» »

Lenoba oz. neproduktivnost problem

Lenoba oz. neproduktivnost problem

herpderp ::

help
imam kar fajne probleme z lenobo, neproduktivnostjo in zabusavanjem, tut na sihtu. rad bi se odvadil tega se preden bi se moral, kot vas bo zih ene par reklo (beri: me odpustili).
problem pa je, da sem tako na sihtu, kot doma prevec na netu (lahko bi rekli odvisnost), sportam ne, socialnega lajfa nimam, pa se mi zdi, da v RL vedno bolj stagniram (to ze dalj casa).
ker bo za tako povzroceno skodo treba veliko casa, da jo popravim (ceprav po pravici povedano, rl nisem nikoli mel kaj veliko, ampak cist 0 pa na sreco ne), me zanima se, ce mi lahko date kaksne tipse vsaj za zacetek.

za zacetek mi je prioriteta, da postimam zabusavanje na sihtu (big problem!!!!), zlorabo neta na sihtu (nimamo adminov, k smo bolj tko neorganizirana firma, mam pa admin access, tko da si bom dal par strani v HOSTS). (vecinoma berem slo-tech, thereg in podobne tech strani, je pa vseeno fail)
igric ne spilam veliko in je manageable problem, sem pa prakticno ves cas na netu.
  • spremenilo: herpderp ()

guest #44 ::

Troll

herpderp ::

sem ravno mislil dopolniti:). ne trolam, je resno vprasanje.
nick sem si spremenil zaradi tega, ker ene par ljudi iz rl pozna moj original nick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: herpderp ()

gendale ::

mislm lej, če lahko na šihtu zabušavaš, pa te ne odpustijo in si zadovoljen s trenutno plačo, ti kar zabušavaj

za svoj lajf si pa najdi 1 ali 2 športa in se z njimi ukvarjaj vsaj 10 ur tedensko

najdi si tudi kake družabne aktivnosti, s katerimi se ukvarjaj tudi vsaj 10 ur tedensko
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

dark_coffee ::

Za začetek si lahko kupiš kakšnega hišnega ljubljenčka. Najbolje takšnega, ki te bo precej okupiral, ko boš doma. Na tak način se boš postopoma distanciral od virtualnega sveta in počasi dohajal RL.

bullet321 ::

herpderp je izjavil:

help
imam kar fajne probleme z lenobo, neproduktivnostjo in zabusavanjem, tut na sihtu. rad bi se odvadil tega se preden bi se moral, kot vas bo zih ene par reklo (beri: me odpustili).
problem pa je, da sem tako na sihtu, kot doma prevec na netu (lahko bi rekli odvisnost), sportam ne, socialnega lajfa nimam, pa se mi zdi, da v RL vedno bolj stagniram (to ze dalj casa).
ker bo za tako povzroceno skodo treba veliko casa, da jo popravim (ceprav po pravici povedano, rl nisem nikoli mel kaj veliko, ampak cist 0 pa na sreco ne), me zanima se, ce mi lahko date kaksne tipse vsaj za zacetek.

za zacetek mi je prioriteta, da postimam zabusavanje na sihtu (big problem!!!!), zlorabo neta na sihtu (nimamo adminov, k smo bolj tko neorganizirana firma, mam pa admin access, tko da si bom dal par strani v HOSTS). (vecinoma berem slo-tech, thereg in podobne tech strani, je pa vseeno fail)
igric ne spilam veliko in je manageable problem, sem pa prakticno ves cas na netu.


seriously?!

tsh2 ::

jaz se že 10 let pripravljam da bom nehal zabušavat in začel delat. :D no saj delam, amapk samo "lažja" dela, težja pa puščam ob strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

jype ::

Jaz pa ravno obratno, pa so vedno težje reči zanimive, tako da se mi lažjih sploh ne ljubi lotit.

IceIceBaby ::

Jaz si pogosto določim kakšne materialne cilje. Npr. trenutno so mi všeč avtodomi in delam na tem, da si bom lahko privoščil avtodom. Vsaj pri meni se odlično obnesejo kakšni dopusti in kakšne brezvezne igrače (Stormtrooper suit... :))

Pa sploh ni bistvo v teh materialih ciljih, ampak jih samo izkoriščam za to, da premaknem rit.

Pa pazi, da izbereš najprej cilje, ki so relativno lahko in hitro dosegljivi, pa potem stopnjuješ zadevo.

tsh2 ::

jype je izjavil:

Jaz pa ravno obratno, pa so vedno težje reči zanimive, tako da se mi lažjih sploh ne ljubi lotit.

najbrž govoriš o programiranju. tukaj sva si podobna. meni se tudi ne da pisati enih enostavnih programov, ker se mi zdi zguba časa. težjih se mi pa ne da, ker so pretežki. potem pa zabušavam.

Venomus ::

Jaz tudi predlagam psa.

Z vso to igro, sprehajanjem, hranjenjem in čiščenjem te zaposli, da ne moreš biti na računalniku in se tako postopoma dislociraš od virtualnega sveta. Kar je tudi namen.

jype ::

Pes je velika odgovornost in če nimaš namena skrbet zanj naslednjih 15 let, je nepošteno do psa, da se tega odnosa lotiš.

Venomus ::

No seveda, nasvet je treba vzeti z rezervo in razmislit pri sebi, če si dovolj odgovorna oseba, ki bi skrbela za psa.

Predvsem zato, ker @herpderp nima ''socialnega življenja'', torej je veliko doma, kar pa je + za psa.

pingo76 ::

Najbolje bo zagrabit za en šport, pa se potrudit toliko da te pol veleče naprej. Nato boš pridobil (če nisi epic fail od človeka) boljše življenske navade, boljše razmišljal, se več družil in morda še bolj zdravo jedel. Najdi si šport v katerem si najdeš neko zadovoljstvo morda cilj. Enim sede kolesarstvo drugim fitness tretjim plavanje ipd. Najdi si nekaj intenzivnega da ti pošteno dvigne srčni utrip vsaj na trenutke ne kako za lase privlečeno imitacijo nordijske hoje sredi mesta. Najdi atletski klub v okolici in se vpiši za Šprinterja, metalca diska, kopja ipd... Morda tenis, nogomet, košarka... celo pink ponk!
Ko boš imel nekaj kondicije ti bo tudi vsakdanji delavnik deloval drugače kot če pa likaš kavč cele dneve.

Sam sem prebolel podobno izkušnjo ki je bila zelo podobna čene hujša kot tvoja. Nisem sicer 100% biser zdaj je pa razlika kot dan in noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sedeza za delo pri PCju

Oddelek: Kaj kupiti
91651 (1212) AnjaNja
»

Koliko časa preživite na računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526705 (5115) boss-tech
»

Mehankar ?

Oddelek: Loža
274451 (3476) Samson
»

employee monitor program

Oddelek: Programska oprema
311894 (1318) BluPhenix

Več podobnih tem