» »

Offline uncorrectable sectors

Offline uncorrectable sectors

cryptozaver ::

/var/log/messages kaže tole:

Device: /dev/sdb, 33 Offline uncorrectable sectors

Se da kaj rešit s smartctl ali kaže da bi bilo disk bolje menjat?

Jst ::

Info: Meni za en disk sedaj že leto dni SMART kaže, da je v bistvu mrtev, pa dela lepo tiho kot urca. Tudi performace je na nivoju.

Lahko menajš disk, lahko uporabljaš backup, lahko cloud backup. Jaz uporabljam odvisno od računalnika. Prenosnik na kateremu programiram, uporabljam Carbonite za 50EUR/leto unlimited data. Za Entertainment NAS, na openSuse prenosniku pa nič, ker je bolj namenjen brskanju po internetu,... pač casual uporaba.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cryptozaver ::

Diski imam v RAID polju, tko da če škripne, podatki ostanejo varno na drugem.

Ampak vseeno. Se da kaj pametnega narest s smartctl? Kaj v primeru da diskovje ni ATA, ki ga ta podpira? Je še kakšno drugo orodje za uporabit?

Jst ::

Ne vem. Jaz sem do sedaj mislil, da se nič ne da početi s SMART, ampak na googlu vidim smartmontools, nimam pa neke želje po raziskovanju. Disk je sicer pomemben v računalniku, ampak en prenosnik laufa iz USB ključka 16GB* (Micro XP SP3 - stripped to the minimum ) za fotra, da si iz fotoaparata prenese slike in jih ureja, izbere, katere gre potem dati printati

*Ker sem kupil kao super speed USB (takrat še USBv2, USB 3 še ni bilo, ko sem mu to naredil), ki je bil konkretno dražji od cheap shit usbjev v raznih oblikah zamaška,... dela presenetljivo hitro. Boot in potem dela super. Fotr je super zadovoljen, ker ima tako posebej samo za Fotoaparat USB-WinOS ključek.

Zase pa tudi kupujem dražje USB ključke. Enkrat sem naredil program za obremenitev usb disk drive in sem enega cheap ass 1GB v dveh urah spravil na 700MB. (Dražjim ključkom ne crkujejo tako hitro celice.) Bi me zanimalo obnašanje SMARTa med delovanjem tega programčka.

edit: Bemu, ne spomnim se, kako sem poimenoval projekt in ga sedaj ne najdem. Dal sem čudno ime, ker je USB utility stress test, ki piše nule in enke over and over and over...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

cryptozaver ::

Precej dober članek točno o problemu ki ga raziskujem:

http://www.linuxjournal.com/content/kno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podatki na SSD-jih nič varnejši kot na diskih

Oddelek: Novice / Diski
4210609 (7237) Jst
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10027932 (25404) kuglvinkl
»

Disk umira

Oddelek: Strojna oprema
271743 (1028) Ramon dekers
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010920 (8332) poweroff

Več podobnih tem