» »

Windows Phone 7.5 Mango nared

1
2
»

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

noraguta ::

pemal , prepozn , pa še slovenija je na tretjem tiru. mogoče jim rata z sp2 spacat kaj konkurenčnega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LuGi ::

Nič ni prepozno in upam da si narod pride gor da nimamo na trgu samo anroid in ios..ampak za moje pojme še nekaj boljšega. Zamenjal sem že veliko aparatov in mi ta dejansko po dolgem času zelo sede in (prvič?) ne čutim potrebe po menjavi.

"narod navali" mango kliče =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

aerius ::

LuGi je izjavil:

Nič ni prepozno in upam da si narod pride gor da nimamo na trgu samo anroid in ios..ampak za moje pojme še nekaj boljšega. Zamenjal sem že veliko aparatov in mi ta dejansko po dolgem času zelo sede in (prvič?) ne čutim potrebe po menjavi.

"narod navali" mango kliče =)


Se podpisujem! 8-)

JayKay ::

prav žalosten sem bil ko sem moral iz puncine omnie it nazaj na desire :) po flashanju in updejtu
Mango je prinesel par super sprememb in je zdaj zelo uporabna zadeva. Danes je Microsoft tudi izdal offical SDK za Mango, tako da ne bi smelo bit dolgo da bodo aplikacije updejtane in mogoče kaj novih, bolj kvalitetnih.

Spock83 ::

Moj telefon se ne ponuja updata. :/

Tilen ::

Spock83 je izjavil:

Moj telefon se ne ponuja updata. :/


Sam od sebe ti ne bo ponudil, ker tvoj mobilni operater očitno še ni požegnal posodobitve. Najlažje ga posodobiš tako, da v Zune klikneš update, počakaš sekundo, izmakneš kabel/prekineš wifi in se ti bo v Zune pojavila nadgradnja za Mango. Priklopis kabel/wifi nazaj in sprozis posodobitev. Deluje BP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spock83 ::

Updata. Hvala za info. :)

noraguta ::

LuGi je izjavil:

Nič ni prepozno in upam da si narod pride gor da nimamo na trgu samo anroid in ios..ampak za moje pojme še nekaj boljšega. Zamenjal sem že veliko aparatov in mi ta dejansko po dolgem času zelo sede in (prvič?) ne čutim potrebe po menjavi.

"narod navali" mango kliče =)

hudič je v razširjenosti ter aplikacijah. android je poceni , ios pa razzširjen. wp7 je pa pometel z preteklostjo ampak kar so ponudili z mangom ni nek party breaker sploh za ceno telefona ne. je pa res glede desegna kot glede razvojnih orodij po mojem mnenju celo najbolj spucana platforma. ampak za svojo ne ravno malo ceno ne ponuja bistveno več od ostalih. še več androidneže najdeš v najrazličnejših okusih (touch and type , poceni , drago , super drago) wp7 je pa bolj al manj isti šmoren.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Elysium ::

noraguta je izjavil:

LuGi je izjavil:

Nič ni prepozno in upam da si narod pride gor da nimamo na trgu samo anroid in ios..ampak za moje pojme še nekaj boljšega. Zamenjal sem že veliko aparatov in mi ta dejansko po dolgem času zelo sede in (prvič?) ne čutim potrebe po menjavi.

"narod navali" mango kliče =)

hudič je v razširjenosti ter aplikacijah. android je poceni , ios pa razzširjen. wp7 je pa pometel z preteklostjo ampak kar so ponudili z mangom ni nek party breaker sploh za ceno telefona ne. je pa res glede desegna kot glede razvojnih orodij po mojem mnenju celo najbolj spucana platforma. ampak za svojo ne ravno malo ceno ne ponuja bistveno več od ostalih. še več androidneže najdeš v najrazličnejših okusih (touch and type , poceni , drago , super drago) wp7 je pa bolj al manj isti šmoren.

Meni je najbolj zanimivo brati te opazke, kako je WP7 prepozen na trgu.
Dajte prosim malo pomisliti ali mogoče iOS in Android nista bila precej pozna na trgu? Windows Mobile je bil pod različnimi imeni že vsaj 7 let pred njima. Da ne govorimo o Palmu in Nokii. In?...

Aja. Pa ta novi Meego/Tizen nad katerim se nekateri tako navdušujejo. Ali ni ta še kasnejši kot WP7? Zakaj pa pri tem ni debat o tem kako prepozen je?

Spomnim se, kako je bilo par let nazaj izjemno pomembno, da si pri npr. Nokii prišel do kontakta v par korakih prej kot na Windows Mobile. O tem so bile neskončne debate, tako kot sedaj, kdo je prepozen na trgu. Zdaj ta podatek kar na lepem ni več pomemben, ko lahko npr. vse stvari na Windows Phone narediš v mnogo manj korakih, kot na Androidu ali pa iOSu.

Naslednja pomembna zadeva je število aplikacij. Ne vem, ne vem, zakaj ste nekateri potem kupovali Androida in iPhone takrat, ko še sploh nista imela nobenih aplikacij? Recimo prvi iPhone, kaj pa je imel. Nič, samo po webu si lahko browsal. Prav tako, kaj ti pomaga, če imas 300 K aplikacij, ko pa je večina od njih navaden junk. V resnici pa rabiš samo ene par aplikacij - OK. recimo max 30 pa še to je preveč. Že pri Windows Phone, ki ima sedaj nekaj čez 30 K aplikacij se mi ne da več gledati, katere so nove aplikacije, ker večino tistih, ki jih rabim, že imam, večina drugih, ki jih pa zdaj objavljajo so pa navaden junk.

noraguta ::

Window mobile pač nima velik veze z obstoječim wp7 aplikacijskim vmesnikom. Ios pa android sta na trg vstopila ravno tkrat enkrat ko so se wireless komunikacije pocenile do te mere, da so postale uporabne za slehernika nokia pa tega ni znala izkoristit, ms je pa menil da je windows mobile novi dos. Ampak danes so wp7 telefoninekje od 300€ naprej androidi pa od 100€ in število prodanih enot se na koncu pozna tudi v kvaliteti softwarea. Tipični primer so windowsi, čeravno niso najbolši v vseh stvareh so na vseh koncih pokrpani dovolj dobro da držijo vodo tam kjer drugi(linux, macosx) spuščajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

erkgheoruugh ::

A še komu ne dela aplikacija složeleznice po mango posodobitvi? Pač enostavno vrže ven in prekine.

Tilen ::

Meni deluje normalno (Omnia 7 - Mango). Lahko, da se s kakšnega čudnega razloga stara verzija ni posodobila. Odstrani aplikacijo in jo na novo naloži.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

erkgheoruugh ::

Imam enako kombinacijo kot ti (omnia + mango). Bom probal odstranit in še enkrat naložit.

cankarales ::

mi lahko kdo pomaga? imam omnio 7, SW verzija 7.10 (7720) - to naj bi bil mango
le ta pa po novem ponuje prepoznavanje glasbe, skeniranje QR kod, črtnih kod, knjig, albumov itd.. in to naj bi blo dostopno s pritiskom na tipko search ampak ko jz to prtisnem se mi odpre domača stran IE (brez tistih skenerjev itd..)
se to še komu dogaja oz. kdo ve kaj nj naredim?

alternativa bi bila sicer da bi meu shazam pa qr skenerje blablabla sam bi raje mel tako kot mora biti.

Gregor Spagn ::

cankarales je izjavil:

mi lahko kdo pomaga? imam omnio 7, SW verzija 7.10 (7720) - to naj bi bil mango
le ta pa po novem ponuje prepoznavanje glasbe, skeniranje QR kod, črtnih kod, knjig, albumov itd.. in to naj bi blo dostopno s pritiskom na tipko search ampak ko jz to prtisnem se mi odpre domača stran IE (brez tistih skenerjev itd..)
se to še komu dogaja oz. kdo ve kaj nj naredim?

alternativa bi bila sicer da bi meu shazam pa qr skenerje blablabla sam bi raje mel tako kot mora biti.


http://wp.me/p1UzjZ-1r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268538 (173299) clix
»

Windows Phone Mango bo podpiral Facebook Chat, prejema funkcije za poslovne uporabnik

Oddelek: Novice / Windows Mobile
64246 (3799) darkolord
»

Konec maja bo Microsoft predstavil naslednjo različico Windows Phone

Oddelek: Novice / Windows Mobile
153836 (3082) Bor H
»

Windows Phone 7 Series (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7024015 (21580) urosh

Več podobnih tem