» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
2 / 57
»»

hendriks ::

Dajte mi pomagat prosim: Kolega ima HTC Titan z WP7 in jamra, da mu telefon ne prikaže vseh zgrešenih klicev. Včeraj
smo testirali in njegovo jamranje se je izkazalo za upravičeno. Klicali smo ga 3-je (vsak svoj telefon), vsi smo
predčasno prekinili klic. Kazalo mu je 2 zgrešena klica. Ima WP7 kakšen glup sort ali je to dejansko bug?
Ima še kdo takšno težavo?

Cooper ::

Težava pri tvojem kolegu je ta, da ima telefon, ki se (še) ne prodaja :)
http://www.gsmarena.com/htc_titan-4027....

hendriks ::

Cooper je izjavil:

Težava pri tvojem kolegu je ta, da ima telefon, ki se (še) ne prodaja :)
http://www.gsmarena.com/htc_titan-4027....

Pardon, ima HD7.

LuGi ::

Mango Internet Sharing/Tethering - Omnia 7/Focus Tutorial

http://forum.xda-developers.com/showpos...

Tilen ::

Hendriks, a je mogoče na Tušmobilu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hendriks ::

Tilen je izjavil:

Hendriks, a je mogoče na Tušmobilu?

Ne, na mobitelu.

Tilen ::

Sem preveril in mi pravilno prikazuje zgrešene klice (Omnia7 - Mango).

Mango ima že naložen?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matic1 ::

To napako lahko jaz potrdim. Sicer zgrešene klice mi pokaže prav, kasneje pa ko grem v Call history ta klic ni zabeležen, ali pa npr. sprejeti klic. Kar manjka kakšen klic včasih. Res čudno...Glih zaradi tega sem zadnjič imel težave, ker sem nekomu moral dokazat, da je bil opravljen klic in ga ni bilo v Call history.
Sicer se to ne primeri velikokrat ampak se...

Glede Mangota:
Vse deluje občutno hitreje. Končno ima IE landscape support z menijsko vrstico, Odlično funkcija History z določeno osebo (klici, sms, maili...). Groups so super, edino omejitev na 20 ljudi je mal butasta, slikanje s pritiskom na zaslon (autozoom) odlično, music player izboljšan, še posebej kontrole pri zaklenjenem telefonu, ko so kontrole skozi na ekranu. Odlično threading pri mailih, končno To-do list (če bi lahko še to nekak sinhal z google calendar opravili bi pa umrl srečen). Tako na hitro kar je meni všeč. Aja pa Battery save, tudi dobrodošla stvar.
Mam pa vprašanje, kako imaš programe v background? Meni piše, da nimam nameščenega nobenega program, ki bi lahko tekel v background. V tistem meniju v bistvu ne morem nič naštimat.

Tilen ::

Matic1, to napako imaš tudi po Mango posodobitvi? V history mi pravilno prikazuje klice. Bom pa od danes naprej še bolj pozoren na to. Slikanje s pritiskom na ekran in ostrenje na poljubnem delu slike je vsekakor dobrodošlo, ker sem imel včasih težave zaradi malce nerodnega ovitka, kateri pokriva tudi gumbe.


Mam pa vprašanje, kako imaš programe v background? Meni piše, da nimam nameščenega nobenega program, ki bi lahko tekel v background. V tistem meniju v bistvu ne morem nič naštimat.


Ko si v katerem koli programu se s pritiskom na "home" tipko premaknes v glavni meni in tako daš aplikacijo v background. Med aplikacijami v backgroundu preklapljaš tako, da držiš tipko za nazaj (odpre se nov meni, samo v Mango posodobitvi) in slidas med aplikacijami, kot da bi pregledoval slike.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matic1 ::

Mango sem namestil šele včeraj, ker sem hotel offical imet. Hvala za namig kako preklapljat med appsi. A je odvisno od posamezne aplikacije če lahko v backgroundu laufa? Pa še eno vprašanje. A se aplikacije same posodobijo na mango edition ali morem še enkrat dljat in namestit?

Tilen ::

Razvijalci aplikacij morajo podpreti večopravilnost. Kdaj to bo, je odvisno od njih. Aplikacije bi se morale posodobiti same, ko bo posodobitev na voljo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

deyco5 ::

Ej a še komu ne gre pošiljat SMS ko sta 2 ali več prejemnikov izbrana ali samo meni? Tudi pri grupah ne dela... Ideje?

jizzer ::

Jaz sem pričakoval da bo z Mangojem (Ki je mimogrede odličen) še par več posodobitev. Kot so:
Bluetooth, v namen prenašanja datotek sploh ne dela.
Pri videih bi lahko premikal timeline poljubno (moraš klikat fast forward, back)
Izklop Wi-Fi ja 3Gja direkt!!! na tile-ih.

Tilen ::

Bluetooth ima enako funkcionalnost kot na iPhone, ker je to očitno prava pot. Zakaj? Ne vem. Za wifi/3g itd je najbolje, da si preneseš program "ConnectivityShortcuts" in si bliznjice pinnas na home screen. Tako ga lahko vklopis/izklopis v sekundi ali dveh. Youtube filmčki imajo vsaj pri meni poljuben timeline (odvisno od aplikacije katero uporabljas, npr Youtube Lazyworm).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

deyco5 ::

Ojoj. Nasel odgovor. Ce hocete posiljati group SMS v bodoce, morate imeti vklopljeno 3G povezavo. Sicer ne vem odkod MSu taksna neumnost. Ne morem si vec lagati. Z vsako sladico, ki jo ti debili naredijo, pride se polovica stvari ki unicijo vse prejsnje dobro. Kak so lahko taki maheri no??? Damet!

RazzorX ::

jizzer je izjavil:

Jaz sem pričakoval da bo z Mangojem (Ki je mimogrede odličen) še par več posodobitev. Kot so:
Bluetooth, v namen prenašanja datotek sploh ne dela.
Pri videih bi lahko premikal timeline poljubno (moraš klikat fast forward, back)
Izklop Wi-Fi ja 3Gja direkt!!! na tile-ih.



Timeline pri videih je poljuben, ne vem kaj si ti namestil, očitno ne Mango. :)

SuperKobeD ::

Pri youtube videih ni, vsaj pri meni ne. (:
[With the lights out]

boremeister ::

Mogoče kdo ve, kdaj bo/če je že/sploh bo(?) na voljo Skype aplikacija za tale naš Mango...

satko ::

Mene pa zanima ali kdo ve kje se vklopi oziroma kako deluje vgrajeni QR reader, ki so ga tako obljubljali za mangota, saj ga nikjer ne najdem. imam omnio 7

RazzorX ::

V nastavitvah nastavi browsing language na English, QR reader imaš potem pod BING SEARCH.

js osebno ::

deyco5 je izjavil:

Ojoj. Nasel odgovor. Ce hocete posiljati group SMS v bodoce, morate imeti vklopljeno 3G povezavo. Sicer ne vem odkod MSu taksna neumnost. Ne morem si vec lagati. Z vsako sladico, ki jo ti debili naredijo, pride se polovica stvari ki unicijo vse prejsnje dobro. Kak so lahko taki maheri no??? Damet!

MMSe pošilja namesto SMSev, da lažje grupira prejeta sporočila. Group SMSe se gre z vsako platformo, in ker so smsi samo navaden tekst je preklop na MMS edina možnost. Tako približno ve v kater thread naj da prejeto sporočilo. NI druge možnosti. Lahko pa seveda to izklopiš v nastavitvah.

_Dormage_ ::

boremeister je izjavil:

Mogoče kdo ve, kdaj bo/če je že/sploh bo(?) na voljo Skype aplikacija za tale naš Mango...

Planira se in bo verjetno celo integriran z OS-om saj je M$ kupil skype.
Druga generacija WP7 aparatov naj bi imela tudi front kamero za video klice.

Tilen ::

Res je. Samsung Omnia W je recimo osvežen naslednik Omnie 7. Sam bom sicer počakal na Nokio.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Buks ::

Zdravo,
meni pa že dva dni nikakor ne uspe priti do posodobitve, ne glede na to, kako hitro izklopim internet, mi vedno napiše, ali da je telefon up to date, ali pa da ne more preveriti update-a, ker ni internetne povezave;(:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Buks ()

Tilen ::

Po kliku na update počakaj sekundo in potem izklopi kabel. Meni je ene 4x javilo, da ni povezave. Obstaja pa možnost, da so ta bug danes že odpravili. Malo pogooglaj, če je posodabljanje še vedno odprto za vse.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

Niso odpravili, ker jaz sem vsaj 10x probal preden mi je uspelo. Sem tudi jaz mislil, da so odpravili bug. Verjetno je pa "feature" :)

deyco5 ::

js osebno je izjavil:

deyco5 je izjavil:

Ojoj. Nasel odgovor. Ce hocete posiljati group SMS v bodoce, morate imeti vklopljeno 3G povezavo. Sicer ne vem odkod MSu taksna neumnost. Ne morem si vec lagati. Z vsako sladico, ki jo ti debili naredijo, pride se polovica stvari ki unicijo vse prejsnje dobro. Kak so lahko taki maheri no??? Damet!

MMSe pošilja namesto SMSev, da lažje grupira prejeta sporočila. Group SMSe se gre z vsako platformo, in ker so smsi samo navaden tekst je preklop na MMS edina možnost. Tako približno ve v kater thread naj da prejeto sporočilo. NI druge možnosti. Lahko pa seveda to izklopiš v nastavitvah.


Ja hvala thejan2000. Na kaj takega še pomislil nisem. Zdaj sem torej samo izklopil GROUP TEXT v nastavitvah MSG in zadeva deluje kot včasih. Torej tudi ena rešitev več za bodoče živčkote, ko jim bo zavrnil pošiljanje več kot 2 SMS naenkrat - SAMO IZKLOPITE GROUP TEXT v nastavitvah!!!

_Dormage_ ::

Nekaj info že kroži po spletu o aparatih nokije..
Podrobnosti še niso, ampak kaže na to, da bo nokiji uspelo v tem letu.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

Meni je prav žal, da za WP7 ne naredijo več reklame. Če bi ljudje dejansko vedeli kaj dobijo z novo verzijo 7.5, bi kompliciran in štekan Android šel hitro v pozabo. Vse je tako preprosto, urejeno, popredalčkano in povrhu vsega še vse deluje tako gladko, hitro in zanesljivo. BREZ nekih dodatnih aplikacij za vsak socialni račun (Twit, FB, Win LIVE)... Vse je že avtomatično v telefonu in vse se samo posodablja... In vse je na main screenu in vedno LIVE - tega na drugih sistemih ni! Izkušnja moje sestre, ko sem ji ves navdušen priporočal OMNIO 7 pred pol leta, je bila takšna: Trgovec ji je povedal, da ji ne priporoča nakupa WP7, ker je vse preveč komplicirano in moraš bit pravi računalničar da telefon sploh lahko pričneš uporabljat. Naj raje vzame kak Android ali kaj podobnega. Ko mi je to povedala ni malo manjkalo da nisem tega "kvazi trgovca" šel poiskat. A je že kdaj prižgal WP7? Verjetno nikoli, očitno pa se rad po gostilnah prereka s svojo androidno ali iOSovsko šminko in misli, da ima boga v žepu. Če bi kdaj dejansko zaštartal WP7 bi ga priporočal in prodajal kot pek tople žemljice! Zakaj? Tisti ki uporalbjate 7.5 že veste zakaj, ostali, ki pa kolebate med Androidom in iPhonom pa raje PREJ RESNIČNO SAMO ENKRAT vzemite v roke WP7 in ideja o kakšnem drugem telefonu bo pozabljena preden ga boste odložili nazaj. in ja, jaz sem resnično navdušen in rad bi navdušil še koga! Imam prav WP7 userji?

RazzorX ::

dayco5, bolj se ne morem strinjati. Že prej mi je bil WP7 veliko boljši od Androida, mogoče bi še kolebal med WP7 in iOS, vendar po Mango posodobitvi sploh ni več vprašanja za naslednji nakup. Integracija vseh storitev je najbolj posrečena zadeva do zdaj, od scannerja raznih kod, knjig, prepoznave glasbe do facebook chat-a, twitterja itd. Res zelo super sistem in ga še dolgo ne bom zamenjal. :)

Tilen ::

Se strinjam deyco5. WP je odličen OS. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

js osebno ::

@deyco5: Odkar uporabljam Wp7 se mi edino humano zdi priporočati WP7. Ampak sem takoj označen za fanboya. Se pa nato smejim ubogim uporabnikom, ko stvari ne delajo, so počasne in baterija izginja ko voda v puščavi. Aja, po zapustitvi Androida mi ni treba rebootat vsak dan :) Trenutno je uptime 4 dni, pa še to zato, ker sem končni Mango nalagal takrat :)

Pa da ne bo kdo jokal: iPhone je čisto vredu. Samo ni mi všeč, ker je iPhone.

Matic1 ::

Jaz imam pa obcutek da mi baterija po mangoizaciji manj casa drzi. Ampak preden zacnete...samo zdi se mi.
Ni mi pa vsec dodatni kliki do favourites v IE.

Tilen ::

Imas pa sedaj recent places.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boremeister ::

Se strinjam tudi sam, Mango in nasploh WinPhone je super... Me pa pri Mangotu moti, ne vem ce se to dogaja le pri meni, da se slo-techova stran deloma prekriva - levi meni je namreč "napol" prekrit z vsebino, torej z sredino strani, včasih zato težko kliknem npr. "teme zadnjih 24h", ker je omenjeni link povsem prekrit z sredino strani(?)... Začuda sem to opazil le na slo-tech strani, drugje nikjer...

Matic1 ::

Slo-tech ne prikazuje prav. Zaenkrat m.st.si lahko kot alternaivo uporabljaš.

hendriks ::

Danes sem bil v Mobitelovem centru in jim je Omnij7 zmanjkalo. :S Čakajo na novo pošiljko.

Tilen ::

To je zelo dober znak. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jizzer ::

Še se komu dogaja da včasih ko te kdo pokliče se en drugega ne slišita? Mi je že pred Mangojem to delalo, sicerni problem ker nazaj pokličem pa je OK ampak vseeno sem se zdaj spomno pa napiso :) ?

Tilen ::

Si na Simobilu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jizzer ::

ne Mobitel.

Matic1 ::

ja. ko je 3g signal (umts) slab. in še ne dovolj slab da preskoči na 2g. Kar pa včasih pomeni isto kot drop call, ker sogovornika nič ne slišim in on mene tudi ne. Čeprav se mi zdi da je zdaj na Mangotu boljše.

deyco5 ::

Ja, men so se tud ti tihi klici dogajali včasih. Zdaj še nisem zasledil v teh 5 dneh... Že res da sistem še ni popoln (saj kateri pa je???) sam po Mangotu je 2x boljši in le veselimo se lahko naslednje večje posodobitve!!!

Malajlo ::

Mater, zmanjkalo:| v petek sem jo (koncno) dobil. Mango pa danes nalozim.
V petih minutah sem imel vse posinhronizirano, certifikat za mail mi je pobral tri minute, in to je to.
WP7 je zakon.

Tilen ::

Malajlo je izjavil:

Mater, zmanjkalo:| v petek sem jo (koncno) dobil. Mango pa danes nalozim.
V petih minutah sem imel vse posinhronizirano, certifikat za mail mi je pobral tri minute, in to je to.
WP7 je zakon.


Dobrodošel v klub zadovoljnih uporabnikov. ;)

Meni je prav zanimivo gledati reakcije, ko komu pokažem "to čudo" od Windows Phone. Haters gonna hate profili uporanikov se zelo hitro spremenijo v "ej to pa zgleda zelo kul in uporabno".
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

js osebno ::

Ena dokaj bedna zadeva: Office odpira samo novejše datoteke. Docx, pptx, etc delajo, doc, ppt, xls pa ne! D:

_Dormage_ ::

js osebno je izjavil:

Ena dokaj bedna zadeva: Office odpira samo novejše datoteke. Docx, pptx, etc delajo, doc, ppt, xls pa ne! D:

Mogoče bedna ampak nujno potrebna..
Podpora office 2003 samo bremza razvoj. Če se uporabniki nočejo naučiti uporabe novejših različic jih moraš tako prisilit.
In potem se 50 letna tajnica buni ker gumbek ni na istem mesto kot je v 2003 :|

darkolord ::

Meni lepo odpira starejše datoteke.

js osebno ::

@Dormage problem je, če od računalniško dokaj napismenega sošolca dobim po mejlu ene zadeve v .doc formatu. Sem mrzel dokler ne pridem do računalnika!
««
2 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268536 (173297) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681685 (48105) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028305 (22468) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420901 (18256) Tilen

Več podobnih tem