» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
52 / 57
»»

RazzorX ::

nofaith je izjavil:

Ali kdo ve kaj novega o wp 7.8?


Kaj bi rad vedel? Uradni izid je "early 2013".

Imam pa že RTM verzijo na telefonu. :D

Jinto ::

boolsheat je izjavil:

IMO je realna cena 3 mesece stare Omnie W okoli 200EUR... Nova pride 230EUR. Tista cena pri Mobitelu ni bila realna glede na to, da je telefon precej boljši od tistih, ki so se takrat v isti akciji prodajali za 150EUR in tudi več.

Za 100EUR je ne boš dobil, brez skrbi.


Za 200e dobiš novega, dostavljenega iz nemčije.

http://tinyurl.com/cpvsdyf

Fairplay ::

boolsheat je izjavil:

Za 100EUR je ne boš dobil, brez skrbi.


Vem da je ne bom dobil :)

KTr1sk ::

RazzorX je izjavil:

nofaith je izjavil:

Ali kdo ve kaj novega o wp 7.8?


Kaj bi rad vedel? Uradni izid je "early 2013".

Imam pa že RTM verzijo na telefonu. :D

če že imaš RTM malo povej kaj je novega?
je mogoče zdaj omogočeno preko bluetootha pošiljat in sprejemat datoteke?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ZaLoMaT ::

RazzorX je izjavil:

nofaith je izjavil:

Ali kdo ve kaj novega o wp 7.8?


Kaj bi rad vedel? Uradni izid je "early 2013".

Imam pa že RTM verzijo na telefonu. :D


Te lahko prosim za link do te teme na xda? Saj je sam nisem našel. :(

Fairplay ::

Kako je zdaj s slovenščino na 7.8? Bo dodana?

RazzorX ::

Ne, prek BT se ne da pošiljati datotek (seveda na uradnem ROM-u, tukaj lahko ker je odklenjen).

Link: http://forum.xda-developers.com/forumdi...

Ne slovenščine zaenkrat ni, lahko da bo kdaj.

Bor H ::

amigo_no1 ::

Bor H ::

Sej ROMi so na voljo že neki časa, sam niso pa lih da bi šel to doma počet, pa še praviloma ti formatirajo telefon.

sleby ::

200 eur za rabljeno omnio w? smesno..
po mojem mnenju ni vredna vec kot 150 eur. ne vem, kdo bo raje kupil rabljeno kot novo za prakticno isti denar.

JayKay ::

upam da veste da je google ukinil podporo za exchange activesync tako da po 30.1 ne bo mozno vec pobirati gmail mejlov, kontaktov in koledarja. seveda ce ms ne najde resitve.

http://www.theverge.com/2012/12/14/3768...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

amigo_no1 ::

Bor H ::

Maili bojo še delal, problem je v kontaktih in koledarju. MS mora to hitr rešt, za vsak slučaj bom pa selil kontakte na live račun.

boro10 ::

No, brez rešitve MS zagotovo ne bo ostal. Očitno se pri googlu bojijo še enega konkurenta :)
Pozdrav

Matic1 ::

Ja not gut ne....jaz mam dva koledarja in dva gmail acc not linkana.

JayKay ::

edina smiselna resitev je presaltat na android 8-)

martincek1 ::

Sevede. ;)

Matic1 ::

Pa dej nehi. Not normal.

JayKay ::

al pa ios. windows is a dying platform. wake up.

Matic1 ::

mogoč bi ti še verjel, če ne bi prej napisal ios.

JayKay ::

convenience to je to. na omenjenih platformah imas najvec.

Bor H ::

Ja, MSju raste prodaja hitrej kot Applu ali Googlu. Pa niti ni važn, raj imam WP brez aplikacij kot Androida ali iPhone s svojim kupom aplikacij.
Sploh pa kaj mislš da boš spremenu kle? K da bi šel na Fordov forum Toyoto hvalt.

JayKay ::

ne gre za hvalit, gre za okvare obvestit. vsi fanboyi so isti, pac ne gledajo sirse slike.

Matic1 ::

Sej prav, da si obvestil. Mi je pa bedno ker tako uporabniki nastradamo zaradi njihovih fint.
V glavnem upam, da najdejo rešitev, ker meni je WP zaenkrat najboljš od vseh treh, google apps pa tudi ne imam vse tam notri.

boolsheat ::

Glavno, da maili delajo, koledar sem si pa tako ali tako prestavil na live... :))

JayKay, nabavi si kak WP mobitel, da boš videl kaj je dober OS za telefone.

Tilen ::

JayKay je izjavil:

ne gre za hvalit, gre za okvare obvestit. vsi fanboyi so isti, pac ne gledajo sirse slike.


http://www.theverge.com/2012/12/16/3773...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Danes sem bil prijetno presenečen.
Vklopil sem mojo Omnio na računalnik. Ubuntu 12.04 me je prijetno presenetil in mountal telefon kot zunanji disk.
Brskam lahko po glasbi in slikah. Mogoče je to stara stvar, ampak nazadnje ko sem preveril se WP7 ne obnaša kot strorage device.

Bor H ::

Če se prav spomnim je obstajal nek registry hack, ki ti je potem WP telefone predstavil kot mass storage. Hack je bil lokalen, torej očitno WP telefoni neki pošljejo PCju, da jih ta noče pokazat, Linux očitno neznano komando ignorira. Bom preveril še sam.

ZaLoMaT ::

Potrjujem da eduroam deluje na Omniji 7 z WP 7.5 (FGG).

amigo_no1 ::

JayKay je izjavil:

convenience to je to. na omenjenih platformah imas najvec.


WP7 v 2 letih ni prehitel/dohitel mrtvega Symbiana (market share), fanboyi še vedno pravijo da ms WP odlično raste, matematično imajo prav, z 1% prirastka na leto :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bor H ::

Al pa lahko rečeš 60% letno, pri tem tempu to pomeni 10% v treh letih, ne bi bil pa začuden če je začela rast rasti (kera čudna besedna zveza) s prihodom WP8, torej da ne govorimo o linearni ampak kakšni bolj eksponentni funkciji

tisto razpredelnico lahko preberemo tudi tako:
Android: +37%
Apple -7,7%
RIM -42%
Bada +37%
Symbian -85%
MS +60%

S ciframi se lahko igramo kot se hočemo, dejstvo je da Google, Apple in MS imajo različne pristope, meni je za namen telefona MSjev najbolj všeč, verjamem da je marsikomu Googlov ali Applov veliko bolj. Pri vseh teh procentih je treba upoštevati da je eno leto nazaj izbira WP telefonov bila bolj boga, Nokie še praktično nikjer, ostali pa praktično same dražje telefone. Danes je izbira že dokaj dobra, s prihodom 820, 620 in Ativa bo pa praktično pokrivala vse segmente. Pa sploh nisem upošteval WP7.8 telefonov, ki bodo še cenejši kot te in več kot dovolj za "stare mame".
Hudič je da imaš povsod fanboye, ki si želijo da konkurenca crkne, posledic se pa sploh ne zavedajo. Ne bi prehitro sklepal ampak tajming od Project Butter mi je ful zanimiv. In to da je začel Google se it vedno bolj na nož z MSjem tudi pokaže, da jih jemljejo za resne konkurente. Pa imajo verjetno mal več občutka o trendih na trgu kot mi.

trek@s ::

Še tukaj vprašam:

Imam dva problemčka z lumio 800:

- ko telefon zazvoni, za delček sekunde spusti ful glasen zvok (zahrešči), potem pa zvoni dalje z nastavljeno glasnostjo. Se še komu to pojavlja in kakšna bi bila rešitev?

- Ko se pogovarjaš in nehaš, se ob odmiku telefona od glave zaslon ne osvetli vedno. Praviloma se pri "kratkih" klicih vedno osvetli, pri daljših pa ne in ga moraš potem z gumbom osvetliti in prekiniti. Kakšna rešitev?

lp

Tilk ::

@trek Isto dela meni na htc 8x, rešitve se ni, kokr jez vem
Tilk

trek@s ::

A oboje ti isto dela?

Tilk ::

Samo hreščanje pri zvonenju, osvetlitev dela vredu...
Tilk

BlackGuard ::

trek@s je izjavil:

Še tukaj vprašam:

Imam dva problemčka z lumio 800:

- ko telefon zazvoni, za delček sekunde spusti ful glasen zvok (zahrešči), potem pa zvoni dalje z nastavljeno glasnostjo. Se še komu to pojavlja in kakšna bi bila rešitev?

- Ko se pogovarjaš in nehaš, se ob odmiku telefona od glave zaslon ne osvetli vedno. Praviloma se pri "kratkih" klicih vedno osvetli, pri daljših pa ne in ga moraš potem z gumbom osvetliti in prekiniti. Kakšna rešitev?

lp


Osvetlitev tudi meni dela včasih tako (Lumia 800). Rešitve nisem še našu.

Matic1 ::

Meni pa včasih zahrešči takoj ko se javim. Potem je OK. Mi je pa tudi neki časa osvetlitev nagajala, ampak že dolgo nazaj. Naredil nisem nič, lahko da je kak update to odpravil.
Telefon je Omnia7

luxxx7 ::

Pri meni samo osvetljitev nagaja pri dolgih klicih, pri kratkih tega ni. Imam pa Samsung Omnio W.

perovice ::

Jst sm mel isti problem z osvetlitvijo na Omnii W. Pol sm pa ugotovu kaj je problem... Pr dalših klicih je biu problem, če sm mel osvetlitev zaslona nastavleno na 30s. Če mam pa na 1minuto pa tega problema ni. Upam da sem komu kej pomagal. Aja pa na Biotehniški fakulteti deluje Eduroam na WP7.

Lp P

nofaith ::

Men pa vse uredu dela na lumii 800
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Tilen ::

Odkril en zanimiv bug. :8)

Povezal sem se na wifi in uploadal sliko, poslal eno elektrnsko pošto (sebi) itd... Nakar ugotovim, da slike ni in da pošta ni bila poslana. Pošljem vse še 1x in ponovno nič ne gre skozi. Pogledam in vidim, da sem povezan na testni wifi brez povezave v svet. Nobenega errorja, da pošte ne bi bilo mogoče poslati ali da Skydrive upload ne bi bil uspešen. Ugotovil sem šele tako, da sem šel na Skydrive gledat in ni bilo uploadanega dokumenta. Potem se pa povežem na wifi s povezavo v svet in je poslalo vse za nazaj, slike pa ni uploadalo na Skydrive.

Lahko kdo ta bug potrdi na Windows Phone 8?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Glej odgovor v WP8 temi...

trek@s ::

perovice je izjavil:

Jst sm mel isti problem z osvetlitvijo na Omnii W. Pol sm pa ugotovu kaj je problem... Pr dalših klicih je biu problem, če sm mel osvetlitev zaslona nastavleno na 30s. Če mam pa na 1minuto pa tega problema ni.

Lp P


tnx, zgleda da deluje.;)

KTr1sk ::

JayKay je izjavil:

upam da veste da je google ukinil podporo za exchange activesync tako da po 30.1 ne bo mozno vec pobirati gmail mejlov, kontaktov in koledarja. seveda ce ms ne najde resitve.

http://www.theverge.com/2012/12/14/3768...


to je res škoda, kar bodo naredili, jaz imam vse povezano preko googla, tako da nove stike napišem v gmail in mi avtomatsko doda na telefon..zdaj pa torej to več ne bo delovalo in tudi gmail aplikacija katera je pri meni nastavljana da mi na 15min sinhonizira ali imam nov email ne bo več delovala :(((

amigo_no1 je izjavil:

Kvazi rešitev:
http://forums.wpcentral.com/general-mic...


ja kaj pomeni da za hotmail pošto bo pa delovala podpora za exchange activesync in bom lahko imel (oz lahko imam) hotmail pošto nastavljeno enako kot gmail? (morem it kar preverit...)

EDIT: našel nastavitve v telefonu
(Windows Live---> hotmail, Xboy live, Messengers and others,
Outlook ---> Excange and Office365, ..karkoli že to pomeni?
Yahoo! mail
Google
Other account --->pop and imap ...kaj to ja lahko imaš katerokoli pošto??
*Advanced setup

torej "samo" google-gmail ne bo več delal :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

SLO_Matej ::

Na Windows Phonu imaš Outlook Mobile za e-pošto in ja, lahko dodaš katerikoli e-poštni račun.

Pač z Googlom zadeva ne bo več delovala oz. bo delovala omejeno, ker bo Google opustil neke protokole.

KTr1sk ::

sem tako zdaj videl, da lahko izvozim iz gmail stike v fajl in potem uvozim v drug account..npr hotmail ali yahoo, če le ta podpira in potem tam dodajam ljudi in bom imel "za vedno" kontakte shranjene v oblakih..ampak pop imap lahko ima tudi pri gmail omgočiš in bi potem deloval pri "Outlook Mobile za e-pošto" samo zgleda da bo potem vseeno ne bo delovali če bo opustil določene zadeve, no karkoli ko bo nehalo delovati bom pa zamenjal pošto in izvozil stike in je rešeno

ne razumem pa najbolj te zadeve kajti vsepovod "me prepozna" kdo sem telefon ker lahko se zdaj vpišeš z facebookom kjerkoli in si že prijavljen recimo na yahoo pošti itd..to bi lahko pomenilo, da četudi ne bi delal gmail v winphone bi lahko mogoče kaj delovali če bi bilo združeno oz zaznalo kdo se je prijavil, četudi ne preko direkt preko gmaila...no ne razumem vsega ampak bomo videli, škoda za windowsphone, slaba luč je tole zanj...

aja pa še nekaj ko grem na hotmail račun, tam se lahko povežem z microsoftovim računim in lahko pošiljam gmail pošto..na WP pa sem tako prijaveljen v microsoftov računa al kako..ni mi jasno najblolj..
sem pa probal ustvariti račun na yahoo pa ne dela nekaj stran pravilno..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Malajlo ::

Račun uporabljaj hotmail.com ali pa outlook.com. Sta Microsoftova in podpirata activesync - maili in ostalo je takorekoč vedno takoj sinhronizirano.
Google (in SiOL, telemach) delujejo preko pop3 ali imap. Za sinhronizacijo skrbi urnik (scheduler) na telefonu.

boolsheat ::

Če prav zastopoim, bo gmail deloval še naprej normalno, problemi bodo samo s koledarji in kontakti.

Bor H ::

Tako je.
««
52 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269355 (174116) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682034 (48454) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499493 (8192) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028502 (22665) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421029 (18384) Tilen

Več podobnih tem