» »

Slovenski study group za online predmete na Stanfordu

Slovenski study group za online predmete na Stanfordu

Zero0ne ::

V debati o novici je več članov S-T izrazilo namen udeležiti se teh predmetov. Na internetu je že več study groupov, osnovanih okoli njih, vendar nobenega, specifičnega Sloveniji. Kakšno bi bilo zanimanje za tako skupino? V mislih imam mailing grupo, po možnosti pa tudi srečanja v RL.

PS, če je še kdo zainteresiran, predavanja se začnejo naslednji teden, prijave so še odprte.

http://www.ml-class.org/
http://www.ai-class.com/
http://www.db-class.com/
uname -o

black ice ::

Sem že nekaj časa prijavljen na DB class in obenem zainteresiran za obe možnosti, tako mailing listo kot RL.

Aldo ::

Koliko izkušenj s programiranjem je potrebnih po vašem mnenju, da bi se prijavil na enega izmed teh predmetov?

Zero0ne ::

Aldo je izjavil:

Koliko izkušenj s programiranjem je potrebnih po vašem mnenju, da bi se prijavil na enega izmed teh predmetov?


Pri Machine Learning je potrebno znanje poljubnega programskega jezika, v predavanjih se uporablja Octave (prostokodni klon Matlaba). V sklopu drugega tedna predavanj je vključen tudi uvod v to programsko okolje.

Predmet Introduction to Artificial Intelligence je bolj teoretično usmerjen in se ne ubada s praktičnim programiranjem, vendar je za reševanje nalog in izpitov potrebno znanje poljubnega programskega jezika. Predvideva se osnovno znanje verjetnostnih teoremov in linearne algebre.

Pri predmetu Introduction to Databases se uporablja okolje SQL ter podatkovna shema XML. Predvideva se osnovno znanje programiranja in informatike.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Aldo ::

Glede na to, da se učim Pythona približno tri tedne, vendar mi gre razmeroma dobro logično razmišljanje (rad se ukvarjam z matematiko, prej nisem nikoli programiral), katerega od teh treh bi mi priporočal? Nimam nobenih preferenc, zanima me le, če je sploh realistično lotiti se katerega od predmetov glede na malo izkušenj v programiranju. Databases bi bil verjetno nasplošno uporaben in ne preveč specifičen?

jype ::

Mi bomo to zgleda predelal kar v firmi.

Verjetno bi bila kiberpipa primeren prostor za organizirat skupne oglede. Če potrebujete kontakt, povejte.

Zero0ne ::

Aldo je izjavil:

Glede na to, da se učim Pythona približno tri tedne, vendar mi gre razmeroma dobro logično razmišljanje (rad se ukvarjam z matematiko, prej nisem nikoli programiral), katerega od teh treh bi mi priporočal? Nimam nobenih preferenc, zanima me le, če je sploh realistično lotiti se katerega od predmetov glede na malo izkušenj v programiranju. Databases bi bil verjetno nasplošno uporaben in ne preveč specifičen?


Pri AI in ML ti bo Python prišel prav, pri ML se boš naučil še Octave. Matematika je uporabna povsod (linearna algebra , differencialni račun in, verjetnost v AI in ML, relacijska algebra in teorija množic v DB), je pa res, da pri podatkovnih bazah razen osnov programiranja ne potrebuješ, saj je večino poudarka na jezikih tipa SQL. Če te zanimata logika in programiranje, je verjetno še najbolj primeren Machine Learning.

Verjetno bi bila kiberpipa primeren prostor za organizirat skupne oglede. Če potrebujete kontakt, povejte.


Tole z skupinskimi ogledi je imo zgrešena ideja, ker so med posnetki vprašanja in kvizi, kjer je mišljeno individualno delo. Sam sem imel v mislih debate o specifičnih problemih, pomoč pri učenju, moralno podporo, itd.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

technolog ::

Ja, bom vzel AI in ML, ker se mi zdi, da se dopolnjujeta... Kar se pa tiče podatkovnih baz sem jih pa že enkrat poslušal na FRI pa se mi ne da dvakrat. :)

DOOM_er ::

sem zainteresiran za ML in AI skupini.
Robots will steal your job. But that's OK

Zero0ne ::

Super, interesirani pišite na ZS z emailom za povabilo v mailing grupo.
uname -o

hawkwood ::

jype je izjavil:

Mi bomo to zgleda predelal kar v firmi.

Če boste vzeli vse 3 predmete, pa glede na to da naj bi vsak vzel do 10 ur na teden, boste skoraj cel čas sam na tem delali.:D No dober sej verjetno že kaj znate od tega.

Jaz sem tudi vzel ML pa database (za ponovitev).

Zero0ne ::

Jaz sem prijavljen na AI in ML, poleg petih predmetov rednega študija. Prejšnji semester sem zmogel 6 predmetov, bomo videli, kako je z opevano težavnostjo na Stanfordu.
uname -o

technolog ::

Jst sm reševal te sample teste brez da bi si pogledal predavanja. Rezultati so bili odlični. Upam, da gre težavnost gor...

Je še kakšen predmet poleg AI, ML, DB?

Zgodovina sprememb…

Aldo ::

Sem se prijavil na Machine Learning. Zdej si bom moral malo linearno algebro pogledat. Pa še Octave, če bo čas.

Daedalus ::

Jas sem se prijavil na DB, pa če kdo organizira kak study group na to temo, let me know.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zero0ne ::

Zaenkrat imamo eno listo za vse predmete, če te zanima, email na ZS.
uname -o


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7114706 (6248) PH03N1X
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102936 (2364) Yacked2
»

IŠRM/FRI nasvet

Oddelek: Šola
93907 (3539) AndyS
»

Stanford ponuja dodatnih 6 brezplačnih internetnih predavanj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
247329 (4231) knedelsson
»

Stanford ponuja brezplačna internetna predavanja iz računalništva

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3610052 (6559) Tezaab

Več podobnih tem