» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
50 / 57
»»

erkgheoruugh ::

flameir je izjavil:

Men bi tud prav prišlo, da bi mi rojstne dneve kazu koledar. Kak predlog?


Ja vpišeš jih noter pa bo.


Evo glede mojega problema.
Datum obletnice (RD ali kaj drugega) je v koledarju prikazan en dan kasneje, kot je nastavljen. Če grem v edit, pa mi tam prikaže, da je nastavljen pravi dan. Ampak zvoni pa dan kasneje. Kot da bi bil neki zamik za en dan. Meni nič jasno. Omnia 7.

Malajlo ::

Time zone tistega koledarja (Live, Google?) imas najbrz -8 ur. Kalifornijski mogoče.
Kakk pa kje to spremeniti pa ne vem

Malajlo ::

Tole bo zate. Tebi zaostaja za en dan.
http://windowsphone.uservoice.com/forum...

Malajlo ::

Hja, tudi januarski rojstni dnevi so v Live en dan pred FB zacahnani. Pa še 12 ur prej blikajo. To je imel tist programer očitno probleme z zamujanjem. Zakaj en dan prej?

Dober dan ::

A že imate na OMNIO7 inštaliran wp7.8? Nekateri moji prijatelji na htc-jih ga že imajo, moj telefon pa posodobitev ne najde.. Sem edini ali še res ni posodobitve?

Bor H ::

Res še ni, obstaja sam neki fejk skupi spacan ki je ubistvu 7.5 + nov start screen.

flameir ::

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

men ni nč jasn. mam 800, ki naj bi bila slabša, pa mi NIČ ne šteka, use aplikacije delajo, vse video vsebine se predvajajo, torej, kdo za vraga je delal ta test?

_Dormage_ ::

Nekaj stvari imajo prav, ampak, da bi štekalo pa ni.
Po moje ženska sploh ni držala telefona v rokah.

flameir ::

Haha smeh, na isti strani je Lumia 800 ocenjena z 9, lumia 900 pa z 7. kredibilnost pa taka :))

SLO_Matej ::

Jim pač ni za verjet. Sem tudi sam opazil ta test in se nikakor ne morem strinjati z njim, vsaj sodeč po prijateljevi Lumii 900, ki sem jo večkrat držal v rokah, pa ni bilo nikoli niti najmanjšega zatikaja, kaj šele štekanja. Ali je tako, kot je rekel _Dormage_, ali pa sta se Maruši Nokia in Microsoft izredno zamerila zaradi kdo ve česa. :D Ob branju članka človek pomisli, da dekle sploh ne ve, da oprecijskega sistema (kakšen meni?) in telefona ni izdelalo eno in isto podjetje. :)

_Dormage_ ::

Ja, več kot očitno je subjektivno mnenje.
Že zato ker je ženska, ki ocenjuje tehnologijo je pri meni zgubila kredibilnost.

nofaith ::

Fotografske žilice... Omg. Jaz osebno nemorem potešiti fotografske žilice z nobenim ne DSLRjem
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

amigo_no1 ::

Siol.net je z novo vlado JJ in prihodom ivanovca Vasleta izgubil vso kredibilnost.Prvo na politični, sedaj še na tehnološki strani.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

O madonca... Prejle sem kalkulator v landscape obrnil in dobil znanstvenega... Po več kot enem letu, jaz pa v excelu kotne funkcije sestavljal... Shame on me :|

boolsheat ::

To s kalkulatorjem, je tudi razlika v katero smer ga obrneš! Na eni strani imaš kotne funkcije ipd, na drugi pa neke druge funkcije.

Bor H je izjavil:

Res še ni, obstaja sam neki fejk skupi spacan ki je ubistvu 7.5 + nov start screen.



Ne. Obstajajo že povsem legitimni ROM-i 7.8, sicer mislim, da to še ni RTM, prej kakšen RC ali kaj podobnega.

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

flameir ::

haha, zanimivo :D mislim, da te funkcije ne pozna vsaj 80% uporabnikov :D hvala, mi je všeč :D

Bor H ::

Ergo niso 7.8, ker za 7.8 se sploh še ne ve kaj bo vse notr, če boš pozorno pogledal pod ROM Features gre za 7.8 start screen in nekaj hackov.

hm...za kalkulator pa nisem vedu da je odvisno kako ga držiš, zanimivo

flameir ::

kdaj pa lahko pričakujemo WP7,8?

Bor H ::

Po izidu WP8, 29. oktobra bo MS uradno predstavil WP8, takrat lahko upamo da bo tudi kak podatek več o 7.8.

GA_PI ::

Eduroam še vedno ne dela na LJ univerzah?

flameir ::

meni ne, bi biu pa zelo vesel, če bi mi... :|

nofaith ::

Kako to sploh deluje eduroam. Mi ga mamo tudi na šoli?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

bluefish ::

GA_PI ::

Nekje sem zasledil (možno da tudi kle gor), da naša oprema ima nek starejši standard, ki ga WP7 ne podpira več in ne gre čez. Na nekaterih fakultetah v Slo menda dela.

BTW: edini razlog ki me še odvrača od nakupe 800-tke.

nofaith ::

Aja pol zame ne pride upoštev ka imam lumio 800 razen če bo windows 7.8 to podpiral. Mam drugače lumio 800 pa hodim na gjp
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

flameir ::

ja, baje je zastarela oprema. sam meni to ni jasno, ker so lansko leto komaj usposobili eduroam na naši šoli (pedagoška fakulteta). torej so tiste dostopne točke, al kako se reče, popolnoma nove. v čem je torej problem?
srčno upam, da z WP7,8 pride več opcij za wlan, čeprav se to skoraj zagotovo ne bo zgodilo...tudi sam imam 800ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

flameir ::

našel sem neko aplikacijo SSL tester. bi to znalo rešit težavo? lp

flameir ::

mogoče kdo ve, če eduroam dela na noki N9?
in pa še: ali zamenjam lumio800 za N9, al bom razočaran? :)

bluefish ::

Tale Lumia 800 pa s ceno 280€ in manj postaja vse bolj zanimiva. Me mika. Čakam le še na pričetek prodaje WP8.

boolsheat ::

V Sloveniji eduroam v glavnem ne deluje, ker se za avtentifikacijo uporablja način EAP-TTLS s PAP protokolom, ki pa ga WP ne podpira. WP podpira protokol CHAP, ki je sicer priporočen (!) za postavitev eduroam-a a v Sloveniji se administratorji na fakultetah s tem očitno ne strinjajo in tako imamo na večino faksih nastavljeno na PAP protokol.

Lahko težite adminom, da omogočijo CHAP protokol ali pa čakate, da MS omogoči PAP v WP, ta čas pa nas je večina, žal, brez eduroama na WP.

@flameir
Na N9 naj bi eduoroam delal brez težav.

@bluefish
Ne vem, če to misliš sicer, ampak vseeno... Na L800 ne bo WP8.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

boolsheat je izjavil:

@bluefish
Ne vem, če to misliš sicer, ampak vseeno... Na L800 ne bo WP8.
To vem. Čakam v smislu znižanja cen starih WP7 telefonov.
Napovedane nove lastnosti pri WP8 me niti ne zanimajo.

Lonsarg ::

Kaj pa kompatibilnost novih aplikacij čez dve leti?

Pa a niso imeli že pol leta nazaj WP7 telefoni cene po samo 200€, mislim da so ble ene omnie.

Edit: Evo našel na mobisvet za 230EUR I8350 OMNIA W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor Spagn ::

boolsheat je izjavil:

V Sloveniji eduroam v glavnem ne deluje, ker se za avtentifikacijo uporablja način EAP-TTLS s PAP protokolom, ki pa ga WP ne podpira. WP podpira protokol CHAP, ki je sicer priporočen (!) za postavitev eduroam-a a v Sloveniji se administratorji na fakultetah s tem očitno ne strinjajo in tako imamo na večino faksih nastavljeno na PAP protokol.

Lahko težite adminom, da omogočijo CHAP protokol ali pa čakate, da MS omogoči PAP v WP, ta čas pa nas je večina, žal, brez eduroama na WP.

@flameir
Na N9 naj bi eduoroam delal brez težav.

@bluefish
Ne vem, če to misliš sicer, ampak vseeno... Na L800 ne bo WP8.


To ni popolnoma res odvisno je od koga imaš eduroam problem je pri samem "ponudniku" eduroma v tem primeru tvoji šoli/faksu. Tam je odvisno kako imajo to rešeno ker avtentifikacije se vrši na tvoji šoli/faksu.

Meni dela eduroam na wp7 na faksih fri, feri, epf (ti trije so preverjeni). Poznam pa kolege ki imajo wp7 in jim na primer na feri z feri accoutom ne dela zaradi feri-jeve zastarele opreme).

boolsheat ::

@MrGregor
To je res ja.

amigo_no1 ::

Meni dela eduroam na wp7 na faksih fri, feri, epf (ti trije so preverjeni). Poznam pa kolege ki imajo wp7 in jim na primer na feri z feri accoutom ne dela zaradi feri-jeve zastarele opreme).

Kako lahko tebi dela, kolegom z istim osjem na istem faksu (feri) pa ne ?

boolsheat ::

Ker na njegovem faksu uporabljajo CHAP avtentifikacijo, FERI pa PAP... Kolegi bi lahko z njegovim passom in geslom na FERIju uporabljali eduroam.

Tako naj bi bilo, sam nisem še preverjal, če je to res.

flameir ::

mene zanima, s kero aplikacijo si lahko nekam shranim kontakte, da jih bom lahko potem prenesel na N9?
hvala, lp

Bor H ::

oblak je rešitev, sinhroniziraj z googlom ali yahoojem pa bo pol N9 znal uvozt

amigo_no1 ::

boolsheat je izjavil:

Ker na njegovem faksu uporabljajo CHAP avtentifikacijo, FERI pa PAP... Kolegi bi lahko z njegovim passom in geslom na FERIju uporabljali eduroam.

Tako naj bi bilo, sam nisem še preverjal, če je to res.

Meni dela eduroam na wp7 na faksih fri, feri, epf (ti trije so preverjeni).

boolsheat ::

Ja kaj tu ni jasno? MrGregor na FERIju uporablja uporabniško ime od šole, ki uporablja CHAP avtentifikacijo in mu zato deluje. Enako bi tvojim kolegom deloval eduroam, če bi imeli eduroam uporabniški račun iz takšne šole. Upam, da je jasno, da lahko en eduroam uporabniški račun deluje na vseh eduroam omrežjih po svetu?

flameir ::

po uri igranja z n9 lahko z gotovostjo recem, da je lumia800 precej boljsa. scroll je tuki res zanic. bom ze zdrzal do prihoda 920 :)

amigo_no1 ::

Ampak njemu dela tudi na feri-ju, tako da nevem kaj bi rad povedal s pap in chap avtentifikacijo.

Bor H ::

Da je avtentifikacija vezana na domačo ustanovo uporabnika, ne na ustanovo, ki jo imaš ravno pri roki.

GA_PI ::

Torej se sedaj poraja samo vprašanje kje dobiti podatke od nekoga ki je iz faksa z chap avtentifikacijo ...>:D
In kateri ti faksi oz. ustanove so ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GA_PI ()

Gregor Spagn ::

Vsak ki ima WP7 in je if FERI-ja naj gre prvo do Ojsterška potem do Potočnika spraševat in tako bo prišlo do tega da bodo kaj naredili...
Ker njihovo trenutno stališče je premalo vas ja ;)

Ciklamen ::

A še komu zajebava marketplace? Ravnokar sem hotel zloadat eno aplikacijo pa mi piše da kao v mojem računu piše da sem še otrok in ne morem kupovat? WTF? Pa brezplačna igra...Pa nisem niti otrok več :P

Čudno se mi zdi, ker mi je prej čist normalno delalo, je pa res da že en čas nisem loadal aplikacij
- End of the Post ->

clix ::

z veseljem sporočam, da na moji omnii 7 deluje eduroam na FE! kolikor je videt, so spremenili način autentikacije z EAP-TTLS s PAP, na EAP-TTLS s CHAP.

poleg tega, pa tudi windows 8 (ne phone verzije) sedaj nativno podpira EAP-TTLS, tko da se za eduroam na FE, ne rabi več tistega W2 klijenta.

luxxx7 ::

Mogoče že kaj znano kdaj izide Win 7.8?

Bor H ::

V ponedeljek bo ob 10:00 v San Franciscu (19:00 po našem času) predstavitev WP8, mogoče takrat kej zvemo.

deyco5 ::

Hehe, bravo za kalkulator... Kako to, da smo (ste) to odkrili šele sedaj, po 2 letih? Vsak dan nekaj novega... :) Komaj čakam na osmico in 920-ko...
««
50 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269792 (174553) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682293 (48713) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499557 (8256) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028633 (22796) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421169 (18524) Tilen

Več podobnih tem