» »

Psystar spet izgubil proti Applu, Mac OS X ostaja omejen na mace

1
2
»

Zmajc ::

bojsi je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Hackintosh. Boli mene kita kak računalnik zgleda glavno da opravlja svojo funkcijo tak kot treba.


Sprašujem kaj narediti, če si lastnik takšnega podjetja?


Naredili bojo to kar se njim zdi primerno in kar mene osebno ne sekira dosti saj njihovih računalnikov ne uporabljam.


zeleni je izjavil:

Ce je pa nekdo doktoriral iz izgleda racunalnika bos pa ja vzel tistega :)


Če si ovca, ja.

cleanac ::

bojsi je izjavil:

V bistvu stvar ni tako preprosta.

Sem podjetje - veliko vlagam v svoje izdelek, ki je skupek hardwarea in softwarea. Zadevo pilim, poliram, glancam, ujčkam, dokler vse skupaj ne paše kot ata na mamo. Sinergija je popolna. Stranka zadovoljne, dober glas se širi. Strankam s težavami nudim podporo. Software je že vključen v ceni mašine. Ko izdam novo verzijo softwarea bom obstoječim strankam le tega ponudil za bakšiš.

Ker želim, da moj izdelek ostane na dobrem glasu, ne dovolim, da se del mojega izdelka (software) daje na bogve kakšen hardware, saj takšna zadeva potem ni pretestirana z moje strani in posledično trpi uporabniška izkušnja v katero vlagam ves svoj napor. In potem začne dober glas pešati.

Zraven tega imam na grbi supporta cel kup ljudi, ki je software kupilo za bakšiš, čeprav je bil namenjen le uporabnikom, ki so del razvoja softwarea pokrili z nakupom mojega hardwarea. Poleg tega, da mi blatijo težko pridobljen ugled, imam z njimi sedaj še stroške supporta.


Vsi, ki ste tako proti - če bi bili vi lastniki takšnega podjetja, kaj bi naredili?


Končno nekdo, ki stvar razume.

nuclear ::

To je tiranija, ki bo v prihodnosti na srečo vseh(ko bodo pametnejši na oblasti) pač splahtela. Ta zakon o omejevanju uporabe OS je balouni.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

galu ::

Jah, sej kaj pa je šlo za pričakovat...

iOS je edina stvar, ki je 'boljša' na mackih, kot pa na PC-ju. Če bi Apple nekako izgubil to ekskluzivno pravico da njihov OS gre samo na njihov računalniški sistem, bi izgubil še tisto edino stvar, zaradi česar se človek mogoče lahko odloči za nakup Appla napram PC-ju.
Torej: no exclusive iOS - no money - Apple sad :(
Tako to gre.

jlpktnst ::

Kako ni legalno nameščat macosx na katerikoli pc? Tega mi nihče ne more prepovedati. Lahko je nepriporočeno, nepodprto. Nelegalno pač ne more biti.

Razen če smo razveljavili ustavo?

kotnikd3 ::

here we go again...

opeter ::

Potem pa naj Apple da nazaj PowerPC, pa se ne bo dalo poganjati njihov OS na x86 arhitekturi.
Mislim, da je čist simpl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

49106 ::

Kotnik download ni kraja ;) Upload je distribucija :) Kraja je, če ti napišeš knjigo(film, program), jaz pa to isto knjigo predstavim kot svoje delo. Šele takrat lahko rečeš, da sem ukradel avtorsko delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zeleni ::

jlpktnst je izjavil:

Kako ni legalno nameščat macosx na katerikoli pc? Tega mi nihče ne more prepovedati. Lahko je nepriporočeno, nepodprto. Nelegalno pač ne more biti.

Razen če smo razveljavili ustavo?



Sicer me ne moti, ce ga na PC ne morem instalirat, ker tudi ne vidim razloga zakaj bi ga. Ampak se strinjam z zgornjim. Ce to storis, se moras zavedati, da to ni podprto. Za firme to ne bi bilo sprejemljivo (pa tako ali tako zaradi slabe varnosti ios ni primeren za poslovno okolje), domaci uporabniki pa si lahko to privoscijo.

HeMan ::

kotnikd3 je izjavil:

KaRkY je izjavil:


Meni se to tudi zdi butasto jaz nekaj kupim in nesmem delati sam kar hočem.

kupiš pištolo, pa nesmeš delat z njo kar hočeš, butasto ane.
tut v svetu programov obstajajo neki zakoni, s katerimi se moraš strinjat, če hočeš program met. drugače bi vsi kopirali drug od drugega, javno koristili programe, piratizirali...


Seveda lahko počneš z njo, kar hočeš, saj si jo kupil! Ne smeš pa poškodovati tuje lastnine ali človeka še manj ga pa ubiti. S čemerkoli! Nima to veze s pištolo. Tud PCja ali Maca ne smeš vržt človeku v glavo ter ga s tem po možnosti še ubiti. Pa temu menda ne rečeš, da je uporaba PCja omejena...

kotnikd3 ::

49106 je izjavil:

Kotnik download ni kraja ;)

Kje sm reku d je download kraja?

Good Guy ::

kotnikd3 je izjavil:

49106 je izjavil:

Kotnik download ni kraja ;)

Kje sm reku d je download kraja?


Lame!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Spc ::

Good Guy je izjavil:

kotnikd3 je izjavil:

49106 je izjavil:

Kotnik download ni kraja ;)

Kje sm reku d je download kraja?


Lame!

Pa če narediš fotko drevesa si ga tudi vkradel.
 

SleepyFE ::

Zdravo.
Na žalost zaradi nekaterih komentarjev nisem uspel prebrati vseh, ampak bi rad par stvari razčistil:
1.)Apple inžinirji niso izuml Mac OS ampak so izkoristl BSD (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c... ) in njegovo licenco in zato lahko računajo za svoj produkt (če bi biu BSD pod GPL licenco bi mogl pa res svojga izumt, al bi ga pa zaston delil).
2.)Za use ki delate neumne avtomobilske primerjave. Apple in Psystar sta naredili BMW M3, a se je Apple odločil da bo gor njihov logo in brand name in zato bojo pač dražji (Apple nima svoje proizvodnje, vsi produkti so rebranded). Tudi ti lahko naročiš dele od BMW-ja al pa enake fake dele, pa boš meu isti avto, samo BMW ne bo gor pisal. To so naredil pr Psystar. Niso naložil Mac OS X na crap mašino ampak so od istih proizvajalcev naročil iste dele za mašino, samo da ni gor pisal Apple in samo zato je ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SleepyFE ()

Gokeiken ::

Smešna mi je ta primerjava mac in PC. To je tako, kot da bi vprašal kaj ti je boljše: BMW ali Avto....

kotnikd3 ::

Spc je izjavil:


Pa če narediš fotko drevesa si ga tudi vkradel.

če ti prek torrenta dol stegneš film (za katerga moraš v štacuni plačat), si ga ukradu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

49106 ::

Ne, če daš upload na 0.0 ;)

Matty ::

Afo je izjavil:

prvič: apple je 100x večji monopolist kot MS. Čakam da jih udari kladivo pravice (četudi neumne) po denarnici.


Ampak "malo", res "malo" pa ti govoriš na pamet... al pa ne veš kaj pomeni monopolist...

poglej si malo tržne deleže na http://marketshare.hitslink.com/

če izvzamemo mobilne naprave, ima MS pri osebnih računalnikih 90% delež... V S Ameriki in Evropi je sicer pod 90%, v Aziji pa 96%... kdo je zdej monopolist?!?

Pri mobilnih napravah (torej mobilni telefoni in tablica) je štorija drugačna... npr. v Evropi je tržni delež appla 75 %, na svetu 55 %. V primerjavi z MS na osebnih računalnikih je to še vedno manjši delež... privat se apple odlično drži, ampak corporate, torej tam kjer so še kaki deali zadaj, tam pa... ga npr. Blackberry poseka na vsej črti...

In Apple nikdar ne bo imel na trgu osebnih računalnikov takega deleža kot MS. Zakaj? Ker dovoli instalirati svoj OSX samo na predrag hardver. In tukaj je zmagal MS že pred 30 leti, ko je dovolil instalirati svoj operacijski sistem na vse računalnike. In ker so imeli takrat najboljši operacijski sistem, so pač izrinili konkurente s trga. In konkurenci, tisti ki je ostala, so ostale niše. MacOS npr. grafično in video oblikovanje, Linux (oz. UNIX sistemom) pa serverji in superračunalniki...

In kar se dogaja zdej, neglede ali nam so applovi EULA všeč ali ne, je konkurenca na trgu OS. In to je dobro za vse nas. Tudi za uporabnike Winsov, ker se mora MS bolj truditi, ne pa dajati ven zmazkov kot je bila npr. Vista. Tudi cenovno bo/je moral MS spustiti cene. Medtem ko Apple kasira na hardveru (nova verzija OS stane 29 EUR!), pa MS kasira na operacijskem sistemu... sicer pa... Poglej koliko stane applov "office" paket in koliko MS. In na koliko računalnikih je instaliran prvi in na koliko drugi... kdo je zdej že monopolist na trgu?!?

Dokler bo konkurenca na trgu mene ne skrbi, in smo sedaj vsi na boljšem ko lahko izbiramo...

Looooooka ::

bojsi je izjavil:

V bistvu stvar ni tako preprosta.

Sem podjetje - veliko vlagam v svoje izdelek, ki je skupek hardwarea in softwarea. Zadevo pilim, poliram, glancam, ujčkam, dokler vse skupaj ne paše kot ata na mamo. Sinergija je popolna. Stranka zadovoljne, dober glas se širi. Strankam s težavami nudim podporo. Software je že vključen v ceni mašine. Ko izdam novo verzijo softwarea bom obstoječim strankam le tega ponudil za bakšiš.

Ker želim, da moj izdelek ostane na dobrem glasu, ne dovolim, da se del mojega izdelka (software) daje na bogve kakšen hardware, saj takšna zadeva potem ni pretestirana z moje strani in posledično trpi uporabniška izkušnja v katero vlagam ves svoj napor. In potem začne dober glas pešati.

Zraven tega imam na grbi supporta cel kup ljudi, ki je software kupilo za bakšiš, čeprav je bil namenjen le uporabnikom, ki so del razvoja softwarea pokrili z nakupom mojega hardwarea. Poleg tega, da mi blatijo težko pridobljen ugled, imam z njimi sedaj še stroške supporta.


Vsi, ki ste tako proti - če bi bili vi lastniki takšnega podjetja, kaj bi naredili?

Za zacetek ne bi prodajal OS-a posebej.Posebej ga recimo nudita Microsoft in vse verzije linuxa...in bsd-ja, ki mimo grede za parkrat nizjo ceno ponujajo podporo 1000x vecim konfiguracijam strojne opreme.Ce sam te opcije ne dovolim potem ne vem zakaj prodajam software posebej.
Kaj boste gospod.Struco kruha.Hvala.Aja aja aja pa da ga ne bi slucajno probali predelati v sendvic!!!Te dobite zapakirane v hladilniku pri blagajni.
"nigga please?".

Hm sledi vprasanje....kaj pa ce Psystar lepo naprej prodaja hardware.In po najvecjih moznih ovinkih omeni, da lahko na ta hardware brez problema namestis mac osx.Tega pa prodajas v stacuni 5 metrov stran.Pod hcerinsko firmo Psystar-FsckIt d.o.o.
A jih se zmer lahko tozjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Matty ::

Sploh ne vem zakaj komplicirate. Če obstajajo po vašem mnenju boljši operacijski sistem - npr. Linux... zakaj sploh silite na OSX?!?!

Win7 je na nekaterih mestih boljši sistem kot OSX. Ni pa ne en ne drug za geeke... mogoče je pa to narobe...

kar bi lahko psystar verjetno delal je prodajal "bare" računalnike... uporabnik bi potem moral sam naložiti OSX (in s tem bi sam prekršil licenco in support appla). In če se je apple odločil za tako licenco je to njihov problem. Bodo pač prodali manj OSXov. In ni nujno da bodo zaradi tega prodali več Apple računalnikov. Marsikdo bo raje šel na Win. Ampak apple se sploh ne sekira. Trg mobilnih naprav je v razcvetu... in tam so večji profiti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

D3m ::

kotnikd3 je izjavil:

49106 je izjavil:

Kotnik download ni kraja ;)

Kje sm reku d je download kraja?




Kontra bitch!
|HP EliteBook|R5 6650U|

kotnikd3 ::

not sure if trolling?
torej po vaše je dolvleka filmov, ki se trenutno predvajajo v kinih, z raznih torrent strani (alla slovenski partis.si) legalna?

FastWIND ::

Looooooka je izjavil:

bojsi je izjavil:

V bistvu stvar ni tako preprosta.

Sem podjetje - veliko vlagam v svoje izdelek, ki je skupek hardwarea in softwarea. Zadevo pilim, poliram, glancam, ujčkam, dokler vse skupaj ne paše kot ata na mamo. Sinergija je popolna. Stranka zadovoljne, dober glas se širi. Strankam s težavami nudim podporo. Software je že vključen v ceni mašine. Ko izdam novo verzijo softwarea bom obstoječim strankam le tega ponudil za bakšiš.

Ker želim, da moj izdelek ostane na dobrem glasu, ne dovolim, da se del mojega izdelka (software) daje na bogve kakšen hardware, saj takšna zadeva potem ni pretestirana z moje strani in posledično trpi uporabniška izkušnja v katero vlagam ves svoj napor. In potem začne dober glas pešati.

Zraven tega imam na grbi supporta cel kup ljudi, ki je software kupilo za bakšiš, čeprav je bil namenjen le uporabnikom, ki so del razvoja softwarea pokrili z nakupom mojega hardwarea. Poleg tega, da mi blatijo težko pridobljen ugled, imam z njimi sedaj še stroške supporta.


Vsi, ki ste tako proti - če bi bili vi lastniki takšnega podjetja, kaj bi naredili?

Za zacetek ne bi prodajal OS-a posebej.Posebej ga recimo nudita Microsoft in vse verzije linuxa...in bsd-ja, ki mimo grede za parkrat nizjo ceno ponujajo podporo 1000x vecim konfiguracijam strojne opreme.Ce sam te opcije ne dovolim potem ne vem zakaj prodajam software posebej.
Kaj boste gospod.Struco kruha.Hvala.Aja aja aja pa da ga ne bi slucajno probali predelati v sendvic!!!Te dobite zapakirane v hladilniku pri blagajni.
"nigga please?".

Hm sledi vprasanje....kaj pa ce Psystar lepo naprej prodaja hardware.In po najvecjih moznih ovinkih omeni, da lahko na ta hardware brez problema namestis mac osx.Tega pa prodajas v stacuni 5 metrov stran.Pod hcerinsko firmo Psystar-FsckIt d.o.o.
A jih se zmer lahko tozjo?


Preprosto zato, da lahko uporabniki applov nadgradijo svoj star OS.

Še kakšno vprašanje?

Seveda spotoma nisi uspel odgovorit na citirano vprašanje ali bi ti tudi počel tako če bi imel svoje oz. bi bilo to tvoje podjetje... Boš poskusil ? Odgovorit za začetek. Podjetja raje ne odpiraj.

klinker ::

Samo fak... Apple haterji ste dejansko vecji debili od Apple fanov :))
Sploh mi ni jasno kaj serjete po vsaki Apple temi ce ga tako sovrazite...prav se mi smilite :8)

Looooooka je izjavil:

Poglej si ceno psystarove resitve v primerjavi z nategom, ki ga izvaja apple


Ta izjava sploh zmaga ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

avister ::

Zakaj so "debate" ravno na to temo najbolj žolčne!?

HeMan ::

Ker se povprečen človek več ne navdušuje nad gadgeti geekov, ker se jim zdi njihov iPhone (oz iKarkoli) boljše, in to gre geekom zelo v nos. Tako jaz vidim situacijo :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Psystar spet izgubil proti Applu, Mac OS X ostaja omejen na mace (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
7522570 (19239) HeMan
»

Apple iztožil Psystar

Oddelek: Novice / Tožbe
304224 (3428) opeter
»

Psystar izgubil tožbo, Apple deloma onemogočil Hackintoshe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
877803 (6159) roli

Več podobnih tem