» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
30 / 57
»»

VoltageMX ::

Trenutno racunam na mobi svet in na Expansys. Na drugem je cena ze znana in je kar fajn zasoljena. 579 €. Sicer lahko, da se se spremeni, ko telefon dobijo, saj je ta cena trenutna za prednarocilo.

Ciklamen ::

Mislim da s tem, ko je rekel junija julija je mislil kdaj pridejo v Slovenijo (uradno). Ni bil tipo od Mobitela, ampak Nokiin predstavnik :)
- End of the Post ->

Muster ::

Mogoče kdo ve, kdaj bi naj MS uradno povedal glede updata apolla na trenutne telefone? Na netu je polno govoric.

Najprej da bo: http://gizmodo.com/5902860/every-window...
pol pa da vendar le ne: http://gizmodo.com/5903416/current-wind...

Čeprav naj bi že testirali wp8 na lumii 800 in 610
http://www.technobuffalo.com/companies/...


Recimo da kupiš ravno kar izdano lumio 900 in ta čez pol leta ne dobi updata na novejši OS? S tem si da MS focn sam sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muster ()

SuperKobeD ::

Samo dvigujejo hype. Potem bomo pa vsi ploskali MSju ko bo prišel update na vse naprave.
[With the lights out]

Pier ::

@Muster

Uradnega potrdila os MSja še ni, ker baje Apollo na zdajšnih telefonih testirajo od konca marca in verjetno pred poletjem ne bo ravno nekih objav okrog tega. Mislim, da tudi nima smisla dokler se ne bo točno vedelo, kako in kaj.

Lonsarg ::

Vse kar se da je ugibnje, da je WP8 za Lumia 900 zelo zelo verjetna zadeva, ker pač flagship mobitela ne updajtat bi bil marketing nightmare za WP. Več kot ugibat se pa pač ne da.

SLO_Matej ::

Posodobi se vse telefone, ne pa samo nekaterih, saj so postavili tudi minimalne strojne zahteve. ;)

VoltageMX ::

Ciklamen je izjavil:

Mislim da s tem, ko je rekel junija julija je mislil kdaj pridejo v Slovenijo (uradno). Ni bil tipo od Mobitela, ampak Nokiin predstavnik :)


Ja verjetno je bil to predstavnik Nokie. Vendar kot si rekel je verjetno mislil uradni izid. Strani kot sta Expansys in Mobisvet bosta pa telefon imele ze veliko prej (upam da ze maja), saj vem da je Nokia Lumia 800 izsla ze oktobra 2011 in mislim da jo je Mobisvet ze imel v drugi polovici novembra, medtem, ko je uradni izid bil komaj zdaj v zacetku aprila, torej skoraj pet mesecev kasneje. Tako, da tudi glede 900ke racunam na Mobisvet ali Expansys :)

SLO_Matej ::

Prva končna različica Skypa za Windows Phone je na voljo. Več o tem: http://www.wpcentral.com/skype-windows-...
Povezava do aplikacije v Marketplacu: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... ...
 ... in še QR koda.

... in še QR koda.



Tudi SkyDrive aplikacija je bila posodobljena na verzijo 2.0. Več o tem: http://www.wpcentral.com/official-skydr...
Povezava do aplikacije v Marketplacu: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... ...
 ... in še QR koda.

... in še QR koda.



In še za tiste, ki vse gledajo čez št. jeder (malo za res, malo za hec :)): Windows Phone (Lumia 800) premagal štirijedrnega HTC One X. Več v naslednjem videoposnetku:

Zgodovina sprememb…

Cannonrock ::

Jaz imama pa problem s SkyDrive-om in sicer me noče signat in.. vpišem pravilne podatke in ko stisnem sign in mi samo pobriše polje s passwordom, kot da ne bi bil pravilen -.-

Mitja358 ::

Končno so naredili tudi SkyDrive aplikacijo za Windows 7. To sem pogrešal že od lani. Sedaj skoraj ni več razloga za uporabo Live Mesh-a. :)

Lonsarg ::

Live Mesh je v postopku ukinitve. Danes je prišla tudi nova aplikacija za Skydrive za desktop, ki ti dovoli navadnih 25GB Skydrive placa uporablat na isti način, kot to sedaj počne Live Mesh.

Aja pa en teden časa imate, če hočte imeti 25GB, ker je Microsoft vsem znižal na 7GB in je potrebno iti na spletno stran in klikniti Update, da dobiš nazaj 25GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SLO_Matej ::

Uf, hvala za opozorilo, Azgard. No, če kdo ne ve kje to storiti. Preprosto odpreš domačo stran SkyDriva (http:skydrive.live.com) in se ti v pasici nad pogledom vseh datotek prikaže obvestilo o spremembi prostora s povezavo do brezplačne nadgradnje nazaj (oz. zahteve za večjo shrambo, kot zvesti uporabnik :)) na 25 GB.

Očitno je zadeva postala bolj popularna in nekoliko nižajo prostor za shranjevanje. Samo upam, da ne bodo šli po poti Dropboxa, kjer je treba z nekimi invite linki povečevat prostor. Ravno to mi je bilo pri SkyDrivu všeč, ker si že v štartu dobil ogromno prostora. No, kakorkoli - sedaj ponujajo tudi nadgradnjo prostora dodatnih 100 GB, kar znese 50$ letno.

Prenos SkyDrive programa za Windows PC in jabolčni Macintosh pa lahko opravite tule: https://apps.live.com/skydrive

Moram jutri sprobati (danes imam žal preveč drugega dela), ampak mislim, da mi bodo spremembe všeč - sploh to, da je shramba poenotena in je za vse skupaj 25 GB zastonj. :)

Lonsarg ::

Jap zakon je, klient za desktop deluje na isti način kot Dropbox, z tem da naredi samo eno mapo in ne komplicira z Public,... jaz sem že v Skydrive mapo premaknil kar celotne My Document in My Pictures, skupaj 20GB, to bo brat vesel zdaj par dni, ko bo hotel kaj lovdat:D

Vse kar manjka je to, da naredijo še za Android aplikacijo:) Zase pa za iOS so že:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SLO_Matej ::

Saj imajo tukaj naštete še druge aplikacije za druge sisteme, tudi za robotka: https://apps.live.com/skydrive/allapps

Ker praviš, da je kot Dropbox - sedaj je samo ena mapa v katero moraš dati vse, kar želiš sinhronizirati s SkyDrivom? Ne moreš več izbirati različnih map na različnih lokacijah po disku? Kaj pa sinhronizacija samo med dvema PC-jema brez vmesnega shranjevanja v SkyDrive je še mogoča?

Lonsarg ::

PC - PC ni več opcija. In kolikor sem opazil je samo ena mapa ja.

SLO_Matej ::

Lonsarg je izjavil:

PC - PC ni več opcija. In kolikor sem opazil je samo ena mapa ja.

Pa ravno to mi je bilo všeč pri Meshu. :) Mape, ki jih imam na dveh PC-jih, preprosto dodam v Mesh, pa bo že samo med njima sinhroniziral, brez SkyDriva. Sedaj pa zgleda da bo treba precej manj map sinhronizirati, ker ne bo dovolj prostora za vse (sploh slike vzamejo veliko).

Ampak, se bom pustil presenetiti, dokler zadeve ne preizkusim sam. :)

Ciklamen ::

Sam to da prašam, nimam pojma kam sem si nastavil hotmail račun (domnevam da ga lahko uporabim kot račun za market itd. - ali?), najbrž za Slovenijo. A je kakšna možnost da taisti račun spremenim v UK/USA? (sem sicer v profilu nastavil country UK, ampak nisem prepričan če je to to) :D Če veste kaj hočem reči :)
- End of the Post ->

Lonsarg ::

Jaz vem samo, da se da spremeniti državo Microsoft Live računa, kjer in kako pa ne vem:)

SLO_Matej ::

Za spremembo Marketplaca moraš žal resetirati svoj Windows Phone.

Ciklamen ::

Ne spremembo marketplace-a, tega še nimam. (grem po telefon danes ali morda jutri) Imam star windows live (hotmail) račun, pa me zanima kar sem zgoraj vprašal :)
- End of the Post ->

roli ::

A sedaj so iz skydrivea tisto glupo omejitev velikosti posamezne datoteke odstranili? Rabim kake 15GB prostora ampak jih rabim v enem kosu, ker mi drugače nič ne pomaga.
http://www.r00li.com

Ciklamen ::

Tako, pa sem še sam postal ponosen lastnik Lumie 800, juhej :D

Kako dolgo pustim baterijo polnit? Da je polna? (sem preletel skozi navodila, pa nič ne piše konkretno za prvo polnjenje)
- End of the Post ->

Cooper ::

Ja, samo da se napolni, je dovolj.

s51as ::

Živjo,

Kako se na windows phone 7.5 izklopi internet explorer, s puščico nazaj (spodaj levo) moram klikat nekaj časa da se izklopi...

Kateri predvajalnik glasbe priporočate za tek, rad bi da ima velike gumbe za play stop in next track, da se lahko na slepo pritisne skozi etui na roki.
It's just me myself and I

levaky ::

IE: pritisneš home tipko oz sredinsko.

Tilen ::

levaky je izjavil:

IE: pritisneš home tipko oz sredinsko.


V tem primeru bo IE še vedno tekel v ozadju. Jaz ga ugasnem tako, da grem pod "tabs" in zaprem vse tabe ter z back zaprem aplikacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

s51as ::

Tilen, jaz mam samo en tab in potem ko pritiskam tipko back mi gre na vse strani kjer sem pač bil. Tukaj ni kakega X-a zgoraj desno kot v windowsih?
It's just me myself and I

Tilen ::

s51as je izjavil:

Tilen, jaz mam samo en tab in potem ko pritiskam tipko back mi gre na vse strani kjer sem pač bil. Tukaj ni kakega X-a zgoraj desno kot v windowsih?


X imas pod tabs. Zunaj ga ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wisse ::

Nočem bi nesramen, ampak nekateri boste pač morali počasi dojeti, da smo v letu 2012 in da zapiranje programov z [X] ni več edina prava pot.

WP7 sam skrbi za aplikacije. Najprej jih "hibernira" in nato počasi zapre, ko se nabere dovolj drugih. Na ta način aplikacije v ozadju uporabljajo zanemarljivo odstotek strojnih zmogljivosti.
Navadite se hodit nazaj s tipko home, ker je tako preprostejše in hkrati pusti nekatere stvari hitro dosegljive (dolgo držanje back tipke -> "multitasking" menu).

Glede SkyDriva: Tilen, preberi si kakšen post drugih uporabnikov (zgoraj), lepo te prosim.

SLO_Matej ::

s51as je izjavil:

Živjo,

Kako se na windows phone 7.5 izklopi internet explorer, s puščico nazaj (spodaj levo) moram klikat nekaj časa da se izklopi...

Kateri predvajalnik glasbe priporočate za tek, rad bi da ima velike gumbe za play stop in next track, da se lahko na slepo pritisne skozi etui na roki.

Zakaj pa bi vedno zapiral IE? Pritisneš Start gumb in se vrneš na Start zaslon. Ko spet rabiš IE pa že imaš odprto vse kar si prej počel.

Kaj manjka Zunu? Gre za enega boljših predvajalnikov v mobilnih telefonih. Tudi gumbe ima dokaj velike. Pa še na lock screenu se ti pojavijo med predvajanjem skladb, tako da telefona ne rabiš niti odkleniti, da bi zamenjal predvajano skladbo ali predvajanje zaustavil.

Zgodovina sprememb…

Pier ::

Mi zna nekdo povedati, kako nekateri pridejo do windowslive računa samo s končnico live.com? Meni tega ni ponudil, tako da sem se moral v vsakem primeru registrirati z windowslive.com končnico.

VelikiTun ::

Če se registriraš preko računalnika, je na voljo live.

Pier ::

Saj sem se registriral preko računalnika, pa tega ni bilo na voljo.

Wisse ::

Izbrati moraš ustrezno državo (ne vem na pamet katere omogočajo live.com). Kasneje lahko državo spremeniš, če se ne motim. Spet neka M$ zanka, ampak tako je.

Pier ::

Ja, verjetno je bilo to, to, da nisem izbral druge države, recimo UK ali US in potem spremenil. No, saj ni nič takega, ampak me je samo zanimalo.

Ciklamen ::

OK mogoče bom zvenel kot turd, ampak a se da kako iz marketa na PCju (ko si na MSjevi strani) spraviš aplikacijo na telefon (piše mi da kao nisem še vpisal Windows Live računa (čeprav sem ga?)
- End of the Post ->

s51as ::

Matej, nisem vedel da lahko pustim odprto. Ponavadi je bilo tako, da več kot je bilo aplikacij odprtih, bol obremenjen je bil "računalnik" počasneje je delal in več energije je porabil. Zdaj vem da to ni tako in bom delal kot si predlagal. No tudi Wisse je enako povedal in predlagal. Wisse res je nisem navajen pametnih telefonov, vsaj ne toliko pametnih. Hvala za nasvet.
It's just me myself and I

jizzer ::

Danes sem mel v rokah lumio 800... Damn kako overpriced telefon...

Pier ::

Po kateri ceni ti izgleda precenjen in zakaj?

SLO_Matej ::

s51as je izjavil:

Matej, nisem vedel da lahko pustim odprto. Ponavadi je bilo tako, da več kot je bilo aplikacij odprtih, bol obremenjen je bil "računalnik" počasneje je delal in več energije je porabil. Zdaj vem da to ni tako in bom delal kot si predlagal. No tudi Wisse je enako povedal in predlagal. Wisse res je nisem navajen pametnih telefonov, vsaj ne toliko pametnih. Hvala za nasvet.

No, Windows Phone je pač tako zasnovan da zadeve v ozadju ne porabljajo praktično nič resursov, zato lahko na začetek vedno hodiš kar s Start gumbom. :) Za preklop med zadnjimi aplikacijami (tistimi, ki tudi omejeno tečejo v ozadju), pa preklapljaš z dolgim pritiskom na tipko nazaj. Medtem ko če samo običajno pritisneš tipko nazaj, se vedno vrneš za eno mesto nazaj, kjer si bil prej.

Tako da ne skrbi, nimaš Androida in ne rabiš skrbeti kaj teče v ozadju in da bi ti to upočasnjevalo telefon. :)

Če te zanima še kaj, pa kar vprašaj. :)

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Seveda govorim o slovenskih razmerah, na mobitelu sem ga probal. Nevem al sem navajen na omnio al je Lumia res hudičevo mala, v mislih mam mali ekran. Sem vzel Omnio iz žepa pa je konkretno večja, mogoče gre komu to na živce in bi zaradi tega rajši imel Nokio, ampak meni je ok, dobro ne bom govoril o HW ker to verjetno (nisem gledal podrobno) Omnio prekaša, nemoram govoriti niti o vzdržljivosti samega telefona če ti pade (čeprav naj nebi) ampak moja Omnia z silikonskim ovitkom nima konkurence in je pomoje čist enako. Nevem kaj bi še ti povedal ampak če bi še enkrat kupoval bi še enkrat vzel Omnio, če bi moral izbirat med njo in nokio. Glede tistega slabšega modela (710?) pa lahko rečem enako...Edino kar izredno izstopa so fizične tipke, ki mi bolj denejo kot te sensitive na omniji. Drugače pa je telefon na rangu kakega Ace-a al pa še slabše čeprav je 50EUR dražja, nima veze WP al android. Še enkrat govorim za slovenijo.

edit:typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Bolf3nk ::

Nevem al sem navajen na omnio al je Lumia res hudičevo mala, v mislih mam mali ekran.


no ja... 3.7 proti 4.0 col ni ravno neka razlika. to je 0,7cm razlike

SLO_Matej ::

jizzer je izjavil:

Seveda govorim o slovenskih razmerah, na mobitelu sem ga probal. Nevem al sem navajen na omnio al je Lumia res hudičevo mala, v mislih mam mali ekran. Sem vzel Omnio iz žepa pa je konkretno večja, mogoče gre komu to na živce in bi zaradi tega rajši imel Nokio, ampak meni je ok, dobro ne bom govoril o HW ker to verjetno (nisem gledal podrobno) Omnio prekaša, nemoram govoriti niti o vzdržljivosti samega telefona če ti pade (čeprav naj nebi) ampak moja Omnia z silikonskim ovitkom nima konkurence in je pomoje čist enako. Nevem kaj bi še ti povedal ampak če bi še enkrat kupoval bi še enkrat vzel Omnio, če bi moral izbirat med njo in nokio. Glede tistega slabšega modela (710?) pa lahko rečem enako...Edino kar izredno izstopa so fizične tipke, ki mi bolj denejo kot te sensitive na omniji. Drugače pa je telefon na rangu kakega Ace-a al pa še slabše čeprav je 50EUR dražja, nima veze WP al android. Še enkrat govorim za slovenijo.

edit:typo.

Tule se pa marsikje strinjam s teboj. Sem bil prejšnji teden na Mobitelu, kjer sem se res za kratek čas poigral s testno Lumio 800, pa tudi 710 je bila zraven (moram si enkrat vzeti malo več časa :)) in je v primerjavi z Omnio 7 800 res majhna. Res sem bil presenečen kako majhna zadeva je. Vsekakor mi je že samo zaradi tega bolj všeč Omnia 7. Potem sem na obeh odprl še Bing in na sliki tistega dneva primerjal še barve na zaslonu in spet je bil (pričakovano) Samsungov telefon v prednosti - Super AMOLED je le Super AMOLED (meni je odličen). Glede hitrosti delovanja pa lahko rečem, da tudi ni neke razlike, saj sta tiste privzete aplikacije omenjena Windows Phona odpirala istočasno in enako hitro. Tudi jaz bi še enkrat vzel Omnio 7 s katero sem zelo zadovoljen, edino včasih se mi za hipec malo zameri z naključnim restartom, kot sem že opisal zadeve v temi Omnii 7. Ampak upam, da se bo tudi to uredilo, ker sicer je sam telefon fantastičen. :)

sleby ::

lumia glede na velikost ekrana sploh ni majhen telefon. se pa strinjam, da je 3.7" pac premalo.

Ciklamen ::

Zame, ki sem prišel iz telefona z manjšim zaslonom je definitivno ogromen telefon, za vas ko pa uporabljate večje telefone pa vam je to razumljivo da manjši :)
- End of the Post ->

Major ::

Smešno, v mojih očeh je zaslon na Lumiji 800 boljši od Samsungove Omnije. CB AMOLED proti Super AMOLED. Imam oba telefona v konstantni uporabi.
IT Developer & Photography enthusiast.

enadvatri ::

Je kaj novega v zvezi z VPN odjemalcem?

Tilen ::

Ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

enadvatri ::

Tilen je izjavil:

Ne.


Škoda. Sem res edini, ki to pogreša?
««
30 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269426 (174187) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682074 (48494) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499522 (8221) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028523 (22686) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421070 (18425) Tilen

Več podobnih tem