» »

Pregrevanje prenosnika

Pregrevanje prenosnika

BK15 ::

Imeu bi eno uprašanje.
Zanima me če se da ohladit prenosnik drugače kot pa z zunanjim ventilatorjem ?
Če se lahko kje na prenosniku to spremeni ?

lp

fosil ::

Spihaš ven prah s kompresorjem.
Če ne pomaga pa verjetno rabi temeljito čiščenje + nov nanos termalne paste.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BK15 ::

Aha sej sem posesau ven prah s sesaucem.
Kako pa se ga temeljito očisti in da novo pasto ?

Blinder ::

lahko da imaš cele mucke praha po hladilnih rebrih. Tisto ti sesauc pomoje ne uspe posesat vn.
Za temeljito očistit bi moral ga odpret sam pazi da kej ne polomiš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BK15 ::

Ja sej sem odpru tam ki so šraufi.
Kaj morem še globje ?

sajko ::

mucke se naberejo med ventilatorjem in rebri in tega ne boš posesal ven. Bo treba podret (pri kakšnih modelih pomeni to razdret 3/4 prenosnika) pa vzet ven ventilator in spucat.

Tkole se nabere, pa na tej sliki je še zelo malo tega.
 prah

prah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

BK15 ::

Aha kje pa morem to odpret ?

sajko ::

Vsak proizvajalec/model ima to drugače, brez da poveš kateri prenosnik imaš ti težko pomagam.

Lp

BK15 ::

Imam ta prenosnik : http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

Kakšen nasvet kako počistit prah ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BK15 ()

iceman3 ::

Pozdravljeni

Imam problem in sicer pregreva se mi prenosnik, včasih ko ga prizgem se na zacetku slisi glasno brenčanje na levi strani, da ga moram ugasnit, ko ga ponovno prizgem dela normalno ampak po 1. uri uporabe pa je ze tako vrel na levi strani da se ga sploh ne mores dotaknit, ko doseze temp. 90 stopinj se avtomatsko ugasne, to ni ravno normalno, v garanciji ni vec, na servis ne upam ker ne vem koliko bo stalo popravilo, kaksen nasvet bi mi dali, imam pa sledeci model: HP Pavilion dv7-4020em
The knowledge is the only true power!

sajko ::

Brnenje ob zagonu verjetno povzroca zapackan ventilator. Se je pa tako kot sem zgoraj prilepil sliko na rebrih verjetno nabrala debela plast prahu, ki onemogoca normalen pretok. Vem da imajo nekateri modeli probleme s tem, ker je to hkrati tudi edina odprtina za krozenje zraka.
Predlagam, da na spletu poiščeš navodila, kako se podre tvoj prenosnik in se lotiš čiščenja.

Mesar ::

Mogoče pa je ventilator odpovedal pa ga bo potrebno menjati? Vsekakor je najboljše, da poskušaš najprej očistiti hladilne rebrce, šele nato ventilatorčke in šele nato se spraviš menjavat komponente.
Your turn to burn!

iceman3 ::

Bojim sa da bom razdrl vse skupaj pa ne bom znal nazaj spravt, mal sem gledal na youtube, pa ni ravno tako enostavno je kr kompleksna zadeva sestavit nazaj prenosnik.
The knowledge is the only true power!

Lion29 ::

ma jaz imam svojjgra prenosnika skozi odprtega (sneta tipkovnica)... iamam notri 3 ventilatorje... 2 sta dokaj glasna.... spihan je bil veckrat.... a se res konstatno pregreva... no i7 proc mu ne dela ravno usloge...

bom mogu verjetno zamenajt vse 3 ventilatorje... sam sam ne bom zmogu, ker je treba cel kup stvari odstraufat prej

a obstaja kaka varianta, da se lahko da v prenosika, da se nebi vec pregreval? pismo, ce bi bil stacionarc bi lahko notri zmontiral karkoli...

no imam hp envy 15 (1 model, brez ivy bridge)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mesar ::

Ja večjiga ventilatorje ne moreš dati noter, tako da lahko jih sam menjavaš, mogoče ti dalj časa drži bolj prevodna pasta sam to tut ni neka ful rešitev, ofni pa poglej če maš plac za večje rebre pa ventilatore. No razen če boš misliš vrtat linke s bohrmašino noter, da se ti bo bolj hladil.

Drgač pa jst tut mam HP z i7 pa dost pomaga pr gretju že če je podložen... z biločem.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

iceman3 ::

Jaz mam ta hladilnik za prenosnik: akasa, pa ne pomaga kaj dosti vseeno se ful greje.
The knowledge is the only true power!

Lion29 ::

sej moj je skozi podlozen [:S]

mah.... pa se baterija mi se sla teden dni nazaj (se napihnila).... ok, to je vernetno moj fault, ker prenosnika uporabljam kot desktopa in je bil po mesece skozi uzgan...z baterijo not...

pa nobenih reber ne vidim sploh
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Mesar ::

Jaz ga imam tut za desktop (razen kakih 8 ur na teden) pa je skoz vžgan z baterijo noter ni najmanjšega problema, pa baterija dela tut tako treb.a...
Your turn to burn!

Lion29 ::

no, meni je tudi, leto pa pol, do prejsnjega tedna
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bond007 ::

ČE nimate ix procov, lahko probate undervoltat - recimo z rmclock.

iceman3 ::

Ne morem verjet kok RAM-a mi kuri pa sem mel sam youtube odprt:
 slika

slika

, a je to povezano s pregrevanjem verjetno?
The knowledge is the only true power!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

Mesar ::

Ne, to je verjetno Firefox.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341672 (1145) mulc007
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404561 (3330) solatko
»

Čiščenje prahu na prenosnem računalniku - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
202267 (1792) solatko
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518480 (14055) Zheegec
»

Čiščenje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
182967 (2386) _koki_

Več podobnih tem