» »

HDD snemalnik in predvajalnik z DVB-C

HDD snemalnik in predvajalnik z DVB-C

Tavher ::

Pozdravljeni!

Iščem HDD snemalnik za digitalno kabelsko TV (vgrajen DVB-C tuner). Želje so:
- vgrajen HDD ali možnost vgradnje
- poleg snemalnika še predvajalnik Divx, MKV,... kot Egreat, Xtreamer,...
- LAN priključek

Prosim, če lahko kdo predlaga kakšno cenovno ugodno napravo.

Hvala!

Blazz ::

če se bo sploh našla naprava z vsem tem, bo že eureka, da bi bila pa cenovno ugodna je pa to pravljica, katere nebi znal niti Andersen spisati...vglavnem utopija..

sennheiser ::

Izpod 350€ ne sanjaj da bo.

sulaco ::

bbenci2 ::

Blazz je izjavil:

če se bo sploh našla naprava z vsem tem, bo že eureka, da bi bila pa cenovno ugodna je pa to pravljica, katere nebi znal niti Andersen spisati...vglavnem utopija..


Tisti, ki imajo željo imeti kaj takega, si ga bodo vsekakor privoščili. Danes obstajajo razni HDD snemalniki z vgrajenim analognim kabelskim in prizemnim tunerjem. Analogne prizemne TV več ni, pa tudi analogna kabelska se počasi ukinja. Zdaj torej imamo DVB-T in DVB-C. Proizvajalci pa verjetno razvijajo nove modele za digitalno TV. Tako, da ne govorit, da kaj takega ne obstaja. Je pa res, da so redki in dragi.
Sicer pa, če imaš analogen HDD snemalnik imaš opcijo, da preko scarta priključiš gor DVB-T ali pa DVB-C sprejemnik, ki si ga dobil pri svojem ponudniku kabelske.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

webstar ::

floyd1 ::

Ta Sony nima DVB-C.

sennheiser ::

LG hr550c ma recimo. Sam se cene gibljejo tam do 400€ nekje.

misek ::

Mislim, da ima Emtec tudi multimedijske predvajalnike, ki imajo vgrajene tunerje.

itak37 ::

TechniSat Digit HD4 CX HDTV za 180 EUR na amazonu.de, se HD je povrhu. HDD povezes preko USBja.

mtosev ::

haha mi smo ga v SLO kupili za 139EUR
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sennheiser ::

Čisto tako moja osebna izkušnja. Kakšni pretvorniki, pa multimedijski player, katerih osnovna funkcija je predvajanje, se vsaj meni niso obnesli najboljš. Mogoče sem prezahteven, samo snemalniki so useeno snemalniki. Nažalost sem imel same težave.

Tavher ::

Hvala vsem za predloge.
Ta TechniSat Digit HD4 CX HDTV je zelo zanimiv, sploh glede cene, vendar na žalost ne predvaja Divx, MKV,... Upam da se bo našlo kaj podobnega še s to funkcijo.

XS!D3 ::

Če se da komu s tem mal pohecat, je opcija še HTPC mogoča kak Xtreamer Ultra + DVB-C tuner(ji) in ustrezen software (za pogledat je XBMC z MythTV backendom).

krebs11 ::

Jaz imam Edision Argus Piccollo DVB-C cena 99€, ima slovenski meni, naložen imam softver od IL TV, ki omogoča predvajanje mkv, ts, .. datotek, samo problem je, ker mora biti kodek avc-h264, podnapise tudi pokaže, sam niso ok, pa še HD je drugače pa za predvajanje videa imam pa WD TV Live (cena okoli 90€), ima lan priključek, predvaja pa vse še DTS, jaz na tvojem mestu bi kupil to dvoje: 99+91€=190€ pa imaš vse, za obe zadevi se dobijo nadgradnje-firmware
Še linki, da si pogledaš stvari: Edision http://www.edision.si/index.php?option=...
WD TV http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
http://www.wdc.com/en/products/products...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB tv snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
51097 (842) radmannsdorf
»

Snemanje digitalne televizije..

Oddelek: Zvok in slika
226852 (6197) bauci
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418373 (9847) mysterio
»

Sprejemnik DVB-C

Oddelek: Kaj kupiti
225219 (4693) Okapi
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp

Več podobnih tem