» »

ISA konektor

ISA konektor

dreja ::

Mogoce kdo ve, kje bi lahko nabavil ISA konektor?

To je 62 pinski (31+31) konektor ki je bil prispajkan na starejsih motherboardih...

Vprasal sem Conrad, IC, IR, HTE pa ga nimajo. Da bi ga odspajkal iz starega MB tudi ne pride v postev (saj sem enega ze - no future...)

A ima kdo se kaksno idejo oz. kaksen odvecen konektor za prodat?

TNX & LP

PaJo ::

Uf to bos pa po moje tezko dobil:(
Zakaj pa ne gre ce iz kake stare plate dol odlotas?

Sploh pa, za kaj bi to sploh rabil:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dreja ::

TNX za odg.

>Zakaj pa ne gre ce iz kake stare plate dol odlotas?

Sem enega ze odlotal - problem je, ker ima 62 pinov, ki jih moras hkrati segret, da lahko locis konektor od pcb-ja. S pumpico vsakega posebej ne gre.
Druga varianta je, da odspajkas vsako nogico-jezicek posebej in jo potem z vrha izpulis iz konektorja, na koncu pa konektor zopet sestavis. To slednjo pot sem tudi ubral, je pa problem, ker so jezicki zelo krhki in se deformirajo, kar se potem odraza v slabih kontaktih, ko kartico potisnes v konektor...

LP

gumby ::

dve brutalni metodi za odspajkanje:
1. najdi en plinski gorilnik in z njim segrej vse kontakte naenkrat. mogoče se bo kaj zažgalo in smrdelo, ampak konektor boš le dobil ven iz plate>:D
2. z tanko žago razreži tiskano vezje - tako, da bo vsak pin na svojem koščku - in nato odspajkaj vsak pin posebej

slawc ::

Za odspajkovanje: poskusi s kaksnim fenom :) popihas da rata vroce, potreses ... poink :D Ni pa nujno da bo res funkcioniral.

Dobis jih pa takole: gres v kksen pc servis pa vprasas ce imajo kksno staro zanic plato.

Nove ISA konektorje bi mogoce nasel v nemskem Conradovem katalogu (tisti original speh), nism pa preprican. Starejsi katalogi so te konektorje imeli, pa ISA development kartice tud.


LP,
Slawc
LP, Slawc

totimato ::

Meni doma leži ena smrekica. Na njej je 5 ISA konektorjev (3 dolgi in 2 kratka, ali ravno obratno, se ne spomnim). Lahko bi razrezal ploščo in odlotal vsako nogico posebaj.

Smrekico ti dam za mali pir.

lp

totimato

dreja ::

TNX vsem za odgovore...

Slucajno mi je prisel v roke katalog avstrijskega RS components, pa imajo ravno tak konektor, cena je tudi kar sprejemljiva, je pa problem...
Zaenkrat se se nisem pozanimal, ce ga lahko iz avstrije narocim, je pa ena firma v MB, ki je neki "kvazi" zastopnik, in naroci elemente iz rs-a. Vendar da se "zgane" stranko stane najmanj 55 EUR + cena robe, tako da no way...

Bom raje probal kaksen Vas nasvet uporabiti, mogoce mi uspe dobiti cel konektor iz plate...

LP

dreja ::

Totimato, kaj je to smrekica??

LP

PaJo ::

Smrekica je tista zadeva, ki je bila uprobna v slim ohisjih, kjer si mel plato na podnu, ta smrekica pa je prsla v enega izmet slotov, da si potem vzpordno z plato lahko nabijal kartice noter:) Kar uporabna zadeva, sploh pa totimato, to karto lahko za kaj bolj pametnega uporabis, namrec za konektor odlotat je kje kaka stara 286 ali pa 386 plata boljsa, ker hitak ne dela, ta smrekica pa se se zmeraj da porabit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Kaboom ::

iz neke stare matične z uporabo elektrotehniškega fena odlotaj dol... idi v tehniško šolo ali pa reči kakemu prijatlu hobby-lotaru ki ga ima doma...
samo usmeriš v matično prižgan fen, definitvno odpade v 20sek... opozorilo: ne zagrabit konektorja, ali pa matične ko bo narazen padlo... ker si boš trenutek za večno vtisnil v.... roko >:D

drugače se ti pa "ponudim" da naredim nekaj takega za tebe... ampak res potem ko bi ti vse svoje veze potegno okoli... fak me praznično vzdušje navdušuje, vsem bi nekaj delil :D (ampak res samo ko boš vse drugo sprobal)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

slawc ::

a mas kaj denarja za podelit? Kdaj pridem? :D
LP, Slawc

Highlag ::

Poizkusi poiskat še pri Burklin-u. Lahko naročiš minimalne količine iz kataloga pri zastopniku Terna s Kolezijske v Ljubljani

Brane2 ::

Te stvari lahko odlotaš:

- s plinskim lotkolmom, pumpico za cin in precej prakse. Če luknjice v palti niso ravno premajhne, ti na ta način spravim konektor dol v 10 minutah garant.

- s plinskim gorilnikom, nekaj prakse in dosti uničenih konektorjev.

Če se odločiš za drugo možnost, grej celo plato vsaj 30-40 cm nad (majhnim ) plamenom plinskega štedilnika in pusti, da vroč zrak počasi segreva vse skupaj. V pravem trenutku, ko bo vse skupaj ravno prav vroče, potegni konektorje dol. To dela v primeru, da niso iz bolgarske plastike, ki se bo raztegnila ko čigumi. :\

Grej POČASI. Če boš grel prehitro:

- se bo vse skupaj zasmodilo tako, da te bodo izgnali iz kuhinje, stanovanja in bloka
-se zna vitroplast razcepiti po plasteh ob glasnem poku in lahko dobiš kaj v oko (raztaljen vroč cin) pa tud kako komponento v čelo.

Na previsokih temperaturah se začne topiti smola, ki veže steklena vlakna v vitroplastu plošče, kar bo zmehčalo in skrivilo tiskanino in bo težje stvar naprej greti in jemati komponente dol. Stvari jemlji dol s pinceto ali še raje dvema. Dolge komponente se znajo zagozditi v tiskanini, če jih ne primeš ravno na sredini, zato je včasih bolje uporabiti obe roki...

Določen folk je za to uporabljal električni fen za odstranjevanje barve. Baje dela.

Jaz sem to včasih počel na plinskem štedilniku, zadnjih nekaj let pa raje z gorilnikom prenosnega plinskega lotkolma. Stvar suva :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gumby ::

ja, električni fen piha 400 ali 600 stopinj vroč zrak, če se dobro spomnim... probaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

totimato ::

dreja: pajo ti je čudovito odgovoril.

Pajo: hja, smrekici imam dve, drugače pa, za kaj bi jih porabil? ISA slotov že lep čas ni nikjer.

Sem želel v eno desktop ohišje sestaviti računalnik, pa je smrekica "narobe obrnjena". Hočem reči, da ima na eni strani dolge ISA konektorje, na drugi pa 8 bitne. In ravno v drugo stran bi morali biti obrnjeni, da bi šlo v ohišje...
Zadeva deluje, če ima plata samo isa konektorje, moja pa je imela ISA samo zadnja dva, zgornji so PCI.
Premoderna plata, kaj hočem. ;)

Če jo rabiš, jo še vedno ponujam za mali pir :D
lp

totimato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

dreja ::

TNX vsem za odgovore.
Zaenkrat bom probal, ce bo stvar delovala z malo "pohabljenim" konektorjem, katerega sem zasilno pokrpal, tako da ima zagotavlja stik ko vanj potisnem isa kartico.
Ko pa dobim se kaksno plato z isa konektorji bom probal s fenom...

Da ne bom odpiral novega posta me zanima, ce kdo ve kje je veliko izbire stare rac. robe. Sem ze precej spraseval po oglasih, servisih, bolhi... pa sem zgleda malo zahteven ( Rabim isa mrezno kartico s cipom realtek 8019 as ), pa majo samo 3comove...

LP

Brane2 ::

Poklici po tel odpade in povprašaj, če dobijo kdaj kako računalniško robo.

Drugače pa si lahko ogledaš stvari na bolšjaku, samo to odsvetujem če nimaš kondoma VEDNO v riti in oboroženega spremstva.

Minili so časi nedolžnosti bolšjaka. Vsi prodajalci, ki jih sedaj vidiš tam bi bli idealni statisti za kakšno krvavo snemanje filma po "Alanu Fordu".

Zna se ti zgoditi da te posilijo in ti bo tip zaračunal vzorec sperme za 50 DM in še preden se bo prkazala polcija boš ves srečen zglihal na 30 DM z garancijo, da lahko prneseš nazaj "če ne bo delalo". >:D :\

Tam kupujem samo pri par tipih, ki jih poznam že nekaj let in se izrazito izogibam par drugih, ker jih poznam že nekaj let :D

Good luck...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

totimato ::

Brane2: no ja, daj no... Jaz sem marsikateri drek kupil na boljšjem sejmu, pa mi ni žal. Saj sem sam želel. Pri takšnih starih artiklih ti ne preostane drugega da kupiš tam - seveda če kartica ne izgleda preveč pohojeno, pa če je cena takšna, da ti ni žal, če jo sam pohodiš.



Drugače pa, je vsak prvi vikend v mesecu je sejem rabljene rač. opreme v Kibli (v MB). Tudi tam se najde marsikaj.

Drugače pa, oglasi.
lp

totimato

Brane2 ::


Brane2: no ja, daj no... Jaz sem marsikateri drek kupil na boljšjem sejmu, pa mi ni žal .


Saj to ti pravim. Poleg tega da so barabe so tud dobri psihologi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

totimato ::

:D :D :D

Hotel sem reči, da sem iskal staro, za ves ostali inteligentni svet neuporabno robo (kot je recimo smrekica ali mrežna kartica na ISA vodilu ali Commodore +4). In sem za mali denar dobil delujočo stvar.

:D Dober odgovor, hehe.

lp

totimato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tesnenje vodnega bloka?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131735 (1491) Čmrlj
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810425 (7691) stromar
»

kako odlotat konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221806 (1467) stromar
»

ISA adapter ali nekaj podobnega

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151049 (849) totimato
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254666 (4150) SkIDiver

Več podobnih tem