» »

Kaj kupiti: laptop ali tablico?

Kaj kupiti: laptop ali tablico?

Bellzmet ::

Sem začel razmišljat o 10.1" tablici recimo za cca. 300 EUR.

Med brskanjem ugotovim, da se za ta denar dobi že kakšen 15.6" osnovni laptop (laptopa sedaj nimam).

Zdej pa ne vem več kaj bi bilo boljše - tablica ali laptop? Imel bi pa za net, gledanje fotografij, youtube, zapravljanje časa...neke
močne zadeve ne rabim, ker imam za to PC.

Kaj kej mislite? Prednosti/slabosti?

sajmon ::

Sam osebno uporabljam tablico in prenosnik. Za brskanje po netu, youtube, branje pdf-jev in gledanje filmov je tablica ok. Takoj, ko je pa treba nekoliko več tipkat, npr. odgovarjat na maile, grem pa rajši na računalnik.

krneki0001 ::

Tablico pa BT tipkovnico
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tomson ::

Tudi pri meni ima tablico čisto drugi namen kot prenosnik. Ko želim opravit kaj zares, udobno in hitro - prenosnik, ko pa mimogrede malo posurfam, pogledam kakšen mail, zaženem kakšno aplikacijo, igro pa tablica. Odvisno torej, kaj potrebuješ, kaj boš počel ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

matobeli ::

Moj glas gre za tablico glede na to da že imaš PC. Win 8 tablico seveda. Najbolje tablico ki ima zraven že priloženo tipkovnico.

Prenosniki z 15.6 so težki, imajo slabo avtonomijo, slabe displaye, so sicer močnejši kot tablice, ampak če ni potrebe je pač ni.

krneki0001 ::

Prenosnik 14,1" s touch screenom in avtonomijo okoli 10 ur. Samo so cene noro visoke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bellzmet ::

Zakaj pa Win8 tablico? Zaenkrat gledam Android.

Olórin ::

če že imaš dovolj močan pc, potem ti bo tablica dosti lepše koristila za zapravljanje časa na kavču, postelji, pred hišo, zjutraj ob kavi itd ;)

Če rabiš za kakšno resnejše delo in rabiš prenosljivost pa seveda prodaj PC in kupi dovolj močan prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

blackbfm ::

laptop za 300e je isto kot da bi vrgu denar čez okno, nobene zmogljivosti + verjetno zanič ohišje

Mipe ::

Če že imate zmogljiv PC, potem zmogljivega prenosnika nima smisla kupovati. Bolj se splača tablica z etuijem s tipkovnico.

krneki0001 ::

Osebo se mmnenja, da se ne splača desktop mašine in tablic kupovat. Hud monitor, dobra tipkovnica in miš, profi prenosnik 14 col (recimo T440 z I5 ali I7, nVidia grafiko in ssd ter touch screenom) z docking stationom je najcenejša in najboljša rešitev (zame, kako to jemljejo drugi je pa...).
Lahko ga uporabljaš kot tablico zaradi touch screena, lahko ga uporabljaš kot prenosnik in kot desktop mašino.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

an3333 ::

odvisno za kaj rabiš in kaj že imaš

tele nove win 8.1 tablice so ubisvu že neke vrste hibridi med obojim in se v obeh vlogah obnesejo dost fino, pod pogojem, da prenosnik rabis za bolj osnovne reči net, mail, kak film, pač to kar bi počel s tablico
edino 2 stvari jih še jebeta - premalo rama, ko bodo enkrat zunaj 4/8 gb modeli in ko bodo na voljo 128/256 gb micro sd kartice za dostopno ceno....

ram je še največji problem, posebej, če uporabljaš normalne win aplikacijem tiste prav za tablice niso posebej problematične tudi samo z 2 gb

Nesta ::

na kako android tablico recimo tole: Hofer bi se dalo gor priklopit kako usb/bt tipkovnico ? za delo v kakem Kinsoft WPS officu?

bajsibajsi ::

blackbfm je izjavil:

laptop za 300e je isto kot da bi vrgu denar čez okno, nobene zmogljivosti + verjetno zanič ohišje


Stran vrzen denar je, ko folk placa za prenosnik 1300 evrov in se mu niti ne sanja, zakaj bi potreboval tak prenosnik.

Danes dobis za 300 evrov prenosnik, ki je vreden 300 evrov.

bajsibajsi ::

blackbfm ::

Manjka jim točno to kar sem napisal.. performans, da ko klikneš da se stvar odpre, ne da melje. Tu imaš ozko grlo nek podhranjen procesor + disk. Samo nek spodoben ssd pride minimalno 100e, pa še tu računalnik zatrokira na momente. Flex zaslona pri takem cenovnem razredu je na nivoju mal močnejšega kartona (če maš srečo). Če je tebi to vredno kupovat ok, meni se zdi metanje denarja stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

IL_DIAVOLO ::

Osebno imam PC+telefon. Ne vem, kaj bi lahko na tablici počel takega, kar na pametnem telefonu ne bi mogel.

Lonsarg ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Osebno imam PC+telefon. Ne vem, kaj bi lahko na tablici počel takega, kar na pametnem telefonu ne bi mogel.


Pri meni je tablica nadomestila kake 20% sedenja za PCjem z 27" ekranom, ker pač marsikdaj paše biti v raznoraznih položajih, ki jih PC in ponavadi še leptop ne omogočata... Poleg tega je nadomestila laptop, ko sem pisal seminarsko in take zadeve na potovanju z pomočjo bluetooth tipkovnice in računalnika.
Pa še enkrat se mi je mudilo in sem celo v kombiju preko interneta dal tiskat zadeve in še malo popravljal zadnje popravke v Wordu, mobitel bi to načeloma omogočal, ampak bi bilo mučenje...

Vglavnem pa ja, je tablica nadomestila praktično vso (99%) uporabo mobitela doma. Mobitel je tako samo še na poti, doma pa se mi z 5" oziroma orej 4.3" ne da več matrati. Prej sem z kombinacijo mobitel+PC preživel preveč časa na tem malem ekranu, pač v spalnici navadno nimaš PCja ane...

Skratka postali smo mobilni:
mobilnost na poti: večinoma mobitel izjemoma tablica
mobilnost doma: tablica
produktivnost na poti: tablica z miško in tipkovnico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Mene pa res zanima kaj "delate" na tablici da vam zadošča android?
A kdo uporablja za kaj "resnejšega" (pa ne mislim na šiht) od youtuba in gmaila?

Meni je bil problem mobilnosti vedno v "mobilnih" OSih in ne velikosti ekrana.

Imam android telefon in imam android tablico, telefon uporabljam, tablice pa ne ker je funkcionalnost enaka kot na telefonu. Poleg tega da ne gre v žep, v torbo gre pa že proper x86 naprava. Torej zakaj android tabla? :)

Edina stvar za katero sem uporabljal tablico je youtube&filmčki na morju/v postelji.

sigma1 ::

bellzmet, glede na to da kolebaš med tablico in laptopom bi bila verjetno zate najboljša izbira transformer book.
Gre za majhne laptope pri katerih se da izpuliti ekran iz tipkovnice in le ta deluje naprej samostojno kot tablica.
Cene so od cca 300 EUR naprej navzgor. Naprimer kak Asus tablični računalnik Transformer Book T100TA-DK024P, 64 GB, katerega cena je sicer trenutno okol 400€. imaš pa na voljo tudi cenejše in seveda dražje variante...

sigma1 ::

jan_g ::

matobeli, meni npr. pride prav, da lahko prek telefona (nexus4), če je nujno, na hitro porihtam kakšen strežnik (Amazaon AWS app, ssh klient, vpn app, pa nek custom keyboard, ki ima tudi kontrolne tipke ala ctrl, arrows, tab, ...). Tako prenosnika ne vlačim s sabo na dopuste, ipd., ampak samo telefon.

Sem pa tudi bral, da folk s pomočjo BT tipkovnice in miške tudi programira na tablicah. Npr. nexus 10 ali pa ipad.

Mobilni OS-i niti niso tako zanič in z vse hitrejšim harware-om jih je možno uporabljati tudi za bolj resne namene.

matobeli ::

Ja sej ne rečem da se ne da zrihtat določenih zadev, ampak večina teh zadev je takih da je dovolj telefon in tablica ni potrebna. Oziroma če že imaš tablico naj bo polno funkcionalna (če že imamo možnost)

Sem prebral blog o programerju na Nexus 10:
+
baterija
prenosnost
instantna vključitev
modularnost (različne komponente delovnega okolja)
touchscreen
Focus (vse je fullscreen, ni window managmenta)
-
office dokumenti, obupno podprto
mobilni prikaz web strani
offline
bugs
web debugging

V + kategoriji je edina prednost androida zadnja postavka, window managment in full screen aplikacije, čeprav se win 8.1 temu že kar približuje, vse ostalo je pač lastnost tablice ne glede na to kakšen operacijski sistem jo poganja

V - kategoriji pa ne-mobilni OS popolnoma zmaga, avtor sicer primerja z Linuxom ampak win 8.1 tudi ni tako bugy OS. Android je vseeno bolj.

Sem skoraj prepričan če bi temu programerju (avtorju) ponudil v test tablico z enakimi merami in resolucijo, ampak z naloženim Linux sistemom bi tisto Android tablo imel samo še za email in youtube.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819701 (15059) kanarin
»

Windows 8 tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014326 (8989) matobeli
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548404 (43414) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332302 (27612) Okapi
»

Nova anketa: tablico že imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
13921362 (15734) roCkY

Več podobnih tem