» »

2GB + 4GB Sodimm Dual Channel - možno?

2GB + 4GB Sodimm Dual Channel - možno?

koli99 ::

Imel sem podobno vprašanje v svoji temi samo nisem dobil nobenega odgovora zato odpiram to temo...

Imam namen dokupiti ram za svojo Toshibo. Trenutno imam v prenosniku (2048 + 1024)MB 800MHz (PC2-6400), in CPU-z mi kaže da delujeta v dual channel symetrical mode, z latencami 6-6-6-18(na palčki 6-6-6-12?).

Zanima me, če kupim tale ram, ali bo obstoječa palčka (2GB) + nova palčka (4GB) delovali v dual channel načinu?
Patriot ram ima lateco 6(bolj natančnih časov ne dobim...)

Najlepša hvala!

Lp
Jure

WarpedGone ::

Timing modula je lastnost i.e. kaj modul zmore in ne kaj zahteva. Kako hitro bo delalo, bo narekovala plata.

Trdiš, da ti dva različna modula sedaj delata v dual channel modu in da maš vseh 3giga na razpolago?

100% odgovora ja/ne ti ne more nihče obljubit. Probaj, pa boš vidu. Maš pa precej več šans, da ne bo delalo, kot pa da bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

koli99 ::

WarpedGone je izjavil:

Timing modula je lastnost i.e. kaj modul zmore in ne kaj zahteva. Kako hitro bo delalo, bo narekovala plata.

Trdiš, da ti dva različna modula sedaj delata v dual channel modu in da maš vseh 3giga na razpolago?

100% odgovora ja/ne ti ne more nihče obljubit. Probaj, pa boš vidu. Maš pa precej več šans, da ne bo delalo, kot pa da bo.


Ja tako je prišlo v originalu Toshiba Qosmio F50-108. Modula sta enaka povsem, razen v velikosti. V Cpu-z mi kaže da delata v dual channel načinu. Je možno da laže?

Potem ni druge kot da kupim en modul in poskusim?

WarpedGone ::

Možno da je kak izpušen detajl, možno da res dela. Kar je pod črto vseeno, če ti mašina dela.

Ni druge kot da poskusiš.

Da še mal molariziram: zakaj hočiš met na laptopu names 3 kar 6 giga rama? Si prepričan da to res nucaš? Kak sistem maš?
Zbogom in hvala za vse ribe

koli99 ::

Sedaj imam Win7 32 bit, naložil bom Win7 Pro 64 bit(MSDNAA). Delam veliko z SolidWorks(Flow). Meniš, da je zgrešena investicija?

WarpedGone ::

Nič več. SW zna pokurit vse kar maš.
A bo res kaj profita boš pa najbolje ocenil sam, ker je odvisno od konkretnih modelov s katerimi delaš. Če si sedaj imel premalo RAMa, ti je švasalo po disku. Če se to ni dogajalo, kakšnega velikega profita ne bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

koli99 ::

Ja saj zato je poleg ramov investicija tudi SSD Intel 120GB 320 series. Ali je potem bolje če kupim:
1 x 2GB 800MHz Kingston + 2GB obsotječi ram (Dual Channel naj bi delal?)
1 x 4GB 800MHz Patriot + 2GB obstoječi ram (vprašanje če Dual Channel dela?)
2 X 4GB 800MHz Patriot (Dual Channel)

+

Intel SSD 120 GB

Vem da se cenovno najbolj splača prva varianta, vendar me zanima, ali kaj pridobim z večjo količino rama. Če do nekih opaznih sprememb ne pride, potem se odločim za prvo variano + SSD...

kaj meniš?

WarpedGone ::

Lej, RAM je problem samo, če ga je premalo.
Premalo ga pa je, če je porabljen ves in se ti stvari prelivajo na disk. Če se to ne dogaja, dodaten ram ne pomaga nič. Dokler jasno ne rečeš, da 3 GB ne zadostuje za tvoje modele v SW, bom reku da nabavi samo SSD. To bo tvojo mašino prestavilo na povsem drugo raven.

Če greš na več RAMa boš nucu še 64bitn SW in 64 bitne drajverje za grafiko, ki so po definiciji manj stabilni kot stari 32bitni, ki so šli skozi mal več testiranja.

Z več rama odpiraš novo konzervo črvov zato se prepričaj če je to res nujno. Če ni, raje ne. Si boš prišparu nekaj glavobola.
Zbogom in hvala za vse ribe

koli99 ::

Ok, najlepša hvala za vse odgovore! Potem bo zaenkrat samo SSD, in od tu naprej bomo videli kako bo šlo...

korenje3 ::

SSD nima vpliva na delovanje solidworksa, saj je odpiranje datotek iz navadnega trdega diska skoraj enako hitro. Problem je omrežje, če odpiraš datoteke preko omrežja, kar se tiče tega. Največji problem pri solidworksu je procesor in grafična kartica. Obvezno intel i7, saj ti sicer pri veliko featurih v partih zadeva preprosto preveč zmrzuje, sploh če so veliki patterni. vsaj 6GB rama. V službi delam z velikimi sestavi in assembly datoteka velika 150MB oz vsi parti skupaj veliki 500MB vzamejo cca 2GB rama. Problem je da solidworks ne čisti ram sproti in začne s časom kurit prek 4 GB.
Solidworks poganjat na laptopu ni proporočljivo ozrioma nima smisla.

WarpedGone je izjavil:

Nič več. SW zna pokurit vse kar maš.
A bo res kaj profita boš pa najbolje ocenil sam, ker je odvisno od konkretnih modelov s katerimi delaš. Če si sedaj imel premalo RAMa, ti je švasalo po disku. Če se to ni dogajalo, kakšnega velikega profita ne bo.


Ni res. V službi imam 16GB rama, in nikoli ne pokuri več kot 6GB. Prej crkne solidworks iz neznanih razlogov. Sem pa imel probleme s prejšnjim računalnikom, ki je imel 4GB rama. Zadeva deluje katastrofalno počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

koli99 ::

Zanima me, kako naj izvem, ali moja matična podpira SATA II? Glede na čipset (Intel PM-45), in Southbride ICH9-M, bi morala podpirati tako SATA I, kot SATA II, vendar je kakšna možnost, da bi izvedel preko kakšnega programa(CPU-Z, in Sandra ne pokažeta)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252225 (1054) Mitja358
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406950 (6597) Load3r
»

Težave s 4GB RAM-a na 32-bit procesorju in WIN 7 32-bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
7971 (773) dekoman
»

Qosmio F50-180 Posodobitev

Oddelek: Kaj kupiti
104618 (4482) koli99
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314602 (3581) Mare2

Več podobnih tem