» »

VMware ?

VMware ?

Senna4ever ::

ESXi je zastonjska izvedenka, ki jo naložiš kot boot sistem, na frišno mašino in gor lepo tečeš 3 virtualne strežnike.

Kaj pa če že imam en postavljen server, npr. Win 2008, a nočem uporabljat njihov HyperV. A obstaja kakšna free varianta VMwara, ki jo instaliram na Win2008 in v njej tečem (poleg Win2008 opravil ki že tečejo na tem win2008 strezniku), še kakšne 3 VMware virtualke. Od kod jo zdownloadam ? točen URL ?

Na www.vmware.com je polno enih produktov, pa me iz prakse zanima, da ne bom preveč iskal, instaliral in se zapletal... kater zastonjski produkt od VMwara vzeti ? da bo deloval 3 leta, ne nek trial version :)

Hvala

LeQuack ::

Tukaj je ena dobra zastonjska rešitev:
http://www.virtualbox.org/
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

tony1 ::

Seveda obstaja, VmWare Player, in je free, dobiš tukaj:
https://www.vmware.com/tryvmware/?p=pla...

Žal se boš moral pred downloadom registrirati (je brezplačno, pri registraciji obkljukaj, naj ti ne težijo po mailu, in boš imel mir).

VmWare ima seveda tudi free orodja, ki ti podatke iz fizičnega strežnika skonvertirajo v virtualno mašino...

Gwanaroth ::

Kaj pa je narobe s Hyper-V, da ga nočeš?
Lights often keep secret hypnosis..

Senna4ever ::

tony1 je izjavil:

Seveda obstaja, VmWare Player, in je free, dobiš tukaj:
https://www.vmware.com/tryvmware/?p=pla...

Žal se boš moral pred downloadom registrirati (je brezplačno, pri registraciji obkljukaj, naj ti ne težijo po mailu, in boš imel mir).

VmWare ima seveda tudi free orodja, ki ti podatke iz fizičnega strežnika skonvertirajo v virtualno mašino...



Vmplayer je za WInXP ali WIn7... jaz rabim resitev za Windows Severje.
Je od VMware samo ESXi zastonj ?

lopov ::

Senna4ever je izjavil:

tony1 je izjavil:

Seveda obstaja, VmWare Player, in je free, dobiš tukaj:
https://www.vmware.com/tryvmware/?p=pla...

Žal se boš moral pred downloadom registrirati (je brezplačno, pri registraciji obkljukaj, naj ti ne težijo po mailu, in boš imel mir).

VmWare ima seveda tudi free orodja, ki ti podatke iz fizičnega strežnika skonvertirajo v virtualno mašino...



Vmplayer je za WInXP ali WIn7... jaz rabim resitev za Windows Severje.
Je od VMware samo ESXi zastonj ?

Server 2003 ~ XP
Server 2008 ~ Vista
Server 2008 R2 ~ Win7

In naredi tko kot je napisal tony1. Player je brezplačen.

PujsaPepa ::

lopov je izjavil:


Server 2003 ~ XP
Server 2008 ~ Vista
Server 2008 R2 ~ Win7

In naredi tko kot je napisal tony1. Player je brezplačen.



In če se na serverju user odjavi (ali celo restartaš server),
bo player se vedno laufal in vse virtualke v njej ? dvomim.

Torej, zastonjski VMware, ki mu jih predlagate je zastonj
samo Vmware player in ESXi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

Tomas 33 ::

VMWare server - tudi zaston.

Senna4ever ::

Tomas 33 je izjavil:

VMWare server - tudi zaston.


je zastonj še kaj novejšega kot verzija 2.0 ?
moraš pri 4ki in 5ki se registrirat da ti teče več kot pol leta,
ali še kaj drugega ? So pri verziji 4 in 5 preimenovali iz SERVER v nekaj drugega ? v kaj ?

Od kje ga zdownloadam VMware server zastonjski - daj mi prosim
točen URL copy/pastaj, da ne bom preveč bluzil. Thanx!

Kateri dodatki pa so plačljivi pri VMware, in kratek opis kaj ti omogočajo -- ko se bo komu dalo napisat :)

Zgodovina sprememb…

Tomas 33 ::

Link

2 je zaston; se je potrebno registrirat.

4 in 5 si verjetno mislil na ESX.

Senna4ever ::

Tomas 33 je izjavil:

Link

2 je zaston; se je potrebno registrirat.

4 in 5 si verjetno mislil na ESX.


Sanja se mi ne... so tako spremenili poimenovanje produktov :)
Hvala za 2.0 link.
A ESX 4 in 5 (to ne mislis ESXi), je zdaj nemsto serverja ?
Ali je namesto serverja zdaj kaj drugega ? SPhere ?

Ima kdo čas to najnovejšo VMware sceno bolje razložiti :)

Majkl ::

Kaj točno pa te zanima glede razložitve scene?

ESX(i) je bare metal hypervizor. Torej ne rabiš spodaj host OSa, saj na tem laufa hypervisor, ki je oskubljena in optimizirana verzija linuxa in imaš najmanj performance penaltyja. Je pa res, da zna imeti ESX težave s kompatibilno strojno opremo in na vseh ne bo laufal.

Vmware server rabi spodaj host OS (Win, Linux) in je počasnejši, saj gredo klici skozi OS hosta. Tu ni težav z HW kompatibilnostjo.
FMPOV

Senna4ever ::

Majkl je izjavil:

Kaj točno pa te zanima glede razložitve scene?

ESX(i) je bare metal hypervizor. Torej ne rabiš spodaj host OSa, saj na tem laufa hypervisor, ki je oskubljena in optimizirana verzija linuxa in imaš najmanj performance penaltyja. Je pa res, da zna imeti ESX težave s kompatibilno strojno opremo in na vseh ne bo laufal.

Vmware server rabi spodaj host OS (Win, Linux) in je počasnejši, saj gredo klici skozi OS hosta. Tu ni težav z HW kompatibilnostjo.


Ja ? si si prebral moj 1.post ? vse kar si pisal ti sem že vedel.
Produkti od VMware se zadnja leta tako mešajo, izginjajo, preimenujejo, da nič ne vem več kam kaj paše, kaj je zastonj in kaj ne... to sceno bi rad da nekdo razloži.

In na primer kompatibilnost: lahko server 2.0 laufa virtualke, ki so bile narejen na ESXi 3, ESXi 4, ESXi5 ?

Kaj je zdaj na voljo (da daš na host OS) namesto server 2.0 ki je že star izdelek ?

Majkl ::

Server 2.0 ne more laufat virtualk z ESXa, saj imajo različne virtualne verzije. Za 4 in 5 sem prepričan. 3 bi se moral preveriti.

Na host zastonj verzija je VMware player ali VMware Workstation.
Seveda pa moraš biti prijavljen, da taufata ti dve aplikaciji in upravljati zagon in ustavljanje. Pri serverju maš upravljanje preko web in konzole.
Torej ti ostane samo to dvoje, če hočes imeti vse nove funkcionalnosti...

Toliko na kratko.
FMPOV

Senna4ever ::

Majkl je izjavil:

Server 2.0 ne more laufat virtualk z ESXa, saj imajo različne virtualne verzije. Za 4 in 5 sem prepričan. 3 bi se moral preveriti.

Na host zastonj verzija je VMware player ali VMware Workstation.
Seveda pa moraš biti prijavljen, da taufata ti dve aplikaciji in upravljati zagon in ustavljanje. Pri serverju maš upravljanje preko web in konzole.
Torej ti ostane samo to dvoje, če hočes imeti vse nove funkcionalnosti...

Toliko na kratko.


Server 2 mi laufa ESXi3 datoteke:))
Misliš da datotek ESXi4/5 res ne bi ? so toliko spremenili fajle ?
...kar razpiši se še bolj prosim!

Kako se reče (produktu) novim verzijam Serverja od 2.0 naprej ? in je plačljiv ta produkt, kajne ? mislim, so ime zamenjali temu produktu, ki se je do 2.0 imenoval SERVER, kajne ? Pa ne mi ESX omenjat, ker ni to kar rabim jaz - da teče na Win2003/2008 hostu.

Kako dobro deluje VMwarov pysical-to-virtual ? a to kar na eni živi masini zaženeš in "pozaugaš" cel server v neke virtualne datoteke (na zunaji disk), in te .vmx datoteke prestaviš v server ali v ESXi? Koliko stane ? ali zauga vse živo: od WinXP do Win2003 ? in linux mašine ? je kaka omejitev kako veliki so fizični serverji - Gigabaytov ?

Ima VMware tudi kak produkt za konvertirat MS Virtual 2005 v Vmware datoteke ? Po možnosti ESXi 3. Kako se ta produkt imenuje ? koliko stane ?

Verjento se splača kar en "paket" kupit od VMware ? kaj vse dobiš noter ?
Kater "utility" je še zelo uporaben ?

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Kako se reče (produktu) novim verzijam Serverja od 2.0 naprej ? in je plačljiv ta produkt, kajne ? mislim, so ime zamenjali temu produktu, ki se je do 2.0 imenoval SERVER, kajne ?


Vmware server je EOL. Vse stavijo na esxi hypervisor in na okoli tega zgrajen ekosistem. Pa resnici na ljubo, ne uporabljat hypervisor pristopa je rahlo neumno. Sicer pa, ker se vidi, da ne znaš najbolj brati...

- esxi je way to go
- Vmware converter ti spravi (runtime) fizični server na esxi host - pa nima veze, al so to winzi, al pa linux.
- omejitev velikosti virtualcev ti definira block size na VMFS particiji. Tam do 2TB gre, takole iz glave.

Vmware paketi so zelo dragi... vsaj za domačega uporabnika. Lahko pa dl-jaš in testiraš 60 dnevne triale njihove infrastrukture.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Senna4ever ::

Daedalus je izjavil:


Vmware server je EOL.


ja vem, to sem tudi napisal.. zanima me kateri so njegovi nasledniki, kako se imenujejo, ker na njihovi strani vidim polno produktov, pa ne vem točno kam kateri paše

Daedalus je izjavil:


Vse stavijo na esxi hypervisor in na okoli tega zgrajen ekosistem. Pa resnici na ljubo, ne uporabljat hypervisor pristopa je rahlo neumno. Sicer pa, ker se vidi, da ne znaš najbolj brati...

- esxi je way to go


ti ne znaš brati.. ESXi uporabljam... zaradi njega sem tudi izgubil pregled nad SERVER izvedenkami in kam so jo razvijali.. zato sprasujem tukaj, pa še vedno nisem dobil odgovora.
Žal na dotični mašini NE MOREM uporabit ESXi, in moram rešit stvar s SERVER (ali kako se pač zdaj imenuje)


Daedalus je izjavil:


- Vmware converter ti spravi (runtime) fizični server na esxi host - pa nima veze, al so to winzi, al pa linux.


kolko stane ? kako dolgo procesira ? so velikokrat kakšni zapleti ?
In lahko kamot na zunanji NTFS disk "pozaugaš" mašino ? in iz tega zunanjega diska potem pretočiš na ESXi ali SERVER ?
A to ime produkta "VMware converter" je pravo uradno ime ? je zastonj ? (ali ga dobis poleg v kakem plačljivem paketu?)
Zna konvertat tudi Microsoftove virtualke (od vseh verzij nazaj) v svoje .vmx ?


Daedalus je izjavil:


Vmware paketi so zelo dragi... vsaj za domačega uporabnika. Lahko pa dl-jaš in testiraš 60 dnevne triale njihove infrastrukture.


In približna cena paketov (in kaj vse v njih dobis) je ?

Zgodovina sprememb…

Majkl ::

VMware ESX list price cene so tukaj

VMware converter, ki ti omogoča P2V in V2P in ostale zadeve je free in je tukaj.
Seveda rabič virtual center torej tudi ESXi, torej celotno infrastrukturo, da ga uporabljaš.

Torej najcenejša varianta je VMware vSphere Essentials Kit ki stane slabih 500 USD.
Dodatno moraš za prvo leto kupiti še support v višini 65 USD.

Torej toliko najmanj te bo stalo.
Konverter pa si poglej zahteve in TOČNO kaj omogoča, da ne bo presenečenj.
FMPOV

Senna4ever ::

Majkl je izjavil:

VMware ESX list price cene so tukaj

VMware converter, ki ti omogoča P2V in V2P in ostale zadeve je free in je tukaj.

Hvala! V2P verjetno ne obstaja:) si mislil V2V ? kaj vse omogoča V2V - samo konvertiranje med različnimi VMware formati, ali tudi iz MSvirtualcev v VMware ?

Majkl je izjavil:


Seveda rabič virtual center torej tudi ESXi, torej celotno infrastrukturo, da ga uporabljaš.

Ali "hostOS-server", namesto ESXi, kajne :)

Majkl je izjavil:


Torej najcenejša varianta je VMware vSphere Essentials Kit ki stane slabih 500 USD.
Dodatno moraš za prvo leto kupiti še support v višini 65 USD.

Ali ti kiti vsebujejo samo ESX(i) ali tudi "navaden" hostOS SERVER, ki potrebuje spodaj Windows host ? Je od vSphere4 in vSphere5 sploh še na voljo "hostOS-server" ali imajo samo ESXi ?

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Ravno sem dobil mail. Od zdaj naprej bo WMware workstation pokril WMware server področje.

Torej Windows/Linux OS (software raid ki ga ESXi ne podira) + Wmware software.

free of charge seveda.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Buggy ::

sicer nisem raziskoval natancno ... bi pa vprasal, ce je kdo na ESXi 5 postavljal cluster virtualke (active/pasive) in kako/ce je naredil quorum disk in ga delil med obe masini?

Nazadnje sem to delal z VmWare Serverjem 1.0.x, kjer sem za sheran disk na SCSI samo config z ID-ji poeditiral pa je bilo stvar relativno simpl...na ESX-u pa mislim da bi rabil raw diske za ta hec , ki pa niso podprti...kakorkoli ce ima kdo kaj uporabnega bi bil hvalezen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463435 (2847) Adminer
»

Izšel VMware Workstation 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
429990 (8470) MrStein
»

Strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
283890 (3103) SasoS
»

Virtualizacija - s čim naj zamenjam Vmware server

Oddelek: Pomoč in nasveti
111369 (1090) c3p0
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327811 (7321) BlueRunner

Več podobnih tem