» »

Router blokira določene spletne strani

Router blokira določene spletne strani

rzhektor ::

Zadnje čase opažam, da ne morem dostopat do določenih spletnih strani, konkretno avto.net, siol.net, 24ur.com in verjetno še kakšna..
Sem naročnik T-2, imam en starejši router JAHT, na katerega sta žično povezana dva računalnika in brezžično en prenosnik. Najprej sem mislil, da je T-2 pričel kaj blokirat, poklical gor, mi dejali, da iz njihove strani vse lepo dela. To verjetno tudi drži, saj sem računalnik direktno povezal na T-2 modem in vse te strani lepo delajo. Vse skupaj se mi zdi zelo čudno, saj vem, da nihče ni nič čaral po routerju, ki cca 3 leta deluje BP. Šel sem skozi vse nastavitve v routerju, nikjer ni videt, da bi bile vnešene kakšne nastavitve za blokado določenih strani. Vse skupaj sem nekajkrat resetiral, naredil tudi upgrade wirmware, a problema nisem rešil.

Je kje kakšna bistra duša, kateri bi se svitalo, v čem problem.

amigo_no1 ::

Blokira na obeh računalnikih v vseh browserjih ?
Katere dns-je imaš vpisane v routerju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

d4vid ::

Pozdravljeni!

Imam podoben problem, in sicer mi na določenih spletnih straneh ne prikazuje slik (npt. thetvdb.com). Ne vem kje je težava, poskusil sem se povezat s proxyjem in deluje, tako pa ne. Kakšna ideja? Btw, nima veze z OSjem. Poskušeno na Win7, Win8, Ubuntu, Arch, WinXP.

Lp

amigo_no1 ::

t-2 srednja varnost paket ?

rzhektor ::

amigo_no1 je izjavil:

Blokira na obeh računalnikih v vseh browserjih ?
Katere dns-je imaš vpisane v routerju ?


Blokira na vseh računalnikih, poskusil sem v mozilli in IE. V obeh primerih isti šmorn

amigo_no1 je izjavil:

t-2 srednja varnost paket ?


To pa pojma nimam, kateri varnostni paket je. Osebno dvomim, da bi bilo to krivo, saj ko sem poklical T-2 tehnično pomoč, je tudi operater to omenil, a ko sem mu pomenil, katere spletne strani blokira, je dejal, da v tem ni problem. Prepričan je, da je težava v routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rzhektor ()

AndrejS ::

Preveri katere DNS strežnike imaš na routerju in katere na računalniku.

Samo sem imel en čuden primer .

Ponudnik interneta arnes (preko triere) - blokiralo nekatere strani. Ko sem ročno nastavil DNS strežnike na googlove (8.8.8.8. , 8.8.4.4) je delovalo normalno. Na trieri niso imeli pojma kaj je narobe.

Reycis ::

Jaz sem imel isti problem z wireless routerjem. TUdi DNS ni bil problem. Preko routerja nekatere strani niso delovale in nisem uspel ugotoviti zakaj. Niti pinganje IPja ni slo cez medtem kot je direktno na t-2 box delovalo. Zamenjal router problem resen.

rzhektor ::

AndrejS je izjavil:

Preveri katere DNS strežnike imaš na routerju in katere na računalniku.

Samo sem imel en čuden primer .

Ponudnik interneta arnes (preko triere) - blokiralo nekatere strani. Ko sem ročno nastavil DNS strežnike na googlove (8.8.8.8. , 8.8.4.4) je delovalo normalno. Na trieri niso imeli pojma kaj je narobe.


Andrej, zakon si. Sem v routerju vpisal DNSje (primarnega in sekundarnega od T-2) in sedaj dela. Ne samo da dela, šiba kot raketa, medtem ko je prej bil odzivni čas pogosto počasen
Še enkrat hvala, prjatu

Amigo, tvoj post glede DNSja sem pa spregledal.. pa že čisto na začetku imel rešitev..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rzhektor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Android TV - težava z Netflix

Oddelek: Zvok in slika
5979 (697) ~Panter~
»

Dostop do bwin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8146672 (17300) Andro457
»

Blokada bet365 strani

Oddelek: Loža
86367 (5377) konspirator
»

Ne odpira mi določenih spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
194822 (3664) boris22
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379245 (5355) Bakunin

Več podobnih tem