB normalen al ne?

OwcA ::

@||_^_||: je.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ganzi ::

a se da s kasnim programom vidt a je res kadar mas dva rama not na 128 bitov.

K men se ne zdi da bi blo pr men kasne razlike med 1x256mb al pa med 2x256 mb.

OwcA ::

@ganzi: večina BIOSov ima to lepo navado, da ispiše med POSTanjem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

||_^_||: ravno pred nedavnim so probal TB 1.4 spravt na 200 FSB. Link je celo zaokrožil svet (čeprav niti ne vem čemu..) Skratka, CPU ni FSB limited. Odklen hudiča, za probo je svinčnik čist dost.
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

sej je že odklenjen:) Jutr se bom pa res spravu da vidm:)

DjTonic ::

Na AMD sistemih je morda res ozko grlo EV6. A niso nekaj pri AMDS-ju govorili, da bodo uvedli NUMA vodilo? NUMA (Non-Uniform Memory Access) klik do zelo stare novice

OwcA ::

@DjTonci: Hammer bo dobil novo vodilo, do takrat pa smo obsojeni na EV6.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

||_^_|| ::

180MHz stabilnih brez kakršnih koli drugih posegov. Več nism probu ker sm sam dal na 180 pa zalaufu:) Jutr zjutri bom probu 200 ko bo treba spet komp pržgat.

||_^_|| ::

200 MHz bp. Me prou zanima do kje gre. V kakšni obliki se pa začnejo omejitve pojavljat?

TESKAn ::

Najprej, če greš malo čez mejo, ti začnejo okna nagajat - kak spontan zmrz, BSOD...potem, če greš še dlje, ti začnejo štrajkat ob zagonu - BSOD. Če greš pa še dlje, ti pa samo plata milo piska in se ne zažene. To velja če RAM ne prenese hitrosti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sash ::

nestabilnost sistema
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za ocenitev kište.

Oddelek: Strojna oprema
241947 (1472) xabre
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261327 (1145) Dead_Eye
»

Kar naenkrat imam le še 256 MB RAMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
10961 (756) G-man
»

Glede DDR-a na AMDjih in Pentiumih

Oddelek: Strojna oprema
161760 (1450) Zheegec
»

Nforce 2 ali VIA 400 ??

Oddelek: Kaj kupiti
121101 (796) Jure2k

Več podobnih tem