» »

Microsoft patentiral telefon z izmenljivimi moduli

Microsoft patentiral telefon z izmenljivimi moduli

Wired News - Modularnost je popularna beseda v načrtovanju programske opreme, a Microsoft je patentiral modularnost pametnih telefonov v strogo strojnem smislu. Dodeljen jim je bil patent za pametni telefon z drsnim predelom (slide-out section), v katerem pa to pot ni nujno samo tipkovnica, ampak se lahko dodatki izmenjujejo.

Na ta način lahko modul uporabljamo kot tipkovnico, daljinski upravljalnik za televizijo, prostor za dodatno baterijo, igralno podlogo itn. Večina teh izdelav že obstaja, recimo telefon z igralno podlogo, medtem ko so telefoni s tipkovnico že široko razširjeni, a še nihče ni resno razmišljal, da bi vse združil v en telefon.

Obstajajo sicer poizkusi (Modu Phone, NTT DoCoMo), ki pa se še niso uveljavili. Videli bomo, ali bo Microsoft v bližnji prihodnosti, recimo prihodnje leto, predstavil kakšen tak telefon in kako ga bo javnost sprejela.

21 komentarjev

nUUb ::

Tole pa izgleda kar obetavno, zanimiva ideja MSa.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

antonija ::

A modul s touchscreenom so ze patentirali? Ker potem vecina teh modulov odpade, razen recimo dodatne baterije...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

crobat ::

antonija je izjavil:

A modul s touchscreenom so ze patentirali? Ker potem vecina teh modulov odpade, razen recimo dodatne baterije...

neumnost.

To lahko samo nekdo rece ko mu je vrhunec igracarstva angry birds, pa brez zamire :)

zee ::

Tak telefon je bil predstavljen ze pred leti, vendar ne s strani Microsofta (in tudi ne Motorole).

Mimogrede:
V Singapurju je mogoce kupiti telefon Motorola Atrix, za katerega obstaja kar nekaj "dockov", vendar mislim, da niso ravno popularni (tako telefon kot omenjeni "docki").
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

crobat ::

Ja mene najbol skrbi da se to nebo primo ji glih, :) sicer je dobra ideja, met popolnoma prilagodljiv telefon neki zadevi... ampak po drugi strani bi si (vsaj jaz) raje kupu popolnoma temu prirejeno napravo. (namesto gaming pada za ta telefon bi vrjetno raje vzel psp ali ds... razen ce nas izjemno presenetjio z priročnostjo in zmogljivostjo :) )

antonija ::

crobat je izjavil:

antonija je izjavil:

A modul s touchscreenom so ze patentirali? Ker potem vecina teh modulov odpade, razen recimo dodatne baterije...

neumnost.

To lahko samo nekdo rece ko mu je vrhunec igracarstva angry birds, pa brez zamire :)

To lahko rece samo nekdo, ki vecino svojega zivljenga prezivi za FPSji in je preprican da je zato uber 1337 (pa mu zelo verjetno mamica in ati kupujeta nove igrace), pa brez zamere. ;)

Zakaj tocno bi rabil fizicne tipke za daljinca? Pa za qwerty? Pa za spile so jim dovolj digitalne (on/off) komande? Pa za cutom gumbke v aplikacijah (pri cemer glavni zaslon ostane cel za prikaz podatkov)?

Edino kaksen 1337 gamer (na prenosnem telefonu... silly, isn't it?) bi se znal pritozevat ker bi izvedba kontinuirnih komand delovala drugace (in BTW tud na touch screenih se da to cist lepo narest), to je pa tudi vse.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zeleni ::

Super ideja. Mogoce pa nokia pripravi kaj podobnega.

Jaz bi rabil klasicno tipkovnico - stevilcnico v vecini primerov. Ko pa grem na pot, ali doma browsam po netu pa qwerty. In ce bi tak dodatek kostal nekaj 10e, bi kupil obe.
In ne. Touchscreen ni prava menjava. Tisto je zasilna resitev.

bojsi ::

antonija je izjavil:



Edino kaksen 1337 gamer (na prenosnem telefonu... silly, isn't it?) bi se znal pritozevat ker bi izvedba kontinuirnih komand delovala drugace (in BTW tud na touch screenih se da to cist lepo narest), to je pa tudi vse.


In zakaj prenosni telefon ne bi mogel biti hkrati tudi zmogljiva igralna konzola? In brez fizičnih komand to seveda ne gre...

Kar se mene tiče, super ideja... pohvale MS-u.

ikeman ::

to je to.. sicer ne v takšni obliki a je def. prava smer.
Jaz si ne predstavljam, da bi v bodoče nosil s seboj poleg "pametnega" tulifona še prenosnik za resno delo.. pa razne netbooke, ipade ipd..
Pričakujem, da bo periferija kompatibilna. Ko pridem v službo, službena. Doma domača. CPU pa počiva v mojem "pametnem" telefonu oz. gadgetu.

Upam, da nekomu uspe enako kot je M$oftu leta 198X z NEC-om, ko so predstavili "1. pravi" PC.

antonija ::

zeleni ze sam telefon je zasilna resitev za browsanje. Pritlikav ekran in upravljanje z najvec tremi prsti (obe roki skupaj). A bi ti slucajno desetprstno tipkal na qwerty na tvojem mobilniku?

Sej touchscreen je fizicna komanda... katerakoli hoces. Komande od joysticka se da simulirat prakticno idealno, le "globino" pritiska gumba je treba drugace izpeljat (vecinioma tudi z drsenjem; ce smo se lahko navadili preidet iz awds na kontrolerje za konzole, potem tudi tole nebi smel biti problem). Predvsem pa s tem odpade tovorjenje 3 namembnih modulov (manjsa masa, manj obrabe zaradi manj menjav).

Predvsem pa ce v tisti slot vtaknes fizicne komande za igranje: kakse si tocno predstavljas da bojo tipke? Full size xbox360 kontroler? Al ena pritlikava skropucala, kjer bo itak treba ciljat na mm natancno da ne pritisnes sosednje tipke?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Zanimivo, sem včeraj ravno razmišljal o modularni zgradbi prenosnih naprav (ne rečem "telefon", ker če odstranim GSM/UMTS modul, potem to več ni). Nekako kot PC, samo v velikosti mobitela.
Torej ne samo input, kot v tem patentu, ampak vse:
- GPS modul
- GSM
- BlueTooth
- WLAN
- display
- touch sensor čez display
- kamera
- (dodatna) baterija
- itd

Problem je predvsem mehanski: Kake (standardne) oblike naj bodo moduli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

floyd1 ::

Povečala bi se velikost (in cena). In že zdaj, ko je vse to skupaj zalotano, se lahko pojavijo problemi s kontakti (telefon tudi kdaj pade na tla...). Zanimiva ideja a preveč potencialnih problemov.

In skoraj vsak kupec take naprave (verjetno ne bi bila ravno v nižjem cenovnem rangu) hoče vsaj GSM, GPS, wlan, bluetooth, kamero - zakaj jih torej tiščati v svoje (dražje) module? Pač moje razmišljanje.

MrStein ::

PC je uspel ravno zaradi tega.
Na koncu je tak komplet bil cenejši, kot "kompletna" ponudba po nemodularnem sistemu.

Aja, nadaljevanje razmišljanja je bilo:
Se pa delno ta modularnost dosega s softverom, ker je veliko funkcionalnosti itak implementirana v softveru.
Ne moreš iz nič kamere ustvarit, lahko pa veliko narediš z že obstoječo kamero, na primer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Ne pozabi na gromozansko velikost naprave, ceno naprave ter porabo naprave.

Namizni PCji še imajo modularnost, prenosniki pa niti približno ne. Kar je prenosno mora biti majhno, modularnost pa doda na velikosti.

Na primer poglej si koliko zasedejo standardne baterije AA ali AAA ter koliko baterije kompaktnih fotoaparatov, mobilnikov, ...

Ganon ::

Točno o tem sem pred časom premišljeval, o izmenjljivih modulih. :)) Kar naj uresničijo idejo!

alexa-lol ::

Za ženske bi lahko dali modul z make-upom ... best seller

Fritz ::

A nihče ni opazil, da je to le še en primer zgrešenega patentiranja česarkoli?

MrStein ::

Jaz sem, samo..., a ni to samoumevno? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nimrod ::

Meh... to je lahko super ideja samo za kakšnega geeka. Kdo razen le teh bi pa to kupil? Seriously.

Gregor P ::

Ideje o modularnih (prenosnih) napravah pa res ne morejo biti nekaj novega; očitno so pa oni "prvi" ki so ta (njihov) koncept patentirali (verjetno je kje še kaj podobnega patentirano) ... kar mene skrbi je, da bodo takšni patenti ustavljali razvoj in se sedaj nobeden ne bo upal kar tako narediti npr. novi modularni mobilnik, če ne bo imel nekaj 100 patentov na zalogi za morebitne protitožbe:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zeleni ::

@antonija

Fizicno tipkovnico rabim zaradi slepega tipkanja. Dobesedno slepega, ker tipkam tudi tako, da ne gledam v zaslon. In na touchscreen tega ne morem. Pri tako mali napravi kot je mobitel je to najlazje na klasicni stevilcnici. Ze qwerty je nekoliko problem, zato bi qwerty zamenjal s stevilcnico v vecini primerov.

Meni je to korak v pravo smer. Da pa omogocijo se priklop pc periferije preko usb ali bt ali cesa drugega, pa se toliko bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov projekt Ara se odmika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834709 (28714) mailer
»

Kaj kupiti: laptop ali tablico?

Oddelek: Kaj kupiti
223533 (2877) matobeli
»

Nokia napovedala menjavo vodstva, odpuščanje 10.000 delavcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10824668 (21590) Icematxyz
»

Microsoft patentiral telefon z izmenljivimi moduli

Oddelek: Novice / Windows Mobile
215784 (4348) zeleni
»

iPhone s tretjino dobička pametnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
947745 (5317) we_are_borg

Več podobnih tem