» »

Novi Kindli

1
2
3

SkIDiver ::

Verjetno ne bo preteklo veliko vode, ko se bo našel custom ROM za Fire-ja.

antonija ::

krho je izjavil:

kindle iz us je us cena + ddv + carina + stroški carinjenja
Sej noben ni rekel da bom posiljal v slovenijo (in placeval pijavkam carino in ddv), samo zanima me ali lahko narocim z SI kreditno na US naslov, ali zahtevajo US kreditno?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

St235 ::

Amazon načeloma dovoljuje nakup z kartico iz tujine in dostavo na poljuben US naslov.

antonija ::

Kul. Hvala.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vajenc ::

Če se da s Kindlom preko 3G brezplačno surfati, potem bo to moj naslednji nakup elektronike ;)

ki po funkcionalnosti sliči na Opera Turbo

Bre bolan, v slovenščini že dolgo ne uporabljamo več te besede ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

btree ::

A kdo ve kakšna je razlika v vidljivosti med E ink in IPS? Slednjo uporablja novi Fire, ostali E ink. Jaz kupujem nekaj, kar bom večinoma uporabljal za branje knjig.

bojsi ::

btree je izjavil:

A kdo ve kakšna je razlika v vidljivosti med E ink in IPS? Slednjo uporablja novi Fire, ostali E ink. Jaz kupujem nekaj, kar bom večinoma uporabljal za branje knjig.


Za branje knjig ga ni čez e-ink.

BigWhale ::

antonija je izjavil:

krho je izjavil:

kindle iz us je us cena + ddv + carina + stroški carinjenja
Sej noben ni rekel da bom posiljal v slovenijo (in placeval pijavkam carino in ddv), samo zanima me ali lahko narocim z SI kreditno na US naslov, ali zahtevajo US kreditno?


Jaz sem Kindla 2 narocil s slovensko kartico na US naslov brez tezav.

btree ::

zdaj je se vprasanje ali kupiti touch ali navadnega, za branje pomoje navaden popolnoma zadošča, itak več ali manj listaš.

Fritz ::

BigWhale je izjavil:


Jaz sem Kindla 2 narocil s slovensko kartico na US naslov brez tezav.

@ Antonija
Tudi jaz 3DX-a kupil na enak način - nobenih težav.

Okapi je izjavil:

LCD je totalno neprimeren za daljše branje,
Prav zares. Zato nihče več kot par ur ne more zdržati pred računalniškim monitorjem, ali gledati televizorja.

LCD je v resnici povsem primeren za daljše branje, v slabših svetlobnih pogojih pa je celo veliko boljši od e-inka.
O.

A si ti kdaj bral kak dokument ali knjigo nepretrgoma več ur na LCD-ju? Jaz sem in je takšno početje za oči zelo utrujajoče, za razliko od e-inka, kjer teh težav ni.

Okapi ::

A si ti kdaj bral kak dokument ali knjigo nepretrgoma več ur na LCD-ju? Jaz sem in je takšno početje za oči zelo utrujajoče, za razliko od e-inka, kjer teh težav ni.
Ne vem kakšen LCD si uporabljal, ampak večina tule na forumu po več ur beremo z LCD-jev (splet, forumu, e-pošta, word, excel, programiranje ... vse to je branje z LCD-ja). Če bi to delali na zaslonih e-ink, ne bi bilo čisto nič manj utrujajoče za oči.

In ja, e-knjige po več ur brez najmanjših težav berem na LCD zaslonu od žepnega računalnika, že vsaj 10 let. Začel sem s HP Jornado, sedaj pa uporabljam Palm T3.

O.

_sem_ ::

Vajenc je izjavil:

Če se da s Kindlom preko 3G brezplačno surfati, potem bo to moj naslednji nakup elektronike ;)


Khm, se da, ampak browsing experience je milo rečeno underwhelming ;)
Vsaj jaz sem zadevo dojel kot kulturni šok. Marsičesa ne odpre, pri marsičem kar odpre se sesuva oz nekako zabaše tako da je treba restartat kar traja minute, večkrat ne vidiš al se je že obesil al še ne, števec počasi melje tiste desetine kilobajtov pri današnjih glomaznih sajtih ne glede na izključene slike... tako da sem včasih obupal in preklopil na starinski mobi SE W810i z Opero mini ki primerjalno leti ko šus.
Sej če si izključno na "mobilnih" sajtih še nekako gre... vsekakor dobro preizkusi v živo preden kupuješ!!!

djordjevic ::

Pa izrisuje se počasi zaradi e-inka. Sama hitrost nalaganja mogoče niti ni tak problem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Phantomeye ::

Vajenc je izjavil:

Če se da s Kindlom preko 3G brezplačno surfati, potem bo to moj naslednji nakup elektronike ;)

ki po funkcionalnosti sliči na Opera Turbo

Bre bolan, v slovenščini že dolgo ne uporabljamo več te besede ;)



Kaj pomeni bre? Prosim piši slovensko.

krho je izjavil:

kindle iz us je us cena + ddv + carina + stroški carinjenja



v bistvu je kindle + poštnina + ddv + [[[ carina + stroski carinjena]]]

Carina pride v poštev samo, če pride zadeva več kot 150€ (brez ddv)

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Kaj pomeni bre? Prosim piši slovensko.
"Bre" slici na "prijatelj", bolan bre. 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

M.B. ::

btree je izjavil:

A kdo ve kakšna je razlika v vidljivosti med E ink in IPS? Slednjo uporablja novi Fire, ostali E ink. Jaz kupujem nekaj, kar bom večinoma uporabljal za branje knjig.

E-ink ma še to prednost da ga lahko uporabljaš tudi zunaj, ko sonce sije, kar z LCD ekranom ne gre, ker se nič ne vidi.
Nevem sicer koliko je battery life Fire, ampak moj e-reader zdrži en tedn stalnega branja.
Jaz za knjige ne bi vzel kaj drugega ko e-ink, lahko pa tudi na youtubu pogledaš so zagotovo kaki unbox videi da vidiš kako izgleda eno in drugo.
Ta citat dosti pove:
When was the last time you picked up a book and said, "Wow, this looks like a page?" And this is exactly why the Reader is phenomenal.


E-ink je pač knjiga, kar pomeni, bere se jo povsod kjer je svetloba, več je je boljše je.
LCD pa sveti.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bojsi ::

Saj tale Fire ni prvenstveno namenjem branju knjig. Z njim želi Amazon tržiti vso ostalo vsebino, ki jo ponuja (filmi, muzka, trgovina, njihov appstore, potem je še tu Amazon Prime za streamanje itd). Amazon ima torej zadaj ogromno vsebine in to bo skušal izkoristiti, kar mu bo po moje tudi uspelo.

In vsebina je tudi razlog zakaj se ostale Android tablice ne primejo med širšo rajo. Zdaj pa jih bodo še manj povohali, saj ob takšni ceni ne bo več noben niti pogledal kaj drugega (govorim seveda za običajne uporabnike, ne za geeke).

gazibo ::

bojsi je izjavil:

gazibo je izjavil:

[

ne poskusam jih primerjati at all. iPada sem prodal ker je prevelik da ga drzis z eno roko, plus robovi so bili za moje mehke tace malo "preostri" tako da sem ga moram zmeraj oblect v tist grd crn etui (1st gen iPad). Za moje potrebe (branje vecinoma) bo ta nov kindle perfect match, rounded edges, drzis ga v eni roki, ne potrebujem nocne svetilke, POCENI.


Kaj pa vem, samo za branje bi raje mel touch-a, nočna lučka gor ali dol. In še 100$ mi ostane....



se strinjam popolnoma, ampak raznih barvnih magazinov res ne bi rad v crno-belem bral. Ce bi bile samo knjige, ne recem.

thramos ::

btree je izjavil:

A kdo ve kakšna je razlika v vidljivosti med E ink in IPS? Slednjo uporablja novi Fire, ostali E ink. Jaz kupujem nekaj, kar bom večinoma uporabljal za branje knjig.


Eink je kot knjiga, LCD pa kot LCD monitor :). Z vsemi prednostmi in slabostmi tako enega kot drugega. Če opaziš večjo obremenitev pri LCDju kot pri knjigi (nekateri je očitno ne) potem je Eink rešitev. Poleg zmogljivosti baterije seveda.

btree ::

Hvala, se pravi IPS je LCD, sem mislil, da gre za kakšno novo tehnologijo E inka.

smash ::

btree je izjavil:

Hvala, se pravi IPS je LCD, sem mislil, da gre za kakšno novo tehnologijo E inka.


IPS je celo boljši LCD, ker imaš tudi TFT se mi zdi, ki so v poceni monitorjih

MrStein ::

smash je izjavil:


ima pa kindle touch 3g eno hudo prednost in to je free internet kjerkoli si, kar pa je bomba

Ima ali bo imel?
A ni to nov napovedan izdelek, ki ga še ni bilo?
Eni pišete, kot da ga že uporabljate. Ali je tisto drug izdelek?
A to res ima neomejen internet? Preko UMTS? Dela pri nas in sosednjih državah?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

antonija je izjavil:

Kaj pomeni bre? Prosim piši slovensko.
"Bre" slici na "prijatelj", bolan bre. 8-)

"bolan" pa je sinonim za "bre" ...

smash je izjavil:


IPS je celo boljši LCD, ker imaš tudi TFT se mi zdi, ki so v poceni monitorjih

LCD tipi dandanes so:
- TN - poceni
- PVA - dražje
- IPS - dražje
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

smash ::

MrStein je izjavil:

smash je izjavil:


ima pa kindle touch 3g eno hudo prednost in to je free internet kjerkoli si, kar pa je bomba

Ima ali bo imel?
A ni to nov napovedna izdelek, ki ga še ni bilo?
Eni pišete, kot da ga že uporabljate. Ali je tisto drug izdelek.
A to res ima neomejen internet? Preko UMTS? Dela pri nas in sosednjih državah?


že ima star model, in tudi novi 3g bo imel...ne bo pa tega imel Fire

tukaj pa si lahko ogledate, kje vse deluje

bojsi ::

MrStein je izjavil:

smash je izjavil:


ima pa kindle touch 3g eno hudo prednost in to je free internet kjerkoli si, kar pa je bomba

Ima ali bo imel?
A ni to nov napovedna izdelek, ki ga še ni bilo?
Eni pišete, kot da ga že uporabljate. Ali je tisto drug izdelek.
A to res ima neomejen internet? Preko UMTS? Dela pri nas in sosednjih državah?


Ja, trenutni Kindle s 3G ima free internet kjerkoli (no, v več kot 100 državah - meni dela v CRO, AUT, IT). Če bo pri novem enaka politika pa ne vem. Sicer pa, kot je že nekdo zgoraj povedal, je to bolj surfanje za silo.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

A si ti kdaj bral kak dokument ali knjigo nepretrgoma več ur na LCD-ju? Jaz sem in je takšno početje za oči zelo utrujajoče, za razliko od e-inka, kjer teh težav ni.
Ne vem kakšen LCD si uporabljal, ampak večina tule na forumu po več ur beremo z LCD-jev (splet, forumu, e-pošta, word, excel, programiranje ... vse to je branje z LCD-ja). Če bi to delali na zaslonih e-ink, ne bi bilo čisto nič manj utrujajoče za oči.

In ja, e-knjige po več ur brez najmanjših težav berem na LCD zaslonu od žepnega računalnika, že vsaj 10 let. Začel sem s HP Jornado, sedaj pa uporabljam Palm T3.

O.



Potem je pa to očitno stvar posameznika. Okej res je, da se prek lcd monitorjev prebere veliko stvari. Enako velja zame, ampak samo, če skačem iz ene (spletne) strani na drugo.
Da bi se pa osredotočil na eno samo besedilo (e-knjigo) bi me pa prej ali slej začele boleti oči (probal večkrat).

Zmajc ::

Phantomeye je izjavil:

Okapi je izjavil:

A si ti kdaj bral kak dokument ali knjigo nepretrgoma več ur na LCD-ju? Jaz sem in je takšno početje za oči zelo utrujajoče, za razliko od e-inka, kjer teh težav ni.
Ne vem kakšen LCD si uporabljal, ampak večina tule na forumu po več ur beremo z LCD-jev (splet, forumu, e-pošta, word, excel, programiranje ... vse to je branje z LCD-ja). Če bi to delali na zaslonih e-ink, ne bi bilo čisto nič manj utrujajoče za oči.

In ja, e-knjige po več ur brez najmanjših težav berem na LCD zaslonu od žepnega računalnika, že vsaj 10 let. Začel sem s HP Jornado, sedaj pa uporabljam Palm T3.

O.



Potem je pa to očitno stvar posameznika. Okej res je, da se prek lcd monitorjev prebere veliko stvari. Enako velja zame, ampak samo, če skačem iz ene (spletne) strani na drugo.
Da bi se pa osredotočil na eno samo besedilo (e-knjigo) bi me pa prej ali slej začele boleti oči (probal večkrat).


Ne vem no jaz sem prebral ogromno knjig na LCD tabličnem zaslonu pa ne opažam da bi moje oči kaj pretirano trpele. Pomembeni faktorji so, da ozadje strani spremenim v barvo krem papirja, tekst kjavkaste barve in kontrast zaslona lahko dinamično spreminjam z slidanjem po zaslonu.

Na računalniškem monitorju med tem knjig ne morem brat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

bojsi ::

Zmajc je izjavil:



Ne vem no jaz sem prebral ogromno knjig na LCD tabličnem zaslonu pa ne opažam da bi moje oči kaj pretirano trpele. Pomembeni faktorji so, da ozadje strani spremenim v ozadje papirja in kontrast lahko dinamično spreminjam z slidanjem po zaslonu.

Na računalniškem monitorju med tem knjig ne morem brat.


V bistvu ne gre toliko za obremenjevanje oči, ampak za neko težko opisljivo stanje. Ko bereš recimo na iPadu si vedno dotik stran od celega kupa drugih stvari (neta, maila, iger, filmov itd.). Podzavest ve, da je še cel kup drugega za počet.

Pri Kindlu pa tega občutka ni. Lahko bereš in to je to. Deluje kot knjiga. Si veliko bolj umirjen. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

teoo ::

jaz sem precej bral na samsung galaxy tabu, ki se da primerjati z kindle fire.
največji plus je branje ponoči, nastaviš črno ozadje in bele črke in ne rabiš nobene luči... lahko celo noč bereš, pa zraven ležeče niti malo ne motiš
največji minus je branje zunaj, ki odpade. Poleti je recimo nemogoče brati tudi v senci pod borovcem, saj več ali manj gledaš svoj grd fris.
teža tablic je tudi jeba, ker moraš držati z dvema rokama ali pa nekam nasloniti in prej ali slej popizdiš.

Edini pomislek ob kindle touchu je prav touch screen. Knjigo včasih primeš tudi za bralno površino in to tu pomeni obračanje strani.

to, da bi oči bolele od branja pa je larifari... bral sem cele dneve brez problemov, samo svetilnost si prilagodiš okoliški svetlobi.
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teoo ()

Crimson_Shadow ::

Hmm, samo '6? Ne bo nobene menjave za DX verzijo?
We create worlds

Invictus ::

Vi vsi čistuni slovenskega jezika, za vas tole:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Sliči je povsem slovenska beseda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

antonija ::

Primernega smileya si pozabil. Ker zdej bos dobil nazaj en wall-of-text zakaj tega ni na linku... :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vajenc ::

Invictus je izjavil:

Vi vsi čistuni slovenskega jezika, za vas tole:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Sliči je povsem slovenska beseda.

Sliči je arhaičen hrvatizem. Med drugim je v SSKJ tudi beseda:
plákati -am in pláčem nedov. (ā) knjiž. jokati: otrok je stal v kotu in plakal; plakala je od veselja; tiho plakati / plaka po izgubljeni sreči žaluje, toži / veter je šepetaje plakal okrog hiše / preh. veje plakajo sok plakáje: plakaje odgovoriti plakajóč -a -e: plakajoč ga je objela; tolažil je plakajočo sestro; prisl.: plakajoče govoriti

pa se pisci novic zavedajo, da je to hrvatizem in ga ne uporabljajo v objavah. Sicer pa je to povsem offtopic.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

btree ::

Razmišljam o nakupu Kindle Touch za 99$ iz USA, pa me zanima, če kdo ve, kolikšne so dajatve (carina...). Kako je pa z reklamami, piše, da se prikazujejo, ko ne bereš. Ni mi čisto jasno, ko ne bereš, ga ugasneš.

antonija ::

Pise tudi da za 99$ tega ne bos narocal v slovenijo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

rokp ::

btree je izjavil:

Kako je pa z reklamami, piše, da se prikazujejo, ko ne bereš. Ni mi čisto jasno, ko ne bereš, ga ugasneš.


Ko je ugasnjen, kaže sliko (ker je e-ink, je poraba enaka, če kaže sliko ali ne).

bojsi ::

btree je izjavil:

Razmišljam o nakupu Kindle Touch za 99$ iz USA, pa me zanima, če kdo ve, kolikšne so dajatve (carina...). Kako je pa z reklamami, piše, da se prikazujejo, ko ne bereš. Ni mi čisto jasno, ko ne bereš, ga ugasneš.


V bistvu še nihče ne ve natančno kako je s prodajo Touchev izven USA. Se mi pa zdi, da bo ta verzija za 99$ z reklamami samo za USA trg.

Glede drugega vprašanja: KIndla v bistvu nikoli dobesedno ne ugasneš. Ko ga "ugasneš" se v bistvu prikazujejo nekakšne slikce na zaslonu.

antonija ::

Kindle Touch with Special Offers & Sponsored Screensavers is only available in the U.S.
Meni se zdi da je precej jasno... Al sem kaj spregledal?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

btree ::

aha, očitno sem spregledal. Logično, reklame so narejena za USA, zato ni možno naročiti v SLO.

teoo ::

borderlinx, pa je
defying gravity

MrStein ::

Invictus je izjavil:

Vi vsi čistuni slovenskega jezika, za vas tole:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Sliči je povsem slovenska beseda.

Veliki traven tudi.
Vseeno izpadeš kot čudak, če ga siliš v besedilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

btree ::

zanimiva zadeva tale borderlinx, verjetno bom kar preko njih naročil.

lambda ::

In koliko ga borderlinx podraži?

Mr_Globus ::

Navadni kindle
Borderlinx: 151dolarjev - z reklamami (plus davek? Ne vem če je v kalkulatorju ddv vključen)
Amazon: 162 dolarjev - brez reklam (ddv vključen)

Raje direktno na amazonu

antonija ::

$162 je koncna cena s shipping, (nasim) DDV in carino?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr_Globus ::

Jup, carine pa itak ni do 150 evrov (za elektroniko pa baje sploh ne). Iz anglije pa 132 evrov z izanglije.com (borderlinx 142)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Za višje vsote je carina tam nekje 1,5 % če se ne motim (torej za elektroniko in podobno).

www.carina.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

kindle je očitno zrel za pojavitev tudi v sloveniji
sedaj ko so cene tako padle, res ne bi smelo biti ovire da se kak ne bi kupil

btree ::

Kindle Touch bo dobavljiv samo v USA, zato borderlinx, navadni je pa na amazon.de samo 99EUR +poštnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Ales ::

Carine na večino tehnične robe že zelo dolgo ni, oz. je minimalna. Vzrok zakaj Amazon in drugi večji ponudniki iz ZDA ignorirajo Slovenijo je preprosto v tem, da smo tako majhen trg in ne zato, ker mi ne bi hoteli kaj kupiti.

Hvala bogu, da se vsaj da naročiti stari Kindle neposredno z Amazona, sigurno pa se bo tudi novega, ko bo na voljo na mednarodnih trgih.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon predstavil nove kindle

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813164 (10393) Bor H
»

Prihajajo novi Kindli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7517411 (13970) 3furious
»

Kindle 2011

Oddelek: Novice / Android
3913403 (9758) WarLord11
»

Novi Kindli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11137567 (32318) bojsi
»

Kindle Tablet za $250, bojda zelo kmalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5514757 (12671) antonija

Več podobnih tem