» »

Bolha - nateg

Bolha - nateg

jrtjtejtt ::

Živjo,

na Bolhi mam en fotič za prodat in danes v spam folderju najdem naslednji mail:

"Spoštovani!
Oseba l025t vam pošilja sporočilo k vasemu oglasu št.1276435415 - naziv oglasa:Panasonic Lumix DMC-FZ10:

Greetings I have just viewed the list of this lovely item up here,i will like to know if the item is still in Good condition,and let me know the know the total cost of it. Regards"


V čem je fora, verjetno hočejo preverit če je mail naslov kul in če odgovorim, me bojo zasipal z spamom, ali kaj???

Tilen ::

Fora je v tem, da te testirajo, če si naivnež ali ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zee ::

Ignoriraj, ja? Nigerijski spam/scam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Boobiz ::

Ne. Verjetno ti bo ponudu odštekano dobro ceno in bla bla se bosta še malo dopisovala, potem ti bo pa reku če mu lahko daš svoj ime in naslov mogoče še številko trr, da to bo denar nakazu, ti mu boš pa zadevo poslal po pošti na suho.

Pomoje kaj takega.
I'm drunk, what's your excuse?

RejZoR ::

Jezst sem sam napisal da ne pošiljam v tujino pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

Takim se sploh ne odgovarja =)

lonz ::

Lej, če je v sporočilu beseda "lovely", pol si lahko 85% siguren, da je to scam.
...arrrrrr, shiver me timbers...

RejZoR ::

LuGi je izjavil:

Takim se sploh ne odgovarja =)


Če te skrbi zaradi spama, mene ne, ker sem v vseh letih obstoja GMail-a dobil v Inbox ene 5 spam sporočil.
Pa beseda "lovely" ni bila uporabljena takrat ampak je sporočilo delovalo dost resno čeprav mi je bilo jasno da neki ne štima. Mislim, eBay bi razumel, ker je globalna storitev, Bolha je čist lokalna zadeva. Zakaj neki bi nek tujec spraševal na slednji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jrtjtejtt ::

Aha, je spam filter dovolj dober. Potlej kul.

Seveda mu ne bom nič pošiljal podatkov. Sj nisem lolek. Sedaj razmišljam, kako bi lahko dobil denar brez dajanja podatkov, western union, ali pa kar denarno pismo. Recimo da modelu odpišem, naj mi na P.O. box pošlje kuverto z denarjem za item in s stroški poštnine za njegovo lokacijo. Ko dobim denar bom zapakiral in poslal.

Ampak smešno je to pošiljanje, k mora biti avtomatizirano, ker se vidi, da sploh ne vejo kaj se prodaja.

St235 ::

Fora je v tem, da te bodo hotli rpepričat da ti pošljejo preko takega ali drugačnega bančnega servisa, kejr b odenar kako rezerviran in bo nakazan takoj ko boš poslal artikelj. Al bo pa plačano z čekom, za katerega se bo čez par tednov pokazalo, da nima kritja. S slednjim je ponavadi povezan tudi scam, ko ti "po nesreči" pošljejo prevelik znesek in potem prosijo, dajim vrneš razliko.

jrtjtejtt ::

ja jst bom pa nazaj prepričeval, da hočem tako in tako, a misliš da bi sploh še pisal potem kaj nazaj. ma za probat je sj mam viška cajta :)

pa mogoč še koga obvarujem scama, ker bom porabljal njihov cajt :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

SodVina ::

To je cajt vržen stran.
Kupci ki so te kontaktirali, en bojo nikoli pristali na tvoje pogoje.
KeEr oni želijo, da jim ti pošlješ artikel, oni pa tebi nekako ne plačajo.
Kar pa lahko poskusiš, ap je prevarati njih nazaj. Obstaja nekaj strani, ki opisujejo postopke.

Brias ::

Oseba tiffany04 vam pošilja sporočilo k vasemu oglasu št.XXXXXXXXXXXX - naziv oglasa:BM LENOVO


Bom zanima sedanje stanje te postavke, če je še vedno na voljo za prodajo? Vrni mi tukaj na .. (tiffanydio456@gmail.com)


he he na tole pa nisem odgovarjal ...



ceprav ... tokom osmih let je bilo dosti takih mailov, na nobenega nisem odgovarjal ...


imel sem ze vsakakrsnje stranke, take k pol k***a ne znajo slovensk niti ne vejo kaj bi vprasal pa so vseeno kupili ... in niso klical da ne dela, da ne znajo ... etc ...



ene 2-3 mesce nazaj, me klice en model, z cudnim naglasom ... ni bil hrvasko slovenski, ni bil bosansko slovenski, ni bil srbsko slovenski ...

kot mala mesanica albanskega, makedonskega in slovenskega ... da tipo rabi 2 kos RAM DDR 1 GB prevzem ljubljana ... in ok, se zmeniva koncna postaja devetke v trnovem... jaz pripeljem tja in cakam .... in nobenega na postaji .... in cez 2 minute vidim, priblizuje se bantu crn african .. :) meni NI POTEGNILO da je on klical .... on je pa tudi samo cakal, kot da caka bus ...

in cakam se ene 10 minut in poklicem modela in dvigne african :)

ahahah jaz samo v smeh, grem ven iz avta, mu dam 2 rama, nekje 40 eur je bila takrat cena, mi da 45, za bencin ker si pripeljal ...

nikol vec me ni poklicu ...

zdej k me klice kdo k govori albansko-slovenscino jaz takoj vidim nigerijca pred sabo :)

hehehe

vsekakor pa ne bi posiljal ven iz slo no way ... niti dajal podatkov razen maila in GSM-ja ...

tjaz051 ::

živijo jaz mam isto sranje prodajam neki ipod pa dobim tako sporočilo:
Spoštovani!

Oseba zagt51 vam pošilja sporočilo k vašemu oglasu apple ipod touch 4g - odlično ohranjen! s št.1286394515.

Sporočilo:
Hello
I am interested in buying your item on bolha,let me know the condition and total cost of the item.
Regards

Ta email je namenjen zgolj poizvedovanju o predmetih in oglasih, ki jih oddajo uporabniki Bolhe.
Če menite, da ste prejeli email, ki ne ustreza temu opisu oziroma vam z njim kdo kaj propagira, nam to javite http://www.bolha.com/koristno/kontakt.


nateg???

MadMax ::

Ne.

Zaenkrat le poskus natega.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tjaz051 ::

ok bom preveril kako hoče prevzet( če hoče da mu pošljem v kašno drugo državo nebom šel v to!)

freesty ::

Ce je nateg no. Kaj vam mozgani ne delajo al kaj? :)

Ziher si dal ceno previsoko in zdaj z vso silo upas, da bo res nekdo kupil po taksni ceni...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tjaz051 ::

haha 100 za ipod touch 4g je previsoka cena

freesty ::

Ne vem, se ne spoznam. Ce imas nizko ceno potem bos tak nasel kupca v sloveniji.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tjaz051 ::

ja sej sem ga že,
sam čudno mi je da taka zainteresiranost unega kupca ko mi je napisal angleško, saj je 1 uro po oddanem oglasu že pisal, sedaj pa sem mu poslal nazaj kje bi se dobila, pa nič ne odpiše:D

kloko ::

To so profesionalni nategovalci. Zavohajo naivneža zelo hitro...

L.p., Kloko

ombre ::

Takim jaz odgovarjam približno takole...

Your email has been sent to FBI due the scam attempt. Your IP has been noted and the process through the Nigerian Police has started.

The authorities will contact you soon.

This is automated response.

Ref. num. 00130023341080
http://www.fbi.gov/
OmbreMan - Galaxy of knowledge

lambda ::

Ignore. Če ne moreš pa reci, da sprejemaš samo plačila v Bitcoinih. Vnaprej.

St235 ::

ombre je izjavil:

Takim jaz odgovarjam približno takole...

Your email has been sent to FBI due the scam attempt. Your IP has been noted and the process through the Nigerian Police has started.

The authorities will contact you soon.

This is automated response.

Ref. num. 00130023341080
http://www.fbi.gov/


to veš, da vse kar s tem dosežeš je, da jim potrdiš, da je email naslov aktiven in potem zaslužijo vsaj cent dva s prodajo aktivnega emila, vsem božjim ponudnikom spama?

RejZoR ::

Spam, ki ga ne vidim zame ni spam. In Spam v Inboxu sem nazadnje videl ene 3 leta nazaj, 1 cel mail. Čist sem zgrožen lol
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SimplTech ::

Naj dodam, da so se spammerji preko Bolhe malo organizirali.

Prejšnji teden sem dobil na 2 različna oglasa isto povpraševanje, ki ima takšno vsebino:

A je zadeva še zmeraj na voljo? Prosim če me obvestite, ker sem resen kupec.
Hvala lepa za odgovor.

Dobil sem mail iz naslova andrejanovak70@mail.com. Na prvi pogled se mi je zdelo vse OK. Potem dobim čez 3 dni na drug oglas povpraševanje z isto vsebino, tokrat iz naslova darkodrobnik65@mail.com. Takrat se mi je vsebina takoj zdela znana.

Vse kar sem uspel zbrati do sedaj je to, da prihaja ta pošta vedno iz domene mail.com in da je naslov vedno nek random skupek slovenskega imena in priimka ter številke.

Kolikor vidim, gre tukaj za to o čemer piše Lakotnik29 - nekdo zbira preverjene (potrjene) e-mail naslove.

Ima mogoče kdo podobne izkušnje.

ombre ::

Briga me za hotmail.com naslov. Če hočejo pošiljat spam pa naj ga. Ta naslov na bolhi je bolj malo gledan, ponavadi samo takrat če kaj prodajam.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

mgermo ::

ombre je izjavil:

and the process through the Nigerian Police has started.


Pa se začnejo režat.

jodlman ::

Tudi jaz sem dobil enako sporočilo kot jrtjtejtt. Že na začetku se mi je zdelo malo sumljivo, ker je bilo sporočilo poslano z maila hrlheynfglwroio7@fascism.trillianpro.com. Odgovoril sem, da je cena 300€, dobil pa sem odgovor
Hi,
Thanks for the reply,am from Scotland and am buying your Samsung Laptop as a Gift my son who is currently working with UNICEF and he is on special duty in Nigeria at this moment.So i will offer you Eur360 for the total cost of the item plus shipment via Post Office to Nigeria.

More also,i can only transfer the money via bank to bank transfer your bank account and let me have your bank details so that i can proceed with the payment via my bank.

Hoping to read from you fast,
Best Regards

Ta mail pa je bil poslan iz naslova maria.zagar@outlook.com. Temu seveda nisem nasedel, sem pa objavil sem, zato da opozorim vse, ki so naleteli na ta mail, da naj mu ne odgovarjajo!

Double_J ::



Nateg ali ni?:P
Dve šivanki...

St235 ::

zakaj? človek prodaja škatlo in to jasno napiše.

Double_J ::

zakaj? človek prodaja škatlo in to jasno napiše.


Ja samo na slo-tech brišejo oglase z neprimerno ceno. Sej ne pravim, da je to prav, ampak v razmislek, če bi tle dovolili tak oglas...;)
Dve šivanki...

St235 ::

To kaj delajo na Slo tech nima kaj dosti z bolho niti s tem ali je nekaj nateg ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

boogie_xlr ::

Oglas rahlo poskuša zavajati, ker škatlo omeni šele na koncu v naslovu. Pravilno bi bilo npr. Škatla od iPhone4 in bi vsak vedel za kaj se gre.

urosz ::

če si tak naiven, da te naslov "iPhone - škatla" zavede, da misliš, da kupuješ iPhone, potem si si itak sam kriv

boogie_xlr ::

Tudi to je res. Marsikdo vidi le iPhone4 za 20e in misli da je boga za jajca prijel. :))

hojnikb ::

še 20€ bi blo preveč za tet telefon..

Sicer pa ja, se vidi kako je pri nas cenjen iIZdelek, glede na to da ma še škatla zasoljeno ceno :))
#brezpodpisa

turk1990 ::

Ta oglas pa res ni zavajanje. Čisto normalen oglas. Če pa iz tega oglasa nekdo sklepa, da kupuje iphona, ni vse v redu z njim...

deleted ::

Bom kar izkoristil tole staro temo.

V glavnem, zadeva je taka. Stari telefon je šel po zlu in zato sem šel na bolho iskat novega (eno preprosto rabljeno nokio, nič posebnega) - to je bilo pred cca dvema tednoma. Klical sem prodajalca, tip je deloval zelo normalen in vse, in dogovorila sva se, da mi ga pošlje po pošti z odkupnino, dal sem mu svoj naslov in zadevo naj bi poslal še isti dan. V treh dneh ni prišlo nič, zato sem ga poklical, pa je rekel, da je "pozabil napisat naslov na paket in so mu ga zavrnili in da bi moral biti paket v max dveh dneh pri meni". Dobro, že to mi je bilo silno čudno, mislim kako ti lahko uslužbenka sploh sprejme takšno pošiljko, ampak ok. Sedaj po štirih dneh še vedno ni nič, klical sem ga, pa je po tem, ko sem se predstavil, vrgel dol slušalko. Vljudno sem mu pisal, če mi lahko le napiše, da ne more poslati stvari (jaz pa ne morem kar tako čakati) in da mu ne bi rad zavrnil pošiljke, če ta naposled vendarle pride, da mi razloži situacijo, vendar mi sploh ni odgovoril.

Sedaj se sprašujem: kaj ima ta človek od tega? Zakaj mi enostavno ne pove, da ne more poslati telefona ali karkoli že se je zgodilo? Edina možna razlaga pojava se mi zdi ta, da bi tip dal oglas od ene stvari, ki jo lahko ukrade, ampak mu je ni uspelo, kaj pravite na to? :D Jaz res ne vidim fore v vsem tem.

Še to: na Bolhi je uporabnik od l.2007, trenutno nima nobenih drugih aktivnih oglasov.

freesty ::

Mogoce pa ima kaksnega kolega, kateremu bi raje prodal telefon kot tebi ampak se ta kolega ne more odlocit, ce bi ga vzel in sedaj zavlacuje...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mihec87 ::

Ne vem zakaj silite v take.

Pri kupovanju prvi dogovor ko pošlje naj slika potrdilo o pošiljki...

Napišeš da ne rabi pošiljat ker si že kupil drugje adijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

gendale ::

nit ne rabi slikat potrdila, lahko samo napiše tisto št. za sledenje, pol pa to vpišeš na http://sledenje.posta.si/Default.aspx?t... in takoj vidiš kje je tvoj paket
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha problem

Oddelek: Loža
273846 (3176) m0LN4r
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923680 (13565) St235
»

Posiljanje v tujino Pay Pal?

Oddelek: Kaj kupiti
305933 (3315) BineK
»

Pozor vedno vec internetnih prevar tudi pri nas

Oddelek: Loža
447769 (4163) tony1

Več podobnih tem