» »

Nokia z Windows Phone 7 navsezadnje že v nekaj tednih?

Nokia z Windows Phone 7 navsezadnje že v nekaj tednih?

This is my next... - Napovedi o izidu prvega Nokiinega mobilnega telefona z Windows Phone 7 so bile različne. Med drugim se je govorilo, da bomo prvo takšno napravo ugledali šele prihodnje lete oz. morda proti koncu letošnjega leta, po drugi strani pa je bilo mogoče slišati tudi napovedi, da bo Nokia prva izdala napravo z Windows Phone 7.5, poznanim pod kodnim imenom Mango. Slednje se ni uresničilo, saj je Mango že izšel ter je že na voljo za polovico vseh do sedaj prodanih naprav - izbirni vzorec srečnežev z nadgradnjo je povsem naključen.

Najnovejše neuradne napovedi o izidu Nokij z Windows Phone zdaj omenjajo prvi izid v nekaj tednih, kar je povsem mogoče. S tem bi Finci ujeli za nakupe izredno pomembno praznično obdobje, obenem pa bi napravo lahko predstavili na konferenci Nokia World, ki se bo dogajala konec tega meseca. Napovedi so osnovane na Elopovi trditvi, da bo prve izdelke na platformi Windows Nokia predstavila še to četrtletje. Pri This is my next zavračajo možnost predstavitve tabličnega računalnika z Windows 7, predvsem zaradi okornega vmesnika in napovedi tablicam neprimerno bolj prijaznega Windows 8, obenem pa zavračajo tudi možnost predstavitve novega prenosnika, podobnega Booklet 3G. Najbolj verjeten je torej izid večjega števila mobilnih telefonov z Windows Phone hkrati.

23 komentarjev

zee ::

S tem bi Finci ujeli za nakupe izredno pomembno praznično obdobje, obenem pa bi napravo lahko predstavili na konferenci Nokia World, ki se bo dogajala konec tega meseca.


Itak. Ne vem, kaj Nokia tako mecka. Ker se ji gre za prezivetje, bi bilo pricakovati bistveno vec akcije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

borutz ::

upam da vrzejo kaj spodobnega ven.


e51 ze pocasi izdihuje in bo potrebna menjava

Tilen ::

Meckajo ravno zato, ker si nove blamaže ne smejo privoščiti. Software imajo sedaj OK, ostalo je pa na njih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

Tole je dejansko za v učbenike ekonomije, kako se ne dela preboj nazaj na trg:8)

Ampak še vedno obstaja upanje za Nokio, da jim pa z WP7 le uspe, če resnično drži, da si potrošniki želijo finski mobilnik s tem OS-om (domnevam, ali vsaj upam, da so delali kakšne raziskave na to temo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cleanac ::

Gregor P je izjavil:

Tole je dejansko za v učbenike ekonomije, kako se ne dela preboj nazaj na trg:8)


Prosim, če obrazložiš zakaj. Hvala.

jype ::

Tilen> Software imajo sedaj OK

Ti to vztrajno ponavljaš, jaz pa še vedno ne vidim, čemu je OK. Kolikor sem gledal je precej zamotano gor spravit karkoli uporabnega, programerski vmesniki so omejeni na tisto, kar ponuja Microsoft, nobenih pametnih APIjev ni, ki bi omogočali programiranje zadovoljive uporabniške izkušnje kar skozi brskalnik...

Ne vidim bistvenih prednosti pred konkurenco, žal.

Gregor P ::

cleanac je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Tole je dejansko za v učbenike ekonomije, kako se ne dela preboj nazaj na trg:8)

Prosim, če obrazložiš zakaj. Hvala.

... če spremljaš vse naše teme o Nokii tu, potem tega niti ne bi spraševal; zadnji polom Nokie je recimo (ne)splavitev N9 z MeeGom; redkokdaj vidiš takšen strel v koleno (nekaj podobnega smo lahko videli pri zadnjih potezah HP-ja).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

simnov ::

Veliko boljše to kot pa , da bi Android gor dal.

hendriks ::

jype je izjavil:

Tilen> Software imajo sedaj OK

Ti to vztrajno ponavljaš, jaz pa še vedno ne vidim, čemu je OK. Kolikor sem gledal je precej zamotano gor spravit karkoli uporabnega


Jure, kako to misliš zamotano? Ja, rabiš VS in deploy. Za deploy na market place pa je potrebno plačati 99$.

jype je izjavil:


, programerski vmesniki so omejeni na tisto, kar ponuja Microsoft


Kot pri iOS-u, ki je vezan na Apple. Konzumiraš pa lahko poljubne webservise.

Drugače kar se tiče Android telefonov: ne vem, ali ima Android slab memory management
ali kaj drugega. Še vsak Android phone (tudi GS2), mi je po 2 urah uporabe začel delati počasi.

Bistri007 ::

jype je izjavil:

Tilen> Software imajo sedaj OK

Ti to vztrajno ponavljaš, jaz pa še vedno ne vidim, čemu je OK. Kolikor sem gledal je precej zamotano gor spravit karkoli uporabnega, programerski vmesniki so omejeni na tisto, kar ponuja Microsoft, nobenih pametnih APIjev ni, ki bi omogočali programiranje zadovoljive uporabniške izkušnje kar skozi brskalnik...

Ne vidim bistvenih prednosti pred konkurenco, žal.

Jype, si gledal ti novi SDK za Mango?
Glej: http://blogs.msdn.com/b/usisvde/archive...

Web aplikacije (tj. dejansko spletne strani) pa ne vem kako naj bi bile optimizirane za Metro vmesnik.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

klinker ::

Kar se mene tice imajo potencijal. Nokia je hardwaresko imela vedno dobre telefone, MS pa je tudi sposoben marsicesa, kar je dokazal z Win7 kateri je prav odlicen OS.

hendriks je izjavil:

Drugače kar se tiče Android telefonov: ne vem, ali ima Android slab memory management
ali kaj drugega. Še vsak Android phone (tudi GS2), mi je po 2 urah uporabe začel delati počasi.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jype ::

hendriks> Jure, kako to misliš zamotano? Ja, rabiš VS in deploy. Za deploy na market place pa je potrebno plačati 99$.

Glede na to da ne uporabljam Windows, očitno nimam več možnosti razvijat za Nokia telefone. Za Symbian sem lahko brez Windows, prav tako za Android.

This is the 21st century, ne vidim razloga, da bi platforme bile zaprte.

hendriks> Kot pri iOS-u, ki je vezan na Apple. Konzumiraš pa lahko poljubne webservise.

Zato si pa niti v sanjah ne bi kupil iPhonea.

klinker ::

jype...in zato odprtokodno programje dela tako dobro, ane?

Za usposobit neko linux distribucijo na desktopu in dela na njem vse tako kot na win ali osx moras bit ze kar geek, ker vedno je neka frka. Sem lazje naredu polno delujoc hackintosh, kot pa usposobu polno delujoc Ubuntu. Pravtako Android je bolj kot ne zalost napram iOS v samem delovanju in glede na komentarje WP7 uporabnikov tudi ta dela bolse od Androida.
Sej ne recem, za take kot si ti, ki stvar obvladajo, je odprta koda the shit, ma takih kot si ti je malo in vecina hoce nekaj kar dela out of the box in jih ne briga razno "pimpanje" in prilagajanje.

jype ::

klinker> Za usposobit neko linux distribucijo na desktopu in dela na njem vse tako kot na win ali osx moras bit ze kar geek, ker vedno je neka frka.

To ni tema, pa tudi če bi bila, ne drži, da je _vedno_ neka frka, zgolj pogosto. Dejstvo je, da z zapiranjem platform postaja trg bolj zoprn za potrošnike, saj plačujejo več kot bi lahko, če bi bile reči odprte.

klinker ::

Ti si omenu odprto kodo, zal. Sicer Ubuntu je meni super sistemcek in bi ga zelo rad imel, ampak zal zame je se malo dalec od uporabne zadeve. Namesto da bi osredotocli razvoj v samo podprtost cim vec hardwareja, oni pimpajo neke ultra hude UI-je zato da so bolj napredni od win & osx.

Se nekako strinjam da ima zaprta zadeva svoje omejitve in je drazja, ampak stvar dela in to je to kar je danes pomembno. Kaj mi pomaga da lahko na fonu vse mozno spimpam, ce pa zadeva ne dela u nulo niti na dualcore fonu z 1gb rama kateri stane 500-600€?! Raje imam manj in da dela kot mora, kot pa miljavznt nastavitev in aplikacij, za katere ne ves kdaj bojo mrknile oz. ce sploh bojo delovale.
Dandanes precej velja pregovor "manj je vec" :)

jype ::

klinker> Namesto da bi osredotocli razvoj v samo podprtost cim vec hardwareja

Off-topic: Ne morejo in pogosto celo ne smejo, ker je protizakonito. Težiš lahko proizvajalcem, ali pa enostavno kupiš od tistih, ki omogočajo vsaj dostop do dokumentacije.

klinker> ampak stvar dela

To za power userja ni dovolj. Delat mora tako, da mi omogoča učinkovito delo.

klinker ::

jype je izjavil:

klinker> Namesto da bi osredotocli razvoj v samo podprtost cim vec hardwareja

Off-topic: Ne morejo in pogosto celo ne smejo, ker je protizakonito. Težiš lahko proizvajalcem, ali pa enostavno kupiš od tistih, ki omogočajo vsaj dostop do dokumentacije.


Aha. No to pa nisem vedu. Skoda, ker Ubuntu bi tako imel res zelo velik potencjal :8)

jype je izjavil:

klinker> ampak stvar dela

To za power userja ni dovolj. Delat mora tako, da mi omogoča učinkovito delo.


To pa je stvar posameznika kaj potrebuje za ucinkovito delo. Meni npr. to omogoca najboljse OSX zaradi Logica, nekomu tretjemu Win zaradi ne vem cesa, tebi ocitno Linux zaradi programskih orodij. Tu pac ne gre posplosevat nikoli ker vsak ima svoje preference.

hendriks ::

jype je izjavil:


Zato si pa niti v sanjah ne bi kupil iPhonea.


Če gledaš z očmi razvijalca open source, te še nekako razumem. Po drugi strani pa
je ogromno iOS razvijalcev, ki uspešno razvijejo in prodajo kaj uporabnega.
Ne vem zakaj pri njih ni čutiti neke "mržnje"...

SuperVeloce ::

Konkurenca je lahko samo dobra... poleg hitrejšega razvoja dobi človek bogatejšo izbiro za svoje preference.

jype ::

hendriks> Ne vem zakaj pri njih ni čutiti neke "mržnje"...

Ker so se sprijaznili s tem, da uporabljajo napravo, do katere ima neomejen dostop zgolj proizvajalec (oni pa pač ne).

Mitja358 ::

hendriks je izjavil:

Drugače kar se tiče Android telefonov: ne vem, ali ima Android slab memory management
ali kaj drugega. Še vsak Android phone (tudi GS2), mi je po 2 urah uporabe začel delati počasi.


Podpis pod tole, enako pri meni! Ko ga rebootam je nekaj časa OK, ko pa par aplikacij odprem in zaprem, ne sprosti pomnilnika, niti s task manegerjem!

Windows Phone 7.5 bo verjetno moja naslednja postaja.

joebanana ::

klinker je izjavil:

Ti si omenu odprto kodo, zal. Sicer Ubuntu je meni super sistemcek in bi ga zelo rad imel, ampak zal zame je se malo dalec od uporabne zadeve. Namesto da bi osredotocli razvoj v samo podprtost cim vec hardwareja, oni pimpajo neke ultra hude UI-je zato da so bolj napredni od win & osx.


Sam sem imel ravno obratne izkušnje. Ni treba driverjov snemat, delal vse out of the box. V win 7 sem moral posnet driverje za matično, omrežno, grafično da je vse to delovalo + ni se ti z inštalerji treba ukvarjat in dobr pošlihtan sitem za updajtanje. Za običajnga uporabnika supr. Sam sicer uporablam win7 k mam glihk MSDNAA in ker je super sistem, je pa Ubuntu daleč od neuporaben...

klinker ::

joebanana je izjavil:

klinker je izjavil:

Ti si omenu odprto kodo, zal. Sicer Ubuntu je meni super sistemcek in bi ga zelo rad imel, ampak zal zame je se malo dalec od uporabne zadeve. Namesto da bi osredotocli razvoj v samo podprtost cim vec hardwareja, oni pimpajo neke ultra hude UI-je zato da so bolj napredni od win & osx.


Sam sem imel ravno obratne izkušnje. Ni treba driverjov snemat, delal vse out of the box. V win 7 sem moral posnet driverje za matično, omrežno, grafično da je vse to delovalo + ni se ti z inštalerji treba ukvarjat in dobr pošlihtan sitem za updajtanje. Za običajnga uporabnika supr. Sam sicer uporablam win7 k mam glihk MSDNAA in ker je super sistem, je pa Ubuntu daleč od neuporaben...


Pol pa zgleda imam jst nek "cuden hardware"...pri meni je namrec blo lih obratno...win7 vse out of the box, tudi grafa, ceprav sem pol namestil se uradne, pri Ubuntu pa mel vedno neko frko in mi je metalo kernel panic. Sprobal na vseh mojih sistemih v podpisu. Sej cisto mozno da je na koncu blo kaj banalnega, vendar zal ni casa za se ukvarjat z experimentiranjem ker mi trenutno vse dela perfect. Sem pac hotu predvsem na laptopu Ubuntu pa zal ne gre tako easy, vsaj pri meni.

Mitja358 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Drugače kar se tiče Android telefonov: ne vem, ali ima Android slab memory management
ali kaj drugega. Še vsak Android phone (tudi GS2), mi je po 2 urah uporabe začel delati počasi.


Podpis pod tole, enako pri meni! Ko ga rebootam je nekaj časa OK, ko pa par aplikacij odprem in zaprem, ne sprosti pomnilnika, niti s task manegerjem!

Windows Phone 7.5 bo verjetno moja naslednja postaja.


Enako pri meni, ceprav Ace ni lih za primerjat z S1, kateri vseeno dela ocitno boljse, ampak vseeno takoj ob vklopu dela kar dobro, cez nekaj urc pa ze ko odklenem zaslon treba kako sekundo, dve pocakat da pride k sebi. Trenutno imam sicer CyanogenMod 7.1 gor namescen in dela malo bolje ampak se vedno ni to to. Kot sem pa za S1 vidu je pa Miui rom zelo dober. Ga ima frend na svojem in uno malo kar sem pretipal dela opazno boljse od original roma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premiera nokij z Windows Phone v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5418170 (15955) Gandalfar
»

Mango bo debitiral na Nokiah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6417360 (15307) BlueRunner
»

Mango oz. Windows Phone 7.5 morda prihaja šele prihodnje leto

Oddelek: Novice / Windows Mobile
63838 (3139) filip007
»

Kopiranje v Windows Phone 7 v marcu?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
113379 (2839) Bor H
»

Windows Mobile 6.5 preimenovan v Windows Phone Classic

Oddelek: Novice / Windows Mobile
54018 (3768) PrimozR

Več podobnih tem