» »

Facebook media platform, bojda ta teden

Facebook media platform, bojda ta teden

Na konferenci je napovedan popoldanski panel z naslovom 'The future of digital music'

vir: The New York Times
The New York Times - Na netu se vse več šušlja o Facebookovem vstopu na trg digitalne glasbe, a ne z lastno trgovino ali streaming rešitvijo, ampak na njihov standarden način - poslušaš muziko in potem o tem poveš frendom. Pilotski program s približno 10 večjimi imeni iz sveta digitalne glasbe, vključujoč Spotify, Rhapsody in manjše ponudnike Rdio, MOG oz. Deezer, naj bi bil javnosti predstavljen ta četrtek na facebookovi razvijalski konferenci f8, v San Franciscu.

Partnerji do tedaj te t.i. Facebook media platforme še ne smejo komentirati, so pa neuradno povedali, da bodo s poslušanjem npr. Spotify-ja na profilu uporabnika takoj in sproti vidni komadi, ki jih posluša. Zadeva bo opremljena z linkom nazaj do (v tem primeru) Spotify-ja, pri čemer naj ne bi dobili "please login or register ekrana", ampak kar sam komad, brezplačno, seveda v neki omejeni količini. Stroške naj bi plačali ponudniki sami, v zameno pa bi jim Facebook dal dostop do svojih 750 milijonov uporabnikov in učinkov mreženja, ki jih slednji zagotavljajo. Smatra se namreč, da bodo na ta način lahko povečali število plačljivih uporabnikov in si s tem zagotovili dolgoročno dobičkonosnost (v luči vedno višjih licenčnin za glasbo, ki jih postavljajo velike založbe).

Težko je pričakovati, da bi bila storitev takoj od začetka na voljo globalno, bi pa lahko bil prav Facebook tisti, ki bi založbe prepričal še v prisotnost na manjših in neuveljavljenih trgih. Kot rečeno, več ta četrtek.

4 komentarji

HardFu ::

Me zanima kdaj bodo izumili straniscno skoljko, ki bo na FB postala da sem sel srat in bojo lahko vsi lajkali.
http://codeable.io

raufnk ::

muzika?
frendi?
;((
lp raufnk

Hackey ::

HardFu je izjavil:

Me zanima kdaj bodo izumili straniscno skoljko, ki bo na FB postala da sem sel srat in bojo lahko vsi lajkali.

Takrat, ko si boš ti montiral net na wc-ju.

techfreak :) ::

HardFu je izjavil:

Me zanima kdaj bodo izumili straniscno skoljko, ki bo na FB postala da sem sel srat in bojo lahko vsi lajkali.

Sem že videl podobne primere rešene z Arduinotom in network shield-om.:P

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Music Unlimited

Oddelek: Loža
357611 (1580) Robert
»

Glasbo si vedno več "izposojamo" in vedno manj kupujemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11628468 (24472) Egidij88
»

Spotify pri zbiranju kapitala presegel pričakovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
147269 (5891) Nummy
»

Netflix preizkuša blokiranje VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5523140 (18540) Truga
»

Google Play Music je na voljo v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8831431 (26582) Robert

Več podobnih tem