» »

Wi-Fi vprašanje

Wi-Fi vprašanje

SloBiscuit ::

Dober dan,

Mam problem z Wi-fi-jem, ker ko se preko skypa pogovarjam nujno rabim 3 črtice, da je pogovor kokr tolk normalen.
Mene zanima, kaj se mi bolj splača narediti, da me manj stane:

1. Vzeti ojačevalec wi-fi-ja(če mora biti povezan z kablom potem ne pride v poštev)
2. Zamenjati antene za močnejše
3. Expander wi-fi-ja
4. Napeljati kabel iz črne T2 škatle skozi zid in v mojo sobo(kar pomeni okoli 15m dolg kabel)in direktno priključiti v računalnik
Ali
5. Petek... -.- :D

Zdaj probal sem že z alum. folijo sam ne pomaga kaj dosti...
Ruter sem že premaknil na višjo lokacijo(bližje ga ne morem premakniti, višje pa tudi ne, pomaga pa toliko, da imam približno vedno 3 črtice + alum. folija)
Imam pa 2.4GHz Linksys ruter...

Hvala

it's_me ::

Lahko uporabiš TP-LINK TL-WA500G in ga nastaviš kot repetitor.

lebang1 ::

Najbolše da potekneš kabel če lahko, na začetku sicer nekaj dela z vrtanjem lukenj, vendar po kablu bo bil vedno signal 100% :) Pa kabel je glede na druge opcije tudi najcenejša varjanta.

lp

mat xxl ::

Če rabiš ojačevalec imam nov za prodat ugodno .... sicer pa najprej kabel, potem antene .....

RejZoR ::

Uporabi trik s kartonom in alu folijo (na youtube imaš polno WiFi boost tutorialov). Sam sem te fore vedno jemal z rezervo, ampak ker sem imel tko grozne probleme s sprejemom z novim netbookom sem reku jebi ga in sem probal. Nisem kompliciral, na malo večji karton sem nalepil alu folijo in ga v loku postavil za antenama in ga usmeril kjer imam prenosnik. Prej sem imel skoz samo 2 črtici in konstantno droppanje paketov in povezave celo z višjo močjo anten. Sedaj pa imam skoz 3-4 črtice in niti enega problema več. Moč anten pa sem v routerju lahko zmanjšal. Če ti izgled ni važen in nočeš po nepotrebnem zapravljat je to idealna rešitev. Grda in poceni ampak enostavno deluje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SloBiscuit ::

RejZoR je izjavil:

Uporabi trik s kartonom in alu folijo (na youtube imaš polno WiFi boost tutorialov). Sam sem te fore vedno jemal z rezervo, ampak ker sem imel tko grozne probleme s sprejemom z novim netbookom sem reku jebi ga in sem probal. Nisem kompliciral, na malo večji karton sem nalepil alu folijo in ga v loku postavil za antenama in ga usmeril kjer imam prenosnik. Prej sem imel skoz samo 2 črtici in konstantno droppanje paketov in povezave celo z višjo močjo anten. Sedaj pa imam skoz 3-4 črtice in niti enega problema več. Moč anten pa sem v routerju lahko zmanjšal. Če ti izgled ni važen in nočeš po nepotrebnem zapravljat je to idealna rešitev. Grda in poceni ampak enostavno deluje.


kot sem že napisal prej, sem probal z alu folijo ampak ne pomaga kaj dosti.
Sem se pa odločil za nakup UTP kabla, saj bom res imel 100% zagotovljeno delovanje

hvala
neznanec555

Spajky ::

SloBiscuit je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Uporabi trik s kartonom in alu folijo..
kot sem že napisal prej, sem probal z alu folijo ampak ne pomaga kaj dosti..
Podvojen domet z Frupi Nektar tetrapakom na antenci ruterčka ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izklop antene telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
81328 (1049) zee
»

Težava z daljincem za TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124118 (3811) cegu
»

WiFi USB adapter/ojačevalec signala za laptop

Oddelek: Omrežja in internet
157017 (6765) bjan
»

Ojačanje signala WLAN

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102166 (1883) Spajky
»

Problem študentske sobice

Oddelek: Loža
142030 (1717) SkIDiver

Več podobnih tem