» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
4 / 57
»»

cultsays ::

Ce koga zanima, stvar sem usposobil z nemškim računom in z mywirecard. Zanimivo je da mi kartica ni prijela na poštno številko Berlina ampak šele ko sem zamenjal kraj in poštno v Munich(?!). Wirecard ima res sedez v Munchnu, vendar ne vem zakaj bi bilo to relevantno.

Poleg tega sem lahko potem dodal (in normalno opravil nakup) tudi svojo slovensko mastercard (dodano prek telefona), ki je prej nikakor nisem mogel na noben račun (US, UK, De). Naslov spet Munchen. Upam da komu pomaga. Res je da bi raje imel po defaultu angleški jezik, ampak jebat ga, bolje kot nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cultsays ()

simnov ::

Pa kdaj bo ta Mango za Htc Hd7

Tilen ::

Posodobitev na način, kot je opisan v predhodnih postih ti ne deluje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

simnov ::

Čaki meni pod about piše Windows phone 7.5 pa neki 7720 a to je že najnovejše.

SLO_Matej ::

Ja, to je Mango. Mango je Windows Phone 7.5; OS version 7.10.7720.68. Očitno si ga že posodobil, pa sploh nisi vedel, da je to Mango. :)

simnov ::

Pa šele včeraj sem dobil Htc Hd7 zato se še ne spoznam toliko.Kaj pa jailbreak kako je kaj z tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

SLO_Matej ::

In zakaj bi ga jailbreakal?

Maximus ::

Mene zanima ali je med vami nekdo ki je že uporabljal Android Gingerbeard in če lahko naredi kako primerjavo med Androidom ter windows phone-om 7.5?

simnov ::

Mah Android je grd in tiste ikone po ekranu nametane.Sploh se ne znajdeš.

SLO_Matej ::

Pa še šteka, zmrzuje, vse je neurejeno (pri WP7 imaš lepo za vsako stvar svoj hub), kot je že omenjeno v komentarju pred mano ... Skratka, čist preveč nekega nepotrebnega dela je z njim. WP7 vzameš iz škatle in stvar takoj dela (pa še vse stike, pošto, slike in drugo imaš lahko takoj v telefonu iz kateregakoli računa), brez da se igraš z nekimi lag-fixi, cutum ROM-i ter ne živiš v strahu, če bo ali ne bo posodobitev za tvoj telefon ...

Ko sem že omenil tisto, da je z Androidom preveč dela, sem se spomnil na tole reklamo: :D

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Mene pa malo rajca, kaj bo z novo Nokio, ki naj bi bila predstavljena drugi teden.

Tilen ::

Nokia si ne more privoščiti blamaže. MS je večini zaklenil tethering, na Nokia telefonih pa oglašuje Wifi hotspot. NOK v zadnjih 2 dneh +10%. Danes +6.21%.



Sploh ni dileme. Free dovršena navigacija dobesedno kriči iz reklamnih panojev, da drugih stvari sploh ne omenjam. Končno tudi smartphone z dobrim fotoaparatom (Nokia & Carl Zeiss optics ftw).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SuperKobeD ::

Zelo mikavna je tale Nokia, zelo. Samo upam da ne bodo cene zasoljene, kot so ble pri prvih telefnoih.

Še ena super novica Skype for Windows Phone still coming this year http://www.wpcentral.com/skype-windows-...
[With the lights out]

simnov ::

SLO_Matej je izjavil:

In zakaj bi ga jailbreakal?


Zaradi tega ker bi rad namestil Tetrada.

Bananovec ::

Maximus je izjavil:

Mene zanima ali je med vami nekdo ki je že uporabljal Android Gingerbeard in če lahko naredi kako primerjavo med Androidom ter windows phone-om 7.5?

Imel Andoid 1.5 leta. Ves čas nameščal, se igral s tem in onim, se včasih tudi jebal, nonstop štrckal. Sedaj imam WP7 in sem z njim zadovoljen že iz-škatle. Hkrati pa sem zaradi podcenjenosti sistema dobil za 7 mesecev starega plastičnega SGS 1 mesec star Samsung Omnio 7, ki ima pri sebi vsaj nekaj kovine in bliskavico.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jizzer ::

Nevem če se to tiče Omnie7 ali OS ampak če ga ne resetiram nekaj cajta(telefona) internetnih strani sploh ne odpira (oziroma mogoče bi če bi čakal še kaki 2 minuti) nevem v čem je frka, res da je slab edge signal (v tem primeru bil) ampak po resetu telefona je stran naložilo v sekundi(isto se dogaja z WLAN kjer je tudi potreben reset telefona). Je kdo kje slišal kaj za to?
Istočasno me zanima kako zaprem aplikacije v ozadju ni nobenih "X"-ov ko držim tipko nazaj ter prebiram druge odprte aplikacije, da bi jih zaprl.
Pa zanima me še kak naj dev unlockam telefon (Mango zdaj) negre nič drugače kot da spet 7008 naložim da Chevron unlockam? Ker sem hotel inštalirat interlop unlock ampak zgleda da rabim še DEV-a prej. :) Hvala za info!

simnov ::

Meni tudi vedno moram iti v nastavitve , da wi-fi izklopim in vklopim.

Tilen ::

 Nokia  -WP

Nokia -WP



When you have a Nokia phone," he said, "it's like you're driving a Mercedes Benz."


Telefon na prvi pogled vsaj meni izgleda odlično. I WANT! Mislim, da je Nokia zadela v polno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BladE_ ::

Maximus je izjavil:

Mene zanima ali je med vami nekdo ki je že uporabljal Android Gingerbeard in če lahko naredi kako primerjavo med Androidom ter windows phone-om 7.5?


Imel sem Android in sem dal priložnost WP7(nekaj časa nazaj sem tudi v tej temi spraševal za napotke), da vidim kaj je tako dobrega na WP7... Po cca dveh/treh tednih sem obupal in sem nazaj na Androidu, so so so so so mutch more fun, vsak dan kaj novega in seveda... nastavim si lahko ozadje po želji ne pa, da imam na ozadju črnino.
Akcija - Reakcija

Tilen ::

Kakšno črnino si pa imel? Če ne znaš spremeniti, ne pomeni, da ne gre. ;)

x



x2

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

BladE_ ::

Mi sploh ni več pomembno... Ostal bom na Androidu, ker mi WP7 enostavno ne ustreza in ga bom odsvetoval vsakemu, ki me bo prašal za mnenje.
Akcija - Reakcija

Tilen ::

Ne boš ga priporočal, ker ne ustreza tvojim osebnim preferencam? Dovolj si povedal in ne, vsaj mene tvoje preference ne ganejo, da ne boš mislil. Sem pa očitno naivno pričakoval vsaj kakšnih 10 alinej argumentov o tem, kaj te je motilo in česa nisi mogel urediti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JayKay ::

Punci, ki je non geek in je omnio hotla vzet samo takrat ko je cena bila 25 funtov, se ji WP7 dost bolj dopade kot moj Android. Pravi, da lažje in hitreje stvari uredi kot na mojem. Če pustimo pomanjkanje 3rd party aplikacij, je WP7 OS dost bolj vizualno koherenten in uporabniška izkušnja je prijetnejša. Prav paše mi tu in tam se malo igrat z Omnio 7 - prava osvežitev je it stran od vseh teh ikonic. Folk je pač različen in eni hočejo met opcijo vsako malenkost spremenit.

deyco5 ::

O kakšnem pomanjkanju 3rd party aplikacij govoriš? Kaj ti dejansko manjka? Če to, da jih ima WP7 enih 10x manj pomeni, da jih ima premalo, se motiš... Pač no toliko sranja in ponavljajočih se aplikacij... Vse kar potrebujem, sem našel. Sedaj prihaja še edina pogrešana - nokia maps free!!!

JayKay ::

saj najdeš, samo niso vse kvalitetne (manj kvalitetnih kot za android). recimo nobene za wifi file share nisem našel pa za vlake po UK. bodo pa počasi tudi te. Platforma in ekosistem se razvijata.

aja pa kakšnih bolj specifičnih, recimo za sony tv ali pa pioneer kompenente, ampak ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Looooooka ::

Jezus zadnjic sm probal kupit aplikacijo za android ko sem ugotovil, da magicno NE mores vsega placati s kreditno kartico.Med tem ko bedarije kot so igrice grejo vse skoz...
In ja bloatwara je na android u la fscking la.Sem mislil, da je najdt sposoben pdf reader mala malca...po 1 uri probavanju programov se zmeraj nisem bral :)

Kasali ::

Mene pa zanima, ce obstaja kaksna aplikacija za spremljanje porabe podatkov?

Matic1 ::

http://www.windowsphone.com/en-us/apps/...
Če si na mobitelu imaš celo od slo razvijalcev

tado6 ::

Meni se W7 zelo dopade. Kako pa ste rešili prikaz kontaktov, ko vas nekdo kliče. Kako jih imate vpisane? Ker meni nikakor ne uspe nastaviti tako, da bi mi kazal ime klicočega.

SLO_Matej ::

Jaz na svoji Omnii 7 nisem nikoli imel takih problemov. Imam pa nekatere kontakte shranjene s +386 spredaj, druga pa ne, vedno prikaže vsa imena.

tado6 ::

Meni jih ne:(

Kasali ::

Sem na Simobilu. A obstaja kaksna resitev?

Matic1 ::

jaz tudi nikoli nisem imel problemov. Kontakte imam uvozene iz dveh gmail računov. ponekod je napisanao +386 ponekod pa ne

gunserman ::

@kasali

Jaz preverjam porabo podatkov kar na simobilovi spletni strani, je zelo pregledno in osveženo 3*krat dnevno. Če želiš imeti pregled porabe na telefonu, si pač naredi zaznamek v IE :D

Tilen ::

tado6 je izjavil:

Meni se W7 zelo dopade. Kako pa ste rešili prikaz kontaktov, ko vas nekdo kliče. Kako jih imate vpisane? Ker meni nikakor ne uspe nastaviti tako, da bi mi kazal ime klicočega.


Probaj z 00386 ali +386. HTC bi naj imel težave s caller ID.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kasali ::

presel sem iz androida in mi to ful manjka:s

Matic1 ::

jaz tudi uporabljam moj.simobil.si. Čeprav se občasno ne morš glih zaneset na tiste številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Fairplay ::

Sem na androidu in razmišljam da bi se prestavil na WP.
Imam nekaj vprašanj:
-se že kaj govori o dropboxu za WP7?
-kako deluje WP7 po nekaj tednih uporabe? se kaj upočasni?
-realno gledano, kaj so zaenkrat pomankljivosti WP7 glede na android in iOS?
-kako je z "offline" navigacijo (garmin, navigon, iGO)?

Hvala

SLO_Matej ::

Samo kako imajo lahko HTC-ji težave s prikazom imen klicočih? Ne razumem zakaj bi ti imeli, drugi pa ne. Saj gre za isti OS.

Fairplay je izjavil:

Sem na androidu in razmišljam da bi se prestavil na WP.
Imam nekaj vprašanj:
-se že kaj govori o dropboxu za WP7?
-kako deluje WP7 po nekaj tednih uporabe? se kaj upočasni?
-realno gledano, kaj so zaenkrat pomankljivosti WP7 glede na android in iOS?
-kako je z "offline" navigacijo (garmin, navigon, iGO)?

Hvala

Imam nekaj odgovorov: :)
- brezplačni Dropbox klient, sicer neuraden, ker neuradne aplikacije (še) ni: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...
- WP7 se niti po nekaj mesecih uporabe in preizkušanjih (torej nameščanjih in brisanjih) najrazličnejših aplikacij nič ne upočasni, zadeva proprosto vedno dela hitro in tekoče
- glede pomanjkljivosti; jaz imam vse kar rabim
- navigacije pa na telefonu praktično ne uporabljam, tako da mi zadostujejo prednameščeni Bing Maps, imam pa nameščeno tudi aplikacijo Bingle Maps (izbereš kaj želiš - Google ali Bing Maps, tako da imam tukaj nastavljeno pa na Google Maps)

darkolord ::

Offline navigacija je Navigon, deluje super.

Tilen ::

Kot pomankljivost lahko trenutno omenimo Flash - težave recimo na MMC portalu in pa tethering. Tethering bo uradno podprt, ko bo prišel za ustrezne telefone ustrezen firmware s strani proizvajalca. Trenutno je podprt le HTC in še to ne vsi telefoni. Definitivno bi pa priporočal telefon Nokia 800, katera bo predstavljena to sredo/četrtek na Nokiaworld predstavitvi. Privzeto brezplačna navigacija (Nokia maps), front facing kamera (praktično nujno potrebna zadeva, ker kmalu dobimo Skype) in 100% podprt tethering, ker MS na Nokiah oglašuje wifi hotspot. Skratka, res se splača počakat, če se ti nujno ne mudi. Bo pa to telefon (IMO) višjega cenovnega razreda za razliko od kakšne Omnie7, katero že dobiš za dobrih 200€. Nokia je med drugim odstranila tudi fizičen gumb na sredini in bo prva v tem segmentu telefonov z res odličnim fotoaparatom (Carl Zeiss optics 8-)). Saj ne rečem, da Omnia7 dela slabe slike, venadr proti N95 nima za burek. Tako za primerjavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pilatus ::

Kako pa WP7 Mango deluje na HTC Desire S.

Tilen ::

Če ti ga uspe naložiti nanj, bo deloval odlično, tako kot na drugih. Telefon ima vse potrebne specifikacije za namestitev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tado6 ::

Jaz sem zelo zadovoljen. Samo kontakti me zajebavajo. Verjamem pa se je razvoj WM šele dobro začel.

pilatus ::

Uf če bi vedel to narediti bi bilo OK, samo mislim, da nimam teh referenc.

Tilen ::

@tado6

Windows Mobile več ne obstaja. Finito. Tega več ni. Nov operacijski sistem je Windows Phone in kar zmrazi me, ko ga kdo primerja z leseno Windows Mobile različico. :| Glede caller ID pa probaj začasno/za test preko Live ID za nek kontakt dodati vse 3 različice številk, primer (057111222):

0038657111222
+38657111222
057111222

Ena od kombinacij zagotovo deluje.

@pilatus

Probaj kaj zgooglat. Takole na hitro nisem našel kaj oprijemljivega na to temo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tado6 ::

Hvala za info.:D

Bananovec ::

Tilen je izjavil:

Kot pomankljivost lahko trenutno omenimo Flash - težave recimo na MMC portalu in pa tethering. Tethering bo uradno podprt, ko bo prišel za ustrezne telefone ustrezen firmware s strani proizvajalca. Trenutno je podprt le HTC in še to ne vsi telefoni. Definitivno bi pa priporočal telefon Nokia 800, katera bo predstavljena to sredo/četrtek na Nokiaworld predstavitvi. Privzeto brezplačna navigacija (Nokia maps), front facing kamera (praktično nujno potrebna zadeva, ker kmalu dobimo Skype) in 100% podprt tethering, ker MS na Nokiah oglašuje wifi hotspot. Skratka, res se splača počakat, če se ti nujno ne mudi. Bo pa to telefon (IMO) višjega cenovnega razreda za razliko od kakšne Omnie7, katero že dobiš za dobrih 200€. Nokia je med drugim odstranila tudi fizičen gumb na sredini in bo prva v tem segmentu telefonov z res odličnim fotoaparatom (Carl Zeiss optics 8-)). Saj ne rečem, da Omnia7 dela slabe slike, venadr proti N95 nima za burek. Tako za primerjavo.

Ne želi si, ampak res nikoli si ne želi Flasha na napravah, ki GA NE POTREBUJEJO. Raje umrem kot pa da imam Flash na WP7.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Bananovec, ne da si ga privzeto želim nameščenega, želel bi si možnost namestitve (po želji uporabnika). Trenutno res ne pogrešam flasha, bi si pa kdaj pogledal Formulo1 na MMC portalu in za tisti 2 uri žrtvoval baterijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boremeister ::

Jaz sem težavo s telefonskim imenikom, mislim, da imamo take težave le lastniki HTC Trophy-a, rešil tako, da imam pri vsakem vnosu v imeniku dve tel. številki, eno z drugo brez +386...

Kar se tiče preverjanja porabe, na SiMobilu, pa je vedno na voljo opcija SMS s ključno besedo STANJE na št. 9443.
««
4 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269524 (174285) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682145 (48565) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499531 (8230) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028538 (22701) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421097 (18452) Tilen

Več podobnih tem