» »

procesor i3 ali i5

procesor i3 ali i5

tkma ::

Zdravo
prosim za nasvet kaj je boljši nakup procesor i3 3.2 Mhz (nov) ali i5 750 sicer star 1 leto 2.66 Mhz. i5 ima 8 Mb tretjenivojskega polnilnika, i3 pa le 4Mb. Razlika v ceni i5 je 30€ dražji-
Verjetno je i5 boljši nakup a bi rad vseeno še kakšno mnenje.
Hvala
Peter

psytoma ::

Če ti denar dopušča sigurno kupi tistega, ki je hitrejši.

trnvpeti ::

nikoli ne kupi i5 750
vedno kupi stiristevilcni i

ameba ::

http://www.overclock.net/intel-cpus/103...

Torej povzetek I5 750, ker ima fizično 4 jedra.....


Če bi šlo pomoje bi si kupil i3 ( ker je posledičćno nova matična ter podnožje 1155 ) in bi kasneje lahko nadgradil na i5 2500k ali i7 2600k, ko bi cene padle ....
Seveda samo če gledaš na prihodnost in uporabnost...
Če pa boš imel računalnik 5 let ali več, brez nadgrajevanja pa vzami i5 brez pomisleka.

tkma ::

oba procesorja imata podnožje 1156,za katerega imam tudi plato in ddr3 ram,- 8Gb, pa grafiko naj bi za začetek uporabljal to katero podpira procesor, in je na plati (dvi. hdmi in vga)sicer se mi še sanja ne kako bo, a kasneje (v roku 2-3 meseca) imam namen kupiti grafično primerno za igranje iger cirka 150€, bom pa računalnik imel vsaj ene 5 let.
Peter

BALAST ::

Se mi zdi da preveč kompliciraš. Če že imaš 1156 matično ploščo z integrirano grafiko, potem maš matično samo za procesorje i3 5** i5 7** ali i7 8**.
Procesorjem se ne štejejo tako hitro leta izrabe, seveda se pa zamenja generacija in malenkostne izboljšave.
Tako da če imaš na voljo starejši i5 750, ga lahko vzameš brez problema. Nenavit je cca 20% slabši od novejšega i5 2500k, ampak z navitjem na 4Ghz se pa razlika izenači.

Za vgrajeno grafično kartico bo pa problem ker je i5 750 procesor brez podpore za integrirano grafiko, tako boš moral nujno nabavit dodatno grafično.
Poglej za rabljenimi HD5850 100€ ali novo HD6850 za 130€, ki bo zmožna poganjat tudi najzahtevnejše igre.

ameba ::

tkma v oklepaju si napisal i3 ( nov, si mislil novega kot nakup v trgovini ) ta ima 1155 podnožje .....Če imaš samo 1156, pa izbereš boljšega ....
Mislm da malo ne ločiš, kaj točno je trenutno na trgu in si vse kupaj malo pomešal ....
Drugače pa dobro razmišlaš, da bš menjaval samo grafične ....
Kupi si potem boljši procesor, kako lahko sploh razmišlaš o i3 na podnožju 1156 :-)

Ne vem kakšne so cene, vendar poglej tale oglas za 140€ procesor, ter hladlnik ....

tkma ::

@diavolo, ja mislil sem i3 v trgovini in če boš pozorno pogledal boš videl da obstaja i3 z podnožjem 1156, (http://www.dinokomp.si/product_info.php... tako plato za to podnožje pač že imam, tale tvoj ponujeni oglas pa prodaja i7 proc. a če se ne motim ima ta podnožje FCLGA1366, http://ark.intel.com/products/37147/Int... se pravi NE paše v mojo plato.
Vseeno hvala za komentar.


@balast Hvala
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

ameba ::

No lej nisi napisu nič, samo vprašanje brez podatkov ....
Jst sm samo predlagu glede na podatke, kis si jih dal.
Sicer pa sem rekel kupi i5, nov i3 je brezveze .....

tkma ::

o.k. hvala
Peter

Racunalnik ::

Trenutno se splaca kupit vrjetno i5 od i5 serije 2500k unlocked ki je 197eur? Ali je tisti i7 iz te teme 920d boljsi kt i5 2500k?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero podnozje in kater procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
101597 (1360) Isotropic
»

Čudno označevanje matičnih plošč

Oddelek: Strojna oprema
262971 (2443) logout
»

Nov procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547292 (5906) PNG
»

Izbira procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
123016 (2882) HDvideo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114744 (8158) galu

Več podobnih tem