» »

Test taksijev

Test taksijev

s1m0n ::

AMZS test taksijev

Bo kar držalo kar ta test prikazuje. Tudi sam sem par neprejetnih glede zavračanje vožnje za kratko pot itd.

Kaj pravite ? Kakšne izkušnje imate vi ?

gendale ::

v lj te ornk nategnejo, če greš v kr en taksi

tisti, ki jih pokličeš majo pa bolj normalne cene

no odvisno od firme
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

letmein ::

Šahisti na železniški postaji, te so kralji nategovanja, cene so 5 krat višje kot pri ostalih, od tujih jezikov govorijo sam pasivno slovenščino, avti so polom. Še bolj me moti, da v avtih kadijo in imaš občutek, da si se vsedu v pepelnik. Vsi bi mogli dati skozi tudi en šnelkurz angleščine. Edini kolikor toliko normalni se mi zdijo Metro, Laguno in Interturs.

FiDeK ::

Uporabljam Metro in so še kar v redu. Me pa moti, da jih velika večina vozi precej agresivno in nevarno, medtem pa se še pogovarjajo po telefonu npr. Cene se mi sicer ne zdijo tako visoke, ampak verjetno zato ker je ponavadi še kdo zraven in se stroški razdelijo.

zee ::

Cene v Ljubljani so izredno visoke. Od Poste v centru do Mercatorjeve poslovne stavbe v Bezigradu je 10 EUR. V Singapurju se za ta denar pripeljem iz enega konca mesta v drugega (krepko cez 10 km voznje). Da pasivne slovenscine in neznanja tujega jezika niti ne omenjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OrkAA ::

zee, to samo pomeni, da imas zelo malo izkusenj s taksiji in si se vsedel v enega stojecega, ki ti je nabil maksimalno tarifo.

Dokler se drzis preverjenih taksi druzb (metro, laguna, intertours), te taka voznja pride dobre 3 evre.

blackbfm ::

Zadnjic mi je en taksi ustavil ko sem štopal pri ind. coni trzin..je želel 30 eur za 6 km. Potem mi pa pravi če sem nor, ko sem rekel da je mal preveč to. pacient:))

Na morju sem šel pa iz kopra do portoroža za 15, kar je pa ful ugodno.

Drugače pa intertours v lj je kar ok.

St235 ::

Tako kot povsod po svetu, če prikorakaš iz železniške do taksija te ostrižejo kot sveže stuširano ovco. Če pač pokličeš kako od preverjenih družb pol pa ni panike, majo fiksne cenike in veš kolk boš plačal.

Je pa nebroj fint ko predvsem turiste (naše in tuje) dobesedno pokradejo. Prideva enkrat z kolegom z vlaka, ni začne enden da nas poceni do hotela slon odpelje za 20€, pa gremo enkrat ponoči domov z centra (še v študentkih časih), ker smo mel tuje študente se pogovarjamo v ang. in namesto taksi metra nam on začne ponujat fiksno tarifo za ugodnih 15€ do Kardeljeve.

Sam imam najbojše izkušnje z Lguno v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amigo_no1 ::

Od Ž postaje do Slona je ~500 m, dobra šala 20 E.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Ma taksisti pri nas so res pod nivojem, cene ti pa nabijejo, da samo debelo gledaš. Vem za primer, ko so tujce (pred leti) peljali od Name do Bachusa (400m) čez Bežigrad in pokasirali 25 EUR...

lp

ahac ::

Treba bi bilo določit max. ceno na km in preverjat taksiste ter jih orenk kaznovat, če zaračunajo preveč, peljejo preveč naokrog ali zavrnejo vožnjo brez razloga, itd.. Pa reden pregled avtomobilov, da ustrezajo standardom...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sirotka ::

Hjah a je kej drugače za pričakovat? Stojijo ob avtomobilih in grdo gledajo, slovenština je 5. tuj jezik in žal jih je večina (s katerimi sem imel opravka) totalno nevzgojenih - stereotipni balkanci.

hamax ::

Jaz imam z Metrojem dobre izkusnje. Iz Trnovega do Jars me peljejo za 5eur pa se pretirano nesramni niso.
Vcasih kak taxist pelje malo okoli, ampak nic pretiranega.
So pa tudi tecni, ce zelis da te pelje 500m.

gendale ::

ja, metro ma dost poceni, pa načeloma so normalni taksisti
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

LuGi ::

gendale je izjavil:

v lj te ornk nategnejo, če greš v kr en taksi

tisti, ki jih pokličeš majo pa bolj normalne cene

no odvisno od firme


Res je ;((

St235 ::

ahac je izjavil:

Treba bi bilo določit max. ceno na km in preverjat taksiste ter jih orenk kaznovat, če zaračunajo preveč, peljejo preveč naokrog ali zavrnejo vožnjo brez razloga, itd.. Pa reden pregled avtomobilov, da ustrezajo standardom...


Saj v bistvu tako kot povsod so določeni ceniki in tudi taksisti si ne bi smel zmišljevat cen, sam podobno kot ti prideš v x deželo, po možnosti drugo valuto in nimaš filinga kolk kaj stane, niti se ti po n urah potovanja ne da policije klicat za 5-10€

Karaya 52 ::

Od Balkanoidov postenje tezko pricakujes. V Parizu lahko poklices policijo ce mislis da te je taksist nategnil, poleg tega so cene navzgor omejene, kar pomeni da je cena taksija v Parizu in Ljubljani priblizno ista.

hamax ::

Karaya 52 je izjavil:

Od Balkanoidov postenje tezko pricakujes. V Parizu lahko poklices policijo ce mislis da te je taksist nategnil, poleg tega so cene navzgor omejene, kar pomeni da je cena taksija v Parizu in Ljubljani priblizno ista.

Ja pa ja, najdi mi taksi v Parizu, ki me bo prevazal za manj kot 1 eur na kilometer.
Cena je ista, ce primerjas normalno taksi v Parizu in nateguna v Ljubljani.

Ziga Dolhar ::

Moja praksa je, da imam za občasne potrebe po Ljubljani "izbranega" taksista. Malenkost dražji od Metroja, a mnogo cenejši od Železničarjev in Slonovcev.

V "tujini" pa poskrbim, da taksist opazi, da imam GPS.
https://dolhar.si/

St235 ::

Karaya 52 je izjavil:

Od Balkanoidov postenje tezko pricakujes. V Parizu lahko poklices policijo ce mislis da te je taksist nategnil, poleg tega so cene navzgor omejene, kar pomeni da je cena taksija v Parizu in Ljubljani priblizno ista.


V Sloveniji ravno tako lahko kličeš policijo. Sam kateremu turistu se pa da s tem zajebavat? Rad bi te videl kako v Parizu policaju v Slovenščini razložiš da te je taksist nategnil.

Jaz vedno pazim da taksi meter teče in da je znesek, ki ga hoče zaračunat enak tistemu znesku. Pa na letališčih/železniških vedno naročim pick up v naprej, ali pa germ z javnim prevozom. Niko lin nikdar pa ne vzamem taksija, ki stoji tam spredaj.

ahac ::

Saj v bistvu tako kot povsod so določeni ceniki in tudi taksisti si ne bi smel zmišljevat cen, sam podobno kot ti prideš v x deželo, po možnosti drugo valuto in nimaš filinga kolk kaj stane, niti se ti po n urah potovanja ne da policije klicat za 5-10€


Torej rabimo večjo kontrolo. Pač se nekdo dela, da je turist ali tuj businessman in mal fura okrog. Ko naleti na taksista, ki ga proba nategnit mu lepo napiše kazen oz. po par kršitvah vzame licenco.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Taxi izkušnje

Oddelek: Na cesti
274059 (2483) MrStein
»

London prepovedal Uber, slednji se ne predaja

Oddelek: Novice / Ostale najave
2816094 (14520) leiito
»

Tudi Italija prepovedala Uber (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16355774 (45122) Glugy
»

Hamburg in Berlin prepovedala Uber, ta zaganja UberTaxi

Oddelek: Novice / Ostale najave
299621 (7976) Tody

Več podobnih tem